خرید ارز دیجیتال استپن | فروش STEPN | قیمت GMT

در ابتدا، ارزهای دیجیتال صرفاً به‌عنوان ابزاری برای پرداخت طراحی شده بودند. بااین‌حال، کم‌کم رمز ارزها کاربردهای فراوانی یافتند و به جنبه‌های گوناگون زندگی روزمره انسان‌ها نفوذ کردند. یکی از جدیدترین حوزه‌هایی که توسط دارایی‌های رمزنگاری‌شده و فناوری بلاک چین دچار تحولاتی اساسی شده، حوزه سلامت است. در همین راستا، پروژه استپن (STEPN) با توکن بومی GMT به بازار آمده تا سبک زندگی انسان‌ها را بهبود ببخشد. اگرچه GMT به‌عنوان توکن بومی این پروژه مطرح می‌شود، اما امکان خرید استپن در بازار و سرمایه‌گذاری بر روی آن نیز وجود دارد. به همین خاطر، در این مقاله ضمن معرفی این پروژه، به عوامل مؤثر بر قیمت استپن می‌پردازیم. همچنین، نحوه خرید و فروش استپن (GMT) را در صرافی اکسبیتو توضیح خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال استپن GMT

قیمت ارز دیجیتال استپن GMT

با مراجعه به تاریخچه قیمت استپن (STEPN)، اولین نرخ این رمز ارز را در مارس 2022، برابر با 2.49 دلار مشاهده می‌کنیم. یک ماه بعد، قیمت استپن به 3.5 دلار می‌رسد که این نرخ، اوج تاریخی توکن GMT نیز به حساب می‌آید.


پس از آن، روندی نزولی در نمودار قیمت استپن ایجاد می‌شود؛ به‌طوری که نرخ توکن GMT تا ماه ژوئن، به 0.44 دلار سقوط می‌کند. اگرچه ارز استپن کمی در این محدوده درجا می‌زند، اما دوباره روند نزولی دیگری را در پیش می‌گیرد و سال میلادی را در 0.22 دلار به پایان می‌رساند.


سال 2023، با کمی رشد در قیمت استپن آغاز می‌شود و این رمز ارز تا 0.55 دلار نیز افزایش می‌یابد؛ اما توکن GMT نمی‌تواند در این سطح بماند و با یک روند ملایم تا ماه سپتامبر، به پایین‌ترن نرخ تاریخی خود در 0.15 دلار سقوط می‌کند. بااینکه در ماه سپتامبر، قیمت استپن تا 0.31 دلار افزایش می‌یابد، اما دوباره کاهش پیدا کرده و در دو ماه آغازین سال 2024، در محدوده 0.25 دلار به سر می‌برد.


خرید و فروش ارز دیجیتال استپن (GMT) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال استپن (GMT) در ایران

استپن (STEPN) اولین نرم‌افزار وب 3 است که در زمینه تناسب اندام و بهبود سلامت افراد راه‌اندازی شده؛ ازاین‌رو، امکان خرید و فروش استپن (GMT) در بسیاری از صرافی‌های سرشناس دنیا، مانند بایننس، کوین بیس، کوکوین و... فراهم است. بااین‌حال، اغلب صرافی‌های خارجی، ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌‌اند و کاربران ایرانی را مسدود می‌کنند. همچنین، امکان خرید و فروش استپن با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌های بین‌المللی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید و فروش استپن به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش استپن و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش STEPN در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز استپن را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


استپن (STEPN) چیست؟

استپن (STEPN) چیست؟

استپن (STEPN) یک بازی «حرکت برای کسب درآمد» (Move-to-Earn) یا M2E محسوب می‌شود که بر بستر بلاک چین سولانا پیاده‌سازی شده است. استپن اولین نرم‌افزار وب 3 به حساب می‌آید که تناسب اندام و سلامت جسمانی را به‌عنوان هدف برگزیده و به‌ازای پیاده‌روی یا دویدن به کاربران خود جایزه می‌دهد.


در استپن، کاربران باید کفش‌های ورزشی را به‌صورت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) خریداری کنند. به‌این‌ترتیب، وقتی شما در دنیای واقعی گام برمی‌دارید، استپن قدم‌های شما را می‌شمارد و سپس، توکن‌هایی را به‌عنوان پاداش دریافت می‌کنید. با این توکن‌ها می‌توانید NFTهای دیگری را به دست آورید و یا اینکه آن‌ها را در بازار مورد معامله قرار دهید. با خریدن NFTهای جدید و ارتقای کتانی‌هایتان، از مزایای گوناگون استپن بهره‌مند خواهید شد.


استپن (STEPN) چگونه کار می‌کند؟

استپن (STEPN) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش استپن (GMT) برویم، باید ببینیم که این نرم‌افزار چگونه کار می‌کند و چه امکاناتی را در اختیار کاربران می‌گذارد. ازاین‌طریق، با عوامل مؤثر بر قیمت استپن آشنا می‌شوید و می‌توانید با آگاهی کامل به خرید GMT اقدام کنید. ازاین‌رو، در این بخش، جنبه‌های گوناگون STEPN را مورد بررسی قرار می‌دهیم.


نرم‌افزار استپن (STEPN Application)

نرم‌افزار استپن (STEPN Application)

پس از دانلود و نصب نرم‌افزار استپن (STEPN)، کاربران باید کیف پول خود را به آن متصل کنند و مقداری ارز دیجیتال را به آن انتقال دهند. این ارز دیجیتال که با توکن GMT تفاوت دارد، برای خرید اولین کفش‌ NFT به کار می‌رود. بنابراین، شما فقط در صورت خریدن کفش‌های کتانی می‌توانید فعالیت خود را در استپن آغاز کنید.


پس از خرید NFT مورد نظرتان، در هر نقطه از جهان که باشید، با دویدن و یا راه رفتن، می‌توانید توکن‌های استپن را به دست آورید. سپس، بر اساس امتیازتان، اجازه دارید که از این توکن‌ها برای ارتقای سطح کاربری، ارتقای کفش کتانی و یا نقد کردن دارایی‌هایتان بهره بگیرید.


از طرفی، برای کسب پاداش، باید انرژی جمع کنید. هر 5 دقیقه پیاده‌روی معادل 1 واحد انرژی است که با این واحدها می‌توان توکن‌های درون بازی را به دست آورد. البته به این نکته توجه داشته باشید که اگر از وسایل نقلیه استفاده کنید، استپن این کار شما را تشخیص می‌دهد و پاداشی به شما تعلق نمی‌گیرد. در چنین حالتی، استپن به شما اعلام می‌کند که حرکت شما به‌صورت «مون واکینگ» (Moowalking) بوده؛ یعنی با پاهای پیاده مسیر مورد نظر را طی نکرده‌اید.


مدل دو توکنی (Dual Token Model)

مدل دو توکنی (Dual Token Model)

اکوسیستم استپن (STEPN) برای موفقیت اقتصادی خود به دو توکن جداگانه وابسته است که هر دوی آن‌ها روش‌های گوناگونی را برای کسب درآمد به کاربران پیشنهاد می‌دهند. این دو توکن عبارت‌اند از:


 • توکن گرین ساتوشی (Green Satoshi Token): توکن GST را می‌توان به‌روش‌های گوناگونی به دست آورد. برای مثال، در رویدادهای عرضه توکن که توسط تیم این پروژه راه‌اندازی می‌شوند، امکان کسب GST وجود دارد که این روش نیازی به فعالیت در محیط بازی نخواهد داشت. این توکن که عرضه نامحدودی دارد، به‌عنوان تشویق کاربران برای فعالیت در استپن به کار می‌رود. افرادی که این توکن را به دست می‌آورند، می‌توانند با آن به ضرب کردن NFTها، تعمیر کتانی‌ها، ارتقای سطح کاربری و... بپردازند. اگرچه عرضه GST نامحدود است، اما این عرضه توسط مکانیزم‌های دریافت مجدد GST از کاربران مدیریت می‌شود.

 • توکن حاکمیتی استپن (STEPN Governance Token): توکن GMT همان ارز استپن است که کاربردهای فراوانی در این اکوسیستم دارد. همچنین، شما برای سرمایه‌گذاری بر روی این پروژه، باید به خرید استپن (GMT) اقدام کنید. به همین خاطر، در ادامه، بیشتر در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

حالت‌های بازی استپن (STEPN Game Modes)

حالت‌های بازی استپن (STEPN Game Modes)

کاربرانی که توکن غیرقابل تعویض (NFT) استپن را خریده باشند، می‌توانند در 3 حالت مختلف به کسب درآمد از این بازی بپردازند. این 3 حالت عبارت‌اند از:


 • حالت انفرادی: در این حالت، کاربران با جابه‌جایی و حرکت از مکانی به مکان دیگر، درآمد کسب می‌کنند. میزان درآمد شما با GST در این حالت، به میزان تحرکتان و نوع کتانی‌ای که خریده‌اید بستگی خواهد داشت.

 • حالت ماراتن: پروژه ارز استپن رویدادهای ماراتن هفتگی و ماهانه را برگزار می‌کند. برای شرکت در این رقابت‌ها، باید حداقل 24 ساعت قبل ثبت‌نام کرده باشید.

 • حالت پس‌زمینه: اگر حداقل یک جفت کفش کتانی را خریداری کرده‌اید، می‌توانید بدون وارد شدن به برنامه استپن هم درآمد به دست آورید. در این حالت، استپن داده‌های مربوط به حرکت شما را از اطلاعات سلامت موجود در تلفن همراهتان استخراج می‌کند.

بنیان‌گذاران استپن (STEPN) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران استپن (STEPN) چه افرادی هستند؟

آشنایی با بنیان‌گذاران STEPN به شما کمک می‌کند که توکن GMT را بیشتر بشناسید و با آگاهی کامل به خرید استپن اقدام کنید. پروژه ارز استپن در ماه اوت 2021، توسط «یان رانگ» (Yawn Rong) و «جری هوانگ» (Jerry Huang) پایه‌گذاری شد. رانگ یک کارآفرین استرالیایی است که در فضای فناوری بلاک چین به فعالیت می‌پردازد. همچنین، موفقیت تجاری شرکت «کریپتو اس ای» نیز به او نسبت داده می‌شود. رانگ به‌عنوان سفیر پروژه «الگوراند» (Algorand) نیز به فعالیت پرداخته و توانسته حدود 5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری خطرپذیر را برای این پروژه جمع‌آوری کند.


هوانگ نیز همسایه و شریک تجاری رانگ بوده که سابقه تأسیس شرکت «بازی‌های فلافل» (Falafel Games) را در کارنامه خود دارد.


چه چیزی استپن (STEPN) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی استپن (STEPN) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

استپن اولین نرم‌افزار وب 3 است که بر حوزه تناسب اندام و سلامت تمرکز دارد. ویژگی‌های STEPN این پروژه را نسبت به سایر رقبا متمایز می‌کنند و بر روی ارزش و قیمت استپن (GMT) نیز اثر می‌گذارند. به همین خاطر، در این بخش، ویژگی‌های منحصربه‌فرد پروژه ارز استپن را بررسی خواهیم کرد.


مکانیزم سوختن (Burn Mechanism)

استپن (STEPN) از یک مکانیزم سوختن برای کاهش عرضه توکن‌های GMT و GST بهره می‌برد. ازاین‌طریق، این توکن‌ها دچار تورم نمی‌شوند و در درازمدت ارزش خود را حفظ می‌کنند. بنابراین، مکانیزم سوختن نه‌تنها بر روی قیمت استپن تأثیر می‌گذارد، بلکه با حفظ ارزش توکن‌ها و جذب کاربران جدید، سلامت جامعه را ارتقا می‌دهد.


دوئار (DOOAR)

استپن (STEPN) با توسعه یک صرافی غیرمتمرکز چندزنجیره‌ای، مبادلات درون برنامه خود را تسهیل کرده است. این صرافی مخصوص کاربران استپن بوده و صرفاً برای اقلام درون بازی و توکن‌های GMT و GST به کار می‌رود. دوئار با رابط کاربری جذاب خود، امکان خرید و فروش استپن (GMT) و گرین ساتوشی توکن (GST) را در ازای یو اس دی کوین (USDC) فراهم کرده است.


ارز دیجیتال استپن (GMT) چیست؟

ارز دیجیتال استپن (GMT) چیست؟

ارز دیجیتال GMT توکن حاکمیتی پروژه استپن (STEPN) است. این توکن به کاربران کمک می‌کند که سطح کاربری خود را با روش‌های گوناگونی ارتقا دهند. همچنین، ارز استپن به‌عنوان دروازه‌ای بین STEPN و دنیای بیرون عمل کرده و کاربرانی که به سطح 30 برسند، می‌توانند GMT خود را با دلار تعویض کنند.


کاربردهای اصلی ارز استپن (GMT) عبارت‌اند از:


 • جوایز: کاربران این توکن را در ازای فعالیت خود به دست می‌آورند.

 • حاکمیت: افرادی که به خرید استپن اقدام کنند و یا اینکه GMT را در محیط بازی جایزه بگیرند، اجازه دارند که در تصمیمات حاکمیتی پروژه STEPN مشارکت داشته باشند.

 • استیکینگ: دارندگان ارز استپن (GMT) با سهام‌گذاری یا استیکینگ این توکن، قادر هستند که درآمد غیرفعال کسب کنند.

 • تراکنش: توکن GMT برای خرید و فروش کفش‌های کتانی در محیط STEPN مورد استفاده قرار می‌گیرد.

توکنومیک ارز دیجیتال استپن GMT

توکنومیک ارز دیجیتال استپن GMT

عرضه کل ارز استپن (GMT) برابر با 6 میلیارد واحد است. از این تعداد، تا کنون (فوریه 2024)، حدود 1.7 میلیارد توکن در گردش بازار کریپتو قرار گرفته‌اند. ارزش بازار این رمز ارز نیز در حدود 454 میلیون دلار بوده و حجم معاملات روزانه آن به 43 میلیون دلار می‌رسد.


از طرفی، کل واحدهای توکن GMT به‌صورت زیر تخصیص داده شده‌اند:


 • 16.3 درصد به فروش خصوصی

 • 7 درصد به لانچ‌پد بایننس

 • 14.2 درصد به تیم اصلی

 • 2.5 درصد به مشاوران

 • 30 درصد به اکوسیستم

 • 30 درصد به جوایز «حرکت برای کسب درآمد»

مزایا و معایب استپن (STEPN) کدام‌اند؟

استپن (STEPN) مانند اغلب پروژه‌های کریپتو، در کنار مزایایش، معایبی نیز دارد. اطلاع از این موارد به شما کمک می‌کند تا با عوامل موثر بر قیمت استپن بیشتر آشنا شوید. به همین دلیل، در جدول زیر، مزایا و معایب STEPN را به‌طور کامل برای شما شرح داده‌ایم.


مزایا و معایب استپن (STEPN) کدام‌اند؟

ارز دیجیتال استپن (GMT) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی GMT، پس از خرید استپن، به یک کیف پول رمز ارزی برای نگهداری از توکن‌های GMT خود نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول مناسب برای STEPN، باید به مواردی مانند سهولت استفاده، امنیت و وضعیت کلیدهای خصوصی توجه نمایید. به همین دلیل، در این بخش، بهترین کیف پول‌های ارز استپن را به شما معرفی می‌کنیم:


 • لجر نانو (Ledger Nano)

 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • فانتوم ولت (Phantom Wallet)

 • سولفلر (Solflare)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر ولت‌های نامبرده، پس از خرید استپن، می‌توانید توکن‌های GMT خود را در کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نگهداری کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک خواهد کرد تا در هزینه‌ی جابه‌جایی GMT صرفه‌جویی داشته باشید.


خرید ارز دیجیتال استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با پایین‌ترین قیمت و در کمترین زمان ممکن انجام می‌شود. برای خرید استپن در صرافی اکسبیتو، تنها باید مراحل زیر را دنبال کنید:


1- در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2- به حساب کاربری‌ خود مراجعه کرده و مراحل احراز هویت را پشت‌سر بگذارید. (احراز هویت اکسبیتو به‌سادگی و با سرعت بالایی انجام می‌شود. احراز هویت اکسبیتو دارای دو مرحله است. مرحله اول که تنها 1 دقیقه به طول می‌انجامد، امکان خرید و فروش استپن و سایر رمز ارزها را برای شما فراهم می‌کند. مرحله دوم احراز هویت اکسبیتو نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر این صرافی در نظر گرفته شده است. برای اطلاع از این مراحل، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3- اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز وجه نقدی ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود صورت می‌گیرد.)


4- برای خرید استپن با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کرده و برای خرید GMT با تتر، مقدار USDT مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید استپن، مقدار توکن GMT مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید به‌راحتی ارز STEPN خود را به آدرس دیگری منتقل کرده و یا در کیف پول اکسبیتو از توکن‌های GMT نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش استپن (GMT) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و با سرعت زیادی انجام می‌شود. پس از فروش استپن، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان)، به کیف پول اختصاصی‌‌تان در صرافی اکسبیتو منتقل شده و شما به‌سادگی قادر هستید که وجه حاصل از فروش GMT را برداشت کنید. برای فروش استپن در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1- در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کنید و حساب کاربری خود را بسازید.


2- به حساب کاربری‌‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل نمایید.


3- اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌ خود را برای واریز نقدی ارائه دهید.


4- ارز استپن (GMT) را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (درصورتی‌که ارز استپن در کیف پول اختصاصی شما در صرافی اکسبیتو قرار گرفته، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5- سفارش فروش استپن را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6- پس از فروش استپن، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب شما) به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو منتقل خواهد شد. حالا می‌توانید با ثبت درخواست تسویه حساب آنی ارز STEPN در صرافی اکسبیتو، وجه ریالی حاصل از فروش GMT را با سرعت برداشت کنید و یا اینکه تترهای خود را به آدرس دیگری انتقال دهید.


تسویه حساب آنی استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش استپن (GMT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. تسویه حساب آنی STEPN و سایر رمز ارزها یکی از محبوب‌ترین خدمات صرافی اکسبیتو به حساب می‌آید که تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه زمان می‌برد. صرافی اکسبیتو برای تسویه حساب آنی ارز استپن از 14 بانک معتبر کشور استفاده می‌کند. به همین خاطر، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در 7 روز هفته، درخواست تسویه حساب آنی توکن GMT را ثبت کرده و تا سقف 50 میلیون تومان در روز، وجه حاصل از فروش استپن را از اکسبیتو برداشت کنید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال استپن (GMT) و سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.