خرید ارز دیجیتال فرکس شیر | فروش Frax Share | قیمت FXS

در سال 2017، بازار کریپتو رونق فراوانی یافت و افراد بسیاری به این حوزه علاقه‌مند شدند؛ بااین‌حال، یک سال بعد، این بازار افت شدیدی را تجربه کرد. این مسئله باعث شد که بسیاری از کاربران گمان کنند که داستان ارزهای دیجیتال به پایان رسیده است. دراین‌بین، افرادی هم بودند که هنوز دل در گروی رمز ارزها داشتند و ترجیح می‌دادند که یک راه مطمئن‌تر را انتخاب کنند. در آن زمان، هنوز استیبل کوین‌ها شهرت امروز را نداشتند و کم‌کم کاربران تمایل پیدا کردند که به‌جای توکن‌های خود، این ارزهای پایدار را بخرند. به‌این‌ترتیب، استیبل کوین‌ها شهرت یافتند و به‌مرور بر تعداد آن‌ها افزوده شد. پروژه ارز فرکس شیر (Frax Share) نیز با هدف ارائه شکل نوینی از ارزهای پایدار به بازار آمد. این پروژه FRAX را به‌عنوان استیبل کوین خود معرفی کرده و ارز فرکس شیر (FXS) را به‌صورت یک توکن بومی و حاکمیتی به کاربران ارائه داده است. به همین خاطر، در این مقاله، ضمن معرفی کامل این پروژه، عوامل مؤثر بر قیمت فرکس شیر را نیز بررسی می‌کنیم. همچنین، نحوه خرید و فروش فرکس شیر در صرافی اکسبیتو را برای شما شرح خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال فرکس شیر FXS

قیمت ارز دیجیتال فرکس شیر FXS

با نگاهی به تاریخچه قیمت ارز دیجیتال فرکس شیر، اولین نرخ FXS را در فوریه 2021، برابر با 7.84 دلار مشاهده می‌کنیم. قیمت فرکس شیر تا یک ماه بعد به 9 دلار نیز می‌رسد؛ اما پس از آن، روندی نزولی را در پیش می‌گیرد؛ به‌طوری که در ژوئن 2021، تا پایین‌ترن نرخ تاریخی خود در 1.97 دلار سقوط می‌کند.


سپس، روند صعودی آرامی در قیمت فرکس شیر ایجاد می‌شود و این رمز ارز تا ماه اوت، به 6.14 دلار بازمی‌گردد. پس از یک ماه درجا زدن، قیمت FXS به رشد خود سرعت می‌بخشد و تا ماه دسامبر، به اوج تاریخی خود، یعنی 19.15 دلار می‌رسد. بااین‌حال، این قیمت زیاد دوام نمی‌آورد و یک ماه بعد، Frax Share به 21.57 دلار سقوط می‌کند.


در سه‌ماهه آغازین 2022، قیمت فرکس شیر در همان محدوده باقی می‌ماند و سپس، با یک شیب تند، تا ماه ژوئن، به 4.84 دلار بازمی‌گردد. تا پایان سال 2022، قیمت FXS در محدوده‌ای خنثی به سر برده و رشد خاصی را به نمایش نمی‌گذارد.


در دوماهه اول سال 2023، قیمت فرکس شیر جان دوباره‌ای می‌گیرد و تا 11.41 دلار رشد پیدا می‌کند. بااین‌وجود، در ادامه سال، یک نمودار سهمی‌شکل را رسم کرده و در 8.59 دلار، سال را به پایان می‌رساند.


خرید و فروش ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) در ایران

فراکس شیر (Frax Share) اکوسیستم مالی قدرتمندی را بنا کرده و نوع جدیدی از استیبل کوین‌ها را ارائه می‌دهد. ارز فرکس شیر (FXS) نیز نقشی اساسی را در اقتصاد این اکوسیستم بر عهده دارد؛ به همین دلیل، خرید و فروش فرکس شیر در بسیاری از صرافی‌های معتبر بین‌المللی، مانند بایننس، تپ بیت، بی‌باکس، اسند ای ایکس و... فراهم شده است. بااین‌حال، اغلب این پلتفرم‌ها ایران را در لیست تحریم‌های خود قرار داده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهند. از طرفی، امکان خرید فرکس شیر با ریال نیز در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش فرکس شیر به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید و فروش فرکس شیر و سایر رمز ارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید و فروش FXS در صرافی اکسبیتو، امکان پرداخت ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما می‌توانید به 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» ارز فرکس شیر را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


فرکس شیر (Frax Share) چیست؟

فرکس شیر (Frax Share) چیست؟

پروتکل فرکس شیر (Frax Share) اولین سیستم استیبل کوین کسری-الگوریتمی (Fractional-algorithmic) است. این پروتکل بدون مجوز، منبع‌باز و مبتنی بر بلاک چین اتریوم بوده و امکان پیاده‌سازی قابلیت «میان‌زنجیره‌ای» (Cross chain) را نیز فراهم می‌کند. هدف اصلی پروژه و ارز فرکس شیر ارائه پولی الگوریتمی و غیرمتمرکز است که بتواند جایگزینی برای ارزهای دیجیتالِ دارای عرضه ثابت، مانند بیت کوین باشد. استیبل کوین فرکس شیر با نماد اختصاری FRAX، به قیمت دلار آمریکا متصل شده است و به معامله‌گران کمک می‌کند تا به ارزش پول رسمی ایالات متحده، در حوزه امور مالی غیرمتمرکز دسترسی داشته باشند. برخلاف اغلب استیبل کوین‌ها که از وثیقه برای حفظ ثبات خود استفاده می‌کنند، FRAX بر اساس الگوریتم‌ها و قراردادهای هوشمند تنظیم می‌شود.


ازآنجایی‌که استیبل کوین‌های دارای وثیقه توسط نهادهای مرکزی صادر شده و به بازار می‌آیند، ارزهایی متمرکز هستند. بااین‌حال، FRAX کاملاً غیرمتمرکز بوده و بر اساس الگوریتم‌ها صادر خواهد شد.


فرکس شیر (Frax Share) چگونه کار می‌کند؟

فرکس شیر (Frax Share) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید و فروش فرکس شیر برویم، باید عملکرد این پروژه را به‌طور کامل بررسی کنیم تا با عوامل مؤثر بر قیمت فرکس شیر آشنا شوید. پروژه و ارز فرکس شیر به‌صورت یک اکوسیستم بنا شده‌اند که جنبه‌های گوناگونی را در بر می‌گیرند.


نسخه‌های سه‌گانه‌ی فرکس شیر (Frax Share)

در اولین نسخه (V1)، فرکس شیر یک تکنیک تولید و توزیع را تعریف کرد که هدف آن پیوند دادن ارزش FRAX به قیمت دلار آمریکا بود. این تکنیک شامل یک سیستم خودکار می‌شد که به‌طور هم‌زمان از رویکردهای وثیقه و الگوریتم استفاده می‌کرد. در این نسخه، دو ارز فرکس شیر (FXS) و یو اس دی کوین (USDC) اهمیت فراوانی داشتند و یک استخر نقدینگی را تشکیل می‌دادند.


در نسخه دوم (V2)، فراکس شیر «کنترل‌کننده عملیات بازار الگوریتمی» (Algorithmic Market Operations Controller) یا AMOs را معرفی کرد. AMOs یک قرارداد هوشمند است که با استفاده از سیاست‌های مالی گوناگون، قیمت FRAX را برابر با دلار حفظ می‌کند. این قرارداد از سپرده‌گذاری وثیقه‌های غیرفعال در پروتکل‌های ارائه‌دهنده بازده، مانند آوه (Aave)، یرن (Yearn) و کامپاند (Compound)، و همچنین، استخرهای نقدینگی، مانند کرو (Curve) و یونی سواپ (Uniswap)، برای اتصال قیمت FRAX به دلار بهره می‌برد. علاوه‌بر آن، استفاده از این پروتکل، شامل کارمزدها و بهره‌هایی می‌شود که این وجوه به دارندگان ارز فرکس شیر (FXS) پرداخت خواهند شد. البته برای دریافت پاداش، این افراد باید ارز فرکس شیر خود را در پروتکل قفل کرده و به‌جایش توکن veFXS دریافت کنند.


V3 آخرین نسخه‌ای بوده که توسط فراکس شیر ارائه شده است. این نسخه مستقیماً FRAX را به دلار آمریکا متصل می‌کند و دیگر اتکایی به یو اس دی کوین (USDC) ندارد. ازاین‌طریق، تیم ارائه‌دهنده ارز فرکس شیر قصد دارد که از AMOs و دارایی‌های دنیای واقعی (RWA) برای وثیقه کردنِ صددرصدی استیبل کوین خود استفاده کند. همچنین، در V3، پروتکل‌های دیگری نیز مانند «فرکس لند» (Fraxlend) و فرکس سواپ (Fraxswap)، ارائه خواهند شد تا پروژه فراکس شیر به یک اکوسیستم جامع در زمینه استیبل کوین کسری-الگوریتمی تبدیل شود.


فرکس اتر (Frax Ether)

فرکس اتر (Frax Ether)

فرکس اتر سیستم «لیکوئید استیکینگ» (Liquid Staking) فرکس شیر است. هر کاربری که اتر (ETH) خود را در فرکس اتر سپرده‌گذاری کند، به‌جایش توکن‌ frxETH را دریافت خواهد کرد. فرکس اتر ارز اتریوم را استیکینگ یا سهام‌گذاری کرده و پاداش آن را به دارندگان frxETH ارائه می‌دهد. برخلاف سایر پروتکل‌های لیکوئید استیکینگ که پاداش‌های کاربران را با توکن‌های stETH یا rETH پرداخت می‌کردند، فرکس اتر پاداش‌های افراد را به‌صورت توکن‌های frxETH و sfrxETH توزیع می‌کند.


frxETH با نسبت 1 به 1 به ETH متصل شده است؛ بنابراین، شبیه یک استیبل کوین عمل کرده و دارای بازدهی نیست. برای کسب بازدهی باید frxETH به خزانه sfrxETH واریز شود. ازاین‌طریق، سهام‌گذاران توکن sfrxETH را به‌عنوان پاداش دریافت خواهند کرد.


شاخص قیمت فرکس (FPI)

FPI استیبل کوینی محسوب می‌شود که به «شاخص قیمت مصرف‌کننده» (Consumer Price Index) ایالات متحده متصل شده است. این شاخص بر اساس سبدی از اقلام مصرفی دنیای واقعی شکل گرفته و ارزش خود را از طریق مکانیزم‌های ثبات زنجیره‌ای (On-chain Stability Mechanism) حفظ می‌کند. علاوه‌بر آن، FBI به‌عنوان یک واحد محاسباتی نیز در نظر گرفته می‌شود؛ به‌این‌صورت که قدرت خرید با این شاخص، به کاربران نشان می‌دهد که وثیقه‌های موجود در پروتکل، ازجمله ارز فرکس شیر، دارای ارزش واقعی هستند.


فرکس سواپ (Fraxswap)

فرکس سواپ (Fraxswap)

بنیان‌گذاران ارز فرکس شیر، یک صرافی غیرمتمرکز را نیز با نام فرکس سواپ راه‌اندازی کرده‌اند. در طراحی این صرافی از «یونی سواپ 2» (Uniswap V2) الگوبرداری شده است. فرکس سواپ از یک بازارساز خودکار (AMM) مبتنی بر «میانگین قیمتی موزون‌شده با زمان» (Time-weighted Variant) با نام اختصاری TWAMM استفاده کرده و به کاربران اجازه می‌دهد تا ارزهای دیجیتال را بدون مجوز، در مدت‌زمان معینی خرید و فروش کنند؛ یعنی به‌جای مبادله فوری، کاربران می‌توانند معاملات خود را در تعدادی بلوک برنامه‌ریزی نمایند.


پروژه و ارز فرکس شیر مدعی است که این شیوه برنامه‌ریزی به کاربران نشان می‌دهد که ارزش یک استیبل کوین در طول زمان ثابت مانده و با آن می‌توان معاملات مشابهی را در زمان‌های مختلف انجام داد.


فرکس لند (Fraxlend)

یکی دیگر از محصولات پروژه ارز فرکس شیر، فرکس لند (Fraxlend) است. فرکس لند یک بازار پولی محسوب می‌شود که در آن، وام‌دهندگان رمز ارزهای خود را در استخر وام قرار داده و به‌جایشان توکن‌های fToken را دریافت می‌کنند. همچنین، ارزهایی که توسط فرکس لند پشتیبانی شده‌اند، با عنوان «توکن‌های دارایی» (Asset tokens) شناخته می‌شوند.


fTokenها که از استاندارد ERC-20 برخوردار هستند، توکن‌هایی دارای «بهره» به حساب می‌آیند؛ یعنی هر کسی که آن‌ها را در اختیار داشته باشد، از فرکس لند بازدهی سالانه دریافت می‌کند. همچنین، با پرداخت fTokenها به فرکس لند، می‌توان ارزهای معادل آن‌ها را بازخرید کرد. ازآنجایی‌که تعداد وام‌گیرندگان همیشه روبه‌افزایش است، معمولاً نرخ بهره fTokenها نیز به‌مرور زیاد می‌شود.


فرکس فری (FraxFerry)

فراکس شیر برای برقراری تعامل با بلاک چین‌های دیگر، پروتکل فرکس فری (FraxFerry) را ایجاد کرده است. پروژه ارز فرکس شیر ادعا می‌کند که این پروتکل در برابر هک‌ها و حملات رایج پُل‌های بلاک چینی مقاوم خواهد بود.


کاربران برای پُل زدن به سایر زنجیره‌ها، باید ارزهای خود را برای یک دوره 24 ساعته در فرکس فری قفل کنند. به‌این‌صورت که در ابتدا یک گره با عنوان «کاپیتان» (Captain)، تراکنش را بررسی خواهد کرد تا معامله درست انجام شده باشد. سپس، این تراکنش در یک دوره آزمایشی 24 ساعته قرار می‌گیرد و در طول این مدت، گره‌هایی با نام «اعضای خدمه» (Crew Members) معامله را زیر نظر می‌گیرند؛ درصورتی‌که هیچ مشکلی پیش نیاید، تراکنش در فرکس فری نهایی خواهد شد. همچنین، در طول دوره آزمایشی، می‌توان جزئیات تراکنش را تغییر داد.


فرکس چین (FraxChain)

فرکس چین (FraxChain)

بنابر گزارشات تیم پروژه ارز فرکس شیر، در سال 2024، فرکس چین (FraxChain) راه‌اندازی خواهد شد. فرکس چین یک شبکه لایه 2 سازگار با «ماشین مجازی اتریوم» (EVM) است که از توکن frxETH برای پرداخت هزینه‌های گس (Gas Fee) استفاده می‌کند.


فراکس شیر امیدوار است که با راه‌اندازه لایه دوم اختصاصی خود، یک شبکه مقیاس‌پذیر را برای بخش‌های مختلف این اکوسیستم ایجاد کند. عملکرد فرکس چین شبیه سایر لایه‌های دوم خواهد بود؛ با این تفاوت که این شبکه از یک رویکرد ترکیبی بهره می‌برد؛ یعنی از پروتکل «اثبات دانش صفر» (zero-knowledge proofs) نیز برای تأیید تراکنش‌ها استفاده می‌کند. ازاین‌طریق، کاربران نه‌تنها به سرعت بالاتر و هزینه کمتر دسترسی دارند، بلکه با پروتکل اثبات دانش صفر، تراکنش‌هایی ایمن و محرمانه را انجام خواهند داد.


بنیان‌گذاران فرکس شیر (Frax Share) چه افرادی هستند؟

آشنایی با بنیان‌گذاران فراکس شیر به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و با آگاهی کامل به خرید فرکس شیر اقدام کنید. این پروژه محصول اندیشه‌های یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار، به نام «سم کاظمیان» (Sam Kazemian) است. «تراویس مور» (Travis Moore) و «جیسون هوان» (Jason Huan) نیز در تیم مهندسی Frax Share حضور دارند.


زمانی که کاظمیان رشد استیبل کوین‌ها را مشاهده کرد، متوجه شد که هیچ‌کدام از آن‌ها دارای ترکیبی از سیاست‌های وثیقه‌ای و الگوریتمی نیستند. او دریافت که پروژه‌های الگوریتمی اغلب با شکست مواجه می‌شوند؛ ازاین‌رو، در سال 2019، FRAX را به‌عنوان استیبل کوینی با ترکیبی از وثیقه و الگوریتم پایه‌گذاری کرد.


چه چیزی فرکس شیر (Frax Share) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی فرکس شیر (Frax Share) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد فراکس شیر (Frax Share) این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌سازند و بر روی قیمت فرکس شیر (FXS) نیز تأثیر می‌گذارند. به همین خاطر، در این بخش، بررسی می‌کنیم که این پروژه چه ویژگی‌هایی دارد.


پول مقیاس‌پذیر با عرضه الگوریتمی

پروژه ارز فرکس شیر (Frax Share) اولین ارز کسری-الگوریتمی جهان را با نام FRAX توسعه داده است. هدف این پروژه ارائه جایگزینی غیرمتمرکز و مقیاس‌پذیر برای پول‌های سنتی بوده و هدف بلندپروازانه‌ای را در راستای جذاب‌تر کردن دنیای رمز ارزها دنبال می‌کند.


یک استیبل کوین غیرمتمرکز

برخلاف اغلب استیبل کوین‌های بازار، FRAX کاملاً غیرمتمرکز بوده و از ترکیب الگوریتم و وثیقه برای رسیدن به این منظور بهره می‌برد. نسبت وثیقه و الگوریتم بستگی به قیمت FRAX دارد؛ به‌طوری که اگر قیمت آن بالای 1 دلار باشد، میزان وثیقه کاهش یافته و اگر به زیر 1 دلار بیاید، مجدداً مقدار وثیقه زیاد خواهد شد.


نوع جدیدی از استیبل کوین

تا قبل از فرکس شیر (Frax Share)، سه گونه‌ی مختلف از استیبل کوین‌ها وجود داشتند. اولین مورد استیبل کوین‌هایی با «وثیقه فیات» (Fiat-collateralized) بودند که اکثر افراد با آن‌ها آشنا هستند. گونه‌ی دوم استیبل کوین‌های «بیش‌ازحد وثیقه‌شده با کریپتوکارنسی» (Overcollateralized With Cryptocurrency) به حساب می‌آیند. دسته‌ی سوم هم استیبل کوین‌های «الگوریتمی» (Algorithmic) محسوب می‌شوند که وثیقه ندارند. به‌این‌ترتیب، FRAX اولین استیبل کوین «کسری-الگوریتمی» (Fractional/Algorithmic) است که نوع جدیدی را به دسته‌بندی ارزهای باثبات می‌افزاید.


ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) چیست؟

ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) چیست؟

ارز فرکس شیر (FXS) توکن بومی و حاکمیتی این پروژه بوده که به‌عنوان وثیقه برای صدور FRAX نیز به کار می‌رود. ارز فرکس شیر نقش مهمی را در ثبات قیمت FRAX و ادامه حیات پروتکل Frax Share بر عهده دارد. کاربردهای FXS عبارت‌اند از:


 • حاکمیت: دارندگان ارز فرکس شیر می‌توانند در مورد آینده این پروژه تصمیم‌گیری کنند. این تصمیمات شامل پارامترهای کلیدی، مانند نسبت وثیقه، کارمزدها و سایر جنبه‌های مهم سیستم می‌شوند.

 • وثیقه‌سازی: ارز فرکس شیر به‌عنوان شکل ثانویه‌ای از وثیقه برای توکن FRAX به کار می‌رود. هنگامی که قیمت FRAX از نرخ دلار آمریکا منحرف می‌شود، پروتکل فراکس شیر با سوزاندن یا ضرب کردن FXS، قیمت را به محدوده مورد نظر بازمی‌گرداند. این مکانیزم وثیقه‌سازی پویا، پایداری نرخ FRAX را تضمین خواهد کرد.

 • استیکینگ: کاربرانی که توکن FXS خود را با پروتکل فراکس شیر به اشتراک می‌گذارند، پاداش‌هایی را در قالب ارز فرکس شیر و یا توکن FRAX دریافت می‌کنند. این پاداش‌ها با ایجاد انگیزه در مشارکت‌کنندگان، پویایی و ثبات پروتکل را فراهم می‌سازند.

 • تأمین نقدینگی: دارندگان ارز فرکس شیر می‌توانند توکن‌های خود را در سایر استخرهای نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز سپرده‌گذاری کرده و با ایجاد نقدینگی، درآمد غیرفعال کسب کنند.

توکنومیک ارز دیجیتال فرکس شیر FXS

توکنومیک ارز دیجیتال فرکس شیر FXS

پروژه فراکس شیر (Frax Share) از اقتصادی دو توکنی بهره می‌برد؛ به‌این‌صورت که بر اساس تغییرات نرخ FRAX، توکن‌های FXS صادر و یا سوزانده می‌شوند. بنابراین، اگرچه کل عرضه ارز فرکس شیر (FXS) برابر با 100 میلیون واحد در نظر گرفته شده است، اما بر اساس میزان سوختن این توکن، احتمال دارد که عرضه نهایی تغییر کند.


درحال‌حاضر (ژانویه 2024)، ارزش بازار ارز فرکس شیر در حدود 680 میلیون دلار بوده و حدود 76 میلیون واحد FXS در گردش بازار کریپتو قرار دارند. همچنین، حجم معاملات روزانه ارز فرکس شیر به 50 میلیون دلار می‌رسد. علاوه‌بر آن، کل واحدهای این رمز ارز به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 60 درصد به جامعه

 • 5 درصد به صندوق توسعه

 • 20 درصد به تیم و بنیان‌گذاران

 • 12 درصد به سرمایه‌گذاران خصوصی معتبر

 • 3 درصد به مشاوران استراتژیک

ارزش فرکس شیر (Frax share) از کجا ناشی می‌شود؟

ارز فرکس شیر (FXS) مزایای ویژه‌ای را برای سرمایه‌گذاران فراهم می‌کند. همین مسئله باعث شده که افراد زیادی به خرید فرکس شیر علاقه داشته باشند. مزایای این رمز ارز عبارت‌اند از:


 • پتانسیل کسب درآمد: با سپرده‌گذاری ارز فرکس شیر، کاربران می‌توانند به درآمدزایی غیرفعال دست یابند.

 • حقوق حاکمیتی: در اختیار داشتن ارز فرکس شیر، به کاربران حقوق حاکمیتی می‌بخشد؛ یعنی این افراد می‌توانند در مورد آینده پروژه Frax Share تصمیم‌گیری کنند.

 • رشد اکوسیستم: ازآنجایی‌که FXS نقشی حیاتی در اکوسیستم Frax Share دارد؛ افرادی که به خرید فرکس شیر اقدام کرده‌اند، می‌توانند از رشد هم‌زمان ارزش پروژه و توکن FXS بهره‌مند شوند.

مزایا و معایب فرکس شیر (Frax Share) چیست؟

تا اینجای مقاله، با ویژگی‌های فراکس شیر آشنا شدید. بااین‌حال، در کنار مزایا، باید معایب Frax Share را هم بشناسید، تا با دید کامل به خرید فرکس شیر اقدام کنید.


مزایا و معایب فرکس شیر (Frax Share) چیست؟

ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری بر روی FXS، پس از خرید فرکس شیر، به کیف پولی برای ذخیره‌سازی ارزهای دیجیتال خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز فرکس شیر، باید به مواردی مانند کارمزدها، شبکه‌های انتقال و قابلیت ادغام با نرم‌افزارهای غیرمتمرکز توجه داشته باشید. ازاین‌رو، در این بخش، بهترین کیف پول‌های FXS را به شما معرفی می‌کنیم:


 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • لجر (Ledger)

 • آیم توکن (imToken)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • توکن پاکت (Token Pocket)

 • آی توکن ولت (iTokenWallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر ولت‌های فوق، شما می‌توانید از کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نیز برای نگهداری از ارز فرکس شیر استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو از قدرتمندترین پروتکل‌های امنیتی بهره می‌برد و ایمنی بالایی را برای توکن‌های FXS شما فراهم خواهد کرد. در ضمن، این ولت با پلتفرم معاملاتی جامع اکسبیتو ادغام شده و به شما کمک می‌کند تا بدون نیاز به جابه‌جایی رمز ارزهایتان، خرید و فروش فرکس شیر را انجام دهید.


خرید ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید فرکس شیر (FXS) در صرافی اکسبیتو، به‌سرعت و با کمترین قیمت بازار انجام می‌شود. علاوه‌بر آن، اکسبیتو برای خرید FXS پایین‌ترین کارمزدها را در نظر گرفته است. به‌این‌ترتیب، برای خرید فرکس شیر در اکسبیتو، فقط باید مراحل زیر را پشت‌سر بگذارید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بسیار بالایی داشته و به‌سادگی قابل انجام است. احراز هویت اکسبیتو شامل دو مرحله می‌شود که مرحله‌ی اول آن تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و برای شما امکان خرید و فروش فرکس شیر و سایر رمز ارزها را فراهم می‌کند. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت این صرافی مراجعه فرمایید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید فرکس شیر با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید FXS با تتر، مقدار USDT مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید فرکس شیر، مقدار FXS مورد نظرتان به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال فرکس شیر (FXS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش فرکس شیر (FXS) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و در کمترین زمان ممکن صورت می‌گیرد. پس از فروش فرکس شیر، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان)، به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهد شد و شما می‌توانید، با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، وجه دریافتی‌تان را با سرعت زیادی از این صرافی برداشت کنید. برای فروش فرکس شیر در اکسبیتو، مراحل زیر را دنبال نمایید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌‌تان را برای واریز پول ارائه دهید.


4_ ارز فرکس شیر را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (اگر توکن‌های FXS در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش فرکس شیر را در اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش فرکس شیر، معادل ریالی و یا تتری آن (به انتخاب خودتان) به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. سپس با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، می‌توانید وجه خود را به‌سرعت برداشت کرده و یا اینکه تترهایتان را به آدرسی دیگر انتقال دهید.


تسویه حساب آنی فرکس شیر (FXS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی فرکس شیر (FXS) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی، پس از فروش فرکس شیر (FXS)، در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو از 14 بانک معتبر کشور برای واریز آنی پول استفاده می‌کند و این تسویه حساب، تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. ازاین‌طریق، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، تا سقف 50 میلیون تومان در روز، درخواست تسویه حساب آنی ارز فرکس شیر را در اکسبیتو ثبت کرده و وجه خود را با سرعت زیادی از این صرافی برداشت کنید.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش فرکس شیر (FXS) و یا سایر رمز ارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه فرمایید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته‌ پاسخگوی سوالات شما هستند.