خرید ارز دیجیتال چیلیز | فروش Chiliz | قیمت CHZ

ارزهای دیجیتال اولیه، مانند بیت کوین و اتریوم، به‌عنوان جایگزین‌هایی برای دلار، یورو، پوند و... به بازار آمدند. بااین‌حال، در سال‌های اخیر، شاهد معرفی تعداد زیادی از کوین‌ها و توکن‌ها بوده‌ایم. بسیاری از این ارزهای دیجیتال، به‌دنبال ارائه‌ی جایگزینی برای ارزهای فیات نیستند و هرکدام اهداف متفاوتی را پیگیری می‌کنند. یکی از همین پروژه‌های کریپتو، ارز دیجیتال چیلیز (Chiliz) با نماد اختصاری CHZ است. در واقع، چیلیز به‌عنوان توکن بومی پلتفرم «سوشیوس» (Socios) معرفی شده و در محیط این پلتفرم کاربردهای مختلفی دارد. سوشیوس پلتفرمی است که جامعه‌ی ورزش را به ارزهای دیجیتال و فناوری بلاک چین متصل می‌کند. اگرچه ارز دیجیتال CHZ کاربردهای گسترده‌ای در سوشیوس دارد و امکان دسترسی به توکن‌های هواداری، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) ورزشی و... را فراهم می‌کند؛ اما این ارز دیجیتال برای سرمایه‌گذاران نیز جذاب است. به‌خاطر همین، بسیاری از افراد به خرید CHZ علاقه‌مند شد‌ه‌اند.در نتیجه، برای اینکه شما هم با این ارز دیجیتال بیشتر آشنا شوید، در این مقاله، بررسی می‌کنیم که چیلیز چیست و چگونه کار می‌کند و همچنین، نحوه خرید و فروش CHZ را در صرافی اکسبیتو توضیح خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال چیلیز CHZ

قیمت ارز دیجیتال چیلیز CHZ

با نگاهی به تاریخچه قیمت ارز دیجیتال چیلیز، می‌بینیم که قیمت CHZ در سپتامبر 2019 برابر با 0.004 دلار است. قیمت چیلیز در عرض یک ماه رشد چند برابری را تجربه می‌کند و به 0.01 دلار می‌رسد. بااین‌حال، تا نوامبر 2020، شاهد تغییرات خاصی در قیمت ارز CHZ نیستیم و در همان محدوده نوسان می‌کند؛ اما در ماه نوامبر قیمت ارز دیجیتال CHZ دو برابر می‌شود و به 0.02 دلار می‌رسد.


در ژانویه 2021، قیمت CHZ روند صعودی بی‌نظیری را آغاز می‌کند و موفق می‌شود که تا آوریل همان سال، به اوج قیمت خود، یعنی 0.57 دلار برسد. البته این قیمت چندان دوام نمی‌آورد و در عرض یک ماه، قیمت چیلیز به 0.28 دلار بازمی‌گردد. قیمت ارز CHZ تا ماه ژوئیه در همان محدوده نوسان می‌کند و سپس، موفق می‌شود که تا آگوست، به 0.36 دلار برسد. با اینکه قیمت چیلیز تا آخر آن سال، یکبار تا نزدیکی نیم دلار هم بالا می‌رود؛ اما دوباره به 0.2 دلار برمی‌گردد.


قیمت ارز دیجیتال چیلیز، سال 2022 را در محدوده‌ی 0.18 دلار آغاز می‌کند و در عرض دو ماه موفق می‌شود که به 0.28 دلار برسد. سپس، با یک روند نزولی، تا ماه ژانویه، به زیر 0.1 دلار بازمی‌گردد. بعد از آن، یک روند صعودی آغاز می‌شود و قیمت چیلیز را در سپتامبر 2022، برابر با 0.23 دلار مشاهده می‌کنیم.


قیمت چیلیز سال 2023 را در محدوده‌ی 0.1 دلار آغاز می‌کند و کم‌کم به زیر این محدوده می‌رود. به‌این‌ترتیب، قیمت CHZ در سپتامبر 2023، برابر با 0.05 دلار است. همان‌طور که دیدید، ارز دیجیتال CHZ نوسانات بسیار زیادی دارد. به‌خاطر همین، گزینه‌ی بسیار خوبی برای تریدرهایی است که از نوسانات قیمت ارزهای دیجیتال سود کسب می‌کنند.


خرید و فروش ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در ایران

چیلیز (Chiliz) اولین پلتفرمی است که بین دنیای ورزش و ارزهای دیجیتال تعامل برقرار می‌کند. به‌خاطر همین، ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) هم اعتبار زیادی پیدا کرده است و در لیست صرافی‌های معتبری، مانند بایننس، کوکوین، کوین بیس، او کی ایکس و... قرار دارد. بااین‌حال، اغلب این صرافی‌های بین‌المللی ایران را تحریم کرده‌اند و به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. علاوه‌بر آن، امکان خرید CHZ با ریال در هیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نیست.


در نتیجه، شما برای خرید ارز دیجیتال چیلیز به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، امکان خرید CHZ را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید چیلیز در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری محسوب می‌شود؛ بنابراین، شما با 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سوآپ» می‌توانید ارز دیجیتال CHZ را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


چیلیز (Chiliz) چیست؟

چیلیز (Chiliz) چیست؟

شرکتی که پلتفرم سوشیوس (Socios) و ارز دیجیتال CHZ را به بازار ارائه کرده است، چیلیز (Chiliz) نام دارد. چیلیز می‌خواهد با ارائه‌ی اکوسیستمی جامع و کاربردی، بین جامعه‌ی ورزش و دنیای کریپتو ارتباط برقرار کند. به‌ همین منظور، پلتفرم سوشیوس را برای ایجاد توکن‌های هواداری، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) ورزشی و ارائه‌ی سایر خدمات مرتبط با دنیای ورزش، عرضه کرده است.


بدون پلتفرم سوشیوس، چیلیز هیچ معنایی ندارد؛ چون‌که تمام اهداف این پروژه، از طریق پلتفرم سوشیوس برآورده می‌شوند. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد که توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) مارک‌دار یا برندد (Branded) را خریدار کرده و آن‌ها را به تیم‌ها و سرگرمی‌های محبوبشان متصل کنند. خرید این توکن‌های غیرقابل تعویض، تنها با پرداخت ارز دیجیتال CHZ امکان‌پذیر می‌شود. این مسئله اهمیت ارز CHZ را در پلتفرم Socios نشان می‌دهد و می‌تواند روی ارزش و قیمت CHZ نیز تأثیر بگذارد.


پلتفرم سوشیوس توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) را برای دَه‌ها ورزش و سرگرمی مختلف در نظر گرفته است. علاوه‌بر آن، این پلتفرم خدمات گسترده‌ی دیگری را نیز در این زمینه به کاربران ارائه می‌کند. برخی از این خدمات عبارت‌اند از:


 • خرید انواع NFT

 • به دست آوردن NFT در مسابقات

 • مبادله NFT با سایر کاربران

 • مبادله NFT با سایر کالاهای برندهای ورزشی

چیلیز (Chiliz) چگونه کار می‌کند؟

چیلیز (Chiliz) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید چیلیز برویم، باید ببینیم که این اکوسیستم چگونه کار می‌کند. این مسئله به شما کمک می‌کند که با ارز دیجیتال چیلیز بیشتر آشنا شوید و درباره‌ی خرید CHZ تصمیم درستی بگیرید. فن توکن‌ها یا توکن‌های هواداری (Fan Tokens) ارائه‌شده در سوشیوس (Socios)، صرفاً کاربرد کلکسیونی ندارند؛ بلکه آن‌ها و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) این پلتفرم، تعامل بین هواداران و باشگاه‌های ورزشی را امکان‌پذیر می‌کنند. در واقع، هوادارانی که این توکن‌ها را به دست می‌آورند، می‌توانند در تصمیمات مدیریتی تیم‌های محبوبشان، مشارکت داشته باشند. این مشارکت از طریق رأی‌گیری بین کاربران صورت می‌گیرد.


برای مثال، باشگاه یوونتوس به دارندگان توکن هواداری‌اش اجازه داد که در مورد انتخاب آهنگ‌ جشن‌های این تیم تصمیم بگیرند. به‌این‌ترتیب، وقتی که این تیم گل بزند، آهنگ منتخب هوادارانش پخش خواهد شد. همچنین، دارندگان توکن هواداری بارسلونا، یک نقاشی دیواری را انتخاب کردند تا از دیوار رختکن این تیم آویزان شود.


هواداران پاری‌سن ژرمن نیز در مورد نوشته‌ی روی بازوبند کاپیتانی این تیم تصمیم‌گیری کردند.


پس، متوجه شدیم که فن‌ توکن‌ها باعث می‌شوند که هواداران نقش فعالی در تصمیمات مدیریتی تیم‌های محبوبشان داشته باشند و مانند گذشته نقش هوادارن منفعل نباشد. اهمیت رأی هواداران نیز به تعداد توکن‌هایشان بستگی دارد؛ یعنی هرچه تعداد توکن‌ها و NFTهای هواداران بیشتر باشد، نظر آن‌ها نیز از اهمیت بیشتری برخوردار خواهد بود. این مسئله انگیزه‌ای برای هواداران می‌شود تا برای کسب فن توکن‌های بیشتر تلاش کنند.


علاوه‌بر موارد ذکرشده، تیم‌ها و سرگرمی‌های مختلف می‌توانند امکانات دیگری را نیز برای دارندگان فن توکن‌ها در نظر بگیرند. صندلی‌های ویژه در رویدادهایی خاص، ملاقات نزدیک با اعضای تیم، کالاهای تجاری مارک‌دار، برنامه‌های گیمیفیکیشن و... برخی از این امکانات هستند. به‌این‌ترتیب، چیلیز به اکوسیستمی تبدیل می‌شود که هواداران را به امکانات گسترده‌ی تیم‌های محبوبشان متصل می‌کند.


شبکه اختصاصی چیلیز (Chiliz) چیست؟

در ابتدا، اکوسیستم چیلیز (Chiliz) مبتنی بر شبکه‌ی اتریوم (Ethereum) راه‌اندازی شد. بااین‌حال، مدیران این پروژه محدودیت‌های اتریوم، مانند هزینه‌ی بالای تراکنش‌ها را شناسایی کردند و تصمیم گرفتند که آن‌ها را برطرف کنند. مهم‌ترین کاری که آن‌ها در این زمینه انجام دادند، تأسیس بلاک چین اختصاصی چیلیز بود. به‌خاطر همین، در این بخش، درباره‌ی جنبه‌های مختلف شبکه اختصاصی چیلیز صحبت می‌کنیم.


الگوریتم اثبات اعتبار (Proof of Authority)

شبکه‌ی چیلیز با بلاک چین اتریوم سازگار است؛ اما بر اساس پروتکل اجماع اثبات اعتبار (PoA) کار می‌کند. هدف این بلاک چین جدید ارائه‌ی سیستمی سریع، کارآمد و بدون کمیسیون است تا کاربران بتوانند به‌راحتی به امکانات مختلف چیلیز دسترسی داشته باشند. به‌این‌ترتیب، توکن CHZ می‌تواند روی بلاک چین چیلیز کار کند و هم‌زمان به نرم‌افزارهای مبتنی بر اتریوم نیز دسترسی داشته باشد. ازاین‌طریق، تعامل میان‌زنجیره‌ای برای توکن CHZ فراهم می‌شود.


البته باید به این نکته توجه داشت که PoA مشکلاتی هم دارد. برای مثال، در هنگام اعتبارسنجی تراکنش‌ها، این الگوریتم نمی‌تواند حریم خصوصی گره‌ها را به‌طور کامل حفظ کند. همچنین، این الگوریتم از روش‌های استخراج و یا استیکینگ استفاده نمی‌کند؛ در عوض، اعتبارسنج‌های جدید باید توسط گره‌های قدیمی‌تر تأیید شوند. به همین منظور، یک گره جدید باید هویت و اعتبار خود را ثابت کند. دشواری اثبات اعتبار باعث شده است که شبکه‌ چیلیز فقط دارای 8 گره اعتبارسنجی باشد.


قراردادهای هوشمند و توکن‌ها

همان‌طور که گفتیم، شبکه‌ی چیلیز با اتریوم هماهنگ است. به‌خاطر همین، چیلیز می‌تواند به قراردادهای هوشمند شبکه اتریوم دسترسی داشته باشد. برای رسیدن به این هدف، شبکه‌ی چیلیز از نسخه‌ی اصلاح‌شده‌ی قراردادهای هوشمند استفاده می‌کند که با ماشین مجازی اتریوم هماهنگ هستند و بر اساس الگوریتم اثبات اعتبار کار می‌کنند. این قراردادها با زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی نوشته می‌شوند و به چیلیز کمک می‌کنند که توکن‌های غیرقابل تعویض (با استاندارد ERC-721) و توکن‌های قابل تعویض (با استاندارد ERC-20) را برای استفاده در سوشیوس ایجاد کند.


توکن‌های چیلیز (Chiliz Tokens) چه مواردی هستند؟

توکن‌های چیلیز (Chiliz Tokens) چه مواردی هستند؟

علاوه‌بر توکن CHZ که نشان بومی این پلتفرم است، چیلیز 3 نوع توکن دیگر را نیز معرفی کرده که هرکدام کاربردهای مختلفی دارند. در این بخش، به معرفی این توکن‌ها می‌پردازیم.


توکن‌های هواداری (Fan Tokens)

توکن‌ هواداری ابزاری برای مشارکت در تصمیمات مدیریتی تیم‌های ورزشی است. تیم‌های ورزشی معروف دنیا این توکن‌ها را ارائه می‌دهند تا دارندگان فن توکن‌ها بتوانند در نظرسنجی‌های مختلف باشگاه شرکت کنند. به همین منظور، چیلیز یک صفحه‌ی اختصاصی را برای باشگاه‌ها در نظر گرفته تا آن‌ها بتوانند فن توکن‌ها را صادر و توزیع کنند. این صفحه Fan Token Offering یا FTO نام دارد. همچنین، چیلیز امکان توکن‌سوزی را هم به باشگاه‌ها ارائه کرده است. ازاین‌طریق، باشگاه‌ها می‌توانند در فاصله‌های زمانی مختلفی به توکن‌سوزی اقدام کنند تا با کمیاب‌شدن فن توکن‌ها، ارزششان افزایش یابد.


توکن‌های لاکر (Locker Tokens)

اگر تیمی بخواهد به چیلیز بپیوندد، باید درخواستی را در این زمینه ارسال کند. وقتی که چیلیز این درخواست را تأیید کرد، تیم مورد نظر باید یک «لاکر» (Locker) ایجاد کند. سرمایه‌گذاران می‌توانند توکن CHZ را به‌مدت 4 ماه در این لاکرها ذخیره کرده و به‌جایش «لاکر توکن» دریافت کنند.


پس از اینکه یک تیم با موفقیت فن توکن‌هایش را راه‌اندازی کرد، چیلیز فن توکن‌ها را با توکن‌های قفل‌شده معاوضه می‌کند. این توکن‌ها ارزش بالاتری نسبت به CHZ دارند و باعث می‌شوند که سرمایه‌گذاران بابت قفل‌کردن توکن‌هایشان سود کسب کنند. همچنین، درصورتی‌که توکن هواداری راه‌اندازی نشود، چیلیز توکن‌های قفل‌شده را بازپرداخت خواهد کرد.


توکن‌های غیرقابل تعویض با استاندارد ERC-1155

در فوریه 2020، چیلیز همکاری خود را با توسعه‌‌دهنده‌ی پیشروی فناوری بلاک چین، «انجین» (Enjin)، برای توسعه کلکسیون‌های دیجیتال مارک‌دار آغاز کرد. در واقع، انجین به چیلیز کمک می‌کند تا کلکسیون‌های مختلفی را از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs)، مبتنی بر بلاک چین اتریوم، ایجاد کند.


از طرفی، ERC-1155 استانداردی است که توسط انجین اختراع شده و می‌تواند از توکن‌های قابل تعویض و توکن‌های غیرقابل تعویض به‌طور هم‌زمان پشتیبانی کند. در نتیجه، این توکن ویژگی‌های هر دو استاندارد ERC-20 و ERC-720 را در کنار هم ارائه می‌کند و حتی مشکلات آن‌ها را برطرف کرده است.


از سوی دیگر، اخیراً چیلیز همکاری خود را با «چین لینک» (Chainlink) هم آغاز کرده تا بتواند NFTهایی را در زمان واقعی ارائه کند. به‌این‌ترتیب، کاربران می‌توانند در حین رویدادهای ورزشی زنده، توکن‌های غیرقابل تعویض مورد نیازشان را ضرب کنند.


بنیان‌گذاران چیلیز (Chiliz) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران چیلیز (Chiliz) چه افرادی هستند؟

اطلاع از بنیان‌گذاران چیلیز (Chiliz) به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و در مورد خرید ارز CHZ تصمیم بهتری بگیرید. شرکت چیلیز، در سال 2012، به‌عنوان بخشی از یک سازمان بین‌المللی ورزش و سرگرمی واقع در مالت، به نام «گروه مدیارکس» (Mediarex Group)، تأسیس شد. این شرکت کار بر روی پلتفرم سوشیوس (Socios) را در سال 2018، آغاز کرد. توکن CHZ نیز در همان سال به کاربران معرفی شد.


اولین شریک چیلیز، باشگاه فوتبال یوونتوس ایتالیا بود. اولین عرضه‌ی فن توکن‌های یوونتوس در نوامبر 2019 برگزار شد. این عرضه شامل 20 میلیون توکن هواداری بود که تا پایان ماه نوامبر، 1.3 میلیون واحد از این توکن‌ها به فروش رسیدند. علاوه‌بر این موارد، در دسامبر 2019، شرکت چیلیز وب‌سایت و نرم‌افزار سوشیوس (Socios) را راه‌اندازی کرد. این اتفاق با عرضه خصوصی CHZ همراه شد که 66 دلار سرمایه را برای این پروژه فراهم کرد.


امروزه، نرم‌افزار سوشیوس بر روی میلیون کامپیوتر و تلفن همراه نصب شده و فعال است. همچنین، شرکت چیلیز نیز شعبه‌هایش را در کشورهای مختلفی مانند فرانسه، ترکیه، اسپانیا، کره جنوبی و برزیل توسعه داده و از باشگاه‌های ورزشی گوناگونی دعوت به همکاری کرده است.


چه چیزی چیلیز (Chiliz) را منحصربه‎‌فرد می‌کند؟

چه چیزی چیلیز (Chiliz) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

اکوسیستم چیلیز (Chiliz) ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد که این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و روی قیمت CHZ نیز تأثیر می‌گذارند. به‌خاطر همین، پیش از خرید CHZ باید با این ویژگی‌ها آشنا شوید. چیلیز چشم‌اندازی روشن و استراتژی تجاری دقیقی را بر اساس فن توکن‌ها در نظر گرفته است. اگرچه ارزهای دیجیتال و توکن‌های غیرقابل تعویض کاربردهای گوناگونی دارند؛ اما چیلیز از این ارزها به‌عنوان بخشی اساسی از یک اکوسیستم هواداری استفاده کرده و تمرکز خود را روی تشکیل انجمن‌های هواداری گذاشته است. تمرکز روی یک هدف خاص، به چیلیز کمک می‌کند که سرمایه‌گذاران بیشتری را جذب کند. علاوه‌بر آن، چیلیز یک شرکت کریپتو محسوب نمی‌شود؛ بلکه این شرکت از ارزهای دیجیتال برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‌کند. بنابراین، نوسانات زیاد بازار رمزارزها تأثیری روی موفقیت این پروژه نخواهد داشت.


یکی دیگر از نکات جالب پروژه‌ی چیلیز، استفاده‌ی نوآورانه از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) است. تا کنون، کاربردهای گوناگونی برای NFTها تعریف شده‌اند و این توکن‌ها در زمینه‌های مختلفی مانند آواتارها، آیتم‌های درون بازی، آثار هنری و... مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بااین‌حال، چیلیز از NFTها برای حمایت از تیم‌های ورزشی استفاده می‌کند تا هواداران به رهبران واقعی تیم‌های محبوبشان تبدیل شوند.


ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) چیست؟

ارز دیجیتال CHZ توکن بومی پلتفرم چیلیز است که با استفاده از استاندارد ERC-20 کار می‌کند. در واقع، دو نوع توکن CHZ وجود دارند:


 • توکن CHZ که با استاندارد ERC-20 در شبکه اتریوم حضور دارد.

 • توکن CHZ که با استاندارد ERC-20 راه‌اندازی شده است و در شبکه‌ی Chiliz فعالیت می‌کند.

البته هر دوی این توکن‌ها معادل یکدیگر هستند و از طریق پُل بلاک چینی با هم معاوضه می‌شوند و بین شبکه‌ها حرکت می‌کنند. تعداد کل واحدهای CHZ (بدون توجه به نوع شبکه) برابر با 8،888،888،888 توکن است. این ارز دیجیتال نقشی اساسی در پیشبرد اهداف پلتفرم سوشیوس دارد و کاربردهای آن عبارت‌اند از:


 • خرید فن توکن‌ها

 • خرید NFTهای مارک‌دار

 • سرمایه‌گذاری در پلتفرم چیلیز

توکنومیک ارز دیجیتال چیلیز CHZ

توکنومیک ارز دیجیتال چیلیز CHZ

گفتیم که عرضه‌ی کل توکن CHZ برابر با 8.8 میلیارد واحد است. اغلب این توکن‌ها به تجارت توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) اختصاص داده شده‌اند. همچنین، کل واحدهای این توکن در کیف پول شرکت چیلیز قرار گرفته‌اند که بر اساس تقاضای کاربران، به بازار کریپتو عرضه می‌شوند.


مزایا و معایب چیلیز (Chiliz) چیست؟

چیلیز (Chiliz) هم مانند اغلب پروژه‌های کریپتو، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اطلاع از مزایا و معایب این پروژه به شما کمک می‌کند که با چیلیز بیشتر آشنا شوید و برای خرید ارز دیجیتال CHZ تصمیم درستی بگیرید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب چیلیز را توضیح می‌دهیم.


مزایا و معایب چیلیز (Chiliz) چیست؟

چیلیز (Chiliz) چگونه ایمن می‌شود؟

قراردادهای هوشمند متصل به توکن CHZ و پلتفرم سوشیوس (Socios) به‌صورت جداگانه ممیزی مالیاتی شده‌اند و نتایج این ممیزی در اختیار عموم قرار گرفته‌اند. همچنین، چیلیز 5 درصد از درآمدش را به هزینه‌های امنیتی و حسابرسی اختصاص داده است. علاوه‌بر آن، تراکنش‌های مربوط به توکن CHZ در یک زنجیره‌ی جانبی خصوصی حسابرسی می‌شوند. این زنجیره‌ی جانبی بر اساس الگوریتم اثبات اعتبار (PoA) کار می‌کند.


ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی چیلیز، بعد از خرید ارز دیجیتال CHZ، به کیف پولی برای ذخیره‌سازی توکن‌هایتان نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز دیجیتال چیلیز، باید به مواردی مانند امنیت، شبکه‌های انتقال و کارمزدها توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که بعد از خرید چیلیز، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • تراست والت (Trust Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • لدجر (Ledger)

 • آیم توکن (imToken)

 • توروس (Torus)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • توکن پاکت (TokenPocket)

 • آی توکن ولت (iToken Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر کیف پول‌های فوق، پس از خرید ارز دیجیتال چیلیز، شما می‌توانید توکن‌هایتان را در کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نیز ذخیره کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال CHZ را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در صرافی اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید CHZ در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت اکسبیتو به‌راحتی و با سرعت بالایی انجام می‌شود. این احراز هویت دو مرحله دارد. مرحله اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش چیلیز و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است که برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز پول ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال چیلیز با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید CHZ با تتر، مقدار تتر مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید، مقدار CHZ مورد نظر، به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) در صرافی اکسبیتو به‌راحتی و با بهترین قیمت فروش انجام می‌شود. پس از فروش CHZ در صرافی اکسبیتو، معادل ریالی یا تتری آن، به کیف اختصاصی شما انتقال پیدا خواهد کرد. سپس، شما می‌توانید به‌سرعت وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش ارز CHZ در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه اطلاعات حساب یا کارت بانکی برای واریز پول


4- انتقال ارز دیجیتال CHZ به صرافی اکسبیتو (درصورتی‌که از ارز چیلیز در کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش چیلیز در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو


پس از فروش ارز دیجیتال چیلیز، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا می‌توانید با ارائه‌ی درخواست تسویه حساب آنی، وجه خود را به‌سرعت از صرافی اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی چیلیز (CHZ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش چیلیز (CHZ) در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی ارز دیجیتال چیلیز و سایر رمزارزها را از طریق 14 بانک معتبر کشور انجام می‌دهد. تسویه حساب آنی اکسبیتو تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. در نتیجه، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته درخواست تسویه حساب آنی را در صرافی اکسبیتو ثبت کرده و وجه خود را تا سقف 50 میلیون تومان در روز، با سرعت بسیار بالایی برداشت کنید.


درصورتی‌که در مراحل خرید ارز دیجیتال چیلیز (CHZ) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.