خرید ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس | فروش MultiversX | قیمت EGLD

پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین تنوع بالایی دارند و هر پروژه هدف خاصی را در پیش گرفته است. اگر در حوزه ارزهای دیجیتال فعالیت کرده باشید، حتماً نام الروند را شنیده‌اید. پروژه ارز دیجیتال الروند (Elrond) در سال 2017 به‌عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند بسیار مقیاس‌پذیر و ارزان سروصدای زیادی به پا کرد؛ اما این پروژه در سال ۲۰۲۲ زمینه کاری خود را به فعالیت در حوزه متاورس و سرویس‌های وب 3 (Web3) تغییر داد. به‌دنبال این تغییر زمینه، پروژه الروند نیز مولتی ورس ایکس (MultiversX) نام گرفت. ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس با نماد «EGLD» در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز مولتی ورس ایکس، نحوه خرید مولتی ورس ایکس و عوامل مؤثر بر قیمت ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس را بررسی خواهیم کرد.قیمت ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس EGLD

ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) برای اولین‌بار در تاریخ 4 سپتامبر 2020 با قیمت 17.20 دلار در بازار کریپتو عرضه شد و تا نوامبر به زیر 7 دلار سقوط کرد. مولتی ورس ایکس کمترین قیمت تاریخی خود را با 6.5436 دلار در 7 اکتبر 2020 به ثبت رساند و در دسامبر 2020 یک روند صعودی را در پیش گرفت؛ به‌طوری‌ که توانست تا ژانویه 2021 مرز 60 دلار را رد کند و در آوریل به بالای 200 دلار برسد.


اگرچه الروند مدتی در یک روند نزولی قرار داشت، اما خیلی زود توانست رشد کرده و بالاترین قیمت خود را در 23 نوامبر 2021 با 542.58 دلار تجربه کند. مولتی ورس ایکس پس از ثبت بیشترین قیمت تاریخی خود وارد یک روند نزولی آرام شد و تا می 2022 به زیر 100 دلار سقوط کرد. مولتی ورس ایکس در سال 2023 بین 20 تا 50 دلار در نوسان بود. مولتی ورس ایکس (EGLD) درحال‌حاضر (ژانویه 2024) در محدوده قیمت 49 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، اچ تی ایکس (HTX)، اوکی ایکس (OKX)، بای بیت (Bybit)، کراکن (Kraken)، کوکوین (KuCoin) و گیت (Gate.io) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید الروند (مولتی ورس ایکس) را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند.


در همین راستا، رمز ارز مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز مولتی ورس ایکس در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1_ خرید و فروش محدود


2_ خرید و فروش فوری


3_ سواپ


مولتی ورس ایکس (MultiversX) چیست؟

مولتی ورس ایکس (MultiversX) چیست؟

مالتی ورس ایکس یا مولتی ورس ایکس (MultiversX) که قبلاً با نام پروژه الروند (Elrond) شناخته می‌شد، یک پلتفرم بلاک چین بسیار مقیاس‌پذیر، سریع و ایمن برای برنامه‌های توزیع‌شده، موارد استفاده سازمانی و اقتصاد جدید اینترنت به حساب می‌آید. در واقع مولتی ورس ایکس یک شبکه بلاک چین توزیع‌شده برای برنامه‌های کاربردی نسل بعدی است. برای توصیف بیشتر ماهیت پروژه مولتی ورس ایکس می‌توان گفت:


1_ مولتی ورس ایکس یک پروتکل مبتنی بر بلاک چین است که سرعت تراکنش بسیار سریع با استفاده از شاردینگ (Sharding) را به‌دنبال دارد.


2_ مولتی ورس ایکس خود را به‌عنوان یک فناوری برای اینترنت جدید توصیف می‌کند که شامل فناوری مالی یا فین تک (FinTech)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و اینترنت اشیا (IOT) می‌شود.


3_ طبق گزارش‌ها، پلتفرم اجرای قراردادهای هوشمند مولتی ورس ایکس قادر به انجام 15000 تراکنش در ثانیه، تاخیر شش ثانیه‌ای و هزینه تراکنش 0.001 دلاری است.


4_ مولتی ورس ایکس که در ابتدا الروند (Elrond) نام داشت و مقیاس‌پذیری و تراکنش‌های سریع را هدف قرار داده بود، در نوامبر 2022، رسماً به مولتی ورس ایکس (MultiversX) تغییر نام داد تا مسیر جدید خود را به سمت توسعه متاورس ترسیم کند.


5_ ارز دیجیتال بومی و اختصاصی پلتفرم مولتی ورس ایکس با نماد «EGLD» در بازار کریپتو عرضه شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


مولتی ورس ایکس (MultiversX) چگونه کار می‌کند؟

مولتی ورس ایکس (MultiversX) چگونه کار می‌کند؟

شبکه مولتی ورس ایکس بسیاری از ویژگی‌های مشترک سایر شبکه‌های کریپتو از جمله قراردادهای هوشمند، تسویه تراکنش‌ها و صدور توکن را ارائه می‌کند. مولتی ورس ایکس برای رسیدن به اهداف خود از چند ویژگی منحصربه‌فرد استفاده کرده است.


شاردینگ تطبیقی (Adaptive State Sharding)

شاردینگ تطبیقی به فرایند تقسیم زیرساخت بلاک چین برای پشتیبانی از تراکنش‌ها و برنامه‌های بیشتر اشاره دارد. فناوری شاردینگ به‌صورت کلی با تقسیم شبکه به قطعات یا خرده‌های کوچک‌تر به‌ نام شارد (Shard) کار می‌کند. در این فناوری هر گره (Node) فقط بخشی از تراکنش‌های شبکه را پردازش خواهد کرد. شبکه‌های بلاک چینی متعددی وجود دارند که برای افزایش سرعت تراکنش‌های خود از شاردینگ استفاده می‌کنند.


سازوکار پردازش تراکنش‌های مولتی ورس ایکس با نام شاردینگ تطبیقی شناخته می‌شود. در این سیستم، گره‌ها به زیر مجموعه‌های متعدد تقسیم می‌شوند تا تراکنش‌ها را راحت‌تر‌ مورد تأیید قرار دهند. هنگامی‌که سیستم تراکنش‌ها را پردازش می‌کند، شاردها آن‌ها را به بلاک چین مرکزی شبکه مولتی ورس ایکس یعنی متاچین (Metachain) پخش می‌کنند. هر 24 ساعت یک‌سوم گره‌هایی که تراکنش‌ها را تأیید کرده‌اند در هر شارد به یک شارد جدید منتقل می‌شوند. این روند از تبانی بین اعتبارسنج‌ها در هر قطعه جلوگیری می‌کند.


اثبات سهام ایمن (SPoS)

اثبات سهام ایمن (SPoS)

شبکه مولتی ورس ایکس از الگوریتم اجماع سهام ایمن (Secure Proof-of-Stake) استفاده می‌کند که یک روش توافقی برای همگام‌سازی اجزای شبکه جداگانه با یک دفترکل مشترک است. این روش، شبکه توزیع‌شده رایانه‌ها را که در بلاک چین مولتی ورس اجرا می‌شوند، هماهنگ نگه‌ می‌دارد.


رایانه‌هایی که نرم‌افزار مولتی ورس ایکس را اجرا می‌کنند، همانند اثبات سهام سنتی، از sPoS برای ایمن کردن شبکه، اعتبارسنجی تراکنش‌ها و توزیع سکه‌های EGLD تازه ضرب‌شده استفاده خواهند کرد؛ بااین‌حال، شبکه مولتی ورس ایکس به‌جای یک زنجیره واحد، دارای شاردهای متعدد است؛ بنابراین برای ایجاد بلو‌ک‌ها، به‌جای کل سیستم، گر‌ه‌های اعتبارسنج را از شاردها انتخاب می‌کند.


اعتبارسنج‌ها برای دستیابی به تسویه نهایی باید کار تولیدکنندگان بلوک را بررسی کرده و با سایر شاردهای داخل شبکه همگام شوند. هنگامی‌ که سیستم دسته‌ای از تراکنش‌ها را در شبکه مولتی ورس ایکس ذخیره می‌کند، توکن‌های EGLD به مشارکت‌کنندگان در شبکه پاداش داده خواهند شد.


محصولات مولتی ورس ایکس

محصولات مولتی ورس ایکس

مولتی ورس ایکس به‌عنوان بخشی از تحول جدید خود، چند محصول جدید مبتنی بر متاورس را عرضه کرده که این محصولات عبارتند از:


1_ ایکس فابریک (xFabric)

ایکس فابریک نشان‌دهنده یک بلاک چین قابل تنظیم است که توسعه‌دهندگان خارجی می‌توانند به‌راحتی آن را مستقر کنند. ایکس فابریک زیربنای دنیای متاورس جدید مولتی ورس ایکس محسوب می‌شود که به‌عنوان یک برنامه چندمنظوره برای ذخیره آواتارها، ارزهای دیجیتال و NFT مورد استفاده قرار می‌گیرد.


کاربران می‌توانند دارایی‌های رمزنگاری پشتیبانی‌شده را در این برنامه مبادله کنند، پرداخت‌های فیات را ارسال و دریافت کرده و با دوستانشان گفتگوی آنلاین داشته باشند. به عبارت دیگر، ایکس فابریک یک ماژول بلاک چین مستقل و قابل اجرا در چند دقیقه است که ویژگی‌هایی با سازگاری کامل را ارائه می‌کند.


2_ ایکس پورتال (xPortal)

ایکس پورتال اپلیکیشنی است که برای همه نیازهای ارزهای دیجیتال استفاده می‌شود. در واقع ایکس پورتال بیشتر شبیه به یک کیف پول هوشمند می‌ماند. کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال و NFTهای خود را با این برنامه به‌صورت ایمن ذخیره نموده، به‌راحتی توکن‌ها را تعویض کرده و از سایر مزایای آن لذت ببرند. با ایکس پورتال می‌توان برای مدیریت یکپارچه مالی، مأموریت‌های بازی‌سازی‌شده و ایجاد آواتار هوش مصنوعی، پرداخت‌های جهانی و ایجاد یک تجربه اجتماعی در یک جهان متاورس اقدام کرد. به عبارت دیگر، ایکس پورتال، بستری برای همه فعالیت‌های مالی و اجتماعی در متاورس محسوب می‌شود.


اپلیکیشن ایکس پورتال به‌جای اپلیکیشن مایار (Maiar) که یک کیف پول و یک بازار غیرمتمرکز در الروند بود، ارائه شده است. ایکس پورتال از انتقال پول فیات نیز پشتیبانی کرده و کارت نقدی ایجادشده با همکاری مستر کارت (Mastercard) را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. این برنامه همچنین با عملکردهای چت و شبکه‌های اجتماعی، کاربران را به هم متصل می‌کند.


3_ ایکس ورلدز (xWorlds)

ایکس ورلدز نیز دیگر محصول مبتنی بر متاورس شبکه مولتی ورس ایکس است که توسعه‌دهندگان و گیمرها می‌توانند به کمک آن دنیای دیجیتالی مورد نظر خود را ایجاد کنند. در واقع ایکس ورلدز موتوری برای ساخت دنیای مجازی است. ایکس ورلدز به شبکه‌ای از جهان‌های فراجهانی به‌هم‌پیوسته نیرو می‌دهد.


ایکس اسپات لایت (xSpotlight)

4_ ایکس اسپات لایت (xSpotlight)

ایکس اسپات لایت یک پلتفرم NFT است که به سازندگان و علاقه‌مندان به NFT اجازه می‌دهد تا با هم ارتباط برقرار کنند، لذت ببرند و به‌صورت بالقوه هنر‌های دیجیتال را خریداری نمایند.


5_ ایکس لانچ پد (xLaunchpad)

ایکس لانچ پد استارت‌آپ‌هایی را تأمین می‌کند که هدفشان ایجاد جوامع جدید مرتبط با بلاک چین است.


6_ ایکس اکسچنج (xExchange)

ایکس اکسچنج یک صرافی غیرمتمرکز است که مبادله دارایی‌های کم‌هزینه و کاملاً خودکار را ارائه می‌دهد.


7_ مولتی ورس ایکس بریج (MutiversX Bridges)

مولتی ورس ایکس بریج، یک پل بلاک چین است که به کاربران اجازه می‌دهد وجوه خود را از شبکه‌های زنجیره‌ای هوشمند اتریوم (Ethereum) یا بایننس (Binance) به شبکه مولتی ورس ایکس منتقل کنند.


مقیاس‌پذیری مولتی ورس ایکس

مولتی ورس ایکس برای دستیابی به مقیاس‌پذیری بسیار بالای خود از گره‌های اعتبارسنج متعدد استفاده می‌کند. در واقع این شبکه بر روی 3200 گره اعتبارسنج اجرا می‌شود که به چهار قطعه تقسیم شده‌اند؛ سه قطعه اجرا که هر کدام قادر به انجام 5400 تراکنش در ثانیه هستند و یک قطعه هماهنگی به نام متاچین (Metachain) که تراکنش‌ها و شبکه را کاملاً خرد می‌کند. شبکه هنگامی که تقاضای توان عملیاتی برآورده نشده، می‌تواند با افزودن یک قطعه اضافی مقیاس‌پذیرتر شود.


کارمزد اندک مولتی ورس ایکس

تراکنش‌های مولتی ورس ایکس با 0.05 دلار در هر تراکنش، نه‌تنها به‌طور شگفت‌انگیزی ارزان هستند، بلکه کاملاً کربن منفی (Carbon Negative) محسوب می‌شوند؛ به این معنی که از نظر مصرف انرژی و ایجاد آلودگی برای محیط در حالت بهینه قرار دارند.


بنیان‌گذاران مولتی ورس ایکس (MultiversX) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران مولتی ورس ایکس (MultiversX) چه افرادی هستند؟

الروند (Elrond) پروژه‌ اصلی بود که در سال 2017 با هدف افزایش مقیاس‌پذیری با شاردینگ و تراکنش‌های ارزان در کریپتو ظهور کرد و در نوامبر 2022 به مولتی ورس ایکس (MultiversX) تغییر نام پیدا کرد تا مسیر جدید خود را به‌سمت توسعه متاورس منعکس کند. توکن‌سازی الروند در لانچ‌پد بایننس در سال 2019 انجام گرفت، اما شبکه اصلی آن در جولای 2020 راه‌اندازی شد. مغز متفکر پروژه الروند و سپس مولتی ورس ایکس، دو برادر و یک فرد دیگر به اسامی زیر هستند:


1_ بنیامین مینکو (Beniamin Mincu)

بنیامین مینکو به‌عنوان مدیرعامل مولتی ورس ایکس فعالیت می‌کند. وی از سال 2014 تا 2015 مسئولیت محصول، بازاریابی و جامعه شبکه بلاک چین نم (NEM) را بر عهده داشته است. وی همچنین سرمایه‌گذار اولیه پروژه‌هایی مانند زیلیکا (Zilliqa)، تزوس (Tezos)، برایو (Brave) و بایننس (Binance) بود.


2_ لوسیان مینکو (Lucian Mincu)

لوسیان مینکو به‌عنوان مدیر ارشد فناوری مولتی ورس ایکس فعالیت دارد. وی دارای تجربه زیادی به‌عنوان مهندس فناوری اطلاعات و متخصص امنیت بوده که با شرکت‌های زیادی از جمله «Uhrenwerk 24» ،«Cetto» و «Liebl Systems» سابقه همکاری داشته است.


برادران مینکو یک صندوق سرمایه‌گذاری دارایی دیجیتال به نام متاچین کاپیتال (MetaChain Capital) را تأسیس کردند؛ این دو همچنین سابقه تأسیس «ICO Market Data» که یک گردآورنده اطلاعات در مورد عرضه اولیه سکه است را در کارنامه مشترک خود دارند.


3_ لوسیان تودیا (Lucian Todea)

لوسیان تودیا نیز به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران مولتی ورس ایکس در کنار برادران مینکو شناخته می‌شود. وی یک مدیر اجرایی، فعال حوزه توسعه تجاری و دارای تجارب بین‌المللی در حوزه فناوری است.


چه چیزی مولتی ورس ایکس (MultiversX) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی مولتی ورس ایکس (MultiversX) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

مولتی ورس ایکس خود را به‌عنوان یک پلتفرم بلاک چین برای اقتصاد جدید اینترنت، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و استفاده سازمانی توصیف می‌کند. نقطه قوت اصلی این شبکه، مقیاس‌پذیری بالای آن است. مولتی ورس ایکس اگرچه رقبای زیادی دارد، اما دارای وجوه تمایز قابل توجهی است که عبارتند از:


1_ مولتی ورس ایکس اولین پلتفرمی محسوب می‌شود که از سیستم شاردینگ تطبیقی و اثبات سهام امن برای مقیاس‌پذیری و افزایش سرعت تراکنش‌ها استفاده می‌کند تا مقیاس‌پذیری بسیار بالا را در کنار هزینه بسیار اندک داشته باشد.


2_ مولتی ورس ایکس به‌منظور افزایش پذیرش خود، از توسعه‌دهندگانی که بر روی پلتفرم فعالیت می‌کنند، پشتیبانی کرده و به آن‌ها اجازه می‌دهد تا 30 درصد از هزینه‌های قرارداد هوشمند را به‌عنوان حق امتیاز کسب نمایند.


3_ مولتی ورس چین یکی از غیرمتمرکزترین‌ شبکه‌های بلاک چینی محسوب می‌شود؛ عملیات این شبکه در بین بیش از 3200 گره مجزا پراکنده شده‌ است.


ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) چیست؟

ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) چیست؟

ارز دیجیتال بومی پلتفرم مولتی ورس ایکس با نماد «EGLD» شناخته می‌شود که مخفف «طلای الکترونیکی» (Electronic Gold) است. کاربردهای توکن EGLD عبارتند از:


1_ پرداخت: توکن EGLD به‌عنوان وسیله‌ای برای تبادل بین کاربران پلتفرم و اعتباردهندگان عمل می‌کند. این توکن همچنین یک ذخیره ارزش برای پرداخت هزینه استفاده از شبکه در نظر گرفته می‌شود. کاربران هزینه تراکنش‌ها را با EGLD پرداخت می‌کنند. توکن EGLD همچنین به‌عنوان پاداش استیکینگ به اعتباردهنده‌ها پرداخت می‌شود.


2_ مشوق توسعه‌دهندگان: توکن EGLD به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا قراردادهای هوشمند، پروتکل‌ها و dApps را روی پلتفرم مستقر کنند؛ در واقع این توکن شرکت‌کنندگان را قادر می‌سازد تا هرگونه اقدامی را در شبکه مولتی ورس ایکس انجام دهند.


3_ حاکمیت: توکن EGLD دارای عملکرد یک توکن حاکمیتی است؛ بنابراین دارندگان آن می‌توانند در مورد تصمیمات شبکه مولتی ورس ایکس حق رأی داشته باشند.


4_ مبادله: توکن EGLD بر بستر صرافی‌های رمز ارزی در بازار کریپتو قابل معامله است. تریدرها از نوسان قیمت این توکن در بازار سود می‌گیرند. همین حالا می‌توانید برای مشاهده قیمت مولتی ورس ایکس و خرید مولتی ورس ایکس از اکسبیتو اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس EGLD

توکنومیک ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس EGLD

حداکثر عرضه توکن‌های EGLD برابر با 31,415,926 واحد است که از این تعداد حدود 25,089,533 آن در گردش قرار دارد. توکن‌ EGLD برای اولین‌بار در شبکه بایننس با نام «ERD» و استاندارند «BEP-20» با عرضه 20 میلیارد واحدی عرضه شد. سپس 500 میلیون واحد آن در نوامبر 2019 سوزانده شده و در بلاک چین اتریوم با استاندارد «ERC-20» ضرب شد.


مولتی ورس ایکس (الروند سابق) در سپتامبر 2020 رویداد مبادله توکن را برای دارندگان توکن راه‌اندازی کرد تا توکن‌های ERC-20 و BEP-2 خود را با توکن‌های شبکه اصلی EGLD تعویض کنند. در طول این فرایند، کل عرضه توکن‌های EGLD از 20 میلیارد به 20 میلیون با تنظیم نسبت سواپ در 1000 ERD برای 1 EGLD کاهش یافت.


توزیع کلی توکن‌های EGLD به‌صورت زیر بوده است:


1_ حدود 19 درصد به سرمایه‌گذاران خصوصی


2_ حدود 25 درصد به فروش لانچ پد


3_ حدود 7 درصد به پاداش


4_ حدود 8.5 درصد به بازاریابی و کمک‌های مالی


5_ حدود 2.5 درصد به مشاوران


6_ حدود 19 درصد به بنیان‌گذاران و تیم اصلی


7_ حدود 17 درصد به پشتیبانی


8_ حدود 2 درصد به انجمن و جامعه کاربران


مزایا و معایب مولتی ورس ایکس (MultiversX) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای مولتی ورس ایکس پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب مولتی ورس ایکس (MultiversX) کدامند؟

ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های مولتی ورس ایکس خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای EGLD، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید مولتی ورس ایکس از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1_ لجر (Ledger)


2_ ترزور (Trezor)


3_ تراست والت (Trust Wallet)


4_ مث والت (Math Wallet)


5_اتمیک والت (Atomic Wallet)


6_ کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید رمز ارز مولتی ورس ایکس از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال EGLD را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید مولتی ورس ایکس در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت مولتی ورس ایکس را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید رمز ارز مولتی ورس ایکس یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید رمز ارز مولتی ورس ایکس در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش مولتی ورس ایکس و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید مولتی ورس ایکس به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید مولتی ورس ایکس به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس، مقدار EGLD مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش مولتی ورس ایکس، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش مولتی ورس ایکس در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4_ انتقال ارز دیجیتال مولتی ورس ایکس (EGLD) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که EGLD را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش مولتی ورس ایکس در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش رمز ارز مولتی ورس ایکس، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش EGLD را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی مولتی ورس ایکس (EGLD) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش مولتی ورس ایکس می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش رمز ارز مولتی ورس ایکس یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.