خرید ارز دیجیتال الروند (EGLD) | فروش رمزارز الروند | قیمت لحظه‌ای Elrond

هزینه تراکنش پایین در کنار مقیاس پذیری بالا فاکتوری است که بیشتر کاربران برای خرید رمز‌ارز به دنبال آن هستند. در همین راستا الروند برای رقابت با بلاک چین‌های بزرگ مثل اتریوم و زیلیکا طراحی شده و هدف آن رشد اکوسیستمی از برنامه‌های غیرمتمرکز و ارزهای دیجیتال است. الروند که یک بلاک چین در مقیاس اینترنتی است، سریع، ارزان و کارآمد است و برای ارائه ابزار در سراسر طیف موارد استفاده ساخته شده است.
بلاک‌چین الروند به دنبال ایجاد انگیزه در یک شبکه توزیع شده از رایانه‌ها برای اجرای یک پلتفرم قرارداد هوشمند است که هدف آن اولویت بندی در مقیاس پذیری و هزینه‌های پایین تراکنش است. این بلاکچین ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که توجه علاقه‌مندان به خرید و فروش ارز‌ دیجیتال را به خود جلب کرده ‌است.طراحی شبکه الروند چگونه است؟

بلاک چین الروند در جولای 2020 برای ارائه تمرکززدایی، امنیت و مقیاس پذیری برای برنامه‌های توزیع شده و شرکت ها طراحی و راه اندازی شد. این پروژه بر قابلیت همکاری متقابل زنجیره ای، پشتیبانی از توسعه دهندگان و دستیابی به حداکثر کارایی عملیاتی تمرکز دارد. شبکه الروند خود را یک بلاک چین در مقیاس اینترنت معرفی میکند. در واقع این پلتفرم بر خلاف توان عملیاتی نسبتا کمِ سایر شبکه های بلاک چین، برای رسیدگی به توان عملیاتی تراکنش‌ها همتراز با پلتفرم‌های اینترنتی بزرگ طراحی شده است. برای درک بهتر توان عملیاتی الروند باید بدانید شبکه بیت کوین می تواند به طور متوسط ​​7 تراکنش در ثانیه (TPS) را تایید کند در حالی که تیم رمزنگاری الروند ادعا می کند که شبکه آن می تواند 15000 TPS را مدیریت کند و هزینه هر تراکنش تنها یک سنت است.


3.png

رمز ارز الروند یا EGLD چیست؟ و چه ویژگی هایی دارد؟

ارز دیجیتال الروند، EGLD، نقش کلیدی در حفظ شبکه آن ایفا می کند و می‌تواند برای ارسال، پاداش دادن به مشارکت کنندگان شبکه و اجرای قراردادهای هوشمند استفاده شود.
کاربران و توسعه دهندگان شبکه الروند هزینه تراکنش را با ارز EGLD پرداخت می کنند. Elrond Maiar کیف پول اختصاصی این ارز است و به کاربران این امکان را می‌دهد تراکنش های فوری را از طریق شبکه Elrond انجام دهند. این کیف پول علاوه بر استیکینگ، ویژگی های وام‌دهی، ارسال و دریافت را نیز ارائه می دهد.
با مالکیت و استیک کردن EGLD، کاربران توانایی رای دادن در مورد ارتقاء شبکه را به دست می‌آورند و متناسب با مبلغ استیک شده، به عنوان پاداش EGLD دریافت می‌کنند.
الروند 30 درصد از کارمزد تراکنش ها را به سازندگانِ قراردادهای هوشمند می دهد که به آن «حق امتیاز قرارداد هوشمند» می‌گویند. همچنین این شبکه 10٪ از تمام کارمزد تراکنش‌ها را برای پاداش دادن به کاربران در رویدادهای ویژه، پروژه های جایزه و توسعه شبکه اختصاص می‌دهد.
مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال، عرضه EGLD محدود است، و تنها 31 میلیون EGLD وجود خواهد داشت.

Maryam  Blog and Coins Pics  1600900 (9).png

الروند چگونه کار می‌کند؟

شبکه الروند بسیاری از ویژگی‌های مشترک سایر شبکه‌های ارزهای دیجیتال مانند قراردادهای هوشمند، تسویه تراکنش‌ها و صدور توکن را ارائه می‌دهد اما چیزی که الروند را منحصر به فرد می‌کند تنوع طراحی آن در تقسیم بندی (شاردینگ) و اثبات سهام است که به پردازش تقریباً 12500 تراکنش در ثانیه کمک می کند.
شاردینگ با تقسیم شبکه به قطعات یا خرده‌ها کار می‌کند تا گره‌ها فقط کسری از تراکنش‌های شبکه را پردازش کنند. دراین بلاکچین عمل شاردینگ در رقابت با بلاک چین های دیگر مانند Zilliqa و Polkadot نیز اجرا می‌شود.
مکانیزم پردازش تراکنش الروند شاردینگ حالت تطبیقی نامیده می‌شود که در آن گره‌ها برای تأیید تراکنش‌ها به زیر مجموعه‌هایی تقسیم می‌شوند. پس از پردازش تراکنش‌ها، این زیر مجموعه‌ها اطلاعات را به متاچین (بلاک چین مرکزی الروند) ارسال می‌کنند که در آنجا تسویه خواهند شد. برای اینکه از تبانی بین اعتبارسنجی‌کنندگان در هر قطعه جلوگیری شود، هر 24 ساعت یک‌سوم گره‌هایی که تراکنش‌ها را تأیید می‌کنند، به یک شارد جدید تغییر شکل می‌دهند.

الروند توسط الگوریتم اجماعِ اثبات ایمن سهام (SPoS) کار می‌کند. این الگوریتم یک مکانیسم نظارتی اثبات سهام است که شبکه توزیع رایانه‌هایی که بلاک چین را اجرا می‌کنند همگام نگه می‌دارد.

SPoS هم مانند الگوریتم اثبات سهام برای ایمن‌سازی شبکه، اعتبارسنجی تراکنش‌ها و توزیع کوین‌های تازه ضرب شده EGLD استفاده می‌شود.


Maryam  Blog and Coins Pics  1600900 (10).png

موارد استفاده الروند چه هستند؟

الروند برای پشتیبانی از توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) ساخته شده است و دارای یک چارچوب NFT به نام حساب‌های هوشمند است.
به علاوه الروند در تلاش است تا توکن‌های دیجیتال استاندارد الروند (ESDTs) را به کار گیرد. به این ترتیب که رمز ارزهای پایدار، دارایی‌های مصنوعی و ارزهای فیات که در بالای شبکه الروند اجرا می‌شوند، اما به عملکرد قرارداد هوشمند نیاز ندارند. همچنین مقیاس‌پذیری و سرعت الروند شبکه را برای بکارگیری اینترنت اشیا (IoT) مناسب می‌سازد.

سخن آخربا توجه به موارد گفته شده و بررسی شبکه الوراند، می‌توانید ارز EGLD را با آگاهی بیشتری دنبال کنید و اگر علاقه‌مند به این پلتفرم هستید این ارز را خریداری نمایید. صرافی اکسبیتو که در فهرست صرافی‌های دارای حجم معاملات بالا قرار دارد، امکان خرید و فروش ارز الروند را برای کاربران فراهم کرده است.