خرید ارز دیجیتال ریکوئست نتورک | فروش Request Network | قیمت REQ

ارزهای دیجیتال از سال‌های 2008 و 2009 با هدف تبدیل شدن به روش‌های پرداخت رایج ایجاد شدند؛ اما نتوانستند به‌صورت کامل این امر را محقق کنند. در واقع، مقاومت‌ها و مشکلات بسیاری برای استفاده رایج پرداختی از ارزهای دیجیتال وجود دارند؛ اما فناوری بلاک چین همواره در تلاش است که بتواند به این هدف برسد. یکی از پروژه‌هایی که با هدف تسهیل پرداخت‌های رمز ارزی پایه‌گذاری شد، با عنوان ریکوئست نتورک (Request Network) شناخته می‌شود. به‌صورت کلی، ممکن است در پرداخت‌های مبتنی بر بلاکچین، پرداخت‌کننده آدرس اشتباهی را برای پرداخت وارد کند. خوشبختانه این مشکل نیز در ریکوئست حل شده و گیرنده می‌تواند آدرس و مقدار وجه را برای پرداخت‌کننده مشخص نماید. ارز دیجیتال ریکوئست (REQ) در بازار کریپتو عرضه شده است. در ادامه، ماهیت پروژه ریکوئست، نحوه خرید و فروش REQ و عوامل مؤثر بر قیمت لحظه‌ای REQ را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال ریکوئست نتورک REQ

قیمت ارز دیجیتال ریکوئست نتورک REQ

ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) برای اولین‌بار در اکتبر 2017 در بازار کریپتوکارنسی‌ با قیمت حدود 0.06078 دلار عرضه شد و روند نزولی آرامی را در پیش گرفت؛ اما کم‌کم افزایش قیمت پیدا کرد و در دسامبر 2017 به قیمت اولیه خود بازگشت. ریکوئست نتورک (REQ) از آغاز عرضه تا به امروز بیشتر در قیمت‌های 0.05 تا 0.5 دلار در نوسان بوده است. ریکوئست نتورک بیشترین قیمت خود را در سال 2018 با نرخ 1.18 دلار تجربه کرده و کمترین قیمت آن نیز به 13 مارس 2020 در نرخ 0.0047 دلار برمی‌گردد. ریکوئست هم‌اینک (دسامبر 2023) با نرخ 0.08893 دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال ریکوئست (REQ) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال ریکوئست (REQ) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوین بیس (Coinbase)، کوکوین (KuCoin)، یونی سواپ (Uniswap v2) و کراکن (Kraken) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید ارز دیجیتال ریکوئست را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند. در همین راستا، توکن ریکوئست (REQ) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید توکن ریکوئست در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


  • خرید و فروش محدود

  • خرید و فروش فوری

  • سواپ

ریکوئست نتورک (Request Network) چیست؟

ریکوئست نتورک (Request Network) چیست؟

ریکوئست نتورک (Request Network) یک پروتکل غیرمتمرکز پرداخت رمز ارزی است که بر روی شبکه بلاک چین اتریوم قرار گرفته و تمام اطلاعات مربوط به پرداخت‌های آن در یک دفترکل غیرمتمرکز و معتبر ذخیره می‌شوند. در وصف بیشتر ماهیت پروژه ریکوئست نتورک می‌توان گفت:


1_ ریکوئست یک شبکه غیرمتمرکز است که اشتراک‌گذاری و انجام درخواست‌های پرداخت را تسهیل می‌کند.


2_ ریکوئست تبادل ارزهای دیجیتال و حواله‌های کارآمد برای محصولات و خدمات را ممکن می‌سازد.


3_ پروتکل ریکوئست یک سیستم پرداخت غیرمتمرکز است که در آن هر کسی می‌تواند درخواست پرداخت کرده و از طریق راه‌های امن پول دریافت نماید. این پروتکل به‌منظور ارائه راه‌حل پرداخت ارزان‌تر و ایمن‌تر که با همه ارزهای جهانی کار می‌کند، نیاز به سیستم‌های شخص ثالث را حذف خواهد کرد.


4_ پرداخت‌های رمز ارزی پروتکل ریکوئست در شبکه‌های اتریوم (Ethereum)، پالیگان (Polygon)، سلو (Celo)، فانتوم (Fantom) و... پشتیبانی می‌شوند.


5_ توکن بومی و حاکمیتی پروتکل ریکوئست با نماد «REQ» در بازار کریپتو عرضه شده و روزانه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


ریکوئست نتورک به هر کسی اجازه می‌دهد تا درخواست پرداخت ایجاد کند. سپس درخواست پرداخت توسط گیرنده (از طریق کیف پول یا از طریق یک برنامه مالی) شناسایی می‌شود. این درخواست بلافاصله پس از اعمال قوانین مورد نیاز، مالیات‌ها و شرایط پرداخت پیشرفته اجرا خواهد شد.


ریکوئست نتورک (Request Network) چگونه کار می‌کند؟

ریکوئست نتورک (Request Network) چگونه کار می‌کند؟

زیرساخت بسیاری از پلتفرم‌های پرداخت امروزی می‌تواند پرهزینه، کُند، انحصاری و ناکارآمد باشد. دلیل این موضوع تا حد زیادی به تعداد واسطه‌هایی برمی‌گردد که بین فرستنده و گیرنده قرار می‌گیرند. ریکوئست به‌عنوان یک پروتکل پرداخت، با حذف کامل پردازنده‌های شخص ثالث از تراکنش‌های مالی دیجیتال، به‌دنبال روش‌هایی فراتر از شبکه‌های فعلی پرداخت است. شیوه کار این پروتکل را می‌توان به‌صورت زیر بیان کرد:


درخواست پرداخت

ریکوئست (Request) در لغت به‌معنای «درخواست» است. در این پروتکل یک طرف می‌تواند از طرف دیگر درخواست پرداخت کند. هنگامی که یک کاربر در شبکه «درخواست پرداخت» ارائه می‌دهد، تنها چیزی که باید ارائه کند آدرس کیف پول رمز ارزی و مبلغ تراکنش است. پس از وارد شدن این اطلاعات، کاربر می‌تواند درخواست خود را برای پرداخت به طرف مقابل ارسال نماید. این فرایند یک رکورد در شبکه ریکوئست ایجاد می‌کند و به همه طرف‌های درگیر اجازه می‌دهد تا فاکتورها و پرداخت‌ها را برای اهداف حسابداری پیگیری کنند.


تعیین آدرس و مبلغ پرداخت

هنگامی که کاربر در پروتکل ریکوئست درخواست پرداخت می‌دهد، مشخص می‌کند که پرداخت باید به کدام آدرس اختصاص داده شود و مبلغ آن نیز چقدر است. کاربر همچنین می‌تواند شرایط و ضوابط پرداخت را تعریف کند و یک درخواست ساده را به یک فاکتور ارتقا دهد. در نهایت، کاربر می‌تواند درخواست خود را برای پرداخت با طرف مقابل خود به اشتراک بگذارد.


هزینه پرداخت‌ها

اگرچه در ریکوئست هیچ واسطه پرهزینه‌ای وجود ندارد که قیمت‌ها را افزایش دهد، اما تراکنش‌ها در این پلتفرم رایگان نیستند؛ بلکه هر درخواست پرداخت در ریکوئست با یک کارمزد تراکنش اندک همراه است. این موضوع به استفاده از شبکه اتریوم برمی‌گردد؛ چراکه ریکوئست روی اتریوم اجرا می‌شود و تراکنش‌های اتریوم هم رایگان نیستند؛ به عبارت دیگر، کاربران ریکوئست برای دسترسی به قدرت پردازش اتریوم، هزینه تراکنش پرداخت می‌کنند و این هزینه برای پردازش درخواست آن‌ها ضروری است.


پیگیری درخواست‌های پرداخت

هر مرحله پرداخت در شبکه ریکوئست ثبت و ذخیره می‌شود و به همه افراد درگیر این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی تمام فاکتورها و پرداخت‌ها را برای اهداف حسابداری پیگیری کنند. این درخواست‌ها همچنین با قوانین پرداخت در سراسر جهان ادغام شده‌اند تا با قوانین تجاری هر کشور منطبق باشند.


برخلاف روش سنتی‌ که پرداخت‌کننده مقداری رمز ارز را برای گیرنده می‌فرستد، پلتفرم ریکوئست نقش را معکوس کرده و فاکتور را برای پرداخت‌کننده صادر می‌کند؛ صدور این فاکتور از طریق یک قرارداد هوشمند انجام می‌شود.


بنیان‌گذاران ریکوئست نتورک (Request Network) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران ریکوئست نتورک (Request Network) چه افرادی هستند؟

پلتفرم ریکوئست در بین سال‌های 2017 تا 2018 ایجاد شده و مراحل تکمیلی خود را پشت‌سر گذاشت تا بتواند به‌عنوان یک پروتکل اجرایی مورد استفاده قرار بگیرد. بنیان‌گذاران اصلی این پروژه دو نفر با اطلاعات زیر بوده‌اند:


1_ کریستوف لاسویت (Christophe Lassuyt)

لاسویت درحال‌حاضر مدیر اصلی انجمن ریکوئست است. وی سابقه 8 سال کارآفرینی در صنایع کریپتو و وب 3 را در کارنامه خود دارد.


2_ اتین تاتور (Etienne Tatur)

اتین تاتور در سمت مدیر فنی ریکوئست فعالیت دارد. وی قبل از ریکوئست، از سال 2014 در صنعت وب 3 مشغول به فعالیت بوده است.


درحال‌حاضر یک تیم چند نفره بر روی توسعه پروژه ریکوئست فعالیت می‌کنند. هدف این تیم، دستیابی به یک روش پرداخت رمز ارزی سریع و امن در جهان است تا همه بتوانند به‌راحتی از آن استفاده کنند.


چه چیزی ریکوئست نتورک (Request Network) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

پرداخت‌های درخواستی در ریکوئست به‌سادگی با ارسال فاکتور از طریق بلاک چین انجام می‌شوند. سپس طرف مقابل می‌تواند درخواست را شناسایی کرده و آن را با یک کلیک به‌صورت همتابه‌همتا پرداخت کند. در ریکوئست نیازی به اشتراک‌گذاری اطلاعات حساب کاربری توسط کاربران نیست. استفاده از فناوری بلاک چین نیز نیاز به پردازنده‌های شخص ثالث را از بین می‌برد که در نتیجه آن، هزینه‌های تراکنش کاهش می‌یابند. وجه برتری پروتکل ریکوئست، در اختصاصی بودن پرداخت‌های درخواستی آن است که سبب می‌شود مبلغ پرداختی و کیف پول مقصد برای کاربر ارسال شده و کاربر دقیقاً بداند که برای چه کسی، چه مقدار ارز دیجیتال باید ارسال کند.


ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) چیست؟

ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) چیست؟

توکن بومی و اختصاصی پلتفرم ریکوئست با نماد «REQ» ارائه شده که دارای استاندارد «ERC-20» است. توکن REQ به ریکوئست اجازه می‌دهد تا به‌صورت همزمان بر روی چندین بلاک چین کار کند. REQ طوری ساخته شده تا یک توکن قابل همکاری باشد؛ به این معنی که بدون تأثیر منفی بر عملکرد شبکه، در سایر شبکه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. در نتیجه، عملکرد پلتفرم ریکوئست مستقل از توکن REQ است. کاربردهای این توکن را می‌توان به‌صورت زیر بیان کرد:


1_ پرداخت

توکن REQ برای پرداخت ارزهای فیات، استیبل کوین‌ها و رمز ارزهای بزرگ در ریکوئست مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین خدمات صورت‌حساب برای فروشگاه‌های آنلاین و کسب‌و‌کار‌‌های جهانی نیز می‌توانند به‌ کمک این توکن در پروتکل ریکوئست ارائه شوند.


2_ حاکمیت

توکن REQ یک توکن حاکمیتی است؛ به این معنی که دارندگان این توکن می‌توانند حق رأی در تصمیمات ریکوئست داشته باشند. هرکس که توکن REQ بیشتری داشته باشد، از حق رأی بیشتری برخوردار خواهد بود.


3_ استیکینگ

کاربران می‌توانند توکن‌های REQ را در یک استخر نقدینگی به اشتراک بگذارند و از این راه سود کسب کنند. از طرفی دیگر، ریکوئست قصد دارد تا یک مفهوم سهام‌گذاری داخلی را برای استقرار گره معرفی کند که تجربه کارآمدتری را برای کاربران نهایی خود فراهم می‌کند.


4_ معامله

ارز دیجیتال REQ در صرافی‌های رمز ارزی معامله می‌شود. تریدرها می‌توانند از نوسان قیمت این توکن در بازار سود بگیرند و سرمایه‌گذاران نیز می‌توانند روی پتانسیل‌های قیمت آن برای سود بردن در آینده حساب کنند.


ارز دیجیتال REQ در صرافی‌های برتر ایرانی و خارجی معامله می‌شود. شما می‌توانید همین حالا قیمت لحظه‌ای REQ را در اکسبیتو مشاهده کرده و برای خرید و فروش REQ اقدام نمایید.


توکنومیک ارز دیجیتال ریکوئست نتورک REQ

عرضه کلی توکن‌های REQ برابر با یک میلیارد واحد بوده که تاکنون، این عرضه با توجه به میزان پذیرش، در اثر عمل سوزاندن به 999,877,117 واحد کاهش یافته است. توزیع اولیه توکن‌های REQ به شرح زیر می‌باشد:


1- حدود 22.4 درصد در اختیار بنیاد ریکوئست است.


2_ حدود 21.4 درصد در صرافی‌های مختلف توسط تریدرها معامله می‌شوند.


3_ حدود 56.2 درصد در کیف پول‌های خصوصی نگهداری می‌شوند.


مزایا و معایب ریکوئست نتورک (Request Network) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای ریکوئست پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب ریکوئست نتورک (Request Network) کدامند؟

ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های ریکوئست خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول دیجیتالی مناسب برای REQ، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید REQ از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


  • لجر (Ledger)

  • ترزور (Trezor)

  • متامسک (MetaMask)

  • مای اتر والت (MyEtherWallet)

  • تراست والت (Trust Wallet)

  • اتمیک والت (Atomic Wallet)

  • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید REQ از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال REQ را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ریکوئست در صرافی اکسبیتو فرایند راحتی دارد. همچنین می‌توان قیمت لحظه‌ای REQ را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید ریکوئست یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید REQ در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1- ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2_ ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله انجام می‌شود. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش REQ و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید ریکوئست به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از طرفی دیگر، برای خرید ریکوئست به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال ریکوئست، مقدار REQ مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال ریکوئست نتورک (REQ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال ریکوئست در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش ریکوئست، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش REQ در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت وجه


4_ انتقال ارز دیجیتال ریکوئست (REQ) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که REQ را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5_ ثبت سفارش فروش REQ در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ریکوئست، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش REQ را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی ریکوئست نتورک (REQ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش ریکوئست می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش REQ یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سؤالات شما هستند.