خرید ارز دیجیتال اینجکتیو | فروش Injective | قیمت INJ

نزدیک به دو دهه از ظهور ارزهای دیجیتال می‌گذرد. وقتی بیت کوین در سال‌های 2008 و 2009 عرضه شد، طرف‌داران کمی داشت؛ اما بعدها که تکنولوژی زیربنایی آن، یعنی بلاک چین (Blockchain) بیشتر شناخته شد، فناوری کریپتو توانست کاربردهای جدیدی در زندگی بشر پیدا کند. یکی از دستاوردهای قابل توجه بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز است که با عنوان دیفای (DeFi) شناخته می‌شود. پروژه‌های بسیاری هستند که در حوزه دیفای فعالیت می‌کنند و پروتکل اینجکتیو (Injective) یکی از آن‌ها است. شاید نام اینجکتیو را شنیده باشید؛ اما دقیقاً ندانید که این پروژه چه اهدافی را دنبال می‌کند. اگر در این مطلب با ما همراه شوید، به شما خواهیم گفت که اینجکتیو چیست، چه ویژگی‌هایی دارد و نحوه خرید و فروش INJ در صرافی اکسبیتو چگونه است.


قیمت ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

قیمت ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

زمانی‌ که ارز دیجیتال اینجکتیو با نماد «INJ» در اکتبر 2020 برای اولین‌بار ارائه شد، حدود 0.77 دلار قیمت داشت. این ارز دیجیتال در 30 آوریل 2021 توانست بالاترین نرخ خود را در 25.01 دلار ثبت کند (درست زمانی‌ که بازار ارزهای دیجیتال به بالاترین حد خود رسیده بود). البته قیمت این ارز، پس از آن، وارد روند نزولی شد. به‌طوری‌ که در نهایت، این رمزارز در ماه مه 2022 تا 1.55 نیز دلار سقوط کرد؛ اما پس از آن، دوباره توانست به روند صعودی خود بازگردد.


هم‌اینک (سپتامبر 2023) اینجکتیو (INJ) با نرخ 7.08 دلار در بازار کریپتو معامله می‌شود. البته با توجه به قابلیت‌هایی که این پروژه دارد، می‌توان شاهد صعود قیمت بیشتری از آن بود؛ اما این موضوع به عملکرد تیم توسعه اینجکتیو و بسیاری از فاکتورهای دیگر بستگی دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرند.


خرید و فروش ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در ایران

برحسب داده‌های ارائه‌شده در وب‌سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) خرید و فروش ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در بهترین صرافی‌های آنلاین جهان امکان‌پذیر است. ازجمله این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، کوکوین (Kucoin)، کوین بیس (Coinbase)، کراکن (Kraken)، بیت هامب (Bithumb) و… را نام برد؛ اما کاربران ایرانی به دلیل وجود تحریم‌ها، برای فعالیت در این صرافی‌ها با چالش مواجه هستند. ازاین‌رو، صرافی‌های ایرانی ارز دیجیتال، اینجکتیو (INJ) را در لیست خود قرار داده‌اند. در این صورت، کاربران ایرانی به‌آسانی و با واریز مستقیم ریالی می‌توانند برای خرید و فروش اینجکتیو دست به اقدام بزنند. شما می‌توانید در دو بازار ریالی و تتری صرافی اکسبیتو، توکن «INJ» را به سه روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سواپ» معامله کنید. معاملات شما در اکسبیتو با قیمت مناسب و کارمزد پایین همراه است. شما به‌راحتی و فقط با چند کلیک می‌توانید ارزهای دیجیتال موردنظر خود در اکسبیتو را مورد خرید و فروش قرار دهید.


اینجکتیو (Injective) چیست؟

اینجکتیو (Injective) چیست؟

اینجکتیو (Injective) یک پلتفرم بلاک چینی بوده که برای سهولت در امور مالی طراحی شده است. در واقع، اینجکتیو یکی از پروژه‌های دیفای (Defi) محسوب می‌شود. دیفای یکی از محبوب‌ترین کاربردها برای فناوری بلاک چین است که امور مالی سنتی را به‌صورت غیرمتمرکز ارائه می‌کند. برنامه‌های دیفای شامل صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، پروتکل‌های وام‌دهی ارز دیجیتال و... هستند. در وصف اینجکتیو به‌عنوان یک پروژه دیفای می‌توان گفت:


1_ اینجکتیو با استفاده از کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) کازماس (Cosmos) ساخته شده است.


2_ پروتکل اینجکتیو از پل‌های زنجیره‌ای متقابل استفاده می‌کند که به معامله‌گران امکان دسترسی به ارزهای دیجیتال را از طریق پلتفرم‌هایی مانند اتریوم، سولانا، پالیگان، کازماس و... می‌دهد.


3_ اینجکتیو ابزارهایی برای ساخت اپلیکیشن‌های کاربردی غیرمتمرکز (dapps) دارد.


4_ پلتفرم اینجکتیو، شبکه‌ای از اپلکیشن‌ها (dApps) است. این اپلیکیشن‌ها روی توسعه بازار‌های مالی، محصولات، ابزار و سرویس‌های غیرمتمرکز فعالیت می‌کنند.


5_ قابلیت تعامل برنامه‌های DeFi ساخته‌شده بر روی پلتفرم اینجکتیو، اجازه می‌دهد این برنامه‌ها به‌صورت مؤثر در شبکه‌های مختلف، مانند کازماس (Cosmos)، اتریوم (Ethereum)، سولانا (Solana) و... اجرا شوند.


6_ ارز دیجیتال بومی و اختصاصی اینجکتیو با نماد «INJ» در بازار کریپتو معامله می‌شود.


7_ اینجکتیو یک صرافی غیرمتمرکز است که از دفتر سفارشات زنجیره‌ای استفاده می‌کند.


جالب است بدانید که صرافی‌های غیرمتمرکز مشهوری همچون یونی سوآپ (Uniswap) و یا بنکور (Bancor) از فرمول بازارساز خودکار (AMM) برای مدیریت دارایی‌ها استفاده می‌کنند؛ اما اینجکتیو از این روش استفاده نمی‌کند. در عوض، اینجکتیو از مدل دفتر سفارش (Order Book) بهره می‌گیرد. این در حالی است که معمولاً دفتر سفارش برای صرافی‌های متمرکز کارایی دارد؛ اما اینجکتیو با این روش می‌خواهد کارایی مالی صرافی‌های سنتی را با شفافیت صرافی‌های غیرمتمرکز مطابقت دهد!


اینجکتیو (Injective) چگونه کار می‌کند؟

اینجکتیو (Injective) چگونه کار می‌کند؟

اینجکتیو، به‌عنوان یک شبکه لایه یک پیشرفته میان‌زنجیره‌ای طراحی شده است. این لایه می‌تواند با سرعت بسیار بالا فعالیت کرده و در کنار این سرعت، هزینه بسیار پایینی داشته باشد. کارکرد این پلتفرم به بخش‌های مختلف آن وابسته است. این بخش‌ها را در ادامه توضیح می‌دهیم.


زنجیره اینجکتیو (Injective Chain)

زنجیره اینجکتیو یک شبکه بلاک چین عمومی محسوب می‌شود که برای پشتیبانی از نسل بعدی برنامه‌های DeFi ساخته شده است. پلتفرم اینجکتیو از الگوریتم گواه اثبات سهام (PoS) مبتنی بر تندرمینت (Tendermint) استفاده می‌کند. در تندرمینت، ابتدا ولیدیتورها درخواست ساخت یک بلاک جدید را ارسال کرده و سپس دیگر ولیدیتورها در طی دو دوره رأی‌گیری می‌کنند. اگر یک بلاک بتواند بیشتر از دو سوم رأی‌ اکثریت را در هر دو دوره دریافت کند، به شبکه بلاک چین اضافه خواهد شد. پاداش ولیدیتورها از کارمزدها تأمین می‌شود.


پل اینجکتیو (Injective Bridge)

پل اینجکتیو یک زیرساخت پل زدن زنجیره‌ای غیرمتمرکز است. این پل، ارتباط با اتریوم یا هر بلاک چین فعال‌شده با «IBC» را که یک سیستم ارتباط بین بلاک چینی است، فراهم می‌کند. به‌صورت کلی، پل انیجکتیو به توسعه‌دهندگان و کاربران اجازه می‌دهد به دارایی‌های صدها بلاک چین دیگر دسترسی داشته باشند.


گره‌های API اینجکتیو (Injective API nodes)

گره‌های API در پروتکل اینجکتیو دو وظیفه کلی را بر عهده دارند. اولاً به‌عنوان یک لایه داده عمل کرده و ثانیاً خدمات اجرای تراکنش را با کارمزد صفر ارائه می‌کنند.


ابزارها و برنامه‌های کاربردی اینجکتیو (Injective dApps and tooling)

اینجکتیو یک پروتکل کاملاً غیرمتمرکز است که به افراد اجازه می‌دهد به هر دو بلاک چین و dApps ساخته‌شده روی زنجیره، بدون مجوز دسترسی داشته باشند. همین قابلیت سبب شده تا ابزارها و برنامه‌های کاربردی بسیاری در اینجکتیو ایجاد شوند. اصلی‌ترین این برنامه‌ها، صرافی‌های غیرمتمرکز یا دکس‌هایی (DEX) هستند که معامله با روش‌های پیشرفته‌تری را در اختیار کاربران قرار می‌دهند. یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های ایجادشده روی اینجکتیو، برنامه هلیکس «Helix» است. هلیکس به‌عنوان یکی از سریع‌ترین صرافی‌های مشتقات غیرمتمرکز فعالیت می‌کند. دیگر ابزارها و برنامه‌های اینجکتیو به مواردی چون بیمه، بازارهای پیش‌بینی، باینری آپشن و... اختصاص دارند.


قرارداد هوشمند «CosmWasm»

اینجکتیو یک پلتفرم قرارداد هوشمند نسل بعدی است. این پلتفرم با قابلیت همکاری بسیار بالا بر اساس قرارداد هوشمند «CosmWasm» طراحی شده تا بتواند به طیف گسترده‌ای از فعالیت‌های دیفای دسترسی داشته باشد. این قابلیت به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا برنامه‌های پیشرفته‌ای ایجاد کنند که واقعاً غیرمتمرکز و بدون مجوز هستند. قراردادهای هوشمند بر روی اینجکتیو از طریق CosmWasm پیاده‌سازی می‌شوند و امکان انجام یکپارچه تراکنش‌های قراردادهای هوشمند چندزنجیره‌ای را فراهم می‌کنند.


اینجکتیو هاب (Injective Hub)

اینجکتیو هاب، داشبوردی است که حداکثر استفاده از پروتکل اینجکتیو را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در واقع، کاربران می‌توانند به اینجکتیو هاب دسترسی داشته باشند تا توکن‌های «INJ» خود را به اشتراک بگذارند. آن‌ها با این کار می‌توانند به امنیت شبکه اینجکتیو کمک کنند. البته کاربران می‌توانند توکن‌های خود را به اعتبارسنج‌ها یا ولیدیتورهای دیگر شبکه واگذار کنند و در ازای آن، مقداری پاداش از شبکه بگیرند. اینجکتو هاب همچنین مکانی برای رأی دادن است. دارندگان توکن «INJ» می‌توانند در این سیستم برای آینده حاکمیت اینجکتیو، تصمیم‌گیری کنند. جفت‌های معاملاتی جدید و رویه‌های حاکمیتی نوظهور در اینجکتیو، حاصل همین رأی‌گیری‌ها بوده‌اند.


پگی (Peggy)

پگی یک ماژول است که پروتکل اینجکتو را به بلاک چین اتریوم متصل می‌کند. این سیستم به دارندگان توکن‌های با استاندارد «ERC-20» اجازه می‌دهد تا دارایی‌های خود را به توکن‌های بومی شبکه کازماس تبدیل کنند.


بنیان‌گذاران اینجکتیو (Injective) چه افرادی هستند؟

اینجکتیو در سال 2018 توسط بنیاد «Injective Lab» ارائه شد. این بنیاد، شرکت اصلی توسعه اینجکتیو است که بر تأمین مالی و توسعه آن نظارت دارد. بنیان‌گذاران شرکت توسعه اینجکتیو، این دو نفر هستند:


اریک چن (Eric Chen)

اریک چن مدرک کارشناسی رشته امور مالی دارد. وی قبل از تأسیس اینجکتیو، به‌عنوان محقق و تریدر ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کرد. او دانش وسیعی در مورد شبکه‌های بلاک چین، امور مالی سنتی و درک جوامع مبتنی بر بلاک چین دارد.


آلبرت چون (Albert Chon)

آلبرت چون مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد خود را در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه استنفورد دریافت کرده است. وی قبل از پیوستن به پروژه اینجکتیو، به‌عنوان مهندس توسعه نرم‌افزار در آمازون فعالیت داشت. اریک چن بر این باور است که اینجکتیو پیشگام نوآوری‌های لازم برای ایجاد تجارت واقعاً رایگان و غیرمتمرکز برای همه خواهد بود. علاوه‌بر آن، پروژه اینجکتیو توسط صرافی بزرگ بایننس (Binance) برای ارائه توکن‌هایش مورد حمایت قرار گرفته است. اینجکتیو همچنین توانست ده‌ها میلیون دلار سرمایه را از سرمایه‌گذاران بزرگی همچون پانترا کپیتال (Pantera Capital) و مارک کوبان (Mark Cuban) جذب کند. اینجکتیو در ابتدا توسط Injective Labs ارائه شد؛ اما حالا به یک سیستم جامعه‌محور در سراسر جهان تبدیل شده که همه اعضای آن در اداره و هدایتش نقش دارند.


چه چیزی اینجکتیو (Injective) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی اینجکتیو (Injective) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

اینجکتیو نسل بعدی زیرساخت مالی برای ساخت برنامه‌های DeFi را فراهم می‌کند. کاربران می‌توانند به این برنامه‌ها به‌صورت کاملاً غیرمتمرکز، سریع، میان‌زنجیره‌ای، کم‌هزینه و ایمن دسترسی داشته باشند.


اینجکتیو اگرچه فاقد شبکه بلاک چین مستقل است؛ اما فقط به یک شبکه وابسته نیست؛ چراکه توکن‌های آن بر روی سه شبکه بلاک چین اتریوم، بایننس اسمارت چین و کازماس ارائه شده‌اند. وجه تفاوت اینجکتیو نسبت به دیگر پلتفرم‌های دیفای، استفاده از دفتر سفارش زنجیره‌ای است. دفتر سفارش در صرافی‌های متمرکز مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ این در حالی است که صرافی‌های غیرمتمرکز به‌جای دفتر سفارش از بازارساز خودکار (AMM) استفاده می‌کنند. اینجکتیو برخلاف دیگر پلتفرم‌های دیفای، از دفتر سفارش در یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز استفاده می‌کند. کارایی صرافی‌های متمرکز مبتنی بر دفتر سفارش از صرافی‌های غیرمتمرکز بیشتر است. حالا اینجکتیو قصد دارد این روند را تغییر داده و کارایی صرافی‌های متمرکز را برای سیستم‌های مالی غیرمتمرکز ایجاد کند؛ اما باید دید که در آینده، اینجکتیو می‌تواند در این هدف موفق باشد یا خیر.


ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) چیست؟

هر پروژه بلاک چینی، یک توکن بومی و اختصاصی دارد. توکن بومی و اختصاصی اینجکتیو نیز با نماد «INJ» شناخته می‌شود. این توکن دارای نسخه «ERC-20» روی شبکه اتریوم و نسخه «BEP-20» روی شبکه بایننس اسمارت چین است. البته «INJ» روی شبکه کازماس هم قرار دارد. توکن «INJ» کاربردهای بسیاری در شبکه اینجکتیو دارد. این کاربردها را می‌توان به‌صورت زیر توضیح داد:


حاکمیت

توکن «INJ» بر تک‌تک اجزای اینجکتیو (ازجمله ارتقاهای زنجیره‌ای) نظارت می‌کند. از زمان راه‌اندازی شبکه اصلی، جامعه اینجکتیو از طریق توکن‌های «INJ» به حاکمیت و هدایت این شبکه کمک کرده‌اند. یعنی همه پیشنهادات ممکن از طریق رأی دائو (DAO) یا همان سازمان خودگردان غیرمتمرکز در اینجکتیو به تصویب رسیده‌اند. به‌این‌ترتیب، دارندگان توکن INJ می‌توانند به واسطه داشتن این توکن در حاکمیت اینجکتیو نقش داشته باشند.


امنیت

اینجکتیو از الگوریتم اجماع اثبات سهام (PoS) بهره می‌گیرد. توکن «INJ» برای ایمن‌سازی شبکه بلاک چین اینجکتیو با استفاده از مکانیزم اثبات سهام استفاده می‌شود. یعنی دارندگان این توکن می‌توانند با استیکینگ (Staking) یا قفل کردن توکن‌های خود در پلتفرم اینجکتیو، به تأمین امنیت این شبکه کمک کنند. این افراد با اشتراک‌گذاری توکن‌های خود، از شبکه پاداش می‌گیرند. شما می‌توانید شخصا توکن‌های «INJ» خود را استیک کرده و تبدیل به ولیدیتور شوید. همچنین، می‌توانید توکن‌های خود را به ولیدیتورهای دیگر قرض داده و سهمی از پاداش آن‌ها را به خود اختصاص دهید.


مشوق توسعه دهندگان

حدود 40 درصد از درآمد کسب‌شده در برنامه‌های غیرمتمرکز اینجکتیو، صرف ایجاد انگیزه برای توسعه‌دهندگان جدید می‌شود. این هزینه‌ها برحسب «INJ» است که سبب می‌شود توسعه‌دهندگان بیشتری از این شبکه استفاده کنند. برای مثال، اگر شما یک برنامه مانند یک صرافی غیرمتمرکز روی اینجکتیو بسازید، حدود ۴۰ درصد از کارمزدهای آن به شما تعلق می‌گیرد!


سوزاندن

حدود 60 درصد از تمام هزینه‌های کسب‌شده از برنامه‌های غیرمتمرکز اینجکتیو (dApps) برای حفظ ماهیت تورم‌زدایی توکن «INJ» سوزانده خواهد شد. این کار سبب می‌شود تا این توکن در طول زمان کمیاب شده و ارزش بیشتری پیدا کند.


پرداخت

کلیه پرداخت‌های شبکه اینجکتیو از جمله پرداخت پاداش‌ها و کارمزدها به‌صورت توکن «INJ» انجام می‌شوند.


معامله

توکن‌ «INJ» در بازار کریپتو عرضه شده است. بنابراین، تریدرها (معامله‌گران) و هودلرها (نگهدارندگان توکن) می‌توانند این ارز دیجیتال را خریداری کنند. هودلرها در بلندمدت از افزایش ارزش این توکن بهره‌مند می‌شوند. تریدرها نیز می‌توانند از نوسان قیمت این توکن در بازار سود بگیرند.


می‌بینید که توکن INJ نقش‌های مختلفی را در شبکه اینجکتیو و حتی خارج از آن (در بازار کریپتو) برعهده دارد. بنابراین، با بررسی‌های بیشتر می‌توان برای خرید اینجکتیو و سرمایه‌گذاری روی توکن آن برنامه‌ریزی کرد.


توکنومیک ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

توکنومیک ارز دیجیتال اینجکتیو INJ

حداکثر عرضه توکن‌های «INJ» برابر با صد میلیون (100,000,000) واحد در نظر گرفته شده و از این تعداد حدود هشتاد میلیون (80,005,555) واحد آن تا آوریل 2023 در گردش قرار گرفته است. تورم توکن INJ در زمان پیدایش 7درصد بوده که به دلیل سازوکار سوزاندنی که برای آن در نظر گرفته شده، در طول زمان به 2درصد کاهش خواهد یافت. نحوه عرضه توکن‌های اینجکتیو به قرار زیر بوده است:


 • 9 درصد برای لانچ پد بایننس

 • 6 درصد برای فروش اولیه صرافی (IEO)

 • 16.67 درصد برای فروش خصوصی

 • 20 درصد برای گروه توسعه‌دهنده

 • 2 درصد برای تبلیغات

 • 46.33 درصد ذخیره برای رشد جامعه و ساختار اینجکتیو

 • 6 درصد برای فروش سید (Seed)

ویژگی‌های قابل توجه اینجکتیو

ویژگی‌های قابل توجه اینجکتیو

تا به اینجا، به بسیاری از قابلیت‌ها و ویژگی‌های پلتفرم اینجکتیو اشاره شد؛ اما اگر در ادامه بخواهیم به‌صورت کلی‌تر به ویژگی‌های دیگر آن بپردازیم، باید موارد زیر را بیان کنیم:


1_ پلتفرم اینجکتیو شامل بیش از 100 پروژه و حدود 150000 عضو در سراسر جهان است.


2_ اینجکتیو تنها بلاک چینی محسوب می‌شود که امکان اجرای خودکار قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. این قابلیت یک امتیاز بزرگ برای توسعه‌دهندگان است که تا به امروز در هیچ شبکه دیگری امکان‌پذیر نبوده است.


3_ اینجکتیو سیستم ارتباط بین بلاک چینی (Inter-Blockchain Communication) را فعال کرده که به اختصار (IBC) نامیده می‌شود. این سیستم به زنجیره‌های مبتنی بر کازماس اجازه می‌دهد تا به‌صورت یکپارچه دارایی‌های خود را با هزینه نزدیک به صفر به شبکه اینجکتیو منتقل کنند.


4_ اینجکتیو حدود 40 درصد از درآمد شبکه خود را برای تشویق توسعه‌دهندگان اختصاص داده که انگیزه‌ای بی‌سابقه در بازار ارزهای دیجیتال محسوب می‌شود.


5_ در اینجکتیو تمام تراکنش‌ها به‌صورت عمومی قابل ردیابی هستند. این امر نشان‌دهنده سطح بالایی از اطمینان در این شبکه است. شما در اینجکتیو، کنترل کاملی بر معاملات خود دارید و حتی می‌توانید بازارهای مشتقه جدیدی را در عرض چند دقیقه ایجاد کنید.


6_ اینجکتیو یکی از تعامل‌پذیرترین زنجیره‌های Web3 است که با شبکه‌های اتریوم، پالیگان، سولانا و... سازگاری دارد. این امر از طریق سیستم ادغام «Wormhole» امکان‌پذیر شده است.


7_ اینجکتیو هیچ محدودیتی برای دسترسی به چند استخر نقدینگی ندارد. بنابراین، این شبکه، انجام معاملات باز غیرمتمرکز و قابل اعتماد را امکان‌پذیر می‌کند. صرافی‌های ساخته‌شده بر روی اینجکتیو می‌توانند نقدینگی یکسانی را به اشتراک بگذارند.


8_ در اینجکتیو، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) بر تمامی فهرست‌های بازار جدید و به‌روزرسانی‌های پروتکل نظارت می‌کند. این دائو به شبکه اجازه می‌دهد تا کاملاً جامعه‌محور باشد.


9_ اینجکتیو تحت مالکیت و کنترل دارندگان توکن «INJ» است. توکن «INJ» کاربران را قادر می‌سازد تا در اکوسیستم خود از طریق ساختار سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) مشارکت کنند. در این سیستم، کاربران می‌توانند لیست‌ بازارهای جدیدی را برای تبادل برنامه‌ها (dApps) یا ارتقای نرم‌افزار در سطح پروتکل پیشنهاد دهند.


10_ هنگامی که یک معامله در پروتکل اینجکتیو آغاز می‌شود، تراکنش در بلاک چین لایه اول (به عنوان مثال Cosmos) تأیید خواهد شد. سپس، جزئیات تراکنش برای پردازش به زنجیره جانبی لایه 2 (همان زنجیره اینجکتیو) انتقال پیدا می‌کند. آنگاه تراکنش با استفاده از یک دفتر سفارش غیرمتمرکز، به شیوه مؤثری با سفارشات خرید و فروش مطابقت داده می‌شود.


مزایا و معایب اینجکتیو (Injective) کدامند؟

آگاهی از مزایای یک پروژه به‌تنهایی برای تصمیم‌گیری درباره آن کافی نیست؛ بلکه باید از محدودیت‌ها و معایب آن پروژه نیز آگاهی داشته باشیم. در جدول زیر می‌توانید مزایا و معایب اینجکتیو را در کنار هم مشاهده کنید:


مزایا و معایب اینجکتیو (Injective) کدامند؟

ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) را کجا ذخیره کنیم؟

کیف پول‌هایی که از ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) پشتیبانی می‌کنند، عبارتند از:


 • لجر (Ledger)

 • ترزور (Trezor)

 • تراست والت (TrustWallet)

 • متامسک (Metamask)

 • کازماستیشن (Cosmostation)

 • کپلر (Keplr)

 • لیپ والت (Leap Wallet)

 • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

پس از خرید اینجکتیو، اگر توکن‌های «INJ» روی شبکه اتریوم باشند، می‌توانید آن‌ها را در کیف پول‌های تراست والت، متامسک، ترزرو و لجر قرار دهید. درصورتی‌که توکن‌های «INJ» شما روی شبکه بایننس اسمارت‌چین باشند، باز هم کیف پول‌های تراست والت و متامسک گزینه‌های خوبی برای نگهداری از آن‌ها هستند؛ اما اگر توکن‌های «INJ» شما روی شبکه کازماس باشند، توکن‌های خود را روی کیف پول‌های کازماستیشن، کپلر یا لیپ نگهداری کنید. گزینه در دسترس‌تر، نگهداری توکن INJ روی کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو است.


خرید ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

کاربران ایرانی برای خرید اینجکتیو می‌توانند روی روش‌های مختلف خرید رمزارز در اکسبیتو حساب کنند. برای خرید اینجکتیو یا هر ارز دیجیتال دیگر در اکسبیتو، باید چنین مراحلی طی شوند:


1_ ثبت‌نام در اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری اکسبیتو و تکمیل مرحله اول احراز هویت در آن


(احراز هویت اکسبیتو دارای دو مرحله است. با طی کردن مرحله ابتدایی آن می‌توانید اجازه خرید و فروش اینجکتیو و سایر ارزهای دیجیتال را پیدا کنید؛ اما اگر خواهان استفاده از امکانات پیشرفته‌تر این صرافی هستید، باید مرحله دوم احراز هویت را نیز در فرصت مناسب طی کنید. شما می‌توانید در بخش احراز هویت حساب کاربری‌تان در اکسبیتو، اطلاعات بیشتری در مورد مراحل احراز هویت به‌دست آورید.)


3_ ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز و برداشت وجه


4_ واریز وجه به حساب اکسبیتو برای خرید اینجکتیو


5_ شما می‌توانید با واریز وجه ریالی به حساب اکسبیتو، برای خرید ارز دیجیتال اینجکتیو اقدام کنید. اما در صورتی‌که قصد خرید اینجکتیو با تتر (USDT) را داشته باشید، باید تترهای خود را به کیف‌ پول اکسبیتو انتقال دهید؛ آن‌گاه برای خرید اینجکتیو با تتر اقدام کنید.


6_ پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال اینجکتیو، مقدار INJ مورد نظر به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال اینجکتیو (INJ) در صرافی داخلی اکسبیتو با قیمت مناسب و سرعت بالا انجام می‌شود. برای فروش ارز دیجیتال اینجکتیو از طریق صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1_ ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در صرافی اکسبیتو


2_ ورود به حساب کاربری اکسبیتو و احراز هویت در آن


3_ ثبت کردن اطلاعات حساب بانکی


4_ انتقال اینجکتیو (INJ) به کیف پول صرافی اکسبیتو (اگر اینجکتیوهای شما در کیف پول اکسبیتو قرار دارند، نیازی به انتقال آن نیست.)


5_ ثبت سفارش فروش اینجکتیو (INJ) در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش ارز دیجیتال اینجکتیو در صرافی اکسبیتو، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول اکسبیتوی شما منتقل می‌شود. شما می‌توانید این وجه را در داشبورد حساب کاربری خود در اکسبیتو مشاهده کنید. اگر قصد برداشت معادل ریالی یا تتری وجه خود را داشته باشید، بلافاصله می‌توانید درخواست برداشت وجه خود را در اکسبیتو ثبت کنید. خوشبختانه در اکسبیتو، امکان تسویه حساب آنی برای کاربران فراهم شده که بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.


تسویه حساب آنی اینجکتیو (INJ) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

به احتمال زیاد برای شما نیز پیش آمده که به دریافت فوری پولی که در یک سیستم خاص سرمایه‌گذاری کرده‌اید، نیاز داشته باشید. معمولاً صرافی‌ها یا دیگر بسترهای معاملاتی مانند بورس، برای واریز وجه به حساب کاربران، یک بازه‌ی زمانی چند ساعته یا حتی چند روزه تعیین می‌کنند. این بازه زمانی برای کاربران بسیار آزاردهنده است. برای اینکه چنین مشکلی برای کاربران اکسبیتو وجود نداشته باشد، صرافی اکسبیتو سیستم تسویه حساب آنی را ایجاد کرده است. بنابراین، شما پس از فروش ارز دیجیتال اینجکتیو، می‌توانید بلافاصله درخواست تسویه حساب آنی خود را ثبت کنید. تسویه حساب آنی اکسبیتو با امتیازات زیر همراه است:


1_ امکان برداشت وجه تا سقف 50 میلیون تومان در روز به‌صورت آنی از اکسبیتو


2_ واریز پول توسط 14 بانک معتبر کشور


3_ امکان تسویه حساب آنی اکسبیتو در 24 ساعت شبانه‌روز


4_ انجام تسویه حساب آنی در 3 ثانیه تا یک دقیقه


شما می‌توانید پس از فروش اینجکتیو یا فروش هر نوع ارز دیجیتال دیگر در صرافی اکسبیتو، بلافاصله معادل ریالی آن را به‌صورت آنی درخواست کنید. این وجه نهایتاً پس از یک دقیقه به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در مراحل خرید و فروش اینجکتیو (INJ) با مشکلی روبه‌ور شدید، به بخش سؤالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر نیز، وارد گفتگوی آنلاین اکسبیتو شوید. ورود به گفتگوی آنلاین از طریق آیکون موجود در گوشه پایین صفحه سایت اکسبیتو امکان‌پذیر است. همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو در هر زمان از شبانه روز، آماده پاسخ‌گویی به شما هستند.