سواریز و برداشت ریال در اکسبیتو، کار بسیار ساده‌ای است و کاربران می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز نسبت به واریز و برداشت ریال اقدام کنند. برای انجام معاملات در اکسبیتو نیاز دارید کیف‌پول خود را شارژ کنید به همین دلیل در این مطلب آموزش واریز ریالی را به صورت مرحله به مرحله برای شما آماده کرده‌ایم.

آموزش واریز ریال در اکسبیتو

آموزش ویدئویی واریز ریال در اکسبیتو 👇🏻

در مرحله اول باید مرورگر خود را باز کنید و به سایت اکسبیتو به آدرس exbito.com بروید. اگر در اکسبیتو حساب کاربری دارید، گزینه ورود را بزنید و وارد حساب کاربری خود شوید و اگر قبلا در اکسبیتو ثبت‌نام نکرده‌اید، روی ثبت‌نام یا ایجاد حساب کلیک کنید. به منظور آموزش ثبت‌نام، می‌توانید آموزش احراز هویت و ثبت نام در اکسبیتو را مطالعه کنید.

deposit-and-withdraw-rial

پس از ثبت‌نام در اکسبیتو بر روی گزینه ورود کنید و از طریق ایمیل یا تلفن همراه و وارد کردن رمز عبور به مرحله بعد یعنی اعتبار سنجی دو مرحله‌ای هدایت شوید. اگر اعتبارسنجی دو مرحله‌ای شما از طریق اپلیکیشن فعال نیست، بهتر است برای فعال سازی آن اقدام کنید. برای راهنمایی و راه‌اندازی اعتبار سنجی دو مرحله‌ای بر روی لینک کلیک کنید تا اطلاعات کافی در این باره به دست آورید. در صورتی که اعتبار سنجی دومرحله‌ای شما غیر فعال باشد یک کد به شماره موبایل احراز هویت شده پیامک می‌شود.

deposit-and-withdraw-rial

بعد از طی کردن این مراحل وارد حساب کاربریتان خواهید شد. برای واریز یا برداشت وجه کافیست از منوی سمت راست حساب کاربری، گزینه کیف پول را انتخاب کنید تا لیست ارزها و موجودی کیف‌پول خود را ببینید.

deposit-and-withdraw-rial

برای واریز ریال به کیف‌پول اکسبیتو خود، در کیف‌پول، بخش ریال، گزینه واریز ریال را انتخاب کنید تا وارد صفحه زیر برای واریز شوید.

deposit-and-withdraw-rial

یک کارت بانکی را انتخاب کنید تا از طریق کارت بانکی ثبت‌شده وارد درگاه بانکی و وارد کردن اطلاعات شوید. دقت کنید در صورتی که می‌خواهید با کارت بانکی که در لیست کارت‌های بانکی شما وجود ندارد، واریز را انجام دهید، باید در ابتدا کارت خود را ثبت کنید.

نکته:کارت بانکی که به لیست کارت‌های بانکی اضافه می‌کنید باید به نام حساب کاربری ثبت‌شده در اکسبیتو باشد. در غیر این صورت تراکنش واریز انجام نخواهد شد. این عمل برای جلوگیری از پولشویی و جرائم بانکی اینترنتی است.

deposit-and-withdraw-rial

پس از انتخاب کارت بانکی و مبلغ ریالی، گزینه تایید و پرداخت را بزنید تا وارد درگاه بانکی شوید. با کامل کردن اطلاعات موجود در درگاه بانکی، زدن گزینه پرداخت و انجام تراکنش، مجددا به صفحه پیشخوان اکسبیتو باز خواهید گشت و رسید دریافت خواهید کرد.

deposit-and-withdraw-rial
deposit-and-withdraw-rial
deposit-and-withdraw-rial

پس از انجام عملیات بانکی می‌توانید وارد کیف پول شوید و موجودی ریالی شارژ شده را در کیف‌پول خود ببینید.

لازم به ذکر است طبق قانون بانک مرکزی واریز ریال در هر ۲۴ ساعت معادل ۵۰ میلیون تومان برای هر کارت بانکی و ۱۰۰ میلیون تومان برای هر کد ملی محدود شده است. در تعداد واریز محدودیتی برای تراکنش‌ها وجود ندارد اما مبلغ آن نباید بیش از 100 میلیون تومان تعیین شده توسط بانک مرکزی باشد.


در صورتیکه تراکنش شما با خطا مواجه شده باشد، و مبلغی از حساب بانکی شما کسر شده باشد، وجه واریزی تا حداکثر ۷۲ ساعت به حساب شما واریز برمی‌گردد. همچنین شما می‌توانید رسید تمامی تراکنش‌های خود را در تاریخچه حساب کاربری خود ببینید. در صورت هر گونه سوال با واحد پشتیبانی اکسبیتو در تماس باشید.

deposit-and-withdraw-rial

آموزش برداشت ریال در اکسبیتو

آموزش ویدئویی برداشت ریال در اکسبیتو 👇🏻

مراحل برداشت ریالی مانند واریز ریال از قسمت کیف‌پول انجام می‌شود اما با این تفاوت که در قسمت کیف پول خود، باید به جای واریز بر روی دکمه برداشت ریال کلیک کنید. بعد از انتخاب گزینه برداشت، وارد صفحه زیر می شوید و باید مبلغ برداشت را وارد کرده و شماره شبای ثبت شده را انتخاب کنید.

نکته: در صورتیکه شماره شبای خود را ثبت نکرده ایید لازم است در ابتدا شماره شبای با نام ثبت شده در حساب کاربری خود را ثبت و سپس نسبت به برداشت وجه اقدام کنید. ثبت شماره شبا به صورت اتوماتیک انجام می‌شود اما در صورتی که مشکلی در ثبت شماره شبا به وجود آید ظرف ۲۴ ساعت توسط پشتیبانی بررسی و تایید می‌شود.

deposit-and-withdraw-rial

بعد از انتخاب شماره شبا، اطلاعات را در مرحله بعد تایید می کنید و با پیام برداشت موفق روبرو خواهید شد.

deposit-and-withdraw-rial
deposit-and-withdraw-rial

برای مشاهده رسید تراکنش خود کافی است مشاهده رسید را انتخاب نمایید تا رسید به شما نمایش داده شود.

نکته: برداشت ریالی تا سقف 100 میلیون تومان به صورت آنی انجام می‌شود اما در صورتی که این مبلغ به صورت آنی به شماره شبای شما واریز نشده است، در سیکل پایای بعدی به حساب شما خواهد نشست.

deposit-and-withdraw-rial

در صورت بروز هر گونه سوال درباره واریز و برداشت ریالی می‌توانید با تیم پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل فرمایید.