واریز و برداشت ریال در اکسبیتو، کار بسیار ساده‌ای است و کاربران می‌توانند در هر ساعت از شبانه روز و بدون محدودیت، واریز و برداشت ریالی داشته باشند. بهتر است بدانید، برای انجام معاملات در بازارهای ریالی اکسبیتو، نیاز دارید کیف‌پول خود را با مبالغ ریالی شارژ کنید. همینطور می‌توانید موجودی خود را نیز به صورت ریالی برداشت و به حساب‌های بانکی خود منتقل کنید. در این مطلب آموزش واریز و برداشت ریالی را به صورت مرحله به مرحله برای شما آماده کرده‌ایم.

آموزش واریز ریال در صرافی اکسبیتو

آموزش ویدئویی واریز ریال در اکسبیتو 👇🏻

در مرحله اول باید وارد حساب کاربری خود در اکسبیتو شوید. در صورتی که از طریق سایت وارد شدید به روش زیر عمل کنید:

 • اگر در اکسبیتو حساب کاربری دارید، گزینه ورود را بزنید و وارد حساب کاربری خود شوید .
 • اگر قبلا در اکسبیتو ثبت‌ نام نکرده‌اید، روی دکمه ثبت‌ نام یا ایجاد حساب کلیک کنید.

به منظور آموزش ثبت‌ نام، می‌توانید آموزش ثبت‌ نام در صرافی اکسبیتو را مطالعه کنید.

 • پس از ثبت‌ نام در اکسبیتو بر روی گزینه ورود کلیک کنید.
 • بعد از طی کردن مراحل ورود، وارد حساب کاربریتان خواهید شد.

  پیشخوان اکسبیتو

 • از منوی سمت راست، گزینه کیف پول را انتخاب کنید. در این قسمت می‌توانید لیست کلیه ارزها و همچنین موجودی کیف پول خود را ببینید.
 • برای واریز ریال به کیف‌پول اکسبیتوی خود، در کیف‌پول، گزینه واریز ریال را انتخاب کنید.

  کیف پول اکسبیتو

 • در صورتی که قبلا احراز هویت سریع شامل وارد کردن کدملی و کارت بانکی خود را انجام داده باشید، در صفحه پیش رو، کارت بانکی خود را انتخاب و مبلغ مدنظر برای واریز ریالی را انتخاب کنید.

  برداشت از کیف پول-وارد کردن اطلاعات

در صورتی که تاکنون کدملی و کارت بانکی خود وارد نکرده‌اید، باید ابتدا حساب بانکی خود را اضافه کرده و احراز هویت سریع انجام دهید.


 • اطلاعات پرداخت در یک صفحه برای شما به نمایش درمی‌آیند. در صورت صحیح بودن، دکمه «تایید و پرداخت» را انتخاب کنید.

تایید اطلاعات برداشت ریالی

 • پس از تایید به صفحه درگاه بانکی متصل خواهید شد. پس از انتخاب کارت بانکی و مبلغ ریالی، گزینه تایید و پرداخت را بزنید تا وارد درگاه بانکی شوید. با کامل کردن اطلاعات موجود در درگاه بانکی، زدن گزینه پرداخت و انجام تراکنش، مجددا به صفحه پیشخوان اکسبیتو باز خواهید گشت و رسید دریافت خواهید کرد.

  رسید برداشت ریالی موفق


خطای موجودی ناکافی در برداشت ریالی

 • با اتمام عملیات بانکی، می‌توانید وارد کیف پول شوید و موجودی ریالی شارژ شده را در کیف‌پول خود ببینید.
 • شما می‌توانید رسید کلیه تراکنش‌های خود را در تاریخچه حساب کاربری خود ببینید.
  مشاهده تاریخچه تراکنش‌ها

  نکته: لازم به ذکر است طبق قانون بانک مرکزی واریز ریال در هر ۲۴ ساعت معادل 25 میلیون تومان برای هر کد ملی محدود شده است. در تعداد واریز محدودیتی برای تراکنش‌ها وجود ندارد اما مبلغ آن نباید بیش از 25 میلیون تومان تعیین شده توسط بانک مرکزی باشد.
  نکته: در صورتیکه تراکنش شما با خطا مواجه شده و مبلغی از حساب بانکی شما کسر شده باشد، وجه واریزی تا حداکثر ۷۲ ساعت به حساب شما واریز برمی‌گردد. همچنین شما می‌توانید برای پیگیری واریز ناموفق خود با شماره تماس ۰۲۱۸۴۰۸۰ در ارتباط باشید.

پرداخت ریالی ناموفق

واریز ریالی بیش از 25 میلیون به صرافی

در صورتی که بخواهید مبالغ بیش از 25 میلیون تومان را به حساب کاربری خود در صرافی واریز کنید، می‌توانید از واریز شناسه‌دار اکسبیتو که در کیف پول با نام واریز 25+ میلیون آورده شده است، اقدام کنید. آموزش کامل واریز بیشتر از 25 میلیون تومان

آموزش برداشت ریال در صرافی اکسبیتو

آموزش ویدئویی برداشت ریال در اکسبیتو 👇🏻

 • مراحل برداشت ریالی مانند واریز ریال از قسمت کیف‌پول انجام می‌شود اما با این تفاوت که در قسمت کیف پول خود، باید به جای واریز بر روی دکمه برداشت ریال کلیک کنید.

 • بعد از انتخاب گزینه برداشت، وارد صفحه زیر می شوید و باید مبلغ برداشت را وارد کرده و شماره شبای ثبت شده را انتخاب کنید.

نکته: در صورتیکه شماره شبای خود را ثبت نکرده‌ایید لازم است در ابتدا شماره شبای با نام ثبت شده در حساب کاربری خود را ثبت و سپس نسبت به برداشت وجه اقدام کنید. ثبت شماره شبا به صورت اتوماتیک انجام می‌شود اما در صورتی که مشکلی در ثبت شماره شبا به وجود آید ظرف ۲۴ ساعت توسط پشتیبانی بررسی و تایید می‌شود. راهنمای اضافه کردن شماره شبای جدید


برداشت ریالی در اکسبیتو

 • بعد از انتخاب شماره شبا، اطلاعات را در مرحله بعد تایید می کنید و با پیام برداشت موفق روبرو خواهید شد.

انتخاب کارت بانکی

تایید برداشت ریالی

 • برای مشاهده رسید تراکنش خود کافی است مشاهده رسید را انتخاب کنید تا رسید به شما نمایش داده شود.

نکته: برداشت ریالی تا سقف 100 میلیون تومان به صورت آنی و زیر یک ثانیه انجام می‌شود اما در صورتی که این مبلغ به صورت آنی به شماره شبای شما واریز نشده است، در سیکل پایای بعدی به حساب شما خواهد نشست.


مشاهده رسید تراکنش

در صورت بروز هر گونه سوال درباره واریز و برداشت ریالی می‌توانید با تیم پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل فرمایید.