واریز و برداشت رمزارزها کار سختی نیست اما در این آموزش هم سعی می‌کنیم مسیر را برای شما هموارتر نماییم. در مرحله اول شما باید وارد سایت اکسبیتو شوید و پس از اینکه وارد حساب کاربریتان شدید، از قسمت منوی سمت راست، گزینه کیف پول را انتخاب کنید. و در این قسمت ارزهای موجود در کیف پولتان را بررسی کنید و به دلخواه و با توجه به نیازتان واریز و برداشت کریپتو انجام دهید. اگر درباره حساب کاربریتان و یا ساخت حساب کاربری جدید سوال دارید، می توانید در بخش بلاگ مقاله آموزش احراز هویت و ثبت‌نام را مطالعه کنید.

واریز رمزارز به کیف پول اکسبیتو

آموزش ویدئویی واریز رمزارز در اکسبیتو 👇🏻

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

به صورت پیش فرض قصد واریز و برداشت USDT یا رمزارز تتر را داریم. بعد از انتخاب گزینه واریز تتر، آدرس کیف‌پول به کاربر نمایش داده می‌شود که کاربر می‌تواند با کپی کردن آدرس کیف‌پول (یا همان والت) و درج آن در کیف‌پول مبدا، واریز را انجام دهد.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

در این مرحله باید با توجه به شبکه کیف پول مقصد یکی از شبکه‌های لیست شده را انتخاب کنید. در صورتیکه شبکه به اشتباه انتخاب شود می‌تواند موجب از دست رفتن دارایی‌های کاربر شود. برای مثال در زیر شبکه هوشمند بایننس یا BEP20 را انتخاب می‌کنیم زیرا در شبکه مقصد نیز کیف پول دارای شبکه BEP20 انتخاب شده است.

پس از انتخاب شبکه، آدرس برای کاربر نمایش داده می‌شود و کاربر می‌تواند با کپی کردن آدرس کیف پول اکسبیتو و یا مشاهده QRCode (اسکن کردن آن) نسبت به واریز رمزارز به کیف پول خود در اکسبیتو اقدام کند.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

آدرس کیف پول شما در قالب QR کد و آدرس نوشتاری نمایش داده می‌شود که می‌توانید آدرس را کپی کنید و در جایگاه کیف پول مقصد درج نمایید و یا اینکه از طریق گوشی برای واریز به کیف پولی که آدرس آن را مشاهده می کنید، کد را اسکن کرده و پرداخت را انجام دهید.

نکته: تراکنش های رمزارز نیاز به تایید شبکه بلاک چین رمزارز مورد نظر دارد لذا تا دریافت تایید از سمت شبکه باید منتظر بمانید تا مبلغ واریزی در کیف پول شما در اکسبیتو نمایش داده شود.


برداشت رمزارز از کیف پول اکسبیتو

آموزش ویدئویی برداشت رمزارز در اکسبیتو 👇🏻

به منظور برداشت رمزارز از کیف‌پول اکسبیتو باید یک آدرس کیف پول از مقصد داشته باشید. دقت کنید علاوه بر داشتن آدرس، باید شبکه مبدا و مقصد هر دو کیف‌پول شما برای انجام جابجایی روی یک شبکه باشد. در صورت عدم توجه به این نکته ممکن است دارایی رمزارزی شما در شبکه از بین برود یا در شبکه گم شود.

نکته: دربرخی از رمزارزها (کوین‌ها) علاوه بر انتخاب شبکه رمزارز نیاز به اضافه کردن تگ یا هش تراکنش است. ورود تگ اشتباه نیز باعث از دست رفتن سرمایه کاربران می‌شود لذا در انتخاب تگ حتما دقت عمل لازم را داشته باشید و در صورتی که کیف‌پول مقصد شما تگ ندارد دارایی دیجیتال را بدون تگ ارسال نمایید. مراحل را مطابق مراحل زیر مرحله به مرحله ادامه دهید...

deposit-and-withdraw-cryptocurrency
deposit-and-withdraw-cryptocurrency
deposit-and-withdraw-cryptocurrency

در مرحله بعد باید اطلاعات را تایید کنید و کد تایید به ایمیل و رمز دو مرحله‌ای اکسبیتو که از طریق گوگل آتنتیکیتور و یا پیامک دریافت می‌کنید را وارد کنید. لطفا در این مرحله مجدد آدرس کیف پولی که به ایمیل شما ارسال می‌شود را چک نمایید تا از بروز اشتباه در ادرس جلوگیری کنید.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency
deposit-and-withdraw-cryptocurrency
deposit-and-withdraw-cryptocurrency

تاریخچه واریز و برداشت رمزارز

در قسمت تاریخچه واریز و برداشت رمزارزها می‌توانید تمامی انتقالات رمزارزی خود را ببینید. در صورتی که واریز رمزارز به کیف‌پول خود انجام داده‌ایید می‌توانید اطلاعات و جزییاتی از قبیل ساعت و تعداد تاییدیه‌ها و هش تراکنش را مشاهده نمایید.
در صورتی که برداشت رمزارز از اکسبیتو انجام داده‌ایید می‌توانید اطلاعات برداشت و جزییات آن از قبیل ساعت و شماره پیگیری و هش تراکنش را نیز در تاریخچه تراکنش‌های رمزارز خود ببینید.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency
deposit-and-withdraw-cryptocurrency

در صورت وجود هرگونه سوال در این بخش می‌توانید با پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل کنید. تیم مجرب اکسبیتو در ۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته پاسخگوی شما کاربران می باشد.