واریز و برداشت رمزارزها کار سختی نیست اما در این آموزش هم سعی می‌کنیم مسیر را برای شما هموارتر نماییم. در مرحله اول شما باید وارد سایت اکسبیتو شوید و پس از اینکه وارد حساب کاربریتان شدید، از قسمت منوی سمت راست، گزینه کیف پول را انتخاب کنید. و در این قسمت ارزهای موجود در کیف پولتان را بررسی کنید و به دلخواه و با توجه به نیازتان واریز و برداشت کریپتو انجام دهید. اگر درباره حساب کاربریتان و یا ساخت حساب کاربری جدید سوال دارید، می توانید در بخش بلاگ مقاله آموزش احراز هویت و ثبت‌ نام را مطالعه کنید.

واریز رمزارز به کیف پول اکسبیتو

آموزش ویدئویی واریز رمزارز در اکسبیتو 👇🏻


 • در صورتی که از طریق سایت وارد شدید، در مرورگر خود، آدرس exbito.com را جستجو کنید و وارد سایت شوید. اگر از طریق اپلیکیشن اکسبیتو می‌خواهید عملیات واریز را انجام دهید، کافیست وارد اپلیکیشن شوید.

اگر در اکسبیتو حساب کاربری دارید، گزینه ورود را بزنید و وارد حساب کاربری خود شوید. در غیر این صورت، در اکسبیتو ثبت‌ نام کنید.


 • در حساب کاربری و در بخش کیف‌ پول، رمزارز مورد نظر را از لیست رمزارزها انتخاب کنید.

فرض کنیم قصد واریز ارز دیجیتال آوالانچ (AVAX) به کیف پول اکسبیتو را داریم.


 • بر روی دکمه واریز آوالانچ کلیک کنید.

کیف پول اکسبیتو

 • وارد صفحه‌ای خواهید شد که در آن می‌بایست شبکه انتقال را انتخاب نمایید.

انتخاب شبکه برای واریز رمزارز

 • بعد از انتخاب شبکه موردنظر، باید آدرس کیف پول اکسبیتوی شما برای انتقال رمزارز نمایش داده می‌شود. آن را کپی کنید یا کد کیوآر آن را اسکن نمایید.

اسکن کیوآرکد آدرس

 • این آدرس را در کیف پول مرجع کپی کنید و واریز خود را انجام دهید.

نکته : واریز رمزارز تنها برای ارزهای لیست شده در کیف پول اکسبیتو امکان پذیر است.


⚠️ نکته: هنگام واریز رمزارز علاوه بر صحت آدرس، شبکه انتخابی مبدا و مقصد نیز باید یکسان باشد.


⚠️ نکته: امکان بازیابی رمزارز در صورت انتقال از طریق قراردادهای هوشمند، توسط اکسبیتو فراهم نمی‌باشد.


⚠️ نکته: در این مرحله باید با توجه به شبکه کیف پول مقصد یکی از شبکه‌های لیست شده را انتخاب کنید. در صورتی‌که شبکه به اشتباه انتخاب شود می‌تواند موجب از دست رفتن دارایی‌های کاربر شود.


⚠️ نکته: تراکنش های رمزارز نیاز به تایید شبکه بلاک چین رمزارز مورد نظر دارد، لذا تا دریافت تایید از سمت شبکه باید منتظر بمانید تا مبلغ واریزی در کیف پول شما در اکسبیتو نمایش داده شود.


برداشت رمزارز از کیف پول اکسبیتو

آموزش ویدئویی برداشت رمزارز در اکسبیتو 👇🏻


⚠️ نکته: به منظور برداشت رمزارز از کیف‌پول اکسبیتو، پیش از هر اقدامی باید یک آدرس از کیف پول مقصد داشته باشید.

 • برای شروع برداشت رمزارز نیز مانند واریز، در تب کیف پول در حساب کاربری اکسبیتو، رمزارز موردنظر خود را انتخاب کنید و دکمه برداشت را بزنید.

  کیف پول اکسبیتو

 • فرض کنید قصد برداشت اتریوم داریم. در این صفحه باید شبکه انتقال مورد نظر، آدرس کیف پول مقصد و تعداد رمزارزی که میخواهید منتقل کنید را وارد کنید.

  صفحه برداشت رمزارز

وارد کردن اطلاعات در برداشت رمزارز


⚠️ نکته: برای پیدا کردن آدرس کیف پول مقصد، باید در آن کیف پول، رمزارز و شبکه‌‌ای که میخواهید انتقال در آن انجام شود را انتخاب کنید تا آدرس کیف پول متناسب با آن برای شما نمایش داده شود.


 • در مرحله بعد باید اطلاعات را تایید کنید و کد تایید را وارد کنید.

بررسی و تایید اطلاعات برداشت رمزارز

درخواست کد تایید برای برداشت رمزارز

درخواست کد تایید برای برداشت رمزارز


وارد کردن کد تایید در برداشت رمزارز

 • در صورتی که اعتبارسنجی دومرحله‌ای خود را فعال نکرده‌اید، کد تایید برای شما به آدرس ایمیل‌تان ارسال خواهد شد.
  رسید موفق برداشت رمزارز

در این مرحله مجددا آدرس کیف پولی که به ایمیل شما ارسال می‌شود را چک نمایید تا از بروز اشتباه در آدرس جلوگیری کنید.


⚠️ نکته: دقت کنید علاوه بر داشتن آدرس، باید شبکه مبدا و مقصد هر دو کیف‌پول شما برای انجام جابجایی روی یک شبکه باشد. در صورت عدم توجه به این نکته ممکن است دارایی رمزارزی شما در شبکه از بین برود یا در شبکه گم شود.


⚠️ نکته: دربرخی از رمزارزها (کوین‌ها) علاوه بر انتخاب شبکه رمزارز نیاز به اضافه کردن تگ یا هش تراکنش است. ورود تگ اشتباه باعث از دست رفتن سرمایه کاربران می‌شود. لذا در انتخاب تگ حتما دقت عمل لازم را داشته باشید و در صورتی که کیف‌پول مقصد شما تگ ندارد، دارایی دیجیتال را بدون تگ ارسال کنید.


جدول برداشت رمزارز و سطح کاربری

سطوح برداشت رمزارز در پلتفرم معاملاتی اکسبیتو

تاریخچه واریز و برداشت رمزارز

در قسمت تاریخچه واریز و برداشت رمزارزها می‌توانید تمامی انتقالات رمزارزی خود را ببینید. در صورتی که واریز رمزارز به کیف‌پول خود انجام داده‌اید، می‌توانید اطلاعات و جزئیاتی از قبیل ساعت و تعداد تاییدیه‌ها و هش تراکنش را مشاهده نمایید.


مشاهده تاریخچه تراکنش‌ها

در صورتی که برداشت رمزارز از اکسبیتو انجام داده‌اید می‌توانید اطلاعات برداشت و جزئیات آن، از قبیل ساعت و شماره پیگیری و هش تراکنش را نیز در تاریخچه تراکنش‌های رمزارز خود ببینید.


در صورت وجود هرگونه سوال در این بخش می‌توانید با پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل کنید. تیم مجرب اکسبیتو در ۲۴ ساعت شبانه‌روز در ۷ روز هفته پاسخگوی شما کاربران می‌باشد.