واریز و برداشت رمزارزها کار چنان دشواری نمیباشد ولی در این آموزش سعی میکنیم مسیر را برای شما هموار تر نماییم. روش واریز و برداشت معمولا در کلیه صرافی ارز دیجیتال به یک منوال میباشد و ما در اکسبیتو نیز سعی کرده ایم به ساده ترین شکل ممکن و با امنیت بالا این کار را برای کاربرانمان فراهم آوریم.

در مرحله اول شما باید وارد سایت اکسبیتو شوید و پس از اینکه وارد حساب کاربریتان شدید، حالا در قسمت منوی سمت راست حساب کاربری میبایست گزینه کیف پول را انتخاب نمایید. و در این قسمت ارز های موجود در کیف پولتان را بررسی کنید و سپس به دلخواه و با توجه به نیازتان واریز و برداشت کریپتو انجام دهید. اگر درباره حساب کاربریتان و یا ساخت حساب کاربری جدید سوال دارید، می توانید در بخش بلاگ مقاله آموزش احراز هویت و ثبت نام را مطالعه نمایید.

واریز رمزارز به کیف پول اکسبیتو

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

در اینجا به صورت پیش فرض قصد واریز و برداشت USDT یا تتر را داریم. بعد از انتخاب گزینه واریز، آدرس کیف پول به کاربر نمایش داده میشود و کاربر میتواند نسبت به کپی کردن آدرس والت اقدام نماید و سپس درج آن در کیف پول مبدا تلاش نماید.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

در این مرحله می بایست با توجه به شبکه کیف پول مقصد نسبت به انتخاب صحیح شبکه دقت لازم را بعمل آورید. در صورتیکه شبکه به اشتباه انتخاب شود میتواندموجب از دست رفتن دارایی های کاربران گردد. برای مثال در زیر شبکه بایننس اسمارت چین یا بپ ۲۰ را انتخاب میکنیم زیرا در شبکه مقصد نیز کیف پول بایننس اسمارت چین انتخاب شده است.

پس از انتخاب شبکه، آدرس برای کاربر نمایش داده میشود و میتوانید با کپی کردن آدرس کیف پول اکسبیتو و یا مشاهده QRCode (عکس گرفتن از آدرس) نسبت به واریز رمزارز به کیف پول خود در اکسبیتو اقدام نمایید.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

آدرس کیف پول شما در قالب QR کد و آدرس نوشتاری وجود دارد که میتوانید آدرس را کپی کنید و در جایگاه کیف پول مقصد درج نمایید و یا اینکه از طریق گوشی برای واریز به کیف پولی که آدرس آن را مشاهده می کنید، کد را اسکن کرده و پرداخت را انجام دهید.

نکته: تراکنش های رمزارز نیاز به تایید شبکه بلاک چین رمزارز مورد نظر دارد لذا تا دریافت تاییدیه صبر نمایید تا در کیف پول شما در اکسبیتو نمایش داده شود.


برداشت رمزارز از کیف پول اکسبیتو

به منظور برداشت رمزارز از کیف پول امن اکسبیتو می بایست در ابتدا یک آدرس کیف پول از مقصد داشته باشید. دقت نمایید علاوه بر داشتن آدرس مهم میباشد که شما قصد انتقال وجه در چه شبکه ایی را دارید زیرا در صورت انتخاب اشتباه شبکه امکان از دست رفتن دارایی های کاربران وجود خواهد داشت. پس از انتخاب شبکه انتقال، آدرس کیف پول مقصد را وارد و سپس نسبت به انجام فرآیند انتقال اقدام نمایید.

نکته: دربرخی از کوین ها علاوه بر انتخاب شبکه رمزارز نیاز است که کاربران نسبت به ورود تگ نیز اقدام نمایند. ورود تگ اشتباه نیز باعث از دست رفتن سرمایه کاربران میگردد لذا در انتخاب تگ حتما دقت عمل لازم را داشته باشید و در صورتیکه کیف پول مقصد شما تگ ندارد دارایی دیجیتال را بدون تگ ارسال نمایید. همانند عکس اطلاعات را درج کنید و به مرحله بعد هدایت میشوید.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

و حالا در مرحله بعد باید اطلاعات را تایید نمایید و کد تایید به ایمیل و رمز دو مرحله ای اکسبیتو که از طریق گوگل آتنتیکیتور و یا پیامک دریافت می کنید را وارد نمایید. لطفا در این مرحله مجدد آدرس کیف پولی که به میل شما ارسال میشود را چک نمایید تااز بروز اشتباه در ادرس جلوگیری به عمل آید.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

معرفی تاریخچه واریز و برداشت رمزارز

در قسمت تاریخچه واریز و برداشت رمزارزها قابل پیگیری میباشد.

در صورتیکه واریز رمزارز به کیف پول خود انجام داده ایید میتوانید اطلاعات و جزییات ان از قبیل ساعت و تعداد تاییدیه ها و هش تراکنش را مشاهده نمایید.
در صورتیکه برداشت رمزارز از اکسبیتو انجام داده ایید میتوانید اطلاعات برداشت و جزییات آن از قبیل ساعت و شماره پیگیری و هش تراکنش را نیز مشاهده نمایید.
در کلیه اطلاعات این صفحه امکان فیلتر کردن تراکنش ها وجود دارد و میتوان با فیلتر کردن تراکنش نسبت دست یابی به تراکنش مورد اقدام گردد.

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

deposit-and-withdraw-cryptocurrency

در صورت وجود هرگونه سوال در این باره می توانید با پشتیبانی اکسبیتو تماس حاصل کنید. تیم مجرب اکسبیتو در ۲۴ ساعت شبانه روز در ۷ روز هفته پاسخگوی شما کاربران می باشند.