خرید ارز آوالانچ با بهترین قیمت Avalanche، فروش آواکس | قیمت لحظه‌ای ارز AVAX


بازار خرید و فروش انواع و اقسام ارزهای دیجیتال این روزها حسابی گرم است. ارزهای دیجیتالی مانند اتریم، دوج کوین، بیت کوین و تتر که بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال شناخته شده‌اند، بیشتر مورد توجه معامله گران و افراد فعال در بازار بورس هستند؛ اما ارز دیجیتال اولانچ (رمز ارز AVEX) جزو ارزهای دیجیتال جدیدی است که نام آن در آینده‌ای نه چندان دور، بیشتر و بیشتر به گوشتان خواهد خورد.


ارز Avalanche یک پلتفرم ارز دیجیتال و بلاک چین است که به‌عنوان رقیبی سرسخت و قدرتمند در برابر اتریوم راه‌اندازی شده است. در بلاک چین اوالانچ، AVAX به‌عنوان رمزی برای پشتیبانی از مجموعه‌ای از پروژه‌های بلاک چین، مانند ردیابی قرارداد‌های هوشمند استفاده می‌شود.


پلتفرم Avalanche در سال ۲۰۲۰ راه‌اندازی و پایه‌گذاری شده و خیلی زود توانست خود را به‌عنوان به یک روش سریع، مقرون‌به‌صرفه و امن برای پردازش تراکنش‌ها در حوزه ارزهای دیجیتال مطرح کند. اگر در بازار خرید و فروش ارزهای دیجیتال فعالیت دارید، باید اطلاعات کامل، به‌روز و جامعی در مورد پلتفرم اوالانچ، رمز ارز AVAX، خرید اولانچ و قیمت اولانچ داشته باشید، پس تا انتهای با ما همراه باشید.


ارز دیجیتال AVAX چیست؟

Avalanche یک پلتفرم بلاک چین است که به لطف مکانیسم منحصربه‌فرد اثبات سهام (PoS) خود، هدف آن رسیدگی به سه‌گانه بلاک چین مقیاس‌پذیری، امنیت و عدم تمرکز است. درست همانند اتریوم، Avalanche از قرارداد‌های هوشمند برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) در شبکه خود پشتیبانی می‌کند.


از آنجایی که قرارداد‌های هوشمند Avalanche به زبان Solidity نوشته شده است ( این زبان توسط اتریوم نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد)، هدف آن ایجاد بلاک چین بیشتر به‌صورت متقابل با ادغام تعدادی از اکوسیستم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) از جمله پروژه‌های تثبیت‌شده مانند Aave و Curve است.


AVAX، توکن بومی پلتفرم Avalanche، برای تقویت تراکنش‌ها در اکوسیستم این پلتفرم استفاده می‌شود. AVAX به‌عنوان وسیله‌ای برای توزیع پاداش‌های سیستم، مشارکت در حاکمیت و تسهیل تراکنش‌ها در شبکه با پرداخت هزینه عمل می‌کند.

تولد اوالانچ

در ماه می سال ‌۲۰۱۸ میلادی، تیم راکت، گروهی با نام مستعار از توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، مقاله‌ای را منتشر کرد که اساس پروتکل Avalanche را شرح می‌داد. بلافاصله پس از آن، Emin Gün Sirer آزمایشگاه‌های AVA را با هدف ایجاد و توسعه زنجیره بلوکی Avalanche تأسیس کرد.


استاد علوم کامپیوتر در دانشگاه کرنل و یکی از اعضای برجسته ارز‌های دیجیتال و قرارداد‌ها (IC۳) بود که در سال ۲۰۰۳ Karma را ایجاد کرد، یک ارز مجازی Proof of Work برای سیستم‌های اشتراک فایل همتا به همتا که قبل از بیت کوین شروع به کار کرده بود.


Avalanche در جولای ۲۰۲۰، ۴۲ میلیون دلار از طریق ICO جمع‌آوری کرد و از آن زمان به جذب سرمایه‌گذاری‌های بزرگ ادامه داده است. در ماه ژوئن سال ۲۰۲۱ میلادی، بنیاد Avalanche با شرکت‌های بزرگ VC از جمله Polychain و Three Arrows Capital، فروش توکنی را با جمع‌آوری ۲۳۰ میلیون دلار برگزار کرد.


تولد ارز دیجیتال اولانچ

ویژگی‌های آواکس AVAX و پلتفرم آولانچ

اگرچه پلتفرم Avalanche پیچیده است، اما سه جنبه اصلی در طراحی آن وجود دارد که آن را از سایر پروژه‌های بلاک چین متمایز می‌کند: مکانیسم اجماع آن، ادغام زیرشبکه‌ها و استفاده از چندین بلاک چین داخلی.


مکانیزم اجماع اوالانچ

برای اینکه یک شبکه بلاک چین تراکنش‌ها را تأیید کند و در عین حال، همواره ایمن بماند، باید از پروتکلی استفاده کند که به گره‌هایش اجازه توافق یا اجماع را بدهد. با توجه به ارز‌های دیجیتال، گفتگو حول محور اثبات کار (PoW) در مقابل اثبات سهام (PoS) به‌عنوان روش‌های پیشرو برای دستیابی به این توافق متمرکز شده است.


Avalanche از یک مکانیسم جدید اجماع استفاده می‌کند که بر پایه PoS بنا شده است. هنگامی که یک تراکنش توسط یک کاربر آغاز می‌شود، توسط یک گره اعتبار سنجی دریافت می‌شود که از مجموعه کوچک و تصادفی اعتبارسنجی‌های دیگر نمونه‌برداری می‌کند و توافق را بررسی می‌کند. اعتبارسنجی‌ها این روش نمونه‌گیری را مکرراً انجام می‌دهند و با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند تا در نهایت به اجماع برسند.


به این ترتیب، پیام یک اعتبارسنجی به اعتبارسنجی‌های دیگر ارسال می‌شود و باعث می‌شود که اعتبارسنجی‌های بیشتری را نمونه‌برداری کنند و این کار بار‌ها و بار‌ها انجام می‌شود، تا زمانی که کل سیستم در مورد یک نتیجه به توافق برسد. همان‌طور که یک دانه برف می‌تواند تبدیل به یک گلوله برف شود، یک معامله می‌تواند در نهایت به یک اوالانچ تبدیل شود.


جوایز اعتبار سنجی با توجه به مدت زمانی که یک گره توکن‌های خود را به اشتراک گذاشته است، Proof of Uptime نامیده می‌شود و اگر گره در طول تاریخ طبق قوانین نرم‌افزار عمل کرده باشد، Proof of Correctness نامیده می‌شود.


مکانیزم اجماع اولانچ

شبکه‌های فرعی

کاربران اوالانچ می‌توانند زنجیره‌های تخصصی خود را راه‌اندازی کنند و می‌توانند با استفاده از مجموعه قوانین خودشان عمل کنند. این سیستم با دیگر راه‌حل‌های مقیاس‌بندی بلاک‌چین، مانند پاراچین‌های Polkadot و خرده‌های اتریوم قابل مقایسه است.


اجماع در مورد این زنجیره‌ها توسط زیر شبکه‌ها (یا شبکه‌های فرعی) حاصل می‌شود. زیر شبکه‌ها مجموعه‌ای از گره‌ها هستند که در اعتبارسنجی مجموعه‌ای از بلاک‌چین‌ها شرکت می‌کنند. تمام اعتبارسنجی‌های زیر شبکه باید شبکه اولیه Avalanche را تأیید کنند تا تراکنش انجام شود.


بلاک چین‌های داخلی

رمز ارز دیجیتال آوالانچ و پلتفرم آوالانچ با استفاده از سه بلاک چین مختلف ساخته شده است تا محدودیت‌های سه‌گانه بلاک چین را برطرف کند. دارایی‌های دیجیتال را می‌توان در هر یک از این زنجیره‌ها برای انجام عملکرد‌های مختلف در اکوسیستم جابجا کرد.


زنجیره تبادل (X-Chain) بلاک چین پیش‌فرض است که دارایی‌ها بر اساس آن ایجاد و مبادله می‌شوند. این زنجیره شامل توکن بومی Avalanche، یعنی AVAX است. زنجیره قرارداد (C-Chain) امکان ایجاد و اجرای قرارداد‌های هوشمند را فراهم می‌کند. از آنجا که زنجیره قرارداد اوالانچ بر اساس ماشین مجازی اتریوم است، قرارداد‌های هوشمند Avalanche می‌توانند از قابلیت همکاری متقابل زنجیره‌ای استفاده کنند. زنجیره پلتفرم (P-Chain) اعتبارسنجی‌ها را هماهنگ می‌کند و ایجاد و مدیریت زیرشبکه‌ها را امکان‌پذیر می‌کند.


نحوه خرید آوالانچ و فروش AVAX در صرافی آنلاین

ساده‌ترین راه برای خرید توکن‌های AVAX از طریق صرافی‌های آنلاین اصلی ارز‌های دیجیتال مانند Coinbase یا Kraken است. پلتفرم Avalanche همچنین از تجارت غیرمتمرکز و همتا به همتا بین AVAX و توکن‌های مبتنی بر اتریوم پشتیبانی می‌کند.


شما با استفاده از صرافی‌های آنلاین و اصلی و به کمک صرافی‌های ارز آنلاینی که در کشور فعالیت می‌کنند،می‌توانید به‌راحتی ریال و ارز دیجیتال تتر خود را به آوالانچ اوکس تبدیل کنید. همچنین عکس این تراکنش نیز به‌راحتی امکان‌پذیر است.


آیا بلاک چین آوالانچ ایمن است؟ در پاسخ به این سؤال باید گفت که اوالانچ را می‌توان به دلیل ماهیت تصادفی مکانیسم اجماع آن ایمن در نظر گرفت. با توجه به ادعای خود پلتفرم اوالانچ، این پلتفرم از اقدامات ایمنی قدرتمندی بهره می‌برد که آن را در برابر حملات محافظت می‌کند و این اقدامات هر روز در حال به‌روزرسانی هستند.


آیا سرمایه‌گذاری در AVAX خطرناک است؟ AVAX یک ارز دیجیتال رمزنگاری شده است. شما می‌توانید در AVAX سرمایه‌گذاری کنید؛ اما بهتر است قبل از هر اقدامی، مزایا، معایب، نقاط ریسک و محدودیت‌های آن را به‌صورت کامل درک کنید و سپس دست به اقدام بزنید. سرمایه‌گذاری در حوزه ارز دیجیتال آوالانچ نیز همانند سایر ارزهای دیجیتال و همانند سایر حوزه‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار، می‌تواند ریسکی و در عین حال سودمند باشد.


ارزان‌ترین قیمت آواکس در ایران

برای رسید به بهترین و ارزان‌ترین قیمت آواکس در ایران باید به چند نکته توجه کنید. در کل برای یافتن بهترین قیمت هر ارز دیجیتال باید چند پارامتر را در نظر بگیرید. این پارامترها شامل موارد زیر است:

 1. مقایسه قیمت اولانچ یا آواکس در چند صرافی
 2. کارمزد پایین خرید و فروش آواکس در صرافی
 3. ارائه قیمت آواکس با 2 جفت ارز تتر و ریال
 4. سرعت خرید و فروش آواکس و دریافت آواکس
 5. آپدیت لحظه‌ای قیمت آواکس به تتر و ریال
 6. حجم بالای خرید و فروش آواکس در صرافی

با استفاده از پارامترهای فوق می‌توان بهترین صرافی برای خرید و فروش آولانچ را پیدا کرد. دقت داشته باشید صرافی که انتخاب می‌کنید باید تمام پارامترها یا دست کم پارامترهای اصلی مانند قیمت اولانچ و کارمزد پایین را برای انتخاب شدن به عنوان ارزان‌ترین قیمت داشته باشند.

خرید و فروش اولانچ

تفاوت AVAX و سایر رمز ارزها

مانند بسیاری دیگر از ارز‌های رمزنگاری شده، آوالانچ دارای ۷۲۰ میلیون توکن AVAX است که نیمی از آن‌ها در طول راه‌اندازی Avalanche در سال ۲۰۲۰ ایجاد و توزیع شدند. مابقی توکن‌ها قرار است با فرآیند ضرب کردن به شکل جوایز سهام تولید شده و بین کاربران توزیع شوند.


از آنجایی که جوایز اعتبار سنجی بر اساس اثبات زمان کار و اثبات صحت است، AVAX مصمم است سیستمی را ایجاد کند که در آن عرضه در گردش AVAX نسبتاً پایین باقی می‌ماند، حتی زمانی که تقاضا برای توکن زیاد باشد. پلتفرم قرارداد‌های هوشمند Avalanche هم از برنامه‌های غیرمتمرکز (dapps) و هم از بلاک چین‌های مستقل پشتیبانی می‌کند. در ادامه با برخی از ویژگی‌هایی که Avalanche را منحصربه‌فرد می‌کند، آشنا خواهیم شد:


 • نرخ ایجاد توکن: حداکثر عرضه AVAX به ۷۲۰ میلیون توکن محدود شده است؛ با این حال این کاربران AVAX هستند که بر سرعت ضرب توکن‌های جدید نظارت دارند. دارندگان AVAX می‌توانند با رأی دادن به تنظیم مقدار AVAX که به‌عنوان پاداش برای افزودن یک بلوک جدید به بلاک چین اوالانچ پرداخت می‌شود، نرخ ایجاد توکن‌ها جدید را کنترل کنند.

 • ساختار کارمزد تراکنش: هزینه‌های پردازش تراکنش بسته به نوع تراکنش و ازدحام شبکه Avalanche متفاوت است. همه هزینه‌ها از گردش خارج می‌شوند تا AVAX به مرور زمان محبوب‌تر شود. کاربران اوالانچ و دارندگان ارز دیجیتال آوالانچ در تصمیم‌گیری در مورد کارمزد تراکنش آوالانچ رأی‌گیری می‌کنند و قدرت تغییر کارمزد‌های AVAX را در اختیار دارند.

 • مکانیسم اجماع: تراکنش‌های زنجیره بلوکی اوالانچ با استفاده از روشی منحصربه‌فرد تأیید می‌شوند که به بسیاری از زیرمجموعه‌های تصادفی و کوچک از مشارکت‌کنندگان شبکه نیاز دارد تا تراکنش‌ها را قبل از نهایی شدن آن‌ها تأیید کنند.

 • مشوق‌های مشارکت: زمان بالا و زمان پاسخ سریع می‌توانند میزان پاداش‌های AVAX را که یک شرکت‌کننده شبکه می‌تواند برای پردازش تراکنش‌های AVAX کسب کند، افزایش دهد.

اوالانچ به‌طور کلی توسط مکانیسم اثبات سهام اداره می‌شود. دارندگان AVAX و ارز دیجیتال اولانچ موظف‌اند در ازای حق اعتبار بخشیدن به تراکنش‌های AVAX، AVAX را به اشتراک بگذارند، به عبارت دیگر کاربران توافق کنند که معامله یا خریدوفروش نکنند. دارندگان AVAX با بیشترین سهام و بیشترین فعالیت، به احتمال زیاد به‌عنوان اعتبار سنجی برای بلوک‌های جدید اوالانچ انتخاب می‌شوند. نگه‌داشتن توکن‌های AVAX نیز برای رأی دادن به پیشنهادات اوالانچ الزامی است.


مزایا و معایب پلتفرم اوالانچ و ارز دیجیتال اولانچ

در ادامه با مزایا و معایب پلتفرم اوالانچ و ارز دیجیتال اولانچ از دیدگاه طرفداران و منتقدان آشنا خواهیم شد.

نقاط قوت از دیدگاه طرفداران:


 • زمان سریع پردازش تراکنش‌ها مهم‌ترین عاملی است که منجر به محبوبیت روزافزون این تراکنش می‌شود.

 • ساختار پاداش و جوایز، مشارکت را تشویق می‌کند و تعداد کاربران را افزایش می‌دهد.

 • پلتفرم اوالانچ و ارز دیجیتال اولانچ، قادر به پشتیبانی از بسیاری از پروژه‌های مبتنی بر بلاک چین است و از این جهت محدودیتی را متوجه کاربران نمی‌کند.

معایب و نقاط ضعف از دیدگاه منتقدان:

رقابت با پلتفرم‌هایی مانند اتریوم برای پلتفرم‌های جدید و نوپا سخت و دشوار است و زمان زیادی طول می‌کشد تا پلتفرم اوالانچ به سطح گستردگی اتریوم برسد.

 • برای اعتبار سنجی، اوالانچ باید ۲۰۰۰ توکن AVAX را به اشتراک بگذارد.
 • اعتبارسنجی‌های بی‌دقت و اضافی، هرگز از طرف پلتفرم اوالانچ با از دست دادن AVAX خود جریمه نمی‌شوند.

تفاوت اتریوم با اوالانچ

شاید تعجب کنید که Avalanche چه تفاوتی با اتریوم دارد. Avalanche ادعا می‌کند که زمان پردازش تراکنش سریع‌تری دارد ۴۵۰۰ تراکنش در ثانیه در مقابل ۱۵ تراکنش بر ثانیه اتریوم. ماهیت موازی پروتکل اجماع Avalanche چیزی است که شبکه Avalanche را قادر می‌سازد تا تراکنش‌ها را به‌طور قابل توجهی سریع‌تر از اتریوم تأیید کند.


در حالی که اتریوم در حال حاضر در مقیاس بسیار بزرگ‌تری فعالیت می‌کند و پروژه‌ها و تراکنش‌های بیشتری را پشتیبانی می‌کند، توانایی مقیاس‌پذیری بالای Avalanche می‌تواند در درازمدت ثبات و قدرت مانور بیشتری نسبت به اتریوم ایجاد کند. Avalanche می‌تواند تعداد زیادی از تراکنش‌ها را بدون نیاز به زمان بالا برای پردازش آن تراکنش‌ها پشتیبانی کند.


Avalanche از مکانیزم اجماع اثبات سهام استفاده می‌کند، در حالی که اتریوم از اثبات کار استفاده می‌کند. پلتفرم اتریوم به‌تدریج در حال انتقال به استفاده از اثبات سهام است. Avalanche و Ethereum همچنین ساختار‌های کارمزد متفاوتی دارند. تمام هزینه‌های پردازش برای تراکنش‌های اوالانچ سوزانده می‌شود، در حالی که تنها درصدی از هزینه‌های پردازش تراکنش توسط شبکه اتریوم سوزانده می‌شود. هزینه‌ها در هر دو پلتفرم Avalanche و Ethereum بر اساس ازدحام یا شلوغی شبکه متفاوت است. ساختار هزینه برای پلتفرم Avalanche به‌طور کامل توسط حاکمیت کاربر کنترل می‌شود


پیش‌بینی AVAX در سال ۲۰۲۲

سرمایه‌گذاران ارز‌های دیجیتال با نوسانات بازار غریبه نیستند. قیمت آواکس پس از رسیدن به بالاترین ارزش تاریخ خود که معادل با ۲۲.۱۴۶ دلار در اواخر سال ۲۰۲۱ بود، ارزش رمز ارز AVEX به‌شدت کاهش یافت. این در حالی است که از اواسط سپتامبر ۲۰۲۲، ارز دیجیتال اولانچ با ۱۹. ۴۹ دلار معامله می‌شود. ارزش توکن AVAX به سودمندی پلتفرم Avalanche گره خورده است. اگر مردم بخواهند از پلتفرم Avalanche استفاده کنند، ارزش توکن‌های AVAX افزایش می‌یابد.


سخن پایانی


در این مقاله در مورد پلتفرم اوالانچ و ارز دیجیتال آوالانچ صحبت کردیم و از نزدیک با ماهیت این ارز دیجیتالی، خرید آواکس و قیمت آواکس در صرافی‌های مختلف آشنا شدیم. متوجه شدیم که ویژگی‌های جدید و کاربرپسند پلت آوالانچ در درازمدت می‌تواند برتری خود بر پلتفرم‌هایی مانند اتریوم را تحمیل کند. همچنین با تفاوت‌های ارز دیجیتال آوالانچ و اتریوم آشنا شدیم و اطلاعات مفیدی در مورد تبدیل ریال و تتر به ارز دیجیتال آوالانچ و صرافی‌های آنلاین به دست آوردیم. بدون شک در آینده بیشتر و بیشتر از پلتفرم اوالانچ و ارز دیجیتال آوالانچ خواهید شنید. اگر قصد سرمایه‌گذاری دارید، اکنون بهترین زمان است.