خرید ارز دیجیتال دیا | فروش DIA | قیمت DIA

شبکه‌های بلاک چین مبتنی بر قراردادهای هوشمند به داده‌های خارج از زنجیره دسترسی ندارند؛ بنابراین، آن‌ها باید راهی برای منبع داده‌ها از دنیای واقعی پیدا کنند تا قراردادهای هوشمند آن‌ها به‌درستی اجرا شوند. این شبکه‌ها برای دریافت داده‌های به‌روز از دنیای واقعی به اواکل‌ها (Oracles) متکی هستند. اوراکل‌ها داده‌های خارج از زنجیره را به قراردادهای هوشمند شبکه‌های بلاک چینی مختلف عرضه می‌کنند. چندین پروژه مختلف وجود دارد که مبتنی بر اوراکل به فعالیت می‌پردازند. یکی از این پروژه‌ها با عنوان دیا (DIA) شناخته می‌شود که ویژگی‌های خاصی را به سیستم تأمین داده خود اضافه می‌کند. ارز دیجیتال دیا با نماد DIA در بازار کریپتو عرضه شده است. در این مطلب، ضمن بررسی ماهیت و نحوه کارکرد رمز ارز دیا، نحوه خرید دیا و عوامل مؤثر بر قیمت دیا را بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال دیا DIA

قیمت ارز دیجیتال دیا DIA

ارز دیجیتال دیا (DIA) برای اولین‌بار در تاریخ 4 آگوست 2020 با قیمت حدود 0.9526 دلار در بازار کریپتوکارنسی‌ها لیست شده و در 9 آگوست به بالای 3 دلار رسید. ارز دیجیتال دیا در اوایل سال 2021 وارد یک روند صعودی شارپ شد و توانست بالاترین قیمت تاریخی خود را در 5 می 2021 با قیمت 5.7945 دلار ثبت کند و سپس وارد یک روند نزولی آرام شد؛ به‌طوری‌ که دیا تا اواخر سال 2021 بین 1 تا 2 دلار نوسان داشت.


دیا در ابتدای سال 2022 در محدوده 1 دلار معامله شد، اما در اواخر آن در محدوده 0.2 تا 0.8 دلار در نوسان بود. دیا در سال 2022 به زیر یک دلار سقوط کرد و روند نزولی خود را ادامه داد. کمترین قیمت تاریخی دیا به 2 سپتامبر 2023 در نرخ 0.2104 برمی‌گردد. دیا در سال 2023 بیشتر بین 0.2 تا 0.5 دلار در نوسان بود. ارز دیجیتال دیا (DIA) درحال‌حاضر (فوریه 2024) با قیمت حدود 0.44 دلار در صرافی‌ها معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال دیا (DIA) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال دیا (DIA) در ایران

برحسب اطلاعات ثبت‌شده در وب‌سایت جامع کوین مارکت کپ (Coinmarketcap)، ارز دیجیتال دیا (DIA) در بهترین صرافی‌های جهان معامله می‌شود. ازجمله‌ی این صرافی‌ها می‌توان بایننس (Binance)، اچ تی ایکس (HTX)، کوین بیس (Coinbase)، اوکی ایکس (OKX)، بینگ ایکس (BingX)، کوین دبلیو (CoinW)، گیت (Gate.io) و کوکوین (KuCoin) را نام برد. کاربران ایرانی به‌خاطر تحریم‌‌ها، نمی‌توانند از صرافی‌های خارجی نامبرده استفاده کنند؛ به همین دلیل، بیشتر کاربران ایرانی، خرید رمز ارز دیا را از طریق صرافی‌های ایرانی انجام می‌دهند.


در همین راستا، رمز ارز دیا (DIA) در صرافی اکسبیتو قابل معامله است. می‌توان یکی از اصلی‌ترین مزایای خرید ارز دیجیتال از اکسبیتو را معامله در بازارهای ریالی و تتری این صرافی با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در نظر گرفت. شما می‌توانید برای خرید رمز ارز دیا در صرافی اکسبیتو از سه روش زیر استفاده کنید:


1- خرید و فروش محدود


2- خرید و فروش فوری


3- سواپ


دیا (DIA) چیست؟

دیا (DIA) چیست؟

دیا (DIA) یک اوراکل منبع‌باز است که فعالان بازار را قادر می‌سازد داده‌های قابل اعتماد را عرضه کرده و به اشتراک بگذارند. هدف دیا این است که پلتفرمی برای داده‌های مالی باز در یک سیستم مبتنی بر قرارداد هوشمند مالی باشد تا تحلیلگران داده، ارائه‌دهندگان داده و کاربران داده را گرد هم آورد. در وصف بیشتر پروژه دیا می‌توان گفت:


1- دیا (DIA) مخفف عبارت «Decentralized Information Asset» به‌معنای «دارایی اطلاعات غیرمتمرکز» است.


2- دیا یک سیستم منبع‌باز، چندزنجیره‌ای، مبتنی بر داده‌های سرتاسری و یک پلتفرم اوراکل برای Web3.0 محسوب می‌شود.


3- دیا داده‌های درون زنجیره‌ای و خارج از زنجیره را ارائه می‌دهد که مستقیماً از منابع مختلف زنجیره‌ای و خارج از زنجیره به دست می‌آیند.


4- فیدهای داده DIA را می‌توان بر اساس روش‌ها و منابع اکتساب داده‌ها سفارشی کرد؛ این ارائه از فیدهای بسیار انعطاف‌پذیر و سفارشی، الگوی جدیدی برای اوراکل‌ها ایجاد می‌کند.


5- دیا یک پل قابل اعتماد و قابل تأیید بین داده‌های خارج از زنجیره از منابع مختلف و قراردادهای هوشمند درون زنجیره‌ای فراهم می‌کند که می‌تواند برای ساخت انواع DAppهای مالی مورد استفاده قرار گیرد.


6- توکن بومی و حاکمیتی دیا با نماد «DIA» در بازار کریپتو شناخته شده و هر روزه توسط تریدرها مورد معامله قرار می‌گیرد.


دیا (DIA) چگونه کار می‌کند؟

دیا (DIA) چگونه کار می‌کند؟

هدف دیا ارائه داده‌های دقیق، شفاف و قابل تأیید برای Web3.0، با گرد هم آوردن ارائه‌دهندگان داده، کاربران داده و اعضای جامعه آن است. مأموریت دیا، دموکراتیک کردن داده‌های مالی بوده که درست مانند کاری که ویکی‌پدیا در فضای اطلاعات در مقابل دایره‌المعارف‌های متمرکز انجام داده، می‌ماند. در ادامه مفاهیمی را توضیح می‌دهیم که شیوه عملکرد این پلتفرم را نشان می‌دهد:


منابع داده دیا

پلتفرم DIA در هر ثانیه هزاران نقطه داده را از چندین منبع خارج از زنجیره و روی زنجیره جمع‌آوری می‌کند. این منابع صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX)، صرافی‌های متمرکز (CEX)، متاورس، بازارهای NFT، پلتفرم‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، پلتفرم‌های مالی سنتی (TradFi) و موارد دیگر را در بر می‌گیرد. داده‌ها مستقیماً از قراردادهای هوشمند و APIهای آن‌ها استخراج می‌شوند. (همانطور که قبلا ذکر شد، این فیدهای داده کاملاً قابل تنظیم هستند، از جمله انتخاب منابع و روش‌ها)


درخواست داده در پلتفرم دیا

اگر کاربر به مجموعه داده خاصی نیاز دارد که قبلاً در پلتفرم DIA منتشر نشده، می‌تواند به‌صورت عمومی یک بلیط برای آن ارسال کند. آن‌ها همچنین درخواست داده را با یک جایزه (یعنی همان توکن‌های DIA) مرتبط می‌سازند؛ این جایزه به کسی که داده‌های درخواستی را اول ارائه می‌دهد پرداخت می‌شود. پاداش پس از تأیید اطلاعات مربوطه پرداخت خواهد شد.


 ارسال داده‌ها در دیا

ارسال داده‌ها در دیا

هنگامی که انگیزه برای درخواست داده تنظیم شد، ارائه‌دهندگان داده (یک جامعه باز از توسعه دهندگان) وارد عمل می‌شوند؛ در صفحه گیت کوین DIA می‌توان به جایزه‌های تنظیم‌شده دسترسی عمومی داشت. توسعه‌دهندگان اسکراپرهای داده را ایجاد کرده که منابع داده جدید را به پلتفرم DIA متصل می‌کند. هر کسی در مشارکت و اعتبارسنجی داده‌ها در دیا آزاد است. علاوه‌بر این، کمتر از 72 ساعت طول می‌کشد تا هر درجه سازمانی و داده‌های سفارشی‌شده با DIA یکپارچه شوند.


اعتبارسنجی داده‌ها

توسعه‌دهندگان درخواست داده را به‌عنوان یک کد ارسال‌شده در نظر می‌گیرند که می‌تواند از طریق روش سهام تأیید شود. هرکسی می‌تواند این کد را با قرار دادن نشانه‌های DIA (اختلاف داده‌ها) به چالش بکشد. در مورد اینکه چه کسی داده‌های صحیح را ارائه کرده و چه کسی باید با سهام مربوطه پاداش بگیرد، توسط جامعه رأی گرفته می‌شود. انجمن DIA برای یافتن نقص‌های امنیتی، اشکالات، خطاها و تلاش‌های دستکاری در سیستم نقش دارد.


محاسبات خارج از زنجیره

داده‌های خام تازه ارائه‌شده به‌طور کامل در دیا پاک‌سازی شده و طبق روش‌های شفاف خاصی پردازش می‌شوند تا قابلیت اطمینان آن بیشتر شود.


ذخیره‌سازی داده‌ها

ذخیره‌سازی داده‌ها

پس از پاکسازی و پردازش بیشتر داده‌ها، آن‌ها در یک پایگاه داده منعطف، منبع‌باز و تغییرناپذیر ذخیره می‌شوند؛ این پایگاه داده تمام انواع داده‌ها، از ساده تا پیچیده را مدیریت می‌کند.


انتشار و استفاده از داده‌ها

داده‌های پردازش‌شده در دیا به‌صورت خارج از زنجیره از طریق نقاط پایانی API و در زنجیره از طریق سیستم اوراکل پلتفرم DIA در دسترس قرار می‌گیرند. کد DIA می‌تواند آزادانه توسط هر کسی کاوش شود و در گیت هاب (Github) یافت می‌شود. اگرچه DIA تمام داده‌های مالی تاریخی را بدون هزینه ارائه می‌کند، توکن‌های DIA برای استفاده از APIهای خاص یا فیدهای قیمت زنده شارژ می‌شوند.


نهادهای مختلف به‌طور فعال از اوراکل‌های DIA، به‌ویژه فیدهای قیمت DIA استفاده می‌کنند. اوراکل‌های DIA را می‌توان به‌راحتی در تمام بلاک چین‌های محبوب مانند او اکی ایکس چین، اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس، پالیگان، جنیوس، اولانچ، آربیتروم، فانتوم و... ادغام کرد.


نیان‌گذاران دیا (DIA) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران دیا (DIA) چه افرادی هستند؟

DIA در سال 2018 به‌عنوان یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار (DAO) راه‌اندازی شد. این پروژه توسط یک انجمن غیرانتفاعی مستقر در سوئیس به همین نام مدیریت می‌شود. انجمن DIA توسط گروهی متشکل از دوازده نفر تأسیس شده که در افراد زیر در رأس آن‌ها قرار دارند:


1- پل کلودیوس (Paul Claudius)

کلودیوس چهره اصلی پروژه و مدافع اصلی آن است. وی همچنین به‌عنوان مدیر ارشد بازرگانی (CBO) شناخته می‌شود. کلودیوس یک کارآفرین سریالی است که در تجارت الکترونیک، اینترنت اشیا و استارت‌آپ‌های فناوری سلامت مختلف سرمایه‌گذاری کرده و به آن‌ها مشاوره داده است. او شراکت‌های استراتژیک و عملیات توسعه کسب و کار را در DIA مدیریت می‌کند. کلودیوس دارای مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بین‌المللی از ESCP اروپا و لیسانس تجارت و اقتصاد از دانشگاه پاسائو (University of Passau) است.


2- مایکل وبر (Michael Weber)

مایکل وبر یکی دیگر از بنیان‌گذاران اصلی و مدیر عامل پروژه دیا است. وی قبل از روی آوردن به کریپتو، در چندین بانک و مؤسسه مالی فعالیت داشت. مایکل دیپلم فیزیک و اقتصاد را از دانشگاه کلن آلمان گرفت. وی همچنین دارای مدرک کارشناسی ارشد از ESCP اروپا است. مایکل که یکی از کهنه‌سربازان واقعی ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید، یک کارآفرین سریالی مانند پل است. علاوه‌بر DIA، او چندین پروژه معروف مانند Goodcoin ،BlockState و myLucy را تأسیس کرد. وی در DIA، عملیات مالی و حقوقی را مدیریت می‌کند.


ساموئل براک (Samuel Brack)

3- ساموئل براک (Samuel Brack)

ساموئل به‌عنوان مدیر ارشد فنی دیا، دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته علوم کامپیوتر از دانشگاه هومبولت (Humboldt University) برلین در آلمان است. نقطه قوت او امنیت سایبری محسوب می‌شود، چراکه او ریاست بخش فناوری و توسعه DIA را بر عهده دارد. ساموئل همچنین یک سخنران اصلی شناخته‌شده در کنفرانس‌های شبکه‌های کامپیوتری پیشرو است که در فلوریدا، سنگاپور، برلین و دبی برگزار می‌شود.


درحال‌حاضر حاکمیت دیا به‌صورت غیرمتمرکز توسط سازمان خودگردان غیرمتمرکز دیا دائو (DIA Dao) انجام می‌شود؛ جایی‌ که براساس حاکمیت و اعتبارسنجی با یک روش تشویقی چند لایه عمل کرده و اعضای دائو را هدایت می‌کند. فعالیت این دائو با سیستم کار دیا در هم آمیخته شده است.


 چه چیزی دیا (DIA) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی دیا (DIA) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

دیا به‌عنوان یک سیستم مبتنی بر اوراکل، چندین رقیب بزرگ در کریپتو دارد؛ بااین‌وجود، دیا توانسته است تا وجوه تمایز خود را ایجاد کند. دلایل برتری دیا عبارت‌اند از:


1- هدف DIA تبدیل شدن به ویکی‌پدیای داده‌های مالی است که می‌تواند برای تمام سیستم‌های مبتنی بر دیفای، بازارهای NFT، صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز و... فیدهای شفاف اطلاعاتی خود را ارائه نماید.


2- دیا مشکل دسترسی سخت به داده‌ها در امور مالی و دیجیتالی، به‌ویژه DeFi را برطرف می‌کند.


3- نشانه حاکمیت DIA برای تأمین مالی جمع‌آوری داده‌ها، اعتبارسنجی داده‌ها، رأی‌گیری در مورد تصمیمات حاکمیتی و ایجاد انگیزه برای توسعه پلتفرم استفاده خواهد شد. کاربران می‌توانند توکن‌های DIA را برای نمایش داده‌های جدید در پلتفرم به اشتراک بگذارند، اما دسترسی به داده‌های تاریخی DIA رایگان است.


4- اگرچه سایر اوراکل‌ها برای فید داده‌های خود به ارائه‌دهندگان شخص ثالث وابسته هستند، اما DIA از رویکرد جمع‌سپاری استفاده می‌کند.


 برنامه‌های DeFi

5- برنامه‌های DeFi برای ایجاد محصولات قابل اعتماد و جلوگیری از سوء‌استفاده و دستکاری به جریان‌های داده ایمن و مقیاس‌پذیر متکی هستند. پلتفرم DIA، اوراکل‌های قابل اعتمادی را برای امور مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهد؛ همچنین از انگیزه‌های ارزی-اقتصادی و خُرد جامعه برای به دست آوردن، تأیید و ارائه داده‌های مالی قابل اعتماد استفاده می‌کند.


6- پایگاه داده DIA روی زنجیره قرار گرفته و همه کدها و اسناد در Github میزبانی می‌شوند. دسترسی به تمام داده‌ها از طریق API یا اوراکل امکان‌پذیر است. پس از این مراحل، پلتفرم‌های وام‌دهی، ارائه‌دهندگان داده، بازارهای پیش‌بینی و سایر کاربران می‌توانند آزادانه به جریان‌های داده‌های تایید شده و منبع باز DIA دسترسی داشته باشند.


7- پلتفرم دیا به‌عنوان یک سازمان غیرمتمرکز خودمختار عمل می‌کند؛ به این معنی که هر کسی آزاد است در توسعه آن مشارکت کند. به همین دلیل است که DIA علی‌رغم داشتن یک تیم اصلی کوچک، توانسته محصولات و خدمات خود را به‌سرعت افزایش دهد؛ این موضوع کاملاً با سایر اوراکل‌ها که عمدتاً به‌صورت مرکزی مدیریت می‌شوند، تفاوت دارد.


8- اکثر اوراکل‌ها فیدهای داده غیرشفاف و از پیش ساخته‌شده را بدون گزینه سفارشی‌سازی ارائه می‌کنند؛ بااین‌حال، DIA به کاربران اجازه می‌دهد تا فیدهای داده خود را بر اساس منابع، روش‌های به‌روزرسانی و موارد دیگر سفارشی کنند. علاوه‌بر این، DIA در مورد منبع فیدهای داده کاملاً شفاف است. هر کسی می‌تواند به سفر داده‌های آن از نقطه منبع تا تحویل نگاه کند.


ارز دیجیتال دیا (DIA) چیست؟

ارز دیجیتال دیا (DIA) چیست؟

توکن بومی و حاکمیتی دیا با همین نام (DIA) در بازار کریپتو ارائه شده است. توکن DIA از استاندارد «ERC-20» شبکه اتریوم بهره می‌گیرد. از توکن DIA برای پرداخت و پاداش در شبکه استفاده می‌شود. به‌صورت کلی کاربردهای این توکن عبارت‌اند از:


1- حاکمیت

کاربران با نگه‌ داشتن توکن‌های DIA این قدرت را به‌ دست می‌آورند که در مورد پیشنهادهای حاکمیتی ارائه‌شده توسط DIA DAO رأی دهند؛ این پیشنهادات می‌توانند مربوط به توکنومیک، ارتقای فناوری پروژه یا هر چیز دیگری باشد. هرکس که توکن DIA بیشتری داشته باشد، حق رأی بیشتری هم خواهد داشت.


عتبارسنجی داده‌ها

2- اعتبارسنجی داده‌ها

توکن‌های DIA می‌توانند برای تشویق اعتبارسنجی فیدهای داده، اوراکل‌های موجود و موارد دیگر مورد استفاده قرار بگیرند.


3- بازدهی کسب درآمد

پلتفرم DIA یک برنامه سهامداری ویژه برای دارندگان توکن DIA اجرا می‌کند؛ به‌طوری‌ که کاربران با قفل کردن DIA برای 9، 12 یا 24 ماه، از شبکه پاداش می‌گیرند.


4- مبادله

توکن DIA در بازار کریپتوکارنسی‌ها ارائه شده و هر روزه مورد معامله قرار می‌گیرد. تریدرها از نوسان قیمت این توکن در بازار سود می‌گیرند. همین حالا می‌توانید برای مشاهده قیمت دیا و خرید دیا از اکسبیتو اقدام نمایید.


 توکنومیک ارز دیجیتال دیا DIA

توکنومیک ارز دیجیتال دیا DIA

کل عرضه توکن‌های DIA برابر با 200 میلیون واحد است که حدود 110 میلیون واحد آن در گردش قرار دارند. شیوه توزیع توکن‌های DIA به قرار زیر است:


1- حدود 15 درصد به فروش عمومی


2- حدود 5 درصد برای فروش خصوصی


3- حدود 9.75 درصد به سرمایه‌گذاران و مشاوران اولیه


4- حدود 12 درصد به تیم و بنیان‌گذاران


5- حدود 12.5 درصد به توسعه پروژه


6- حدود 45.75 درصد به ذخایر پروژه


مزایا و معایب دیا (DIA) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای دیا پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب دیا (DIA) کدامند؟

ارز دیجیتال دیا (DIA) را کجا ذخیره کنیم؟

شما برای نگهداری از توکن‌های دیا خود، به یک کیف پول دیجیتالی نیاز خواهید داشت. در انتخاب کیف پول رمز ارزی مناسب برای DIA، باید به مواردی چون مقدار کارمزد، نوع شبکه‌ی انتقال و امنیت آن کیف پول توجه داشته باشید. بهترین کیف پول‌هایی که درحال‌حاضر می‌توانید پس از خرید دیا از آن‌ها استفاده کنید، شامل موارد زیر هستند:


1- لجر (Ledger)


2- ترزور (Trezor)


3- تراست والت (Trust Wallet)


4- اتمیک والت (Atomic Wallet)


5- مث والت (Math Wallet)


6- کوین بیس والت (Coinbase Wallet)


7- کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


شما می‌توانید علاوه‌بر کیف پول‌های بین‌المللی، پس از خرید دیا از کیف پول اختصاصی خود در صرافی اکسبیتو استفاده کنید. این کیف پول امنیت بالایی دارد؛ همچنین به شما کمک می‌کند تا هزینه‌ی انتقال DIA را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال دیا (DIA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال دیا (DIA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید دیا در صرافی اکسبیتو فرایند آسانی دارد. همچنین می‌توان قیمت دیا را به‌صورت 24 ساعته، در اکسبیتو مشاهده کرد. خرید دیا یا هر ارز دیجیتال دیگر از اکسبیتو با کمترین قیمت و به‌سرعت انجام می‌شود. برای خرید رمز ارز دیا در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را طی کنید:


1- ثبت‌نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری در آن


2- ورود به حساب کاربری‌ اکسبیتو و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت صرافی اکسبیتو با سرعت بالا و در دو مرحله قابل انجام است. مرحله‌ی اول تنها 1 دقیقه طول می‌کشد و به شما اجازه خرید و فروش دیا و سایر ارزهای دیجیتال را می‌دهد. مرحله‌ی دوم برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر صرافی اکسبیتو در نظر گرفته شده و برای اطلاع از آن می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه نمایید.)


3- ثبت اطلاعات کارت بانکی برای واریز وجه (واریز وجه در اکسبیتو به‌صورت نامحدود قابل انجام است.)


4- پس از طی کردن مراحل فوق، برای خرید رمز ارز دیا به‌صورت ریالی، باید مبلغ مورد نظر خود را به صرافی اکسبیتو واریز نمایید. از سوی دیگر، برای خرید رمز ارز دیا به‌صورت تتری نیز باید مقدار تتر مورد نظر خود را به کیف پولتان در اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش و خرید ارز دیجیتال دیا، مقدار DIA مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل شده و در داشبورد حساب کاربری‌تان قابل مشاهده خواهد بود.


فروش ارز دیجیتال دیا (DIA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال دیا (DIA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال دیا در صرافی اکسبیتو نیز با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش دیا، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل خواهد شد. برای فروش دیا در صرافی اکسبیتو، باید چنین مراحلی را پشت‌سر بگذارید:


1- ثبت‌نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مرحله اول احراز هویت صرافی اکسبیتو


3- وارد کردن اطلاعات کارت بانکی برای برداشت پول


4- انتقال ارز دیجیتال دیا (DIA) به کیف پول اختصاصی‌ اکسبیتو (درصورتی‌که DIA را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انتقال آن ندارید.)


5- ثبت سفارش فروش دیا در صرافی اکسبیتو


6- پس از فروش دیا، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا شما به‌راحتی و با سرعت می‌توانید تسویه حساب آنی را انجام داده و وجه حاصل از فروش DIA را از اکسبیتو برداشت نمایید.


تسویه حساب آنی دیا (DIA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی دیا (DIA) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

پس از فروش دیا می‌توان برای تسویه حساب آنی در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو اقدام کرد. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور تا سقف 50 میلیون تومان در روز انجام می‌دهد. همچنین، امکان تسویه حساب آنی در صرافی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته وجود دارد. پس از ثبت تسویه حساب آنی در اکسبیتو، بین 3 ثانیه تا یک دقیقه بعد، وجه مورد نظر به حساب شما واریز خواهد شد.


اگر در طی مراحل خرید و فروش دیا یا سایر ارزهای دیجیتال با مشکل مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه نمایید. همچنین، همکاران ما در واحد پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته به‌صورت آنلاین پاسخگوی سوالات شما هستند.