خرید ارز دیجیتال کوین ۹۸ | فروش Coin98 | قیمت C98 | اکسبیتو

کوین ۹۸ (Coin 98) یک پروژه معروف دیفای است که راه‌حل‌های زیادی را برای استفاده از امور مالی غیرمتمرکز ارائه می‌کند. درحال‌حاضر، دیفای (DeFi) به یکی از جذاب‌ترین حوزه‌های بلاک چین و ارز دیجیتال تبدیل شده است و روزبه‌روز کاربران بیشتری به این اکوسیستم پیشرو اضافه می‌شوند. پلتفرم کوین ۹۸ (Coin98) این نیاز را درک کرده و راه‌حل‌هایی مانند استیکینگ، کشت سود، پل‌های میان بلاک چینی و غیره را در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. امور مالی غیرمتمرکز قصد دارد تمام نظام مالی سنتی را در خود حل کند و نوآوری‌های زیادی را در این اکوسیستم به وجود بیاورد. در این مقاله، شما را با ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) و نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ آشنا می‌کنیم و عوامل موثر بر قیمت آن را با هم بررسی خواهیم کرد.


coin 98

قیمت ارز دیجیتال کوین ۹۸ C98

ارز دیجیتال کوین ۹۸ با نماد C98 معامله می‌شود. این ارز دیجیتال توسط لانچ پد صرافی بایننس به بازار عرضه شد. تا تاریخ ۲۳ جولای سال ۲۰۲۱ در فاز توزیع توکن قرار داشت و از این تاریخ برای ترید وارد بازار شد. قیمت اولیه ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) در این هنگام ۰.۷۵ دلار بود. کوین ۹۸ با ورود خود به بازار با استقبال خوبی روبه‌رو شد و توانست پس از یک ماه به قله قیمتی خود برسد و قیمت ۵.۴ دلار را تجربه کند.


بااین‌حال پس از رسیدن به قله قیمتی، ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) وارد یک روند نزولی شد که تا دو سال بعد و ماه آگوست سال ۲۰۲۳ ادامه داشت. در این زمان به کف قیمتی خود رسید و قیمت ۰.۱۳ دلار را لمس کرد. درحال‌حاضر که در ماه ژانویه سال ۲۰۲۳ به سر می‌بریم، ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) توانسته تا حدودی قیمت خود را بهبود بخشد و در محدوده ۰.۲۲ دلار معامله می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در ایران

ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) در صرافی‌های معروف و مهم جهانی معامله می‌شود. بر اساس داده‌های سایت کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) این ارز دیجیتال در صرافی‌هایی مانند بایننس (Binance)، کوکوین (KuCoin)، بیت گت (Bitget)، کراکن (Kraken)، کریپتو دات کام (Crypto.com) و بسیاری از صرافی‌های دیگر به فروش می‌رسد. بااین‌حال دسترسی کاربران ایرانی به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی به این صرافی‌ها محدود شده و این افراد نمی‌توانند به‌راحتی ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) را خرید و فروش کنند. به همین دلیل معامله ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) در صرافی‌های ایرانی بهترین گزینه محسوب می‌شود.


ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در صرافی ارز دیجیتال ایرانی اکسبیتو برای خرید و فروش و ترید موجود است. کاربران می‌توانند به‌راحتی و با امنیت و سرعت بالا این ارز دیجیتال را با خیال راحت معامله کنند. صرافی اکسبیتو امکان معامله ارز دیجیتال کوین ۹۸ را در بازارهای تتری و ریالی فراهم کرده است و کمترین کارمزد را برای معاملات خود دریافت می‌کند. به سه روش می‌توان ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) را در صرافی اکسبیتو خریداری کرد:


1- خرید و فروش سریع ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98)


2- خرید و فروش محدود ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98)


3- مبادله ارز دیجیتال کوین ۹۸ با دیگر ارزهای دیجیتال


کوین 98 چیست

کوین ۹۸ (Coin98) چیست؟

کوین ۹۸ (Coin98) یک پلتفرم غیرمتمرکز است که راه‌حل‌های مختلفی را برای استفاده از امکانات دیفای به کاربران خود ارائه می‌دهد. از طریق کوین ۹۸ کاربران می‌توانند به مبادلات بین زنجیره‌ای، استیکینگ، کشت سود و دیگر امکانات دسترسی داشته باشند و از فرصت‌های بازار سود کسب کنند. درحال‌حاضر تقاضای بالایی برای ورود به حوزه دیفای وجود دارد و کوین ۹۸ (Coin98) این فرصت را غنیمت شمرده است. این پلتفرم سرویس‌های خود را در بلاک چین‌های متفاوتی ارائه می‌دهد و محصولات زیادی دارد. محصولات این پلتفرم عبارت‌اند از:


کیف پول کوین ۹۸ (Coin98 Wallet)

ولت کوین ۹۸ یک کیف پول مولتی چین یا چند زنجیره‌ای است. این کیف پول به کاربران خود امکان می‌دهد تا ارزهای دیجیتال خود را ذخیره کنند، انتقال دهند یا دارایی‌های کریپتویی خود را مدیریت نمایند. همچنین می‌توانند از امکانات اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز در بلاک‌ چین‌های مختلف بهره‌مند شوند. کیف پول کوین ۹۸ (Coin98) از بیش از ۴۰ بلاک چین از قبیل اتریوم، بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain)، پالیگان، سولانا، آوالانچ، ترا و غیره پشتیبانی می‌کند. نسخه‌های کیف پول کوین ۹۸ در سیستم‌عامل اندروید، ای او اس (Ios) و به صورت افزونه کروم موجود هستند.


coin 98 صرافی

صرافی کوین ۹۸ ( Coin98 Exchange)

صرافی کوین ۹۸ یک صرافی چند زنجیره‌ای است که نقدینگی را از سراسر بازار جمع‌آوری می‌کند و در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد. این صرافی از دارایی‌های دیجیتال زیادی در بلاک چین‌های مختلف پشتیبانی می‌کند. کاربران می‌توانند بدون نیاز به تغییر محیط کاربری یا شبکه خود، ارزهای دیجیتال را خرید و فروش و معامله کنند.


پل بلاک چینی اسپیس گیت (Space Gate)

بریج‌ها یا پل‌های بلاک چینی، تعامل‌پذیری میان بلاک چین‌ها را افزایش می‌دهند. یکی از مهم‌ترین مشکلات بلاک چین‌های مختلف ایزوله بودن اکوسیستم آنهاست؛ یعنی دارایی مربوط به یک بلاک چین را نمی‌توان به‌راحتی به بلاک چین دیگری منتقل کرد و هر بلاک چین اکوسیستم خود را دارد. با استفاده از پل‌های بلاک چینی این مشکل از میان برداشته می‌شود. اسپیس گیت یک بریج کراس چینی یا چندزنجیره‌ای است. این پل بلاک چینی به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های خود را در میان شبکه‌های مختلف انتقال دهند.


کوین ۹۸ (Coin98) چگونه کار می‌کند؟

کوین ۹۸ (Coin98) چگونه کار می‌کند؟

ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز برای اهداف مالی هرگز کار آسانی نیست. ما در آستانه یک تغییر بزرگ در دنیای مالی هستیم و توسعه زیادی در این حوزه باید اتفاق بیفتد. بلاک چین‌ها و شبکه‌های ارز دیجیتال به صورت جداگانه درحال فعالیت‌ هستند و نمی‌توان به‌راحتی در میان آن‌ها جابه‌جا شد. از طرف دیگر رقابت زیادی برای ساده کردن این فضا و ارائه راه‌حل‌های مختلف وجود دارد. هدف اصلی ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) متحد کردن این راه‌حل‌ها در راستای استفاده کاربران و توسعه بیشتر دنیای دیفای است.


اکوسیستم ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) از چندین محصول مختلف تشکیل شده که در راستای اهداف این پلتفرم عمل می‌کنند:


شرکت کوین ۹۸ ونچرز (Coin98 Ventures)

ونچرزها به شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیر گفته می‌شوند. این شرکت‌ها در مراحل اولیه توسعه یک شرکت در آن سرمایه‌گذاری می‌کنند و به پیشرفت آن شتاب می‌دهند. شرکت کوین ۹۸ ونچرز یک شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر است که از توسعه‌دهندگان برای ساخت محصولات غیرمتمرکز مالی بلاک چینی حمایت می‌کند. توسعه‌دهندگان می‌توانند طرح‌های پیشنهادی خود را به شرکت ارائه دهند و از حمایت‌های مالی آن سود ببرند.


کوین ۹۸ لبز (Coin98 Labs)

کوین ۹۸ لبز (Coin98 Labs)

کوین ۹۸ لبز، مرکز اصلی ابداعات و محصولات کوین ۹۸ (Coin98) است. در این بخش، تیم توسعه‌دهنده انواع راه‌حل‌های تازه را برای دیفای و امور مالی غیرمتمرکز ارائه می‌دهند تا استفاده از این حوزه را برای کاربران ساده سازند. این تیم راهکارهای مختلفی را توسعه داده‌اند که کیف پول کوین ۹۸، صرافی، سبدهای سرمایه‌گذاری و مدیریت دارایی را در برمی‌گیرند.


علاوه‌بر این، تیم کوین ۹۸ لبز قصد دارد امکانات تازه‌ای را به محصولات این اکوسیستم اضافه کند؛ از قبیل پشتیبانی از بلاک چین‌های تازه، پشتیبانی از راه‌حل‌های لایه دو بلاک چینی و لانچ استیکینگ توکن C98 بر بستر بلاک چین اتریوم و بایننس اسمارت چین. استفاده از مکانیزم بازارسازهای خودکار در پلتفرم‌های تریدینگ کوین ۹۸ و پل‌های کراس چینی نیز در برنامه‌های آینده این پلتفرم لحاظ شده‌اند.


بنیان‌گذاران میکر (Maker) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران میکر (Maker) چه افرادی هستند؟

پلتفرم کوین ۹۸ (Coin98) توسط تان لی (Than Le) و Vinh The Ngyuyen بنیان‌گذاری شد. آن‌ها در حوزه بلاک چین و توسعه نرم‌افزاری فعالیت داشتند. تان لی قبل از پروژه کوین ۹۸، یکی از اولین سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال تورچین (ThorChain)، باند پروتکل (Band Protocol)، آلفا فایننس (Alpha Finance) و پروژه‌های بلاک چینی دیگری بوده‌است.


Vinh The Ngyuyen نیز یکی از بنیان‌گذاران شرکت نرم‌افزاری کیتک سافت‌ور (Kytek Software) بوده که به ساخت و توسعه اپلیکیشن‌ها می‌پرداختند. در‌حال‌حاضر، مدیر تکنولوژی یا CTO ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) کیم دانگ (Khiem Dang) است.


چه چیزی کوین ۹۸ (Coin98) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی کوین ۹۸ (Coin98) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

پلتفرم‌های دیفای برای دسترسی به نقدینگی بیشتر از پل‌های بلاک چینی استفاده می‌کنند. این پل‌ها به آن‌ها امکان می‌دهند تا به بلاک‌ چین‌ها و در نتیجه دارایی بیشتری دسترسی داشته باشند. بااین‌حال، این دسترسی محدود است و تعداد زیادی از شبکه‌ها را دربرنمی‌گیرد. پلتفرم ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) این دسترسی را توسعه داده است و تعداد بلاک‌ چین‌های زیادی را پشتیبانی می‌کند. این تعداد به بیش از ۲۰ بلاک چین می‌رسد.


نقاط مثبت کوین ۹۸ را می‌توانیم در موارد زیر خلاصه کنیم:


1- پل‌ بلاک چینی در میان شبکه‌های مختلف: این امکان تازه که توسط کوین ۹۸ (Coin98) فراهم شده، از طریق پل بلاک چینی یا بریج (Bridge) مخصوص آن، یعنی اسپیس گیت (Space Gate) امکان‌پذیر است. اسپیس گیت یک بریج کراس چینی یا چند زنجیره‌ای است که به کاربران امکان می‌دهد تا دارایی‌های خود را در میان شبکه‌های مختلفی منتقل کرده و با هم مبادله کنند.


مشارکت با بلاک چین‌ها

2- مشارکت با بلاک چین‌ها: دسترسی به دارایی‌ شبکه‌های بلاک چینی بدون مشارکت با آن‌ها امکان‌پذیر نیست. کوین ۹۸ (Coin98) تاکنون توانسته شرکای استراتژیکی پیدا کند و با شبکه‌های مهم و معروفی مانند پالیگان (Polygon)، ترا (Terra)، پنکیک سواپ (PancakeSwap)، آوالانچ (Avalanche) و فانتوم (Fantom) همکاری داشته باشد. این همکاری راه کوین ۹۸ را به اکوسیستم این بلاک چین‌ها باز کرده است و به این پلتفرم امکان داده تا بین آن‌ها پل ایجاد کند.


3- پذیرش بیشتر ارزهای دیجیتال و دیفای: محصولات مختلف کوین ۹۸ مانند کیف پول کراس چینی، پل‌های بین زنجیر‌ه‌ای و تیم توسعه‌دهنده آن، دیفای را توسط مردم و کاربران دسترس‌پذیرتر کرده‌اند و باعث پذیرش بیشتر آن در آینده خواهند شد. علاوه‌بر این توکن C98 که توکن بومی ارز دیجیتال کوین ۹۸ به شمار می‌آید توانسته بر بستر بلاک چین‌های مختلفی راه‌اندازی شود و کاربران می‌توانند آن را در بلاک‌چین‌های مورد نظر خود استیک کنند.


ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) چیست؟

ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) چیست؟

توکن بومی ارز دیجیتال کوین ۹۸ با نماد C98 معامله می‌شود. این توکن نقش مهمی در اکوسیستم کوین ۹۸ ایفا می‌کند و یک توکن کاربردی و حاکمیتی است. توکن C98 در ماه جولای سال ۲۰۲۱ از طریق لانچ پد بایننس وارد بازار شد. خصوصیات این توکن به شرح زیر است:


1- توکن C98 بلاک چین بومی ندارد و بر بستر بلاک چین‌های اتریوم، بایننس اسمارت چین، سولانا، پالیگان و ویکشن معامله می‌شود.


2- کاربران با استیک کردن توکن کوین ۹۸ (C98) می‌توانند در کارمزدهای این پلتفرم سهیم شوند و پاداش دریافت کنند.


3- کسانی که از توکن کوین ۹۸ (C98) در معاملات و سرویس‌ها استفاده کنند، از تخفیف در کارمزد معاملات برخوردار خواهند شد.


4- از توکن C98 برای کنترل پلتفرم و شرکت در حاکمیت آن نیز استفاده می‌شود. کاربران با استیک کردن این توکن می‌توانند در طرح‌های توسعه‌ای کوین ۹۸ رای دهند و در آینده آن تاثیرگذار باشند.


5- ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) بزرگترین توکن کیف پول است و بیشتری ارزش بازار را در میان توکن‌های کیف پول دارد. این توکن حتی از توکن کیف پول معروف تراست ولت هم ارزش بازار بیشتری پیدا کرده است.


توکنومیک ارز دیجیتال کوین ۹۸ C98

توکنومیک ارز دیجیتال کوین ۹۸ C98

توکن بومی ارز دیجیتال کوین ۹۸ از طریق عرضه اولیه (IEO) صرافی وارد بازار ارزهای دیجیتال شد. این عرضه اولیه توسط لانچ پد صرافی بایننس در ماه جولای سال ۲۰۲۱ برگزار گردید و در حدود ۵۰ میلیون توکن C98 به فروش رفت. این توکن دارای سقف عرضه است، یعنی عرضه آن محدودیت دارد. سقف عرضه توکن C98 یک میلیارد توکن بوده و توکنومیک ارز دیجیتال کوین ۹۸ به شکل زیر است:


  • 20 درصد از کل عرضه توکن C98 برای توسعه کامیونیتی خرج می‌شود.

  • 21 درصد از کل عرضه برای رشد اکوسیستم کوین ۹۸ مصرف خواهد شد.

  • 12 درصد در خزانه کوین ۹۸ ذخیره می‌شود.

  • 20 درصد به تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) اختصاص داده خواهد شد.

  • 15 درصد برای فروش استراتژیک تعلق می‌گیرد.

  • 5 درصد از کل توکن‌ها به فروش عمومی می‌رسد.

  • 5 درصد نیز در مراحل اولیه توسعه به فروش رفته است.

مزایا و معایب کوین ۹۸ (Coin98) کدامند؟

تا به اینجا فقط به بررسی ویژگی‌ها و مزایای ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) پرداخته‌ایم؛ اما در جدول زیر می‌توان علاوه‌بر مزایا، معایب این پروژه را نیز مشاهده کرد:


مزایا و معایب کوین ۹۸ (Coin98) کدامند؟


ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) را کجا ذخیره کنیم؟

ذخیره ارز دیجیتال کوین ۹۸ در کیف پول‌های بسیاری امکان‌پذیر است. برای انتخاب کیف پول مناسب باید نکات مختلفی مانند امنیت، امکانات و کارمزدها را در نظر گرفت. کیف پول‌های مناسب ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) عبارتند از:


1- کیف پول داخلی کوین 98


2- کیف پول نرم‌افزاری تراست ولتTrust Wallet


3- کیف پول آنلاین متامسک (MetaMask)


4- کیف پول سخت‌افزاری لجر (Ledger)


5- کیف پول آی توکن ولت (iToken Wallet)


6- کیف پول توروس (Torus)


7- کیف پول توکن پاکت (TokenPocket)


8- کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو


علاوه بر کیف پول‌های خارجی، شما می‌توانید از کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو برای ذخیره ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin98) استفاده کنید. این کیف پول امکانات زیادی را در اختیار شما قرار داده و به شما کمک می‌کند که هزینه انتقال رمز ارزهای خود را کاهش دهید.


  خرید کوین 98 از صرافی اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال کوین ۹۸ در صرافی اکسبیتو به‌سرعت و با کمترین کارمزد انجام می‌شود. شما می‌توانید قیمت لحظه‌ای ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin 98) را در صرافی اکسبیتو مشاهده کرده و در زمان مناسب اقدام به خرید کنید. مراحل خرید ارز دیجیتال coin 98 در صرافی اکسبیتو به شرح زیر است:


1- ابتدا در صرافی اکسبیتو ثبت نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2- پس از ورود به حساب کاربری، احراز هویت خود را تکمیل نمایید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله اول احراز هویت سریع است و با تکمیل آن می‌توانید ارز دیجیتال کوین ۹۸ را خرید و فروش کنید. در مرحله دوم امکانات بیشتر و پیشرفته‌تری برای شما فراهم می‌شود. برای اطلاع از شرایط دقیق احراز هویت لطفا به بخش مربوط به آن در صرافی اکسبیتو مراجعه فرمایید.)


3- اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را برای واریز وجه وارد کنید. (واریز وجه در صرافی اکسبیتو محدودیتی ندارد و به هر مقدار قابل انجام است.)


4- حالا برای خرید ارز دیجیتال کوین ۹۸، باید مقدار ریالی آن را به حساب خود در صرافی اکسبیتو واریز کنید. اگر بخواهید در بازارهای تتری به خرید ارز دیجیتال coin 98 بپردازید، باید معادل قیمت تتری آن را به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از ثبت سفارش، مقدار ارز دیجیتال کوین ۹۸ خریداری شده به کیف پول شما منتقل می‌شود و در داشبورد حساب کاربری شما قابل مشاهده است.


فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ (Coin 98) با بهترین قیمت و با سرعت بالا در صرافی اکسبیتو انجام می‌شود. شما می‌توانید این ارز را در بازارهای تتری یا ریالی به فروش برسانید و معادل ریالی یا تتری آن را در کیف پول خود دریافت کنید. مراحل فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ به شکل زیر است:


1- ثبت نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2- ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت برای فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸


3- ثبت اطلاعات حساب و کارت بانکی شما


4- اگر ارز دیجیتال کوین ۹۸ خود را در کیف پولی خارج از صرافی اکسبیتو نگهداری می‌کنید باید ابتدا آن را به کیف پول صرافی انتقال دهید.


5- ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ (C98) در صرافی اکسبیتو


6- پس از ثبت سفارش و تکمیل فرایند فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸، معادل ریالی یا تتری آن به کیف پول شما واریز می‌شود. برداشت وجه در صرافی اکسبیتو به صورت آنی انجام می‌شود و می‌توانید خیلی سریع تسویه حساب کنید.


تسویه حساب آنی کوین ۹۸ (C98) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی کوین ۹۸ (C98) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش ارز دیجیتال کوین ۹۸ در صرافی اکسبیتو به‌صورت آنی انجام می‌شود. شما می‌توانید وجه خود را از طریق ۱۴ بانک معتبر کشور به صورت آنی و با سقف ۵۰ میلیون تومان در هر روز دریافت کنید. تسویه آنی تنها بین ۳ ثانیه تا یک دقیقه طول می‌کشد.


در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکل می‌توانید به بخش سوالات متداول صرافی اکسبیتو مراجعه فرمایید. همچنین کارشناسان پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت آنلاین و در ۲۴ ساعت شبانه‌روز پاسخگوی سوالات شما خواهند بود.