خرید ارز دیجیتال C98 | فروش Coin98 | قیمت C98

یکی از مهم‌ترین خدمات ارزهای دیجیتال، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است؛ پلتفرم‌های دیفای خدمات گوناگونی را با استفاده از فناوری بلاک چین به کاربران ارائه می‌دهند. یکی از چالش‌های بلاک چین‌ها،‌ ایزوله بودن آن‌هاست و به عبارتی این شبکه‌ها تنها از توکن‌هایی که بر بستر خودشان راه‌اندازی شده، پشتیبانی می‌کنند؛ مثلا در زنجیره اتریوم، تنها می‌توان توکن‌های ERC‌ را مبادله کرد. انزوای این شبکه‌ها، مانع مهمی در استفاده گسترده از آن‌ها محسوب می‌شود، به همین دلیل پلتفرم‌هایی برای حل این مشکل راه‌اندازی شده‌اند. حتی بعضی از بلاک چین‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از توکن‌های مبتنی بر سایر زنجیره‌ها هم پشتیبانی می‌کنند. Coin98 یکی از پلتفرم‌هایی است که تا حد زیادی مشکل انزوای بلاک چین‌ها را حل می‌کند. در این مقاله قصد داریم درباره این پلتفرم و بهترین روش خرید Coin98 توضیحاتی ارائه دهیم.


قیمت ارز دیجیتال C98 پلتفرم Coin98

قیمت ارز دیجیتال C98 پلتفرم Coin98

این ارز دیجیتال برای اولین بار در جولای ۲۰۲۱ با قیمت ۱.۲۹۴ دلار عرضه شد. نرخ این توکن بعد از کاهشی نامحسوس، وارد روند افزایشی شد و در ۲۵ آگوست ۲۰۲۱ با ۶.۴۲ دلار رسید. این عدد، اوج قیمت تاریخی C98 بود. روند نزولی قیمت این دارایی،‌ از بعد از آن آغاز شد و نرخ آن تا ۲.۷ دلار هم پایین آمد، اما دوباره بازگشت و به ۴.۲ دلار هم رسید. این دارایی دیجیتال تا اواخر سال ۲۰۲۱، با قیمت متوسط ۳ دلار خرید و فروش می‌شد.


از آخرین ماه ۲۰۲۱، سقوط قیمت C98 آغاز شد و نرخ این دارایی به کم‌تر از ۲ دلار رسید. با اینکه در بعضی از روزها، روند نمودار قیمت صعودی می‌شد، اما باز هم در کل نرخ این دارایی، روند کاهشی داشت. نرخ C98 در سال ۲۰۲۲، از ۲.۵ دلار بالاتر نرفت. در هفته اول ماه مه ۲۰۲۲، نرخ C98 از یک دلار هم کم‌تر شد و تا امروز از این مقدار فراتر نرفته است. در زمان نگارش این مقاله (۳۰ ژوئیه ۲۰۲۳) هر توکن C98 ‌با قیمت تقریبی ۰.۱۴ دلار خرید و فروش می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال C98 در ایران

این ارز دیجیتال در بسیاری از لیست معاملاتی بسیاری از صرافی‌های معتبر جهان وجود دارد؛ بایننس، کوکوین، کوین‌بیس و کراکن چند نمونه از صرافی‌های متمرکز ارائه دهنده این دارایی دیجیتال هستند. این مسئله اعتبار C98 را نشان می‌دهد، اما خرید از این صرافی‌ها، روش مناسبی برای کاربران ایرانی نیست. زیرا اکثر صرافی‌های متمرکز، آی‌پی‌های ایرانی را تحریم کرده‌اند و به کاربران داخل ایران خدمات نمی‌دهند. همچنین در صورتی که تغییر آی‌پی یک کاربر ایرانی را شناسایی کنند، حساب کاربری او را با تمام دارایی‌هایش محدود خواهد کرد.


برای خرید C98 در ایران، دو روش وجود دارد. روش اول استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکزی چون یونی سواپ یا سوشی سواپ است. این دسته از صرافی‌ها به صورت غیرمتمرکز مدیریت می‌شوند، به همین دلیل محدودیتی برای کاربران ایرانی ندارند. البته خرید در این صرافی‌ها تنها با دلار، یورو و سایر واحدهای پولی بین‌المللی امکان‌پذیر است که تبدیل ریال ایران به این واحدهای پولی، خود یک چالش به شمار می‌آید. ساده‌ترین روش برای خرید توکن Coin98، استفاده از یک صرافی معتبر ایرانی است. اکسبیتو این ارز دیجیتال را به لیست توکن‌های قابل خرید و فروش در ایران اضافه کرده‌است تا بتوانید آن را با ریال ایران و بدون دردسر بخرید یا بفروشید.


Coin98 چیست؟

Coin98 چیست؟

بیایید کمی از صحبت درباره قیمت و خرید و فروش C98 فاصله بگیریم و این پروژه را به صورت فاندامنتال یا بنیادی بررسی کنیم.


Coin98 یکی از پروتکل‌های لانچ پد بایننس است. در سال ۲۰۲۰ که پروژه‌های دیفای بیشتر از هر زمان دیگری مورد توجه قرار گرفته بودند، ایده اولیه راه‌اندازی این پلتفرم ارائه شد. این پلتفرم از نقدینگی صرافی‌های غیرمتمرکز استفاده می‌کند و مزایای مختلف این صرافی‌ها را در اختیار تریدرها قرار می‌دهد. خدماتی که Coin98 به معامله‌گران ارز دیجیتال ارائه می‌دهد عبارتند از:


 • خدمات متداول دیفای، مانند وام‌دهی، استقراض یا کشت سود

 • استیکینگ توکن‌های پروژه

 • ذخیره دارایی‌های دیجیتال در کیف پول چند منظوره Coin98

 • پیدا کردن جدیدترین و بهترین پروژه‌های دیفای در زمینه‌های مختلف با استفاده از Coin98 Labs

 • کاهش هزینه گس با پیدا کردن سریع‌ترین و ارزان‌ترین مسیر موجود برای معامله دو توکن با یکدیگر

 • امکان خرید توکن‌های ارائه شده در پلتفرم با پایین‌ترین قیمت

مهم‌ترین قابلیت Coin98 این است که به بلاک چین خاصی محدود نمی‌شود و خدمات دیفای را به صورت میان‌زنجیره‌ای هم ارائه می‌دهد. این پلتفرم برای ارائه خدمات میان‌زنجیره‌ای خود، با شبکه‌هایی مثل زنجیره لایه دوم پالیگان، آوالانچ و پنکیک سواپ تعامل دارد. همکاری بین این شبکه‌ها برای کاربران مزیت‌های بسیاری دارد و مشکلات انزوای شبکه‌های بلاک چین را تا حد زیادی حل کرده است. Coin98 پلتفرمی است که تاکنون به اکثر وعده‌های داده شده در وایت‌پیپر خود عمل کرده و اکثر کاربران از آن رضایت دارند. هدف نهایی Coin98 این است که وقتی کاربران به پروژه‌های دیفای نیاز دارند، مراجعه به این پلتفرم، اولین چیزی باشد که به ذهنشان خطور می‌کند. این پلتفرم برای دستیابی به این هدف، تاکنون از ۲۰ بلاک چین مختلف و توکن‌های بومی آن‌ها پشتیبانی کرده‌است. در حال حاضر حدود ۲۸۴ هزار کاربر از Coin98 استفاده می‌کنند و حجم تراکنش‌های روزانه آن بیش از ۲۱۶ میلیون دلار است؛ این حجم معاملاتی و تعداد کاربران نشان از اعتبار پلتفرم دارد.


Coin98 چطور کار می‌کند؟

Coin98 چطور کار می‌کند؟

در حال حاضر تعداد زیادی پلتفرم و نرم‌افزار غیرمتمرکز وجود دارد که هرکدام از آن‌ها خدمات منحصر به فردی را ارائه می‌دهند. رقابت در بین پلتفرم‌های دیفای، اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز را به بخش‌های مختلفی تقسیم‌بندی کرده و کار با آن‌ها برای کاربران پیچیده شده است. Coin98 برای حذف این پیچیدگی‌ها به میدان آمده است. با استفاده از این پلتفرم، دیگر کاربران مجبور نیستند برای انجام هرکدام از امور مالیشان، وارد یک نرم‌افزار غیرمتمرکز منحصر به فرد شوند؛ آن‌ها می‌توانند تمام خدماتی که نیاز دارند را در سایت یا اپ Coin98 دریافت کنند.


البته این پلتفرم غیرمتمرکز، هنوز مسیر زیادی تا دستیابی به تمام اهدافش در پیش دارد. زیرا بلاک چین‌های مختلف به صورت ذاتی ایزوله هستند و اتصال آن‌ها به یکدیگر، به متدهای خلاقانه و نوین مبتنی بر تکنولوژی نیاز دارد. پلتفرم Coin98 در حال حاضر سه بازوی اساسی به نام‌های Coin98 Ventures، Coin98 Labs و Coin98 Network دارد. Coin98 Network پروژه کلی این پلتفرم است که تا این بخش از مقاله درباره آن توضیح دادیم، در ادامه به دو بخش مهم دیگری که در این پروژه وجود دارد می‌پردازیم.


Coin98 Labs

این بخش از تیم Coin98، راهکارهای منحصر به فردی در زمینه دیفای توسعه داده است که دسترسی و کار با پلتفرم‌های دیفای را برای کاربران ارزهای دیجیتال ساده‌تر می‌کند. در حال حاضر خدماتی که در ادامه نام می‌بریم، در این بخش از پلتفرم ارائه می‌شود:


 • والت بومی

 • صرافی

 • پورتفولیو یا سبد معاملاتی دارایی‌های دیجیتال


تیم Coin98 Labs در حال توسعه قابلیت‌های متنوع دیگری هم هستند که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم: • پشتیبانی از شبکه‌های بلاک چین بیشتر در کیف پول

 • توسعه نسخه‌های موبایلی و افزونه مرورگر کیف پول

 • پشتیبانی از راهکارهای لایه دوم برای افزایش سرعت پردازش تراکنش‌ها

 • فراهم کردن امکان استیک C98 بر بستر اتریوم و بایننس اسمارت چین

 • اضافه کردن بازارسازهای خودکار (AMM) جدید

 • پشتیبانی از پل‌های میان‌زنجیره‌ای

در واقع Coin98 Labs به شما کمک می‌کند تمام خدماتی که در زمینه دیفای نیاز دارید را در یک پلتفرم دریافت کنید و نیازی نداشته باشید برای هرکاربرد، وارد یک Dapp جدید شوید یا یک حساب کاربری تازه بسازید.


Coin98 Ventures

این ابزار برای توسعه‌دهندگان پلتفرم‌های دیفایی کاربرد دارد که ایده‌ای نوین برای راه‌اندازی محصولات مبتنی بر بلاک چین دارند، اما بدون حمایت نمی‌توانند ایده‌هایشان را به مرحله اجرا برسانند. Coin98 Ventures، این فرصت را در اختیار توسعه‌دهندگان قرار می‌دهد تا منابع و کمک‌های مورد نیاز برای توسعه پروژه‌هایشان را به دست آورند.


بنیانگداران پلتفرم Coin98 چه کسانی هستند؟پ

بنیانگداران پلتفرم Coin98 چه کسانی هستند؟

این پروژه به صورت مشترک توسط Thanh Le و Vinh The Nguyen توسعه داده شده است. Thanh یک کارآفرین سریالی است که سوابق درخشانی چون سرمایه‌گذاری اولیه در پروژه‌های ثور چین (ThorChain)، پروتکل باند (Band Protocol) و آلفا فایننس را در کارنامه خود دارد. او بنیانگذار اصلی این پروژه محسوب می‌شود و ایده‌پردازی و تحقیقات درباره Coin98 را از سال ۲۰۱۷ آغاز کرده بود. Vinh The Ngyuyen نیز کارآفرین و بنیانگذار شرکت Kytek Software است که در زمینه توسعه و بررسی نرم‌افزارهای مختلف فعالیت دارد.


چه چیزی Coin98 را منحصر به فرد می‌کند؟

در نگاه اول به نظر می‌رسد این پلتفرم چیز زیادی افزون بر رقبا ارائه نمی‌دهد، اما با بررسی دقیق‌تر پروژه، متوجه وجه تمایزهای Coin98 با پلتفرم‌های مشابه خواهید شد.


تعداد بلاک چین‌هایی که Coin98 پشتیبانی می‌کند، نسبت به اکثر رقبا بیشتر است. این پلتفرم از نوعی پل میان‌زنجیره‌ای به نام Space Gate بهره می‌برد که امکان معامله و تبادل اطلاعات بین چند شبکه مختلف را فراهم می‌کند. این قابلیت تاکنون چند‌ بار بروزرسانی شده، اما توسعه‌دهندگان همچنان روی آن کار می‌کنند و در آینده بیشتر از چیزی که اکنون هست، پیشرفت خواهد کرد.


Coin98 به کمک شیوه مشارکت استراتژیکی که در پیش گرفته، به بلاک چین‌های مختلفی چون Polygon، Terra، PancakeSwap، Avalance، Elrond، Fantom و Band Protocol با ظرفیت‌های گوناگون دسترسی دارد. توسعه‌دهندگان Coin98 با توسعه‌دهندگان این شبکه‌ها، همکاری سازنده‌ای دارند که نتیجه آن ایجاد پل‌هایی برای تبادل نقدینگی و خدمات میان‌زنجیره‌ای است.


از دیگر ویژگی‌های منحصر به فرد این پروژه، می‌توان به قابلیت‌های کیف پول آن اشاره کرد. کیف پول Coin98 از توکن‌های مبتنی بر بلاک چین‌های مختلف پشتیبانی می‌کند و در آینده نیز لیست توکن‌های تحت پوشش خود را بیش از پیش گسترش خواهد داد. تمرکز اصلی این کیف پول روی پشتیبانی از توکن‌های مربوط به پروژه‌های دیفای است که بر بستر بلاک چین‌های گوناگون توسعه پیدا کرده‌اند.


توسعه توکن C98 در بلاک چین‌های گوناگون، پشتیبانی از AMM ‌های جدید و ساخت پل‌های میان‌زنجیره‌ای بیشتر از دیگر ویژگی‌های منحصر به فردی است که جزو مزیت‌های رقابتی Coin98 محسوب می‌شود. بعضی از این ویژگی‌های منحصر به فرد، همین الان هم در دسترس کاربران قرار دارند، اما بعضی از آن‌ها در آینده‌ای نه چندان دور به این پلتفرم اضافه خواهند شد و آن را به یکی از بهترین گزینه‌های ارائه‌دهنده خدمات دیفای تبدیل می‌کنند.


ارز دیجیتال سی‌98 (C98) چیست؟

⚠️C98 توکن بومی پلتفرم Coin98 است که وظایف مهمی در آن ایفا می‌کند. این توکن بر بستر سه بلاک چین اتریوم، بایننس اسمارت چین و سولانا توسعه پیدا کرده است.

دارندگان توکن C98، کنترل‌کنندگان اصلی پروژه هستند. آن‌ها می‌توانند پیشنهاداتی برای ارتقای پروژه ارائه کنند یا به پیشنهادات دیگران رأی بدهند. این افراد همچنین بخشی از کارمزد تراکنش‌ها را به عنوان پاداش دریافت می‌کنند. دارندگان این ارز دیجیتال در اولویت مشارکت در ایردراپ‌ها و پروژه‌های جدیدی که در Coin98 توسعه پیدا کرده، قرار می‌گیرند.


توسعه‌دهندگان Coin98 و Dapp ‌هایی که بر بستر این پلتفرم توسعه پیدا کرده‌اند، برای کاربرانی که تراکنش‌هایشان را با استفاده از توکن بومی پلتفرم انجام می‌دهند، تخفیف ویژه‌ای قائل می‌شوند. به عنوان مثال اگر در جفت‌ارزهایی که معامله می‌کنید، یک سمت معامله C98 باشد، کارمزد کم‌تری برای تراکنش پرداخت خواهید کرد.


توکنومیک ارز دیجیتال سی98 C98

توکنومیک ارز دیجیتال سی98 C98

این پروژه در مجموع قرار است یک میلیارد توکن C98 داشته باشد، اما در حال حاضر ۱۸۵ میلیون توکن در گردش بازار وجود دارد. توکنومیک ارز دیجیتال C98 به شکل زیر است:


 • ۲۱ درصد برای رشد و پیشرفت اکوسیستم هزینه می‌شود

 • ۲۰ درصد به توسعه جامعه پروژه تعلق می‌گیرد

 • ۲۰ درصد متعلق به اعضای پروژه و توسعه‌دهندگان

 • ۱۲ درصد سهم خزانه

 • ۵ درصد برای فروش به حامیان اولیه با قیمت مناسب‌تر

 • ۵ درصد فروش در لانچ پد بایننس

 • ۲ درصد برای مشاوران پروژه

مزایا و معایب پلتفرم Coin98 چیست؟

هرکدام از پلتفرم‌های دیفای، مزایا و معایب منحصر به فرد خود را دارند. با وجود اینکه Coin98 قابلیت‌ها و خدمات متنوعی به کاربران خود ارائه می‌دهد، اما بعضی از کاربران تصور می‌کنند نقاط ضعف آن از قوت‌هایش بیشتر است و به همین خاطر ترجیح می‌دهند از پلتفرم‌های جایگزین استفاده کنند. وقتی کار با یک نرم افزار یا پلتفرم غیرمتمرکز را آغاز می‌کنید، به مرور زمان با مزایا و معایب آن آشنا خواهید شد و می‌توانید تشخیص دهید که آیا برای کاربرد مورد نظر شما مناسب است یا خیر.


ما در ادامه برای راهنمایی بیشتر شما، به تعدادی از مزایا و معایب این پلتفرم و توکن بومی آن اشاره می‌کنیم.


مزایا و معایب پلتفرم Coin98 چیست؟

ارز دیجیتال C98 را کجا ذخیره کنیم؟

اولین و بهترین پیشنهاد برای ذخیره C98 این است که در والت اختصاصی پلتفرم یک حساب کاربری برای خودتان بسازید و دارایی‌هایتان را در این والت ذخیره کنید. اگر به خاطر داشته باشید، گفتیم که C98، در سه بلاک چین اتریوم، بایننس اسمارت چین و سولانا توسعه پیدا کرده است. بنابراین تمام ولت‌هایی که از توکن‌های دارای استانداردهای ERC، BEP و SPL پشتیبانی می‌کنند، برای ذخیره C98 مناسب هستند.


کاربران ایرانی روش ساده‌تری هم برای ذخیره این توکن‌ها در اختیار دارند. اگر در صرافی اکسبیتو حساب کاربری داشته باشید، می‌توانید از کیف پول صرافی برای ذخیره دارایی‌هایتان استفاده کنید. این کیف پول امنیت دارایی‌های شما را تضمین می‌کند. همچنین دیگر نیازی نیست هزینه‌ای بابت انتقال دارایی‌های دیجیتال از حساب صرافی به کیف پول و بازگرداندن آن‌ها از کیف پول به حساب صرافی بپردازید.


خرید ارز دیجیتال C98 در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال C98 در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو صرافی دانش بنیان ایرانی است که امکان خرید تعداد زیادی از دارایی‌های دیجیتال را برای کاربران ایرانی فراهم کرده است. ایرانی‌ها به کمک اکسبیتو می‌توانند به راحتی با استفاده از ریال یا تتر، دارایی‌های دیجیتال مورد نیازشان را خریداری کنند.


توکن C98 در لیست معاملاتی اکسبیتو به لیست توکن‌های معاملاتی مجموعه اضافه شده است و شما به راحتی می‌توانید با طی کردن گام‌های زیر، این ارز دیجیتال را خریداری کنید.


1_ ثبت نام و ایجاد حساب کاربری در اکسبیتو (احراز هویت در این صرافی به صورت دو مرحله‌ای انجام می‌شود؛ برای استفاده از خدمات خرید و فروش دارایی‌های دیجیتال، احراز هویت مرحله اول کفایت می‌کند)


2_ وارد کردن اطلاعت شخصی و بانکی در حساب کاربری اکسبیتو


3_ شارژ حساب با پرداخت ریالی یا انتقال تتر به والت اختصاصی اکسبیتو


4_ ثبت درخواست خرید توکن مورد نظر (C98)


5_ انتقال مقدار توکن‌های خریداری شده به والت شما در اکسبیتو


فروش ارز دیجیتال C98 در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال C98 در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو تنها پلتفرم خرید دارایی‌های دیجیتال نیست و امکان فروش این دارایی‌ها را نیز فراهم کرده است. درخواست فروش شما در اکسبیتو در کوتاه‌ترین زمان ممکن پردازش می‌شود و شما می‌توانید توکن مورد نظرتان را با بهترین قیمت لحظه‌ای بفروشید و همچنین پس از فروش هم امکان برداشت معادل ریالی یا تتری وجود دارد. C98 نیز بعد از اضافه شدن به لیست توکن‌های معاملاتی اکسبیتو، در این مجموعه قابل فروش خواهد بود.


تسویه آنی C98 در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

شما هم می‌توانید موجودی کیف پول اکسبیتو خود را به صورت لحظه‌ای شارژ کنید و هم می‌توانید مبلغ موجودی آن را آنی برداشت کنید و تسویه بگیرید. اکسبیتو امکان تسویه حساب آنی با حساب‌های ۱۴ بانک در سراسر کشور را دارد و تا مبلغ ۵۰ میلیون تومان را در هر ساعت از شبانه روز، با شما تسویه خواهد کرد. تسویه و واریز مبلغ به حساب شما تنها ۳ ثانیه تا یک دقیقه طول می‌کشد. البته دقت داشته باشید که گاهی اوقات، دارایی‌های دیجیتالی که برای فروش گذاشته‌اید، به صورت لحظه‌ای به فروش نمی‌روند. به عنوان مثال ممکن است پردازش تراکنش تبدیل C98 به تتر، چند دقیقه طول بکشد. اما اکسبیتو به محض اینکه فروش انجام شود، موجودی کیف پول شما را افزایش می‌دهد و بعد از آن می‌توانید درخواست برداشت وجه را ثبت کنید. اگر در حین تسویه حساب یا خرید ارزهای دیجیتال با مشکلی مواجه شدید، با پشتیبانی اکسبیتو تماس بگیرید. همکاران ما به صورت تمام وقت پاسخگوی سوالات شما هستند و مشکلات احتمالی را در کوتاه‌ترین زمان ممکن برایتان حل خواهند کرد.