خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

ارز دیجیتال اتریوم یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال بازار و دومین ارز مهم از نظر ارزش بازار است. اگر تاکنون در اکوسیستم اتریوم گشت و گذار کرده باشید، مطمئنا واژه‌هایی مانند بلاک چین و راه حل “لایه دو” به گوشتان خورده‌است. یکی از مهم‌ترین مزایای اتریوم، قراردادهای هوشمند و ایجاد اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز به کمک این قراردادهای هوشمند است. با این حال با افزایش تعداد این اپلیکیشن‌ها و گسترده شدن فضای دیفای، هزینه تراکنش‌ها یا همان کارمزد بالا رفته و سرعت شبکه اتریوم پایین آمده‌است. این مساله باعث شده تا برنامه‌نویسان و فعالان بازار ارزهای دیجیتال به فکر بیفتند تا راه‌حل‌های تازه‌ای برای افزایش کارایی اتریوم ارائه کنند. راه‌حل‌های لایه دو دقیقا به همین منظور به وجود آمده‌اند و ارز دیجیتال لوپرینگ، یکی از مهم‌ترین و کاراترین راه‌حل‌های لایه دو در میان ارزهای دیجیتال است. به کمک پلتفرم لوپرینگ (Loopring) کاربران می‌توانند با کارایی و بهره‌وری بالاتری از بلاک چین اتریوم استفاده کنند.


اگر می‌خواهید در مورد ارز دیجیتال لوپرینگ بیشتر بدانید و با نحوه خرید و فروش آن در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو آشنا شوید، با ما همراه باشید.


ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC) چیست؟.png

ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC) چیست؟

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) نیاز به واسطه را در معاملات از بین برده‌اند. در این صرافی‌ها کاربران می‌توانند بدون نیاز به واسط یا ناظر معاملات، ارزهای دیجیتال و دارایی‌های خود را به صورت کاملا غیر‌متمرکز با هم مبادله کنند. با این حال چیزی که ممکن است مشکل به وجود بیاورد، کمبود نقدینگی در این صرافی‌هاست، چرا که نظارتی بیرونی بر معاملات وجود ندارد و امکان بسته نشدن معاملات هست. همچنین چون این صرافی‌ها بر بستر بلاک چین قرار دارند،ممکن است با بالا رفتن تعداد معاملات، از کارایی و سرعت آن کاسته شود.


ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring) که توسط یکی از مهندسین سابق گوگل پایه‌گذاری شده‌است، قصد دارد صرافی غیرمتمرکزی را برای ترید و معامله ارزهای دیجیتال به وجود بیاورد که از نظر کارایی و سرعت با صرافی‌های متمرکز برابری کند. از طرف دیگر لوپرینگ می‌خواهد تراکنش‌ها را در شبکه اتریوم سریع‌تر و کم‌هزینه‌تر کند، بدون اینکه امنیت شبکه کاهش یابد.


لوپرینگ (LRC) یک راه حل لایه دو اتریومی است که سرعت بالایی به بلاک‌چین اتریوم می‌بخشد. این شبکه می‌تواند تا بیش از ۱۰۰۰ برابر تعداد تراکنش‌های اتریوم را در شبکه خود انجام دهد. از طرفی ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring) از امنیت شبکه اتریوم بهره می‌برد و انعطاف بالاتری نسبت به اتریوم دارد. به طور کلی راه‌حل‌های لایه دو، بر روی بلاک چین‌های لایه اول ایجاد می‌شوند و امنیت آنها را به ارث می‌برند، اما تراکنش‌های آنها سریع‌تر و ارزان‌تر از تراکنش‌های بلاک‌چین لایه اول است.


لوپرینگ (Loopring) چگونه کار می‌کند؟.png

لوپرینگ (Loopring) چگونه کار می‌کند؟

کارمزد هر تراکنش روی شبکه اتریوم به میزان داده‌ آن تراکنش بستگی دارد. هرچه تراکنش بزرگتر باشد، داده بیشتری باید منتقل شود و نیاز به نیروی محاسباتی بیشتری دارد، در نتیجه هزینه تراکنش هم بالاتر می‌رود. راه حل‌های لایه دوم سعی کرده‌اند که این مشکل را با انجام تراکنش‌ها، بیرون از بلاک چین لایه اول انجام دهند. ارز دیجیتال لوپرینگ با استفاده از تکنولوژی رول آپ zkRollups، کارایی بیشتری را نسبت به صرافی‌های غیرمتمرکز دیگر به دست آورده است. این تکنولوژی، تراکنش‌ها را در بیرون از شبکه اتریوم جمع کرده و انجام می‌دهد، در نتیجه از شلوغی شبکه و کاهش سرعت آن جلوگیری می‌کند.


تکنولوژی رول آپ zk Rollups، تعداد زیادی تراکنش را بیرون از زنجیره در یک دسته قرار می‌دهد و آنها را به صورت یک تراکنش وارد شبکه اتریوم می‌کند. با این کار، تعداد تراکنش‌هایی که لوپرینگ وارد شبکه اتریوم می‌کند به صورت چشمگیری کاهش می‌یابد و تراکنش‌ها را سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند. این رویکرد و تکنولوژی باعث بهبود کارکرد شبکه و فشار کمتر بر روی شبکه اتریوم خواهد شد.


صرافی غیرمتمرکز لوپرینگ، از سیستمی به نام ‘حلقه‌های سفارشات’ برای سفارشات خرید و فروش در صرافی خود استفاده می‌کند. در صرافی‌های معمولی، برای اینکه یک توکن در قیمت خاصی خرید و فروش شود، باید سفارش خرید با یک سفارش فروش جفت شده و معامله انجام شود. اما صرافی غیرمتمرکز لوپرینگ Loopring، سفارشات زیادی را در یک سیستم معاملات چرخشی با نام ‘حلقه سفارشات’ ترکیب کرده و سفارشات خرید و فروشی که با هم سازگاری دارند را جفت می‌کند. هر حلقه سفارشات از ۱۶ سفارش تشکیل شده است. هر سفارش می‌تواند بدون توجه به وجود یک سفارش متقابل، گذاشته و انجام شود. در نتیجه لازم نیست که در برابر هر سفارش خرید، حتما یک سفارش فروش هم وجود داشته باشد و کاربران می‌توانند بدون توجه به این مساله و به راحتی خرید و فروش کنند. استفاده از این راهکار، نقدینگی صرافی را بالا می‌برد و راه را برای توسعه بیشتر و قیمت‌های دقیق‌تر می‌گشاید.


تاریخچه ارز دیجیتال لوپرینگ LRC.png

تاریخچه ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

پلتفرم ارز دیجیتال لوپرینگ در سال ۲۰۱۷ و توسط مهندس نرم‌افزار دنیل کریگ به وجود آمد. دنیل کریگ قبل از لوپرینگ به عنوان یک مهندس نرم‌افزار رده بالا در شرکت گوگل کار می‌کرده‌است. ارز دیجیتال لوپرینگ در ماه آگوست سال ۲۰۱۷ از طریق عرضه اولیه کوین لوپرینگ (ICO) وارد بازار شد و توانست از این طریق ۴۵ میلیون دلار جمع‌آوری کند. بیشتر این سرمایه به توسعه و گسترش لوپرینگ اختصاص یافته‌است.


در سال ۲۰۱۹، پروتکل لوپرینگ از Loopring 2.0 به Loopring 3.0 منتقل شد و تا هزار برابر کارایی و بهره‌وری خود را افزایش داد. همچنین با بیت کوین برای پذیرش اوراکل‌ها وارد همکاری شد. ارز دیجیتال لوپرینگ توانست در ماه فوریه سال ۲۰۲۰، صرافی غیرمتمرکز خود را بنا کند. این صرافی بر اساس دفتر سفارشات و بازارساز خودکار کار می‌کند و به عنوان یک اپلیکیشن پرداختی هم مورد استفاده قرار می‌گیرد.


سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال لوپرینگ LRC.png

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

چرا لوپرینگ بخریم؟

یکی از مهم‌ترین فاکتورهایی که برای سرمایه‌گذاری در یک ارز دیجیتال باید در نظر گرفته شود، موارد استفاده از آن در شبکه است. هرچه که یک ارز دیجیتال بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و منافع سرمایه‌گذاران و کاربران شبکه به آن گره خورده باشد، آن ارز باارزش‌تر خواهد شد و تقاضا برای آن بالا می‌رود. ارز دیجیتال لوپرینگ هم که با نماد LRC در بازار معامله می‌شود، توکن کاربردی شبکه لوپرینگ است. این توکن، به عنوان یک مشوق، کاربران شبکه را به مشارکت بیشتر تشویق می‌کند و به آنها پاداش می‌دهد. کسانی که نقدینگی را در شبکه به وجود می‌آورند، بیمه‌کنندگان و اعضای دائوی شبکه لوپرینگ، همه با کمک توکن LRC برنامه‌های خود را اجرا کرده و برای گرفتن پاداش بیشتر تلاش می‌کنند. هر اپراتور باید حداقل ۲۵۰ هزار توکن LRC قفل کند تا بتواند یک صرافی غیرمتمرکز را روی پلتفرم لوپرینگ ایجاد کند.


ارز دیجیتال لوپرینگ، فواید صرافی‌های متمرکز و غیرمتمرکز را با هم ترکیب می‌کند و یک پلتفرم جذاب برای معامله ارزهای دیجیتال، به کاربران خود ارائه می‌دهد. استفاده لوپرینگ از تکنولوژی رول آپ (zkRollups) باعث شده که بتواند بهتر از هر صرافی غیرمتمرکز دیگری روی بلاک چین اتریوم عمل کند. ساز و کار صرافی غیرمتمرکز لوپرینگ بر اساس دفتر سفارشات است و این مساله آن را به صرافی‌های متمرکز و سرعت بالای آنها در جفت کردن معاملات و قیمت‌های دقیق‌تر نزدیک می‌کند.

صرافی غیرمتمرکز لوپرینگ، برای اولین بار امکان انجام معاملات الگوریتمی و با سرعت بسیار بالا را در پلتفرم خود ارائه داده است. علاوه بر این از امنیت بالایی در شبکه خود بهره می‌برد. لوپرینگ یک پروتکل منبع باز و حسابرسی شده است که هیچ فرد واسط و ناظری بر عملکرد آن نظارت نمی‌کند. در صرافی غیرمتمرکز لوپرینگ هیچ شرکت، فرد یا دولتی میان افراد و ارزهای دیجیتال‌شان قرار نمی‌گیرد و کاربران در هر صورتی می‌توانند دارایی دیجیتالی خود را از این پلتفرم بیرون بکشند، حتی اگر صرافی لوپرینگ دچار مشکل شود.


توکنومیک ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

در حال حاضر حدود یک میلیارد و ۳۳۰ میلیون توکن لوپرینگ LRC در بازار و در چرخه است. سقف عرضه توکن لوپرینگ یک میلیارد و ۳۷۴ میلیون عدد است و از زمان راه‌اندازی ارز دیجیتال لوپرینگ تاکنون، بیش از ۲۰ میلیون توکن LRC سوزانده شده‌اند. به علاوه تمام ارزهای لوپرینگی که برای ایجاد صرافی‌های غیرمتمرکز قفل شده‌اند، بیرون از بازار قرار گرفته‌اند. نحوه توزیع توکن لوپرینگ LRC به شکل زیر است:


۱۰ درصد از تمام کارمزدهای تراکنش شبکه لوپرینگ به دائوی لوپرینگ اختصاص پیدا می‌کند. دائوی لوپرینگ تصمیمات مهمی را در شبکه می‌گیرد که شامل: نحوه خرج کردن کارمزدها برای پاداش به توسعه‌دهندگان، ایجاد بیمه برای سرمایه‌گذاران در صورت از دست دادن دارایی، ایجاد مشوق برای کسانی که نقدینگی را در شبکه فراهم می‌سازند و بازخرید توکن‌های LRC برای سوزاندن آنها و … می‌شود.


قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ LRC.png

قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ LRC

قیمت ارز دیجیتال لوپرینگ LRC در ابتدای ورود به بازار در ماه آگوست سال ۲۰۱۷، ۰.۱ دلار بود. لوپرینگ در همان ماه‌های اولیه ورود به بازار رشد خوبی از خود نشان داد و توانست در ماه ژانویه سال ۲۰۱۸ به قیمت ۲.۲۴ دلاری برسد. اما این رشد قیمتی دوام زیادی نداشت و لوپرینگ سال ۲۰۱۸ را تا پایان سال ۲۰۱۹ در روندی نزولی قرار گرفت و در ماه دسامبر سال ۲۰۱۹ به کف قیمتی خود در ۰.۰۲ دلار رسید. با شروع سال ۲۰۲۰، لوپرینگ هم روند قیمتی خود را عوض کرد و همراه با دیگر ارزهای دیجیتال به رشد خود ادامه داد تا در پایان سال ۲۰۲۱ بالاترین قیمت خود را در ۳.۲ دلار تجربه کرد.


کجا ارز دیجیتال لوپرینگ خود را ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال لوپرینگ دارای کیف پول موبایلی خود برای اندروید است و کیف پول سیستم iOS هم به زودی لانچ خواهد شد. این کیف پول امکانات زیادی دارد و به کاربر امکان تبدیل ارز را در صرافی‌های غیرمتمرکز و با کمک بازارسازهای خودکار نیز می‌دهد. برای ذخیره ارز دیجیتال لوپرینگ انتخاب‌های بسیار دیگری نیز در دسترس شماست. کیف پول‌های سخت‌افزاری یا سرد، فضای امن و قابل اعتمادی را برای ذخیره ارزهای دیجیتال و ذخیره ارز دیجیتال لوپرینگ در اختیار شما قرار می‌دهند. کیف پول‌های نرم‌افزاری هم انتخاب مناسب و رایگانی برای ذخیره لوپرینگ به شمار می‌آیند.


در کنار انواع کیف پول‌های آنلاین یا سرد، می‌توانید از کیف پول صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو نیز استفاده کنید. کیف پول صرافی اکسبیتو مکانی امن برای ذخیره ارز لوپرینگ LRC شماست. با ذخیره ارز دیجیتال خود در کیف پول اکسبیتو، کارمزد کمتری برای انتقال دارایی در صرافی خواهید پرداخت و معاملات شما با سرعت بالاتری انجام خواهند شد.


خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC در ایران.png

خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ LRC در ایران

ارز دیجیتال لوپرینگ با نماد اختصاری LRC، در صرافی‌های زیادی در سراسر دنیا قابل معامله و خرید و فروش است. صرافی‌های مهمی مانند کوین بیس و بایننس ارز دیجیتال لوپرینگ را برای خرید و فروش در دسترس معامله‌گران قرار می‌دهند. با این حال در ایران به دلیل محدودیت‌های خرید و فروش برای سرمایه‌گذاران ایرانی، بهترین انتخاب صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است. با خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ (Loopring) در صرافی ارز دیجیتال ایرانی می‌توانید از معاملاتی امن و بدون دغدغه بهره ببرید و از پشتیبانی ۲۴ ساعته بهره‌مند شوید.


صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو‌، امکان معامله ارز دیجیتال لوپرینگ LRC را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در اختیار شما قرار می‌دهد. در اکسبیتو می‌توانید در بازارهای ریالی و جهانی، خرید و فروش ارز دیجیتال لوپرینگ را با سرعت و در دو حالت خرید و فروش محدود و خرید و فروش فوری انجام دهید. معامله ارزهای دیجیتال در صرافی اکسبیتو، هم با تتر و هم با ریال انجام می‌شود، علاوه بر آن می‌توانید ارز خود را در کیف پول امن اکسبیتو نگهداری کنید.


با نگهداری ارز دیجیتال خود در کیف پول اکسبیتو، هم کارمزد کمتری خواهید پرداخت و هم جابه جایی و خرید و فروش ارزهای شما با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. در واقع معاملات ارزهای دیجیتال با استفاده از کیف پول اکسبیتو و در درون صرافی، با کارایی و سرعت بیشتری انجام می‌شود و شما نیازی به پلتفرم‌های گوناگون و پرداخت کارمزد بیشتر برای معاملات خود نخواهید داشت. کارمزدها در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو بر اساس سطوح کاربری معامله‌گران محاسبه می‌شود. هرچه کاربران معاملات بیشتری داشته باشند، کارمزد کمتری نیز خواهد پرداخت.


خرید ارز دیجیتال لوپرینگ LRC در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو بسیار راحت و با سرعت انجام می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال لوپرینگ LRC طی کردن مراحل زیر نیاز است:


1_ ثبت نام در سایت اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل فرایند احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو بسیار سریع و در دو سطح انجام می‌گیرد. در سطح اول احراز هویت سریع و یک دقیقه‌ای است و شما می‌توانید به معامله ارز دیجیتال مورد نظر خود بپردازید، اما امکان برداشت ارز وجود ندارد. در سطح دوم، دسترسی به امکانات بیشتری برای شما فراهم می‌شود. برای اطلاع بیشتر از این فرایند، به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ وارد کردن اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول (در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو می‌توانید به صورت نامحدود پول واریز کنید.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC)، می‌توانید هم از بازارهای ریالی و هم از بازارهای تتری استفاده کنید. برای خرید به ریال، لازم است که مبلغ مورد نظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید. برای خرید تتری ارز دیجیتال لوپرینگ نیز، مقدار تتر مورد نیاز را به کیف پول صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل خرید و ثبت سفارش، مقدار ارز لوپرینگ (LRC) مورد نظر به کیف پول شما منتقل خواهد شد. صرافی اکسبیتو دارای کیف پول اختصاصی نیز هست و می‌توانید ارز لوپرینگ خود را به صورت امن در کیف پول صرافی نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو.png

فروش ارز دیجیتال لوپرینگ (LRC) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز لوپرینگ با بهترین قیمت فروش و بالاترین سرعت در صرافی اکسبیتو انجام می‌شود و معادل ریالی یا تتری آن با سرعت به کیف پول شما واریز خواهد شد. برای فروش ارز لوپرینگ (LRC) خود در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو طی کردن مراحل زیر الزامی است :


1_ ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری خود و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ وارد کردن اطلاعات حساب بانکی یا کارت بانکی


4_ انتقال ارز دیجیتال لوپرینگ به آدرس صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو در صورتی که ارز شما در کیف پول صرافی اکسبیتو نگهداری نمی‌شود.(با نگهداری ارز خود در کیف پول صرافی، می‌توانید با سرعت بیشتر و کارمزد کمتر خرید و فروش کنید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال لوپرینگ و واریز وجه حاصل از فروش به کیف پول شما به صورت تتر یا ریال (واریز وجه در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از طریق ۹ بانک به صورت آنی صورت می‌گیرد.)


در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلی در فرایند خرید و فروش، می‌توانید به بخش سوالات متداول خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی اکسبیتو یا پشتیبانی ۲۴ ساعته صرافی اکسبیتو مراجعه کنید. همکاران ما به صورت ۲۴ ساعته و در هفت روز هفته همراه شما خواهند بود.