کارمزدها و سطوح کاربری

کارمزد معاملات انجام شده در اکسبیتو، بر اساس سطح کاربری از سفارش گذار و سفارش پذیر در زمان معامله کسر میگردد. باید در نظر داشت که افزایش سطح کاربری با در نظر گرفتن افزایش میزان معاملات ارتقا میابد. هم چنین بررسی میزان معاملات و افزایش سطح کاربری در هر ۲۴ ساعت یک بار به صورت اتومات انجام و سطوح کاربری ارتقا میابد. بر همین اساس سطوح کاربری و کارمزد معاملات به شرح ذیل و با در نظر گرفتن نقش کاربر و بازار معاملاتی هدف در جدول تقسیم بندی میگردد.
0000
سطوح کاربری
کاربران عادی
برنز
نقره
طلا
کاربران ویژه
پلاتین
یاقوت
زمرد
الماس
کارمزد برداشت ریال
سقف برداشت رمزارز
کارمزد سفارش‌گذاردر بازارهای ریال
کارمزد سفارش‌گذاردر بازارهای تتر
کارمزد سفارش‌پذیردر بازارهای ریال
کارمزد سفارش‌پذیردر بازارهای تتر
% 0.05
500 $
0.2
0.1
0.4
0.2
% 0.05
1000 $
0.2
0.1
0.35
0.2
% 0.04
3000 $
0.2
0.1
0.3
0.2
% 0.02
5000 $
0.2
0.1
0.25
0.2
% 0.01
20000 $
0.15
0.1
0.2
0.13
% 0
50000 $
0.15
0.1
0.2
0.13
% 0
70000 $
0.15
0.1
0.2
0.13
 • معرفی بازارهای ریال و تتر (Market) :
  به بازارهایی که یک سمت آن ریال قرار بگیرد بازارهای ریالی و به بازارهایی که یک سمت آن تتر(USDT) قرار بگیرد بازارهای تتر گفته میشود.
 • سفارش پذیر (Maker) :
  چنانچه سفارش ثبت شده توسط کاربر به نحوی باشد که بلافاصله انجام/تکمیل شود (استفاده از گزینه سفارش بازار)، آنگاه سفارش ثبت شده به عنوان “سفارش پذیر” تلقی میگردد.
 • سفارش گذار (Taker) :
  اگر سفارش ثبت شده توسط کاربر به صورت “سفارش محدود” بوده و قیمت آن به شکلی باشد که بلافاصله انجام/تکمیل نشود نقش کاربر “سفارش گذار” تلقی می‌گردد.
 • سقف برداشت رمزارز :
  1. متناسب با هر سطح کاربری امکان برداشت محدود رمزارز (معادل دلاری آن) فراهم می‌باشد که جزئیات آن در جدول فوق قابل مشاهده است. به عنوان مثال در سطح کاربری برنزی، امکان برداشت معادل ۵۰۰ دلار از هر نوع رمزارز وجود دارد.
  2. سقف برداشت نسبت به یک دوره بیست و چهار ساعته در شبانه روز سنجیده می‌شود. برای مثال در صورتی که کاربر در هر زمان نسبت به برداشت (معادل سقف سطح کاربری خود) اقدام نماید، تا بیست و چهار ساعت آینده امکان برداشت فراهم نمی‌باشد.
 • سقف برداشت ریال :
  در حال حاضر در هیچ یک از سطوح کاربری محدودیتی برای برداشت ریال لحاظ نشده است ولی چنانچه قصد برداشت بیش از ۵۰۰ میلیون تومان در یک بیست و چهارساعت را دارید، حتما از طریق تیکت با ما هماهنگ نمایید تا در زمان واریز شما تأخیری ایجاد نگردد.
 • کارمزد برداشت رمزارز :
  در لحظه و بر اساس دریافت شبکه بلاک چین رمزارز مربوطه محاسبه می گردد. اکسبیتو هیچ گونه منفعتی در میزان کارمزد دریافتی رمزارز ندارد و این کارمزدها عیناً به شبکه بلاکچین پرداخت می شود و شما می توانید آن را در تراکنش خود مشاهده نمایید.
 • کارمزد برداشت ریال :

  با توجه به میزان هزینه‌های بانکی و دریافت کارمزد انتقال وجه، در حال حاضر کارمزد برداشت ریال نسبت به سطوح کاربری و درصد میزان برداشت تعیین می گردد.

  نکته: اکسبیتو تلاش دارد تسویه حساب ریالی در اسرع وقت انجام شود. در حال حاضر تسویه حساب اب مقصد بانک آینده و چندین بانک دیگر در لحظه صورت میپذیرد و به حساب کاربر واریز میشود. در صورت بروز مشکل مدت زمان تسویه حساب بیشتر از ۲۴ ساعت زمان بر نخواهد بود.

درباره کارمزدها یا سطوح کاربری سوالی دارید؟

برای اطلاعات بیشتر درباره کارمزدها یا سطوح کاربری و پاسخ به سوالات احتمالی، سوالات پرتکرار را ببینید.

تفاوت بازار های ریال و تتر چیست؟

همواره در اکسبیتو این امکان فراهم است تا از طریق تتر و ریال نسبت به خرید اقدام نمایید.همچنین با فروش دارایی های دیجیتال خود در بازار های ذکر شده میتوانید معادل ریالی یا تتری آن را برداشت کنید.

آیا نگه داری دارایی ها در اکسبیتو دارای کارمزد است و در صورت انتقال رمزارزها به حسابی در اکسبیتو کارمزد کسر میشود؟

آیا امکان برداشت ریال با شماره کارت فراهم میباشد؟ مدت زمان تسویه ریال چند ساعت است؟

اولین گام جهت برداشت ریالی ثبت شماره شبای حساب در اکانت میباشد.برای آشنایی با نحوه ثبت کلیلک کنید. تسویه حساب ریالی نهایتا با تاخیر یک روز کاری انجام میشود.در ضمن تسویه حساب در روز های تعطیل انجام نمیشود.

آیا واریز و برداشت ریال مشمول کارمزد است؟

کارمزد ثبت سفارشات چقدر است؟

برای مشاهده کارمزد ها میتوانید لینک زیر را مطالعه نمایید.

مشاهده کارمزدها در سایت اکسبیتو