خرید و فروش ارز وینک لینک | قیمت ارز دیجیتال Wink link | صرافی اکسبیتو

در دنیای ارزهای دیجیتال، قراردادهای هوشمند تحولی بزرگ را پدید آوردند و راه را برای ساخت اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز روی بلاک چین باز کردند. اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (dApps) و امور مالی غیرمتمرکز (دیفای) دروازه ورود به نسل بعدی اینترنت یا وب ۳ هستند. قراردادهای هوشمند روی بلاک چین نوشته می‌شوند و برای اجرا شدن، نیاز به داده‌های دنیای واقعی دارند. به عنوان مثال اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز مالی، نیاز به قیمت دارایی‌های مختلف دنیای واقعی دارند تا بتوانند آنها را آنالیز کنند یا در اختیار مشتریان و کاربران خود قرار دهند. داده‌هایی مانند قیمت اوراق بهادار، نرخ بهره، قیمت دارایی‌ها در بازارهای مالی مختلف و .... اوراکل‌ها (Oracles) نقش واسطه را برای قراردادهای هوشمند بازی می‌کنند و داده‌های دنیای واقعی را به صورتی کاملا امن، اتفاقی و قابل اعتماد وارد بلاک چین می‌کنند تا بتوان از آنها در فضایی غیرمتمرکز استفاده کرد. ارز دیجیتال وینک لینک نیز به همین منظور به وجود آمده‌است و یک اوراکل غیرمتمرکز روی بلاک چین ترون (TRON) است. وینک لینک (WINKLink) داده‌های بیرون از زنجیره (آف چین) را وارد اکوسیستم بلاک چین می‌کند و باعث اجرای دقیق و بهینه قراردادهای هوشمند می‌شود. با ما همراه باشید تا با ارز دیجیتال وینک لینک (WIN) بیشتر آشنا شویم، طرز کار و موارد استفاده آن را بشناسیم و نحوه خرید و فروش آن را در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو یاد بگیریم.


قیمت ارز دیجیتال وینک لینک (WIN)

با اطلاع از تاریخچه قیمتی ارز دیجیتال وینک لینک، می‌توانید یک ذهنیت راجع به گذشته آن پیدا کنید که در پیش‌بینی اتفاقات آینده موثر باشد. دانستن روندهای قیمتی ارز دیجیتال وینک لینک و محدوده‌های مهم، به شما کمک می‌کند تا نسبت به نوسانات قیمتی حساس باشید و محدوده‌های مهم و پر‌پتانسیل را بشناسید. ارز دیجیتال وینک لینک (WIN) در تابستان سال ۲۰۱۹ با قیمت حدود ۰.۰۰۰۳ دلاری وارد بازار شد. با ورود به بازار، وینک لینک ریزش قیمتی داشت و بیشتر سال ۲۰۲۰ را در محدوده قیمتی ۰.۰۰۰۰۸ دلاری گذراند. این روند در ابتدای سال ۲۰۲۱ و با ورود بازار ارزهای دیجیتال به یک بازار صعودی عوض شد. در ماه آوریل سال ۲۰۲۱، وینک لینک توانست در یک روز، از قیمت ۰.۰۰۰۶۴ دلاری به ۰.۰۰۱۱ دلار برسد و حدود ۸۰ درصد رشد داشته باشد. وینک لینک توانست در تاریخ ۵ آوریل به بالاترین قیمت خود در ۰.۰۰۳ دلار برسد و یک رشد ۳۶۵ درصدی را در دو روز ثبت کند. وینک لینک مدت زمان زیادی نتوانست در این محدوده قیمتی دوام بیاورد و سال ۲۰۲۱ را در قیمت ۰.۰۰۰۴۵ دلار به پایان رساند. با خبر حمله روسیه به اوکراین، بازار ارزهای دیجیتال وارد ریزش بیشتری شد و قیمت توکن وین (WIN) به ۰.۰۰۰۲۴ دلار رسید. در حال حاضر در ماه مارس سال ۲۰۲۳، توکن وین (WIN) کمی رشد از خود نشان داده‌است و در محدوده ۰.۰۰۰۱ دلاری در حال نوسان است.


ارز دیجیتال وینک لینک (WINKLink) چیست؟.png

ارز دیجیتال وینک لینک (WINKLink) چیست؟

ارز دیجیتال وینک لینک (WINK) یک اوراکل غیرمتمرکز در شبکه ترون (TRON) است. این پروژه به بلاک چین‌ها و قراردادهای هوشمند کمک می‌کند تا از داده‌های بیرونی استفاده کنند. وینک لینک قصد دارد تا بر پایه بلاک چین ترون (TRON) قرار‌ دادهای هوشمند را به دنیای بیرون و خارج از زنجیره متصل سازد، بدون اینکه امنیت، غیرمتمرکز گرایی و اطمینان به شبکه از بین برود.مکانیزم وینک لینک (WINKLink) بر پایه سه قسمت کار می‌کند. قسمت اول داده‌های بیرونی هستند که قرار است وارد بلاک چین شوند. داده‌هایی که از صرافی‌های غیر‌متمرکز و صرافی‌های متمرکز و API ها (رابط کاربری برنامه‌نویسی) وارد شبکه‌ می‌شوند. در قسمت دوم، نود‌های وینک لینک قرار دارند که وظایف مهمی را در شبکه انجام می‌دهند. این نودها درخواست‌های روی زنجیره را بررسی می‌کنند، وظایف محوله را اجرا می‌کنند، داده‌ها را از منابع بیرونی می‌گیرند و نتایج را در بلاک‌ چین منتشر می‌کنند. سومین قسمت هم بلاک چین ترون (TRON) است. لایه لایه بودن پلتفرم باعث می‌شود که بتوان هر قسمت را به صورت جداگانه ارتقا داد یا بهبود بخشید. از طرفی اوراکل وینک لینک (WINKLink)، به صورت غیرمتمرکز پردازش خود را انجام می‌دهد و نیاز به یک واسطه بیرونی یا مرکزی برای انجام این فرایند را از بین می‌برد.


ارز دیجیتال وینک و اکوسیستم ترون (TRON)

ترون یک بلاک چین غیرمتمرکز برای پشتیبانی از قراردادهای هوشمند است و توکن بومی آن TRX نام دارد. اکوسیستم ترون (TRON) محیط مناسبی را برای برنامه‌نویسان به وجود می‌آورد تا بتوانند اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز خود را با هزینه‌ پایینی روی آن بسازند. توکن بومی شبکه وینک لینک نیز روی شبکه ترون قرار دارد. این توکن بومی با نام (WIN) و با استاندارد TRC-20 ترون به وجود آمده‌است. استاندارد TRC-20 ترون مانند استاندارد ERC-20 اتریوم است و تعامل‌پذیری بالایی را در میان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز بلاک چین ترون به وجود می‌آورد. بلاک چین ترون اینترنت غیرمتمرکزی را به وجود آورده‌است که بر بستر آن اپلیکیشن‌هایی با کمک قرارداد هوشمند ایجاد می‌شوند و بلاک چین ترون را به یکی از پراستفاده‌ترین بلاک‌ چین‌ها در صنعت ارزهای دیجیتال تبدیل کرده‌اند.


پروژه وینک لینک در ابتدا justlink.io نام داشت و یک اوراکل بر بستر بلاک‌چین ترون بود که توسط بنیاد ترون خریداری شد. پس از خریداری و ریبرندینگ، وینک لینک به یک پل ارتباطی میان سرویس‌های داده و اپلیکیشن‌ها و اکوسیستم ترون تبدیل شد.


اکوسیستم ترون (TRON) و ارز دیجیتال وینک.png

اوراکل وینک لینک چگونه کار می‌کند؟

قراردادهای هوشمند (Smart Contract) امکان انتقال دارایی‌ها را روی بلاک چین و بین آدرس‌های مختلف فراهم می‌سازند. اوراکل‌ها، داده‌های دنیای واقعی را روی بلاک چین می‌آورند و بر اجرای قراردادهای هوشمند با داده‌های درست نظارت دارند. گاهی اوقات پروژه‌ها از چند اوراکل استفاده می‌کنند. این اوراکل‌ها داده‌های دنیای واقعی را به صورت رمزنگاری شده و از منابع مختلف وارد بلاک چین می‌کنند. اگر اوراکل‌ها داده‌ای نادرست را وارد شبکه کنند، جریمه می‌شوند، به همین دلیل احتمال خرابکاری از طرف آنها بسیار پایین است.


در حال حاضر و با گسترش دنیای ارزهای دیجیتال، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز زیادی برای قراردادهای هوشمند خود، به اوراکل‌ها نیاز دارند. نه تنها اپلیکیشن‌های مالی، بلکه اپلیکیشن‌های غیرمالی نیز از اوراکل‌ها در ساختار خود استفاده می‌کنند. برای مثال،اوراکل‌ها برای بیمه‌های غیرمتمرکز آب و هوا، داده‌های دقیقی را فراهم می‌سازند. اگر هوا طوفانی شود و حوادث طبیعی رخ دهد، اوراکل‌ها برای محصولات صدمه‌دیده به کشاورزان کمک می‌کنند.همچنین برای مدیریت زنجیره تامین می‌توان از اوراکل‌ها استفاده کرد و از ترافیک محصولات و مشکلات حمل و نقل، در لحظه آگاه شد.


نقش نودها در اوراکل وینک لینک (WINKLink).png

نقش نودها در اوراکل وینک لینک (WINKLink)

اوراکل وینک لینک ترون از نودهای زیادی تشکیل شده‌است. هر نود منبع اطلاعاتی خود را دارد. اوراکل، داده‌ها را از آنها جمع‌آوری می‌کند و به آدرس مورد نظر می‌فرستد. اوراکل وینک لینک می‌تواند اطلاعات را از نودهای مختلف و متفاوت گردآوری کند و با این کار داده‌های دقیق‌تری را فراهم سازد. با رساندن داده‌ها به آدرس مشخص شده، اوراکل وینک لینک از قرارداد هوشمند کارمزد دریافت می‌کند. موارد استفاده اوراکل وینک لینک (WINKLink) را می‌توان به صورت زیر برشمرد:


 • داده‌های قیمتی قابل اعتماد برای پلتفرم‌های دیفای

اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز برای تبادل توکن‌های خود به قیمت‌های دقیق نیاز دارند، همچنین اپلیکیشن‌هایی که در حوزه وام‌دهی و استقراض غیرمتمرکز کار می‌کنند یا دیگر سرویس‌های مالی دیفای نیز نیازمند قیمت‌های دقیق هستند، که اوراکل وینک لینک، سیستم و قیمت‌هایی باثبات و قابل اعتماد را برای آنها فراهم می‌سازد.


 • داده‌های متفرقه برای اپلیکیشن‌های مختلف

اوراکل وینک لینک، به توسعه‌دهندگان مختلف امکان می‌دهد تا نه تنها به داده‌های دنیای واقعی دسترسی داشته باشند، بلکه محدود به داده‌های مربوط به آب و هوا و ورزش نشده و داده‌هایی در موضوعات مختلف را نیز در بر بگیرند. در واقع وینک لینک (WINKLink) قراردادهای هوشمند را به دنیای واقعی متصل می‌سازد.


 • سرویس داده‌های اتفاقی

وینک لینک برای توسعه‌دهندگان اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز، داده‌هایی اتفاقی را فراهم می‌کند تا نتایج بهتر و منصفانه‌تری در اکوسیستم خود کسب کنند.


توکن وین WIN.png

توکن وین WIN

توکن بومی اکوسیستم وینک لینک، توکن WIN نام دارد. توکن WIN بر پایه استاندارد TRC-20 و روی بلاک چین ترون به وجود آمده‌است. اپراتورهای هر نود اوراکل، پرداخت خود را از طریق توکن WIN انجام می‌دهند. آنها برای جمع‌آوری داده‌های بیرون از زنجیره، تبدیل آنها به داده‌های قابل خواندن توسط بلاک چین، محاسبات بیرون از زنجیره و ... توکن وین (WIN) را دریافت می‌کنند. علاوه بر این، توکن وین یک توکن حاکمیتی است و به هولدرهای خود امکان رای دادن و تصمیم‌گیری برای طرح‌های آینده شبکه را نیز می‌دهد. توکن وین (WIN) مانند ارز دیجیتال بیت کوین، دارای سقف عرضه است، اما سقف عرضه وینک لینک بسیار بالاتر از بیت کوین است. سقف عرضه توکن وین (WIN) حدود ۹۹۹ میلیارد عدد است که در حال حاضر حدود ۹۶۰ میلیارد در چرخه بازار قرار دارد. این مقدار، ۹۶ درصد از کل عرضه توکن WIN را در برمی‌گیرد. توکنومیک و توزیع توکن وین (WIN) به این شکل بوده‌است:


 • ۳.۷۵ درصد از توکن‌های وین (WIN) در ذخایر قرار دارند.

 • ۵ درصد به لانچ پد اختصاص می‌یابد.

 • ۷ درصد از توکن‌های وین (WIN) برای توسعه پلتفرم وینک لینک

 • ۹ درصد از توکن‌ها برای همکاری‌ها در حوزه گیمینگ و بازی

 • ۶.۲۵ برای شرکای استراتژیک

 • ۵ درصد از توکن‌های وین (WIN) ایردراپ می‌شوند.

 • ۱۲ درصد به کامیونیتی ارز دیجیتال وینک لینک اختصاص می‌یابد.

 • ۱۵ برای فروش اولیه توکن‌ها به صورت خصوصی

 • ۱۰ درصد از توکن‌های وین (WIN) برای تیم توسعه‌دهنده وینک لینک

 • ۲۷ درصد نیز برای اکوسیستم وینک لینک داده می‌شود.

قیمت ارز دیجیتال وینک لینک (WIN).png

آینده ارز دیجیتال وینک لینک (WIN)

وینک لینک بخریم؟

یکی از موارد مهمی که باید برای سرمایه‌گذاری در یک ارز مد نظر قرار بگیرد، برنامه‌های آینده و نقشه راه آن است. تیم توسعه‌دهنده ارز دیجیتال وینک لینک قصد ندارد تا برنامه‌های توسعه‌ای خود را متوقف کند و براساس نقشه راه ارز دیجیتال وینک لینک در حال پیشروی است. آنها قصد دارند تا سیستم‌های تایید، محبوبیت و تاییدنامه‌ای را در شبکه به وجود آورند که باعث بیشتر شدن اعتماد به اوراکل وینک لینک در آینده خواهد شد. طراحی این سیستم‌ها به گونه‌ای است که اطمینان حاصل شود، نودهای شبکه وینک لینک کاملا قابل اعتماد هستند. هرچه اعتماد به یک نود بیشتر شود، محبوبیت آن نیز در شبکه افزایش می‌یابد. با افزایش محبوبیت نودها، استفاده از آنها نیز افزایش می‌یابد و کارمزد بیشتری هم به صورت توکن وین (WIN) دریافت خواهند کرد. در نتیجه تشویق می‌شوند تا معروفیت بیشتری کسب کنند. با افزایش تقاضا برای توکن وین (WIN)، قیمت آن نیز افزایش می‌یابد و گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری به نظر می‌رسد.


خرید و فروش ارز دیجیتال وینک لینک در ایران

ارز دیجیتال وینک با نماد اختصاری WIN، در صرافی‌های مهمی در سراسر دنیا لیست شده و قابل خرید و فروش است. صرافی‌های بزرگی مانند بایننس امکان خرید و فروش ارز دیجیتال وینک لینک را در پلتفرم خود فراهم کرده‌اند، اما برای کاربران ایرانی بهترین انتخاب، صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است. به دلیل محدودیت‌هایی که برای کاربران ایرانی ایجاد شده، معامله در صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی، امن‌تر است و امکانات بسیاری برای کاربران ایرانی فراهم شده‌است.


صرافی ارز دیجیتال ایرانی اکسبیتو‌، امکان معامله ارز دیجیتال وینک لینک WIN را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد در اختیار شما قرار می‌دهد. در اکسبیتو می‌توانید در بازارهای ریالی و جهانی، خرید و فروش ارز دیجیتال را در دو حالت خرید و فروش محدود و خرید و فروش فوری انجام دهید. معامله ارزهای دیجیتال در صرافی اکسبیتو، هم با تتر و هم با ریال انجام می‌شود، علاوه برآن می‌توانید ارز خود را در کیف پول امن اکسبیتو نگهداری کنید.


با نگهداری ارز دیجیتال خود در کیف پول اکسبیتو، هم کارمزد کمتری خواهید پرداخت و هم جابه جایی و خرید و فروش ارزهای شما با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. کارمزدها در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو بر اساس سطوح کاربری معامله‌گران محاسبه می‌شود. هرچه کاربران معاملات بیشتری داشته باشند، کارمزد کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.


خرید ارز دیجیتال وینک WIN در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو.png

خرید ارز دیجیتال وینک WIN در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با سرعت و به آسانی انجام می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال وینک WIN طی کردن مراحل زیر نیاز است:


1_ ثبت نام در سایت اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل فرایند احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سریع و در دو سطح انجام می‌گیرد. در سطح اول، احراز هویت سریع و یک دقیقه‌ای است و شما می‌توانید به معامله ارز دیجیتال مورد نظر خود بپردازید، اما امکان برداشت ارز وجود ندارد. در سطح دوم، دسترسی به امکانات بیشتری برای شما فراهم می‌شود. برای اطلاع بیشتر از این فرایند، به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ وارد کردن اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول (در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو می‌توانید به صورت نامحدود پول واریز کنید.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال وینک لینک (WINKLink)، می‌توانید هم از بازارهای ریالی و هم از بازارهای تتری استفاده کنید. برای خرید به ریال، لازم است که مبلغ مورد نظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید. برای خرید تتری ارز دیجیتال وینک نیز، مقدار تتر مورد نیاز را به کیف پول صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل خرید و ثبت سفارش، مقدار ارز وینک (WIN) مورد نظر به کیف پول شما منتقل خواهد شد. صرافی اکسبیتو دارای کیف پول اختصاصی نیز هست و می‌توانید ارز وینک خود را به صورت امن در کیف پول صرافی نگهداری کنید.


فروش ارز دیجیتال وینک WINK در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

برای فروش ارز وینک خود در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو باید مراحل زیر را طی کنید :


1_ ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری خود و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ وارد کردن اطلاعات حساب بانکی یا کارت بانکی


4_ انتقال ارز دیجیتال وینک به آدرس صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو در صورتی که ارز شما در کیف پول صرافی اکسبیتو نگهداری نمی‌شود.(با نگهداری ارز خود در کیف پول صرافی، می‌توانید با سرعت بیشتر و کارمزد کمتر خرید و فروش کنید.)


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال وینک و واریز وجه حاصل از فروش به کیف پول شما به صورت تتر یا ریال (واریز وجه در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو از طریق ۹ بانک به صورت آنی صورت می‌گیرد.)


اگر در مورد خرید و فروش ارز دیجیتال وینک لینک (WIN) سوالی دارید، می‌توانید به قسمت سوالات متداول و راهنمای خرید و فروش در سایت صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو مراجعه کنید. پشتیبانی صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو نیز به صورت ۲۴ ساعته در خدمت شماست.