این روزها بازار ارز دیجیتال حسابی داغ است و خیلی از مردم پولشان را به امید حفظ سرمایه و سودآوری بیشتر در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند. افرادی که زیروبم این کار را بلدند معمولاً در این زمینه موفق هستند و سود زیادی هم کسب می‌کنند. گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که فرد به هر دلیلی مثل انصراف از ادامه سرمایه‌گذاری روی رمز ارزها و یا سود زیاد می‌خواهد هزینه اختصاص داده شده به ارز دیجیتال خود را به حساب بانکی انتقال بدهد. برای این کار قبل از هر چیزی باید ارز دیجیتال خود را به ریال تبدیل کرده و درنهایت آن را به حساب بانکی‌ واریز کند. ما در این مطلب سعی داریم چگونگی واریز از کیف پول ارز دیجیتال به حساب بانکی را به شما یاد بدهیم. پس در ادامه با ما همراه باشید تا چندوچون کار را یاد بگیرید.

چرا افراد نیاز دارند موجودی ولت رو نقد کنند؟

گاهی افراد در مراحل سرمایه‌گذاری روی ارز دیجیتال پشیمان می‌شوند و می‌خواهند پولشان را نقد کنند، خیلی وقت‌ها هم در این زمینه سرمایه‌گذاری کرده‌اند و به سود زیادی رسیده‌اند و حالا تصمیم دارند میزان سود موجود در ولتشان را به حساب بانکی واریز و از ولت خارج کنند. در چنین شرایطی باید بتوانند موجودی کیف پول ارز دیجیتالشان را به ریال تبدیل و به حساب بانکی‌شان واریز نمایند. در ادامه مطلب ما به بیان راه‌های نقد کردن موجودی ولت می‌پردازیم.


چرا افراد نیاز دارند موجودی ولت رو نقد کنند؟.png

راه‌های نقد کردن موجودی ولت

بد نیست بدانید نقد کردن ارز دیجیتال به معنی دریافت فیزیکی ارز نیست. این جمله به این معنی نیست که وقتی ارز دیجیتالتان را بفروشید، بلافاصله پول به حساب بانکی‌تان واریز گردد. برای نقد کردن ارز دیجیتال تنها یک راه وجود دارد و آن هم صرافی‌های ارز دیجیتال است. شما با در دست داشتن اطلاعات مربوط به ولتتان به صرافی مراجعه می‌کنید، ارز دیجیتالتان را می‌فروشید و در ازای آن وجه نقد دریافت می‌کنید. اما عملاً امکان انجام چنین کاری در کشور ما وجود ندارد. بنابراین به راه دیگری نیاز داریم و آن صرافی‌های آنلاین است.
شما به‌واسطه وجود چندین صرافی آنلاین و معتبر مثل اکسبیتو می‌توانید موجودی کیف پول ارز دیجیتال خود را بفروشید و در ازای آن پول رایج کشور (ریال) را دریافت کنید. ما در پایین به‌طور اختصاصی مراحل برداشت از تراست ولت و انتقال پول به حساب بانکی را به شما یاد می‌دهیم.

آموزش واریز از تراست ولت به حساب بانکی.png

آموزش واریز از تراست ولت به حساب بانکی

تراست ولت یکی از کیف پول‌های محبوب ارز دیجیتال است و خیلی راحت روی موبایل نصب می‌شود. همچنین تراست ولت از بیشتر رمز ارزها و کوین‌ها پشتیبانی می‌کند. واریز از تراست ولت به حساب بانکی در چندین مرحله صورت می‌گیرد. این مراحل عبارت‌اند از:

1- واریز کوین از تراست ولت به کیف پول صرافی (اکسبیتو): در اولین قدم باید کوین و ارز دیجیتال مورد نظر را به یک صرافی معتبر ایرانی مثل اکسبیتو انتقال بدهید. برای این کار ابتدا رمز ارز برداشتی خود را انتخاب و روی گزینه send کلیک و آدرس کیف پول اکسبیتو را از قسمت واریز کیف پول اکسبیتو در قسمت آدرس تراست ولت کپی و تعداد ارز برداشتی‌تان را مشخص کنید (برای انجام این کار کارمزد از حساب شما کسر می‌گردد). سپس روی گزینه continue(ادامه) کلیک و درنهایت انتقال رمز ارز را تأیید (confirm) کنید.

آموزش واریز از تراست ولت به حساب بانکی1.png
آموزش واریز از تراست ولت به حساب بانکی2.png

2- تبدیل رمز ارز به ریال یا فروش کوین در بازار ریالی: در مرحله قبل کوین از تراست ولت به اکسبیتو منتقل شد. پس در این مرحله دیگر به تراست ولت احتیاجی نداریم و به سراغ اکسبیتو می‌رویم. در قدم اول وارد حساب کاربری اکسبیتو شده و به قسمت کیف پول وارد شوید. در این قسمت تمامی ارزهای دیجیتال موجود و موجودی کیف پول ارز دیجیتال شما نمایش داده می‌شود. حالا ارز دیجیتال برداشتی خود را انتخاب و روی گزینه برداشت ریالی کلیک کنید. البته قبلش باید ارز دیجیتالتان هم به ریال تبدیل گردد. برای این کار اول وارد قسمت کاربری شوید، روی گزینه تبدیل سریع کلیک و ارز دیجیتال و مبلغ موردنظر جهت تبدیل شدن را انتخاب و در پایان روی گزینه‌ی «این تبدیل را انجام بده» کلیک نمایید.

آموزش واریز از تراست ولت به حساب بانکی3.png

3- برداشت ریال به حساب بانکی: در مرحله نهایی اگر قبلاً احراز هویت شده باشید کار چندانی ندارید. بعد از طی کردن مرحله دو، صفحه‌ای پیش روی شما باز می‌شود که شما باید شماره شبا کارت بانکی‌تان را برای برداشت انتخاب و سپس اطلاعات را تأیید کنید. درنهایت با پیام برداشت موفق مواجه خواهید شد. این پیام نشان می‌دهد که برداشت ریال به حساب بانکی با موفقیت انجام شده است.

سخن آخر

مراحل ذکر شده در بالا گزیده‌ای از شیوه آموزش برداشت ریال از کیف پول ارز دیجیتال تراست ولت و صرافی آنلاین اکسبیتو بود. واریز، برداشت و نحوه کار با سایر کیف پول‌های ارز دیجیتال و صرافی‌ها نیز به همین شکل است. شما اگر نحوه کار با یکی از آن‌ها را یاد بگیرید با بقیه صرافی‌ها و کیف پول‌ها هم می‌توانید کار کنید.
فراموش نکنید که برای تبادل ارز دیجیتال قبل از هر کاری چم‌وخم کار را بیاموزید، در درجه بعد حتماً قبل از خرید هر ارز دیجیتالی به‌اندازه کافی تحقیق کنید و برای خریدوفروش ارز دیجیتال و برداشت آن به حساب بانکی از صرافی و ولت‌های معتبر و باسابقه درخشان استفاده نمایید. امیدواریم مطالب بیان شده در این مقاله بتواند به موفقیت شما در زمینه سرمایه‌گذاری در رمز ارزها و ارز دیجیتال کمک نماید.