اکسنیکو خدمت ویژه اکسبیتو در راستای انجام مسئولیت اجتماعی اکسبیتو است. پلتفرم مبادلات رمزارزی اکسبیتو در راستای تقسیم برابر و عادلانه ثروت وظیفه خود دانسته است محصولی تحت عنوان اکســــنیکو به معنای خیریه و نیکوکاری در اکسچنج اکسبیتو را نسخه اپلیکیشن و دسکتاپ اکسبیتو در اختیار علاقه‌مندان بازار رمزارزی برای انجام تراکنش‌های رمزارزی به صورت هدیه به خیریه‌های معتبر قرار دهد. با توجه به گردش سرمایه بالای این حوزه و کسب و کار (حوزه مبادلات مالی) نسبت به سایر حوزه‌های کسب و کاری دیگر امیدواریم بتوانیم نقش خود را در توزیع عادلانه ثروت، کاهش محرومیت، افزایش آموزش و... برای افراد مستعد و نیازمندی که از طریق خیریه‌های معتبر شناسایی و بورسیه می‌شوند، به درستی انجام دهیم.
در این مقاله قصد داریم آموزش استفاده از قابلیت خیریه و نیکوکاری پلتفرم معاملاتی اکسبیتو را در اختیار شما قرار دهیم.

آموزش کمک به خیریه از طریق صرافی اکسبیتو

  1. وارد حساب کاربری اکسبیتو خود شوید.
  2. از نوار ابزار اکسبیتو گزینه اکسنیکو را انتخاب کنید.
  3. وارد صفحه کمک به خیریه شوید.
  4. در این صفحه می‌توانید خیریه مورد نظر را انتخاب کنید و مقدار مورد نظر از رمزارز را با توجه به ارز دیجیتال موجود در کیف‌پول خود، تعیین کنید تا به خیریه انتخاب شده پرداخت شود.

مبنای محاسبه نرخ تبدیل ارز دیجیتال کمک به خیریه‌ها

اکسبیتو مبلغ کمک شده به خیریه‌ها را با میانگین مبلغ خرید و فروش ارز دیجیتال به کاربران محاسبه می‌کند. این تصمیم جهت افزایش سهم اکسبیتو در امر خیریه و بالاتر رفتن مبلغ کمک به خیریه انتخاب شده، اتخاذ شده است. خیرین فعال در حوزه ارز دیجیتال می‌توانند با استفاده از گزینه تبدیل سریع پلتفرم اکسبیتو، اختلاف قیمت فروش و خرید ارز دیجیتال را هنگام محاسبه مبلغ هدیه داده شده را به سادگی محاسبه کنند. این مبلغ در واقع سهم اکسبیتو در کمک به موسسات حمایتی و خیریه‌های فعال در اکسبیتو است.

لیست خیریه‌های تحت حمایت و پرداخت هدیه رمزارزی اکسنیکو

در حال حاضر اکسبیتو با چندین خیریه در حال تبادل مالی به صورت اتخاذ مبلغ از خیرین و پرداخت معادل ریالی ارز دیجیتال هدیه داده شده به موسسات و بنیادهای اضافه شده در پلتفرم اکسبیتو است. شما می‌توانید با ورود به صفحه کاربری خود و کلیک بر روی گزینه بیشتر، آخرین خیریه‌های اضافه شده به لیست را ببینید. این لیست در ابتدای شروع فعالیت با چند خیریه محدود شروع شد اما در برنامه‌های آتی، اکسبیتو قصد دارد تعداد خیریه‌ها و موسسات تحت حمایت خود را افزایش دهد.

انتخاب خیریه و موسسات مالی حمایتی برای پرداخت ارز دیجیتال

با انتخاب هر یک از موسسات تحت حمایت اکسبیتو، توضیح مختصری از نحوه و حوزه فعالیت خیریه برای شما نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید از طریق این توضیحات آشنایی مختصری با هر یک از این خیریه‌ها پیدا کنید. اما برای کسب اطلاعات بیشتر و کامل‌تر می‌توانید بر روی لوگوی موسسه کلیک کرده تا وارد سایت اصلی خیریه شوید و توضیحات دقیقی از شرح فعالیت مجموعه مورد نظر کسب کنید. مبلغ پرداختی از سمت نیکوکاران تحت قرارداد اکسبیتو با موسسات و خیریه‌های نام برده شده، عینا برای هدف اصلی خیریه هزینه خواهد شد و صرف هزینه‌های اجرایی موسسه خیریه نخواهد شد.