خرید ارز دیجیتال ارکید | فروش Orchid | قیمت OXT

ارکید (Orchid) یک VPN مبتنی بر بلاک چین است که بسیاری از مشکلات سانسور و عدم شفافیت اینترنت را حل می‌کند. VPNها در دنیای امروز کاربرد زیادی دارند و چالش‌های جدی اینترنت را حل می‌کنند. بسیاری از کشورها دسترسی مردم به اینترنت آزاد را محدود کرده‌اند و سانسور شدیدی روی اینترنت اعمال می‌کنند. بعضی از ارائه‌دهندگان اینترنت با نظارت بر تعاملات اینترنتی کاربران، از داده‌های آن‌ها سوء استفاده کرده و حریم خصوصی آن‌ها زیر سوال می‌برند. به همین دلیل، مردم ترجیح می‌دهند از VPNها برای پنهان کردن آی‌پی و از بین بردن سانسورهای اینترنتی استفاده کنند. VPNها این مشکلات را حل کرده‌اند؛ اما آن‌ها هم کاملا ایمن نیستند. VPNهای کنونی، سرورهای متمرکزی هستند که احتمال دارد اطلاعات شما را ذخیره کنند و استفاده از آن‌ها پرریسک است.


ارکید (Orchid) یک VPN غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین محسوب می‌شود که به‌عنوان یک پروژه دیفای توسعه پیدا کرده است و ارز دیجیتال بومی خود را دارد. ارکید هم مشکلات سانسور اینترنت را حل می‌کند و هم به‌خاطر فعالیت همتابه‌همتا، مشکلات مربوط به عدم‌شفافیت و حریم خصوصی VPNها را از پیش روی کاربران برمی‌دارد. در این مقاله از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو این پروژه منحصربه‌فرد دیفای را زیر ذره‌بین قرار می‌دهیم و اطلاعاتی که باید درباره آن بدانید را ارائه خواهیم داد.


قیمت ارز دیجیتال ارکید OTX

قیمت ارز دیجیتال ارکید OTX

توکن OTX در آخرین روزهای سال ۲۰۱۹ (هفته آخر دسامبر) با قیمت ۰.۶۱ دلار به بازار عرضه شد. قیمت این ارز دیجیتال در یک ماه اول نزولی بود و تا آخر ژانویه ۲۰۲۰ تا ۰.۳ دلار هم پایین آمد. بعد از آن اصلاح قیمت محدودی را تجربه کرد؛ اما دیری نپایید که روند نزولی جدیدی برای آن آغاز شد و نرخ OTX را تا اواسط آوریل ۲۰۲۰ به ۰.۱۳ دلار رساند.


قیمت OTX تا آگوست ۲۰۲۰ از ۰.۲ دلار بالاتر نرفت؛ اما نمودار این ارز دیجیتال از هفته اول آگوست روند صعودی گرفت و اوج قیمت مقطعی ۰.۶۹ دلار در ۱۷ آگوست ثبت شد. این روند صعودی پایدار نبود و قیمت OTX در سپتامبر و اکتبر ۲۰۲۰ دوباره به ۰.۲ دلار بازگشت. در نوامبر و سپتامبر، روند قیمت تاحدودی اصلاحی شد و نرخ این توکن به ۰.۳۳ دلار رسید؛ اما به‌دنبال این صعود هم افت قیمت دیگری اتفاق افتاد و باز هم توکن OTX در ۰.۲۳ دلار خرید و فروش شد.


در ۲۴ ژانویه ۲۰۲۱ روند صعودی جدیدی در نمودار OTX جریان گرفت. در نیمه فوریه قیمت هر توکن به ۰.۷۰ دلار رسید. بعد از آن، برای مدت کوتاهی تا ۰.۴۵ دلار هم پایین آمد؛ اما دوباره اوج گرفت. این روند نوسانی تا ۲ ماه ادامه داشت؛ اما شدت صعودها بیشتر بود و در نهایت اوج قیمت تاریخی OTX در تاریخ ۶ آوریل ۲۰۲۱ و در نرخ ۰.۸۴ دلار ثبت شد. تا هفته اول ماه مه، قیمت بین ۰.۵ تا ۰.۷ دلار در نوسان بود؛ اما از ماه مه روند نزولی جدیدی را آغاز کرد و تا ژوئن، دوباره به کف قیمت ۰.۲۰ دلاری برگشت.


روند قیمت OTX در سه ماهه سوم ۲۰۲۱ دوباره صعودی شد و نرخ آن به نزدیکی نیم دلار برگشت. پس از اصلاحی کوتاه‌مدت در اکتبر ۲۰۲۱ و رسیدن به نرخ ۰.۲۸ دلار، صعود ادامه پیدا کرد و قیمت تا ۰.۶۷ دلار هم بالا رفت. می‌توان گفت این آخرین روند صعودی OTX بود.


قیمت OTX تا اواخر دسامبر ۲۰۲۱ به ۰.۳۶ دلار رسید، اوایل فوریه ۲۰۲۲ دوباره ۰.۲ دلار را تجربه کرد و از آوریل ۲۰۲۲ وارد روند نزولی شد که نرخ آن را تا ۰.۰۹ دلار در ۱۹ ژوئن ۲۰۲۲ پایین آورد. از آن زمان تاکنون، نرخ این ارز دیجیتال از ۰.۱۲ دلار بیشتر نشده است. هر توکن OTX در زمان نگارش این مقاله (۱۹ اکتبر ۲۰۲۳) با قیمت ۰.۰۶ دلار خرید و فروش می‌شود.


خرید و فروش ارز دیجیتال ارکید (OTX) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال ارکید (OTX) در ایران

ارز دیجیتال ارکید در لیست معاملاتی بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی وجود دارد که تعدادی از آن‌ها عبارت‌اند از:


 • بایننس

 • کوکوین

 • کوین بیس

 • کراکن

 • بیت هامب

 • جمینی

بسیاری از صرافی‌های ارائه‌دهنده OTX، از تحریم‌های موجود علیه ایران پیروی می‌کنند و کاربران ایران اجازه ایجاد حساب کاربری در آن‌ها را ندارند. بعضی از تریدرهای ایرانی با ترفندهایی، مانند تغییر آی‌پی، در این صرافی‌ها ثبت‌نام می‌کنند؛ اما این ترفندها ریسک بالایی دارند و ممکن است باعث بلوکه شدن دارایی‌ها شوند. صرافی‌های بین‌المللی همچنین امکان خرید OTX با ریال ایران را ندارند؛ به همین دلیل، کاربران ابتدا باید ریال را به تتر یا سایر ارزهای دیجیتال تبدیل کنند و سپس OTX بخرند.


صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو یک صرافی دانش‌بنیان ایرانی است که امکان خرید OTX با ریال ایران و تتر را برای کاربران فراهم می‌کند. کاربران در اکسبیتو می‌توانند توکن ارکید را با بهترین قیمت بخرند یا بفروشند و کارمزد پایینی برای تراکنش‌هایشان بپردازند. اکسبیتو در کنار دریافت کارمزد مناسب، بیشترین سرعت پردازش تراکنش را نیز به کاربران ارائه می‌دهد. این صرافی سه روش برای خرید و فروش OTX به کاربران پیشنهاد می‌دهد که عبارتند از:


 • خرید و فروش محدود

 • خرید و فروش فوری

 • سواپ

ارکید (Orchid) چیست؟

ارکید (Orchid) چیست؟

ارکید یک VPN غیرمتمرکز مبتنی بر بلاک چین است. VPN‌ها به دو دلیل مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ دلیل اول برای دسترسی به اینترنت آزاد و دور زدن سانسور بوده و دلیل دوم هم پنهان کردن مسیر انتقال داده‌ها در اینترنت است. در واقع، شما وقتی از VPN استفاده می‌کنید، با آی‌پی غیرواقعی در فضای اینترنت فعالیت دارید و تعاملی که با اینترنت برقرار می‌کنید (ارسال یا دریافت اطلاعات) در مسیر این آی‌پی غیرواقعی نشان داده می‌شود.


ارکید با هدف از بین بردن ریسک VPN‌های متمرکز توسعه پیدا کرده است. این برنامه در ظاهر شبیه به یک اپلیکیشن VPN معمولی است که روی موبایل خود نصب می‌کنید و با کلیک روی دکمه اتصال، به آن متصل می‌شوید. ارکید به‌جای اینکه از سرورهای متمرکز برای تبادل داده کاربران استفاده کند، از شبکه نودهای بلاک چینی بهره می‌برد. در این صورت، عملا رهگیری کاربرانی که با این VPN وارد سایت‌ها می‌شوند، غیرممکن است.


ارکید به‌عنوان واسطه بین ارائه‌دهندگان پهنای باند و متقاضیان پنهای باند قرار می‌گیرد؛ خریداران و فروشندگان بر بستر ارکید و با استفاده از ارز دیجیتال OTX به صورت همتابه‌همتا با یکدیگر معامله می‌کنند. این اتصال همتابه‌همتا رمزنگاری شده است و خریدار و فروشنده نیز نمی‌توانند به اطلاعات یکدیگر دسترسی داشته باشند. البته پروتکل‌های امنیتی و حفظ حریم خصوصی بیشتر بر پنهان‌سازی اطلاعات کاربران از اشخاص ثالث تمرکز دارد.


ارکید (Orchid) چطور کار می کند؟‌

ارکید (Orchid) چطور کار می کند؟‌

ارکید از یک پروتکل VPN سفارشی استفاده کرده است. این پروتکل مطابق با استاندارد رایج وب با نام WebRTC کار می‌کند. کاربران در ارکید می‌توانند از منابع نتورک ارائه‌دهندگان، پهنای باند را بدون محدودیت جغرافیایی خریداری کنند و هزینه آن را به‌صورت رمزنگاری‌شده بپردازند.


فروشندگان پهنای باند در ارکید ابتدا باید نودهای خود را در بلاک چین اتریوم ثبت کنند. ارکید با استفاده از این اطلاعات ثبت‌شده در بلاک چین، سرورها را به‌صورت تصادفی شناسایی کرده و سپس بین مشتریان و ارائه‌دهندگان خدمات ارتباط برقرار می‌کند. این ارتباط همتابه‌همتا و معامله بین طرفین رمزنگاری شده است و توسط قراردادهای هوشمند مدیریت می‌شود.


توسعه‌دهندگان ارکید برای از بین بردن ریسک‌هایی که در VPN‌های سنتی وجود دارند، از استراتژی منحصربه‌فردی برای ایجاد ارتباط بین مشتری و ارائه‌دهنده خدمات استفاده می‌کنند. در این پلتفرم، ارائه‌دهندگان پهنای باند در بستری با پیکربندی مولتی-هاپ (multi-hop) جمع‌آوری می‌شوند. هاپ یک سرور VPN است که ترافیک ورودی و خروجی را رمزنگاری می‌کند تا از اشخاص ثالث پنهان بمانند و امکان سوءاستفاده از آن‌ها وجود نداشته باشد. در پیکربندی مولتی-هاپ، اتصال به اینترنت از طریق دو یا چند سرور VPN هاپ برقرار می‌شود تا یک لایه اضافی برای تأمین امنیت و رمزنگاری داده‌ها وجود داشته باشد.


در این نوع پیکربندی، هر هاپ به‌صورت جداگانه استراتژی‌های تأمین امنیت اطلاعات و رمزنگاری را اجرا می‌کند. بنابراین حتی سرویس ارائه‌دهنده اینترنت شما هم نمی‌تواند به‌صورت دقیق ارتباط بین VPN ارکید و محتوایی که شما در اینترنت به آن دسترسی دارید را پیدا کند. با این قابلیت، ردیابی داده‌ها سخت می‌شود و به هزینه بسیاری نیاز دارد، در نتیجه دست افراد سودجو برای سوءاستفاده از اطلاعات دیگران کوتاه خواهد شد.


بنیان‌گذاران ارکید (Orchid) چه کسانی هستند؟

ارکید برای اولین‌بار در سال ۲۰۱۷ توسط دکتر استیون واتر هاوس (Steven Waterhouse)، جی فریمن (Jay Freeman)، برایان جی فاکس (Brian J Fox) و گوستاو سایمنسون (Gustav Simonsson) راه‌اندازی شد. البته پلتفرم اصلی در سال ۲۰۱۹ به‌صورت رسمی در دسترس عموم قرار گرفت.


دکتر واتر هاوس مدرک دکترای خود را از دانشگاه علوم و مهندسی کامپیوتر دانشگاه کمبریج دریافت کرده است. در رزومه او مواردی چون فعالیت به‌عنوان یکی از شرکای صندوق سرمایه‌گذاری Pantera Capital و عضویت در هیئت مدیره صرافی ارز دیجیتال بیت استمپ دیده می‌شود.


فریمن یک مهندس نرم‌افزار است که راه‌اندازی پلتفرم Cydia را در رزومه خود دارد. Cydia نرم افزاری است که بعد از شکستن قفل دستگاه‌های آیفون روی آن‌ها نصب می‌شود تا امکان نصب برنامه‌های کاربردی و نرم‌افزارهای کرک شده وجود داشته باشد.


فاکس، از دیگر برنامه‌نویس‌های تیم توسعه‌دهنده ارکید، زبان دستور و پوسته GNU Bash را برنامه‌نویسی کرده است. او همچنین اولین نرم‌افزار بانکداری آنلاین در ایالات متحده را برای شرکت Wells Fargo کدنویسی کرد.


سایمنسون، آخرین عضو تیم توسعه‌دهنده ارکید، یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار و مهندس است. سابقه کار مرتبط او با بلاک چین و ارزهای دیجیتال به مشارکت در راه‌اندازی اتریوم برمی‌گردد. تیم توسعه‌دهنده ارکید درحال‌حاضر، فعالیت خود را در سانفرانسیسکو و برلین ادامه می‌دهند.


چه چیزی ارکید (Orchid) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی ارکید (Orchid) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

توسعه‌دهندگان ارکید می‌گویند این پلتفرم اولین VPN خصوصی و همتابه‌همتاست که از بلاک چین و راهکارهای غیرمتمرکز برای از بین بردن سانسورهای اینترنتی استفاده می‌کند. این پلتفرم مشکلات VPN‌های متمرکز را ندارد و با استراتژی‌هایی که برای عملکرد آن در نظر گرفته شده، ریسک‌های موجود در سرورهای VPN متمرکز را از پیش رو برمی‌دارد.


وقتی یکی از ارائه‌دهنده‌های پهنای باند مسدود می‌شود یا سرعت آن کاهش پیدا می‌کند، کاربران ارکید به‌راحتی می‌توانند با تعویض سرور خود، اتصالی ایمن و پایدار داشته باشند. امکان نقل مکان بین سرورها یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد ارکید است.


توسعه‌دهندگان اعلام کرده‌اند که با افزایش تعداد کاربران پلتفرم، سرعت پهنای باند ارائه‌دهندگان نیز افزایش پیدا می‌کند و خدمات این پلتفرم، حتی با تعداد کاربران زیاد هم به همین کیفیت ارائه خواهد شد. این پلتفرم همچنین با ارائه مشوق‌های اقتصادی مانند استیکینگ توکن OTX عملکرد خود را بهبود می‌دهد.


ارکید قصد دارد خدمات نانوپرداخت را هم به کاربران ارائه دهد. نانوپرداخت به معنی ایجاد ظرفیت برای تراکنش‌هایی با مبلغ پایین است. چنین تراکنش‌هایی با کمترین کارمزد ممکن در بلاک چین اتریوم، انجام می‌شوند.


ارز دیجیتال ارکید (OTX) چیست؟

ارز دیجیتال ارکید (OTX) چیست؟

OTX ارز دیجیتال بومی پلتفرم ارکید است که برای پرداخت‌ هزینه‌های VPN مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم نقش حاکمیتی در شبکه دارد. ارائه‌دهندگان پهنای باند در ارکید، باید توکن OTX را در این پلتفرم استیک کنند. توکن‌های استیک‌شده در پلتفرم قفل می‌شوند و حداقل تا سه ماه قابل برداشت نخواهند بود.


بنابراین ارائه‌دهندگان برای جبران سرمایه قفل‌شده در ارکید، تشویق می‌شوند تا خدمات بهتری به مشتریان ارائه دهند تا از این طریق سود به دست آورند. آن‌ها می‌دانند که در صورت ارائه پهنای باند محدود یا خدمات ضعیف، مشتریان از سایر ارائه‌دهندگان خرید می‌کنند. جالب است بدانید که پلتفرم ارکید، ارائه‌دهندگانی که مشارکت بیشتری دارند و خدمات بهتری ارائه می‌دهند را به مشتریان بیشتری معرفی می‌کند و این کار، باعث افزایش فروش و سود بیشتر آن‌ها می‌شود.


توکنومیک ارز دیجیتال ارکید OTX

حداکثر توکن‌های OTX که به بازار عرضه می‌شوند، یک میلیارد عدد خواهد بود. این عرضه هرگز افزایش پیدا نمی‌کند؛ از طرف دیگر، مکانیزم‌های جریمه هم در این پلتفرم طراحی شده‌اند که باعث توکن‌سوزی می‌شوند و مقدار ارزهای دیجیتال در گردش را کاهش می‌دهند تا ارزش آن‌ها حفظ شود.


در زمان نگارش این مقاله در ۱۹ اکتبر ۲۰۲۳، ۹۶۲ میلیون و ۶۲۹ هزار و ۳۳۹ توکن ارکید در گردش بازار وجود دارند و ارزش کل بازار این ارز دیجیتال به بیش از ۶۰ میلیون و ۷۹۹ هزار دلار می‌رسد. شرکت ارکید (Orchid Labs) در سال ۲۰۱۹، ۴۰۰ میلیون و ۵۷۲ هزار و ۲۷۲ توکن ارکید را در خزانه خود قفل کرد. هدف از این کار عرضه حداکثر ۱۰ میلیون توکن به بازار در هر ماه بود.


مزایا و معایب ارکید (Orchid) چیست؟

تا این بخش از مقاله دانستید ارکید چیست و چه خدماتی به کاربران ارائه می‌دهد. نوشتن جدولی از مزایا و معایب این پروژه، به شما کمک می‌کند بهتر درباره سرمایه‌گذاری روی ارکید تصمیم بگیرید. ما در ادامه جدولی از مزایا و معایب کلی Orchid ارائه می‌دهیم.


مزایا و معایب ارکید (Orchid) چیست؟

ارز دیجیتال ارکید (OTX) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال OTX یک توکن ERC-20 است که امکان ذخیره آن روی تمام والت‌های اتریومی وجود دارد. اگر قصد دارید حجم زیادی OTX را بخرید و آن برای مدت طولانی نگه دارید، بهتر است توکن‌هایتان را در کیف پول‌های سخت‌افزاری ذخیره کنید؛ اما اگر مقدار محدودی OTX می‌خرید یا قصد دارید آن‌ها‌ را بعد از مدت کوتاهی بفروشید، ذخیره این ارز روی والت‌های آنلاین برایتان ساده‌تر است.


بهترین کیف پول‌ها برای ذخیره ارز دیجیتال OTX عبارتند از:


 • متامسک

 • والت اتمیک

 • لجر نانو ایکس

 • کیف پول آیم توکن

 • کیف پول آی توکن

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

از میان موارد بالا، کیف پول ارز دیجیتال اکسبیتو بهترین انتخاب برای کاربران ایرانی محسوب می‌شود. زیرا این کیف پول در دسترس ایرانی‌هاست و به‌خاطر تحریم‌ها مسدود نمی‌شود. والت اکسبیتو بر مبنای پیشرفته‌ترین پروتکل‌های امنیتی توسعه پیدا کرده است و امکان نفوذ اشخاص ثالث و دسترسی به اطلاعات کاربران وجود ندارد. این کیف پول همچنین به‌صورت مستقیم به صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو متصل می‌شود، در نتیجه خرید و فروش OTX ساده‌تر خواهد بود و امکان مبادله این ارز دیجیتال با ریال ایران هم وجود دارد.


خرید و فروش ارز دیجیتال ارکید (OTX) در ایران

خرید ارز دیجیتال ارکید (OTX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید OTX از صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو ساده‌ترین و بهترین روشی است که برای این کار وجود دارد. در اکسبیتو شما می‌توانید OTX را با بهترین قیمت بخرید؛ تراکنش شما به سرعت پردازش می‌شود و توکن‌های خریداری شده به حساب شما در اکسبیتو واریز خواهند شد. از طرف دیگر، اگر قصد خرید با ریال دارید، نیازی به تبدیل ارز نخواهید داشت و به‌راحتی با پرداخت آنلاین می‌توانید به‌صورت مستقیم ریال را به OTX تبدیل کنید. اکسبیتو خدمات خرید OTX با تتر را هم به کاربران خود ارائه می‌دهد.


برای خرید OTX از اکسبیتو، گام‌های زیر را دنبال کنید:


1_ روی گزینه ثبت‌نام کلیک کنید و یک حساب کاربری در اکسبیتو بسازید. ساخت حساب کاربری مرحله‌به‌مرحله انجام می‌شود و به‌صورت کامل مشخص است که در هر بخش باید چه اطلاعاتی را وارد کنید.


2_ برای خرید و فروش ارز دیجیتال OTX باید مرحله اول احراز هویت را انجام دهید. (مرحله اول احراز هویت اکسبیتو بسیار ساده است و تنها 1 دقیقه طول می‌کشد. مرحله دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو نیاز است.)


3_ اگر قصد دارید با ریال OTX بخرید، باید حسابتان را در اکسبیتو، به‌اندازه مبلغ مورد نیاز برای خرید ارکید شارژ کنید. اگر هم می‌خواهید با تتر خرید کنید، مقدار تتر مد نظر را به کیف پول خود در اکسبیتو انتقال دهید.


4_ سفارش خرید OTX را ثبت کنید و منتظر بمانید. بعد از پردازش و تأیید سفارش، موجودی ریالی یا تتری شما از حساب کاربری‌تان کسر می‌شود و تعداد توکن‌های ارکیدی که سفارش داده بودید، به کیف پولتان اضافه خواهند شد.


فروش ارز دیجیتال ارکید (OTX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال ارکید (OTX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو خدمات فروش OTX را هم ارائه می‌دهد. فروش OTX در اکسبیتو با بهترین قیمت و در کوتاه‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود و امکان دریافت وجه به صورت ریال یا تتر وجود دارد. برای فروش OTX در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید.


1_ در صرافی اکسبیتو حساب کاربری بسازید و مرحله اول احراز هویت را نیز انجام دهید.


2_ اگر هنوز شماره حساب و کارت بانکی خود را وارد نکرده‌اید، این کار را انجام دهید.


3_ درصورتی‌که توکن‌هایتان را در جایی به‌جز کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، آن‌ها را به کیف پولتان در صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


4_ درخواست فروش ارز دیجیتال OTX را ثبت کنید و منتظر بمانید.


5_ بعد از پردازش و تأیید سفارش، مطابق با انتخاب شما، معادل ریالی یا تتری ارکیدهای فروخته‌شده به کیف پول شما در اکسبیتو اضافه می‌شود و امکان ثبت درخواست تسویه حساب آنی نیز وجود دارد.


تسویه حساب آنی ارکید (OTX) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اکسبیتو برای تسهیل فرایند دریافت و پرداخت ریالی با ۱۴ بانک در سراسر کشور همکاری می‌کند. این همکاری باعث می‌شود وقتی درخواست برداشت وجه را در اکسبیتو ثبت می‌کنید، مبلغ مورد نظرتان طی ۳۰ ثانیه الی ۱ دقیقه بعد به حساب بانکی شما واریز شود. خدمات تسویه آنی اکسبیتو به مبلغ و زمان ثبت درخواست تسویه وابسته نیست. در نتیجه، شما در هر ساعتی از شبانه‌روز (حتی روزهای تعطیل) که درخواست تسویه حساب آنی را ارائه دهید، مبلغ مورد نظرتان تا ۱ دقیقه بعد به حساب بانکی‌تان واریز خواهد شد.


اگر در فرایند خرید و فروش OTX یا تسویه حساب آنی با مشکلی مواجه شدید، به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. در این بخش به بسیاری از چالش‌هایی که کاربران با آن مواجه می‌شوند، اشاره شده است و راهکار حل آن‌ها نیز وجود دارد. در کنار آن، تیم پشتیبانی اکسبیتو حضور دارند که به‌صورت ۲۴ ساعته کار می‌کنند و در تمام روزهای هفته آماده پاسخ‌گویی و راهنمایی شما عزیزان هستند.