احراز هویت در اکسبیتو امری ساده و تنها در چند دقیقه صورت میپذیرد. در این پست از اکسبیتو سعی داریم به صورت ساده و روان نحوه ثبت نام و احراز هویت را آموزش دهیم. لازم به ذکر است، که اگر شما کاربران گرامی اکسبیتو،‌ در احراز هویت مشکل داشتید، به راحتی می توانید از طریق پشتیبانی با ما در ارتباط باشید. همکاران ما در بخش پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته پاسخگوی شما عزیزان هستند. به منظور ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم معاملات ارز دیجیتال اکسبیتو لازم است به شرح مراحل ذیل اقدام نمایید تا به راحتی بتوانید از ویژگی ها و مزایای حساب کاربری خود در پلتفرم اکسبیتو بهره مند شوید.


قبل از شروع لازم به ذکر است که فرآیند احراز هویت در اکسبیتو به دو روش احراز هویت سریع و احراز هویت تکمیلی صورت میپذیرد. کلیه فرآیند احراز هویت به صورت آنلاین توسط سامانه های برخط استعلام میگردد. لذا در صورتیکه در هر مرحله ایی با خطا مواجه شدید خواهشمند است از طریق صفحه تماس با ما جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشید. لازم به ذکر است در حال حاضر امکان احراز هویت از ساعت ۱۲ شب لغایت ۴ صبح امکان پذیر نمی باشد و در سایر ساعات امکان احراز هویت فراهم می باشد.


به منظور ثبت نام و احراز هویت در پلتفرم معاملات ارز دیجیتال اکسبیتو لازم است به شرح مراحل ذیل اقدام نمایید تا به راحتی بتوانید از ویژگی ها و مزایای حساب کاربری خود در پلتفرم اکسبیتو بهره مند شوید. قبل از شروع لازم به ذکر است که فرآیند احراز هویت در اکسبیتو به دو روش احراز هویت سریع و احراز هویت تکمیلی صورت می گیرد.

احراز هویت سریع (تنها در دو دقیقه):

به منظور ثبت نام در سایت اکسبیتو کافسیت از طریق سایت exbito.com مراجعه کنید و از قسمت سمت چپ در بالای سایت،‌ بر روی دکمه آبی رنگ با متن ورود و ثبت نام کلیک کنید. یا از طریق لینک ثبت نام و احراز هویت، مستقیم وارد صفحه ثبت نام شوید.


1. ورود پست الکترونیک (ایمیل) و کلمه عبور:

  • آدرس میلی را وارد کنید که قبلا در اکسبیتو به ثبت نرسیده باشد و میبایست به آدرس میل وارد شده دسترسی داشته باشید تا بتوانید در صورت لزوم از آن کد دریافت کنید و حساب خود را تایید کنید.
  • رمز عبور خود را بهتر است ترکیبی از اعداد و حروف و کاراکترها انتخاب نمایید. در صورتیکه رمز عبور شما متوسط به بالا باشد امکان ثبت نام در اکسبیتو فراهم است و در غیر این صورت از رمز های عبور با سختی بالاتر استفاده نمایید. الگوریتم استفاده شده به صورت خودکار تشخیص رمز عبور با سختی را داده و به کاربر نمایش داده میشود. اما دقت داشته باشید که رمز خود را تا جای ممکن فراموش نکنید.
  • تکرار رمز عبور را با دقت مجددا وارد نمایید. لطفا رمز عبور خود را در جایی ذخیره نمایید تا برای ورود مجدد با مشکل مواجه نشوید.

kyc

  • شرایط استفاده در اکسبیتو را پذیرش نمایید و کپچا (آزمایش اتوماتیک) را تایید کنید و سپس بر روی دکمه ثبت نام کلیک کنید.

kyc

2. تایید کد ارسال شده به آدرس ایمیل:

به منظور تایید آدرس پست الکترونیک یک کد به میل شما ارسال میشود. لازم است کد را در باکس موجود در صفحه وارد نمایید.

kyc

3. ورود تلفن همراه و کد ملی:

پس از ورود شماره تلفن همراه و کدملی همزمان اطلاعات کاربر و مطابقت تلفن همراه و کد ملی بررسی میگردد. شماره تلفن همراه می بایست به نام صاحب کد ملی باشد.

kyc

4. تایید تلفن همراه و مطابقت آن با کارت ملی:

در این بخش کد دریافت شده را باید در کادر مورد نظر درج کنید.

kyc

5. ورود اطلاعات هویتی:

در این مرحله کاربر میبایست اطلاعات هویتی خود را مطابق با کارت ملی وارد نماید. این اطلاعات به صورت آنلاین در سامانه های کشوری بررسی و در صورت داشتن مطابقت در همان لحظه تایید میشود و در صورتیکه هر یک از اطلاعات دچار مشکل باشد پیغام خطای متناظر به کاربر نمایش داده میشود.

kyc

6. ورود اطلاعات کارت بانکی:

به منظور تکمیل احراز هویت سریع لازم است یک شماره کارت بانکی به نام خودتان و منطبق با اطلاعات احراز هویت شده ثبت نمایید. در صورتیکه شماره کارت به نام خودتان باشد به صورت اتوماتیک تایید میشود و در غیر این صورت و یا عدم مطابقت جزیی تیم پشتیبانی مجموعه ظرف ۲۴ ساعت نسبت به تایید کارت بانکی شما اقدام مینمایند.

kyc

kyc

در این مرحله احراز هویت سریع شما به پایان رسیده است و امکان خرید و فروش کلیه دارایی و واریز و برداشت ریال فراهم است. تنها امکان برداشت کریپتو کارنسی ها فراهم نمیباشد که در صورتیکه قصد دارید نسبت به برداشت کریپتو کارنسی اقدام نمایید نیاز است احراز هویت تکمیلی را انجام دهید.

kyc

احراز هویت تکمیلی: (تنها به منظور برداشت رمزارز کاربرد دارد)

در این مرحله باید مراحلی چون تکمیل اطلاعات سکونتی، ثبت و تایید تلفن ثابت، ارسال تعهد نامه و مدارک هویتی.

1. آگاهی از مراحل انجام شده:

در مرحله اول احراز هویت تکمیلی شما پیامی به شرح عکس زیر دریافت می کنید که به شما اطلاع میدهد در کدام مرحله قرار دارید و از طریق دکمه های درج شده در متن پیام، به راحتی و به طور مستقیم به صفحه مورد نظر خود منتقل می شوید. در ادامه اکسبیتو از شما می خواهد بعد از تایید کارت بانکی خود احراز هویت تکمیلی انجام دهید که همانند عکس زیر برای شما پیامی میفرستد. بعد از کلیک بر روی دکمه احراز هویت تکمیلی، وارد مرحله بعد یعنی درج اطلاعات محل سکونت می شوید.

kyc

2. تکمیل اطلاعات محل سکونت:

در این مرحله میبایست اطلاعات محل سکونت، اطلاعاتی چون استان، شهر، آدرس کامل که با دش (ـ) باید آن‌ها را فاصله دهید، کد پستی و شماره تماس منزل، را تکمیل نمایید تا به مراحل بعدی راه پیدا کنید.

kyc

3. ثبت کد تایید تلفن ثابت:

بعد از ثبت تلفن ثابت با شماره منزل شما تماس گرفته می شود و کد تایید برای شما اعلام می گردد. در این مرحله باید بعد از شنیدن کد آن را در قسمت تعیین شده درج کنید.

kyc

4. ارسال مدارک هویتی:

پس از تایید مرحله قبل نیاز است یک عکس واضح از کارت ملی و شناسنامه خود را در این صفحه اپلود نمایید. ضمنا لازم است یک عکس سلفی به همراه فرم تعهدنامه (دریافت فرم تعهدنامه) گرفته و مطابق با آموزش عکس سلفی زیر نسبت به اپلود عکس اقدام نمایید.

kyc

kyc

بعد از تکمیل 48 ساعت زمان می برد تا حساب شما توسط تیم احراز هویت اکسبیتو بررسی شود و در صورت تایید پیامی حاوی عکس زیر دریافت مینمایید.

kyc

اگر بررسی حساب کاربری و اطلاعات هویتی شما تکمیل شود و مورد تایید اکسبیتو باشد، پیام ارسال شده به شما، به شرح بالا ارائه می گردد. ولی اگر حساب کاربری شما تایید نشده باشد، دلیل رد آن نیز از قسمت نوتیفیکشن (اعلانات) به کاربر اطلاع رسانی میگردد. در قسمت بالای سایت سمت چپ، یک علامت زنگوله (نوتیفیکیشن) وجود دارد که اگر پیامی دریافت کرده باشید در این قسمت میتوانید مشاهده کنید.