خرید ارز دیجیتال الگوراند | فروش Algorand | قیمت ALGO

پیدایش بیت کوین، جرقه‌ای شد تا ارزهای دیجیتال زیادی به بازار کریپتو معرفی شوند. اغلب این رمزارزها هدف مشخصی را دنبال می‌کنند و خدمات ویژه‌ای را به کاربران ارائه می‌دهند. الگوراند (Algorand) با نماد اختصاری ALGO یکی از همین ارزهای دیجیتال است. شبکه الگوراند قصد دارد که اکوسیستمی غیرمتمرکز را پایه‌گذاری کرده و بین امور مالی سنتی و دیفای تعامل برقرار کند. در این شبکه، کاربران می‌توانند به اقتصاد پلتفرم بپیوندند و با ایجاد قراردادهای هوشمند و توکن‌های جدید، درآمدزایی داشته باشند. ویژگی‌های این پلتفرم باعث شده‌اند که سرمایه‌گذاران زیادی به خرید الگوراند علاقه‌مند شوند. به‌خاطر همین، در این مقاله، بررسی می‌کنیم که الگوراند چیست، چه عواملی بر قیمت ALGO تأثیر دارند و نحوه خرید و فروش الگوراند در صرافی اکسبیتو چگونه است.قیمت ارز دیجیتال الگوراند ALGO

با نگاهی به تاریخچه قیمت الگوراند، می‌بینیم که قیمت ALGO، در زمان عرضه‌ی اولیه (ژوئن 2019)، برابر با 1.42 دلار بوده است. بااین‌حال، بلافاصله قیمت الگوراند روندی نزولی در پیش می‌گیرد و تا ماه اکتبر، به 0.22 دلار می‌رسد. از آن تاریخ تا ژوئن 2020، تنها رشد قیمت ALGO برابر با 0.32 دلار مشاهده شده است؛ اما این ارز دیجیتال موفق می‌شود که تا ماه اوت، به 0.5 دلار برسد. این قیمت دوام چندانی ندارد و در دو ماه بعد، قیمت الگوراند به 0.25 دلار باز می‌گردد.


از اکتبر 2020، روند صعودی خوبی در قیمت ALGO آغاز شده و در دو مرحله، موفق می‌شود که تا 1.4 دلار افزایش یابد. این قیمت در آوریل 2021 مشاهده می‌شود. پس از آن، قیمت الگوراند کمی کاهش پیدا می‌کند و تا ماه ژوئیه، به 0.83 دلار باز می‌گردد. در سه ماه بعد، قیمت ALGO روند صعودی شدیدی را در پیش می‌گیرد و در اکتبر 2021، اوج قیمت خود را در 1.83 دلار به ثبت می‌رساند.


پس از آن، قیمت الگوراند هم به‌دنبال کل بازار کریپتو، دچار ریزش می‌شود و تا دسامبر 2022، به 0.17 دلار بازمی‌گردد. اگرچه قیمت ALGO کمی در این محدوده نوسان می‌کند؛ اما نمی‌تواند رشد قابل توجهی را از خود نشان دهد و تا اکتبر 2023، به زیر محدوده 0.1 دلار هم سقوط می‌کند.


خرید و فروش الگوراند (ALGO) در صرافی ایران

خرید و فروش الگوراند (ALGO) در صرافی ایران

پروژه‌ی الگوراند (Algorand) یکی از قدرتمندترین شبکه‌های دنیای کریپتو را ارائه کرده است که می‌تواند مشکلات سه‌گانه‌ی بلاک چین‌ها را حل کرده و امکان استفاده گسترده از این فناوری را فراهم کند. به‌خاطر همین، تقریباً همه صرافی‌های معتبر دنیا این ارز دیجیتال را در لیست خود قرار داده‌اند؛ برای مثال، امکان خرید و فروش الگوراند در بایننس، کوکوین، هیوبی گلوبال، کراکن و... فراهم شده است. بااین‌حال، همان‌طور که می‌دانید، ایران در لیست تحریم‌های جهانی قرار گرفته و بسیاری از صرافی‌های بین‌المللی به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌کنند. در نتیجه، کاربران ایرانی در استفاده از این صرافی‌ها، با مشکلات زیادی مواجه هستند و حتی ممکن است که دارایی‌های خود را از دست بدهند. همچنین، امکان خرید ALGO با ریال در هیچ‌کدام از صرافی‌های خارجی فراهم نیست.


در نتیجه، برای خرید و فروش الگوراند به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید که امکان خرید ALGO را به‌صورت ریالی نیز فراهم کند. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش الگوراند و سایر ارزهای دیجیتال را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. برای خرید و فروش الگوراند در صرافی اکسبیتو، می‌توانید از 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و یا «سواپ» استفاده کنید.


علاوه‌بر آن، امکان خرید و فروش الگوراند به‌صورت ریالی و یا تتری نیز در اکسبیتو فراهم شده است؛ و از این نظر، گزینه‌های مختلفی برای سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال پیش روی شما قرار دارند.


الگوراند (Algorand) چیست؟

الگوراند (Algorand) یک شبکه غیرمتمرکز و منبع‌باز محسوب می‌شود که مکانیزم اجماع «اثبات سهام» (PoS) را به‌صورتی منحصربه‌فرد به کار گرفته است. این رویکرد به اکوسیستم الگوراند اجازه می‌دهد که معماری دولایه‌ای داشته باشد و بتواند بین عدم تمرکز، مقیاس‌پذیری و امنیت هم‌زیستی برقرار کند. ازآنجایی‌که برقراری هم‌زمان این سه متغیر، برای اغلب شبکه‌های بلاک چین، کار دشواری است، الگوراند قصد دارد که همه‌ی آن‌ها را برای کاربران به ارمغان بیاورد و امکان انجام 1000 تراکنش در ثانیه و نهایی شدن فوری بلوک‌ها را فراهم کند. الگوراند، در سال 2019، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین پروژه‌های دنیای کریپتو راه‌اندازی شد. این اکوسیستم قصد دارد که بستری را برای ایجاد کسب‌ و کارهای نوظهور در یک اقتصاد غیرمتمرکز، فراهم کند. کاربران الگوراند امکان انجام تراکنش‌های فوری را خواهند داشت و همچنین، می‌توانند با روش‌های مختلفی از این شبکه کسب درآمد کنند.


علاوه‌بر آن، امکان توسعه‌ی توکن‌های جدید و قراردادهای هوشمند نیز برای کاربران فراهم شده است. ازاین‌طریق، الگوراند قصد دارد که به جایگزینی برای اتریوم تبدیل شود؛ درحالی‌که مقیاس‌پذیری بسیار بالاتری را نیز به کاربران ارائه می‌کند.


الگوراند (Algorand) چگونه کار می‌کند؟

الگوراند (Algorand) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید الگوراند برویم، باید ببینیم که این شبکه چگونه کار می‌کند، تا با عوامل موثر بر قیمت ALGO بیشتر آشنا شوید. به‌خاطر همین، در این بخش، نحوه عملکرد الگوراند را به‌طور کامل برای شما شرح خواهیم داد.


ساختار پروتکل الگوراند (Algorand Protocol Structure)

الگوراند از یک ساختار بلاک چین دولایه‌ی منحصربه‌فرد سود می‌برد. لایه‌ی اول یا پایه از قراردادهای هوشمند، ایجاد دارایی‌ها و مبادلات اتمی پشتیبانی می‌کند. پردازش این فرایندها در لایه‌ی اول، به امنیت کل شبکه کمک خواهد کرد. ازاین‌طریق، کاربران و پلتفرم‌های مختلف با استفاده از «نشانه توکن» (ASA) می‌توانند دارایی‌های جدید را ایجاد کنند. این روش شباهت زیادی به استاندارد توکن‌سازی ERC-20 در شبکه اتریوم دارد. همچنین، قراردادهای هوشمند برای حفظ امنیت تراکنش‌هایشان، بر روی همین لایه‌ی اول و با استفاده از زیرلایه‌ی «قرارداد هوشمند الگوراند» (ASC1) کار می‌کنند.


لایه‌ی دوم الگوراند به اجرای قراردادهای هوشمند پیچیده‌تر و توسعه‌ی نرم‌افزارهای غیرمتمرکز (dApps) اختصاص یافته است. ازاین‌رو، دولایه بودن الگوراند باعث افزایش کارایی این اکوسیستم می‌شود. همچنین، قراردادهای هوشمندی که در لایه دوم و خارج از زنجیره اصلی قرار دارند، امکان پردازش فوری تراکنش‌ها را فراهم می‌کنند. به‌این‌ترتیب، کاربران می‌توانند قراردادهایی را در ابعاد بزرگ و با پیچیدگی بالا در الگوراند ایجاد کرده و به کاربران خود ارائه دهند.


الگوریتم اثبات سهام خالص (Pure Proof of Stake)

الگوراند از یک روش اجماع منحصربه‌فرد با عنوان «اثبات سهام خالص» (Pure Proof of Stake) یا PPoS سود می‌برد. این مکانیزم نوعی به‌روزسانی الگوریتم اثبات سهام (PoS) به حساب می‌آید. اثبات سهام خالص بسیار دموکراتیک است و دارایی مورد نیاز برای مشارکت در اعتبارسنجی و تأیید تراکنش‌ها را به حداقل می‌رساند؛ یعنی کاربران برای استیکینگ در این شبکه، فقط به یک واحد ارز الگوراند نیاز دارند. این درحالی‌ است که شما برای مشارکت در استیکینگ نسخه‌ی دوم اتریوم، حداقل به 32 ETH نیاز دارید. این مقدار زیاد، جلوی مشارکت افراد بیشتر را در اعتبارسنجی می‌گیرد. در سوی مقابل، کاهش دارایی مورد نیاز برای استیکینگ هم خطرات خاص خود را دارد؛ برای مثال، کاهش هزینه باعث می‌شود که کاربران نگران ازدست‌دادن دارایی‌هایشان نباشند و به‌راحتی بتوانند رفتار مخربی را در شبکه انجام دهند.


الگوراند (Algorand) چگونه کار می‌کند؟

فرایند تولید بلوک در اثبات سهام خالص (PPoS)

در شبکه‌های مبتنی بر اثبات سهام (PoS)، گره‌های اعتبارسنجی به‌صورت تصادفی انتخاب می‌شوند تا اطلاعات تراکنش‌ها را در یک بلوک تأیید و ثبت کنند. در سوی مقابل، اثبات سهام خالص (PPoS) از یک فرایند تولید بلوک دو فازی سود می‌برد. این دو فاز شامل پیشنهاد و رأی‌گیری هستند. علاوه‌بر آن، گره‌های مشارکت‌کننده در اعتبارسنجی، توسط گروه دیگری از گره‌های شبکه الگوراند، با نام «گره رله» (Relay Nodes)، با یکدیگر هماهنگ می‌شوند. گره‌های رله فقط برقراری ارتباط را بین گره‌های مشارکت‌کننده تسهیل می‌کنند و نقشی در فرایندهای پیشنهاد و رأی‌گیری ندارد.


دو فاز اصلی مکانیزم اثبات سهام خالص به‌صورت زیر عمل می‌کنند:


 • پیشنهاد: در این فاز، یک رهبر بلوک (block leader)، برای پیشنهاد بلوک جدید، انتخاب می‌شود. این رهبران توسط «تابع تصادفی قابل تأیید» (verifiable random function) یا VRF انتخاب خواهند شد. تابع VRF می‌تواند گره‌ها را با در نظر گرفتن میزان سهام‌گذاری‌شان، به‌صورت تصادفی، انتخاب کند. رهبری یک بلوک به‌طور مخفیانه و با استفاده از کلید خصوصی، به یک گره واگذار می‌شود؛ یعنی اینکه فقط خود گره می‌داند که به‌عنوان رهبر بلوک برگزیده شده است. همچنین، تابع VRF یک مدرک قابل تأیید را به رهبر بلوک ارائه می‌دهد تا این گره بتواند رهبری خود را به شبکه اثبات کند. ازآنجایی‌که هیچ‌کس از رهبر فعلی خبر ندارد؛ امکان رفتار مخرب در شبکه کاهش پیدا کرده و امنیت الگوراند به سطح مطلوبی می‌رسد.

 • رأی‌گیری: در این مرحله، کمیته‌ای از گره‌های مشارکت‌کننده ایجاد می‌شود تا این گره‌ها بررسی کنند که هیچ‌گونه هزینه‌ی مضاعف، مازاد هزینه و یا مشکل دیگری در بلوک انتخاب‌شده رخ نداده باشد. درصورتی‌که حداکثر اعضای این کمیته، به صحت داده‌های بلوک و عدم وجود مشکل رأی بدهند، این بلوک به زنجیره اضافه می‌شود. همچنین، با شناسایی رفتاری مخرب در بلوک، شبکه به حالت بازیابی درمی‌آید؛ یعنی بلوک مورد نظر کنار گذاشته می‌شود و دوباره یک رهبر بلوک جدید انتخاب خواهد شد.

جریمه رفتار مخرب (slashing)

شبکه الگوراند از روش اسلشینگ و جریمه کاربران مخرب استفاده نمی‌کند. در عوض، به‌محض شناسایی مشکلی در بلوک، شبکه به حالت بازیابی درمی‌آید. اگرچه این روش با نادیده گرفتن رفتار مخرب، سرعت اعتبارسنجی و نهایی کردن بلوک‌ها را تا حد زیادی افزایش می‌دهد؛ اما بسیار بحث‌برانگیز است. بسیاری از کارشناسان الگوراند را مورد انتقاد قرار داده‌اند؛ چراکه عدم استفاده از سیستم بازدارنده و جریمه نکردن گره‌های مخرب، می‌تواند امنیت شبکه را به خطر بیندازد.


بااین‌حال، یکی از مزایای این رویکرد الگوراند، عدم امکان ارائه‌ی دو بلوک هم‌زمان است. به‌این‌ترتیب، هیچ‌گاه در زنجیره‌ی بلوکی الگوراند، هارفورکی ایجاد نخواهد شد.


بنیان‌گذاران الگوراند (Algorand) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران ارز ALGO به شما کمک می‌کند که با این پروژه بیشتر آشنا شوید و با اطلاع کامل، به خرید الگوراند اقدام کنید. الگوراند توسط یک متخصص رمزنگاری با تجربه، با نام «سیلویو میکالی» (Silvio Micali)، راه‌اندازی شد. میکالی استاد موسسه فناوری ماساچوست (MIT) است و بسیاری از فناوری‌هایی که امروزه در بلاک چین‌های برتر، مانند کاردانو، استفاده می‌شوند، توسط او طراحی شده‌اند. او از دهه 1980 بر روی اصول رمزنگاری کار کرده و فناوری‌هایی مانند «اثبات‌های دانش صفر» (zero-knowledge proofs)، «توابع تصادفی قابل تأیید» (verifiable random functions) و... از ابداعات او هستند.


میکالی در سال 2017، پروژه‌ی الگوراند را با هدف حل مشکلات سه‌گانه‌ی مقیاس‌پذیری، تمرکززدایی و مسائل امنیتی آغاز کرد و سپس، مدیریت آن را به بنیاد الگوراند سپرد. ایده‌ی او برای راه‌اندازی ارز ALGO، ارائه‌ی روشی کارآمد برای پرداخت‌های برون‌مرزی بود. ازآنجایی‌که میکالی مطالعه‌ی خود را بر روی بیت کوین (Bitcoin)، از سال 2015 آغاز کرد، تصمیم گرفت که ارز الگوراند را به‌صورت یک آلت کوین و با هدف رفع مشکلات بلاک چین‌ها ایجاد کند. در نتیجه، پس از دو سال بررسی و تحقیق، شبکه الگوراند پدید آمد.


شبکه اصلی الگوراند نیز در سال 2019 در دسترس کاربران قرار گرفت و مدت کوتاهی پس از آن، شبکه‌ی اصلی فعال شد.


چه چیزی الگوراند (Algorand) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی الگوراند (Algorand) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد الگوراند، این پروژه را از سایر رقبا متمایز می‌کنند و روی قیمت ALGO هم تأثیر می‌گذارند. به‌خاطر همین، در این بخش، ویژگی‌های این پروژه را بررسی می‌کنیم تا با الگوراند بیشتر آشنا شوید. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:


 • رویکرد اصلی: هدف این پروژه از ارائه‌ی اکوسیستمی امن، مقیاس‌پذیر و غیرمتمرکز با استفاده از فناوری بلاک چین، یکی از ویژگی‌های اصلی الگوراند است.

 • تراکنش‌ها: این شبکه‌ می‌تواند حدود 1000 تراکنش را در ثانیه، با سرعت بسیار بالایی پردازش کند. اقتصاد غیرمتمرکز: کاربران الگوراند می‌توانند توکن‌های اختصاصی خود را ایجاد کرده و آن‌ها را برای مقاصد تجاری گوناگونی به کار بگیرند.

 • مکانیزم اجماع: الگوریتم اثبات سهام خالص (PPoS) به همه‌ی افراد اجازه می‌دهد که با کمترین سرمایه‌ هم بتوانند در اعتبارسنجی شبکه شرکت کرده و بابت این کار پاداش دریافت کنند.

ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) چیست؟

ارز الگوراند (ALGO) توکن بومی این شبکه است و نقشی کلیدی در اقتصاد آن دارد. شبکه الگوراند از رویکردی منحصربه‌فرد در اعطای پاداش‌ها سود می‌برد، به‌این‌صورت که به‌جای ارائه‌ی بخشی از کارمزدها به تولیدکنندگان بلوک، همه‌ی استیک‌کنندگان پاداش دریافت خواهند کرد. در نتیجه، از فوریه 2021، همه دارندگان ارز ALGO که توکن‌های خود را با شبکه به اشتراک بگذارند، 7.5 درصد بازدهی سالانه (APY) دریافت خواهند کرد.


برای این کار، کاربران نیازی ندارند که در شبکه گره ایجاد کنند؛ بلکه با قرار دادن ارز الگوراند در کیف پول غیرحضانتی شبکه، می‌توانند در اعتبارسنجی تراکنش‌ها شرکت کرده و درآمد غیرفعال داشته باشند. در واقع، این شبکه، فرایند استیکینگ را به‌صورت اتوماسیون درآورده است تا با مشارکت گسترده‌ی کاربران، تمرکززدایی بالایی در الگوراند ایجاد شود.


توکنومیک ارز دیجیتال الگوراند ALGO

توکنومیک ارز دیجیتال الگوراند ALGO

تعداد کل واحدهای ارز ALGO به 10 میلیارد توکن محدود شده است و این تعداد هرگز افزایش نخواهد یافت. درحال‌حاضر (26 اکتبر 2023)، حدود 7.9 میلیارد از توکن‌های الگوراند در گردش بازار کریپتو قرار دارند. این مسئله که بخش عظیمی از توکن‌ها هنوز در اختیار خود پروژه هستند، انتقادات زیادی را به‌همراه داشته است. بسیاری از افراد معتقدند که این سیاست، با فلسفه‌ی غیرمتمرکز پروژه مغایرت دارد. بااین‌حال، با گذشت زمان، توکن‌های بیشتری از ارز ALGO توزیع خواهند شد که تمرکززدایی بیشتری را برای این شبکه فراهم خواهند کرد. علاوه‌بر آن، کل توکن‌های الگوراند به‌صورت زیر تخصیص داده می‌شوند:


 • 3 میلیارد واحد در طول 5 سال اول به گردش درمی‌آیند. (شامل 25 میلیون در عرضه اولیه)

 • 1.75 میلیارد توکن به‌مرور بابت پرداخت پاداش به گره‌ها توزیع خواهند شد.

 • 3.5 میلیارد از ارز الگوراند به گره‌های رله اختصاص پیدا می‌کنند.

 • 5.25 میلیارد توکن نیز برای اهدای کمک‌هزینه به کاربران نهایی الگوراند، در نظر گرفته شده‌اند.

ارزش الگوراند (Algorand) از کجا ناشی می‌شود؟

اگرچه عوامل مختلفی روی قیمت ALGO و ارزهای دیگر نقش دارند؛ اما ارزش و قیمت الگوراند به پذیرش این شبکه توسط کاربران نیز وابسته است. برخی از کارشناسان معتقدند که در بین شبکه‌های جدید، الگوراند بهترین جایگزین برای اتریوم محسوب می‌شود. فناوری این شبکه می‌تواند درجات بالایی از ایمنی، مقیاس‌پذیری و تمرکززدایی را برای کاربران فراهم کند.


از طرفی، ارز الگوراند عرضه‌ی منحصربه‌فردی دارد و بخش زیادی از توکن‌هایش به استیک‌کنندگان اختصاص پیدا کرده‌اند. ازآنجایی‌که کاربران با داشتن یک واحد ALGO هم می‌توانند در اعتبارسنجی شبکه الگوراند شرکت کنند، احتمال افزایش تقاضا برای این ارز دیجیتال بسیار زیاد است. با افزایش تقاضا و نزدیک شدن به پایان عرضه ALGO، انتظار می‌رود که قیمت الگوراند نیز رشد چشمگیری داشته باشد.


مزایا و معایب الگوراند (Algorand) چیست؟

الگوراند هم مانند همه پروژه‌های کریپتو، مزایا و معایب خاص خود را دارد. اطلاع از این موارد، به شما کمک می‌کند که با عوامل موثر بر قیمت ALGO آشنا شوید و برای خرید الگوراند تصمیم بهتری بگیرید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب الگوراند را توضیح خواهیم داد.


مزایا و معایب الگوراند (Algorand) چیست؟

الگوراند (Algorand) چگونه ایمن می‌شود؟

ارز ALGO امنیت خود را از شبکه الگوراند می‌گیرد. این شبکه از مکانیزم اجماع «اثبات سهام خالص» (PPoS) برای حفظ امنیت تراکنش‌ها و تأیید داده‌ها استفاده می‌کند. این الگوریتم نیز از «تابع تصادفی قابل تأیید» (VRF) برای انتخاب خودکار و ناشناس رهبر بلوک سود می‌برد. ازاین‌طریق، هیچ کاربری از ماهیت رهبر بلوک اطلاع نخواهد داشت. در ضمن، شبکه الگوراند رفتار مخرب را نادیده می‌گیرد؛ اما بلافاصله به حالت «بازیابی» درمی‌آید و بلوک مشکوک را کنار می‌گذارد.


⚠️همچنین، باید به این نکته اشاره کنیم که بنیان‌گذار الگوراند یکی از دانشمندان حوزه رمزنگاری است و بسیاری از سیستم‌های امنیتی شبکه‌های موجود، بر اساس تئوری‌های او راه‌اندازی شده‌اند. این مسئله امنیت بالای الگوراند را نشان می‌دهد.

ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی ارز الگوراند، پس از خرید ALGO، به کیف پولی برای نگهداری از توکن‌های خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای ارز ALGO، باید به مواردی مانند کارمزد، شبکه‌های انتقال، قابلیت ادغام و... توجه داشته باشید. به همین خاطر، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که بعد از خرید الگوراند، می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • لجر (Ledger)

 • مای الگو ولت (MyALGO Wallet)

 • الگوراند کور ولت (Algorand Core Wallet)

 • اگزودوس (Exodus)

 • اتمیک ولت (Atomic Wallet)

 • گواردا ولت (Guarda Wallet)

 • ترزور (Trezor)

 • تراست ولت (Trust Wallet)

 • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر کیف پول‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فوق، پس از خرید ALGO، شما می‌توانید از کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نیز برای نگهداری از توکن‌های خود استفاده کنید. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه نقل‌و‌انتقال الگوراند را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید الگوراند (ALGO) در صرافی اکسبیتو، با کمترین قیمت و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید ALGO در صرافی اکسبیتو، کافی است که مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌تان وارد شده و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید. (احراز هویت در صرافی اکسبیتو سرعت بسیار بالایی دارد و به‌راحتی انجام می‌شود. احراز هویت صرافی اکسبیتو دو مرحله دارد. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش الگوراند و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است و برای اطلاع از آن، می‌توانید به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات کارت یا حساب بانکی خود را برای واریز نقدی ارائه دهید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ALGO با ریال، مبلغ مورد نظر را به حساب خود در اکسبیتو واریز کنید و برای خرید الگوراند با تتر، مقدار تتر مد نظر را به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و تکمیل مراحل خرید الگوراند، مقدار ALGO مورد نظر به کیف پول شما در صرافی اکسبیتو منتقل خواهند شد.


فروش ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال الگوراند (ALGO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش الگوراند (ALGO) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و به‌سرعت انجام می‌شود. پس از فروش الگوراند، معادل ریالی و یا تتری آن، به کیف پول اختصاصی‌‌تان در صرافی اکسبیتو منتقل شده و شما می‌توانید با سرعت زیاد وجه خود را از اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش الگوراند در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری‌ خود وارد شوید و مراحل احراز هویت را تکمیل کنید.


3_ اطلاعات کارت و یا حساب بانکی‌ خود را برای واریز نقدی ارائه دهید.


4_ ارز الگوراند را به صرافی اکسبیتو منتقل کنید. (درصورتی‌که ارز ALGO در کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو قرار دارد، نیازی به انجام این مرحله نخواهید داشت.)


5_ سفارش فروش الگوراند را در صرافی اکسبیتو ثبت کنید.


6_ پس از فروش الگوراند، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول اختصاصی‌تان در اکسبیتو منتقل خواهد شد. حالا با ثبت درخواست تسویه حساب آنی، می‌توانید وجه ریالی خود را به‌سرعت برداشت کنید و یا اینکه تترهای خود را به آدرس دیگری انتقال دهید.


تسویه حساب آنی الگوراند (ALGO) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش الگوراند (ALGO) در صرافی اکسبیتو به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی ارز ALGO و سایر رمزارزها را از طریق 14 بانک معتبر کشور انجام می‌دهد. تسویه حساب آنی اکسبیتو تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد؛ بنابراین، شما می‌توانید به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، درخواست تسویه حساب آنی را به صرافی اکسبیتو ارائه دهید و وجه خود را تا سقف 50 میلیون تومان در روز، با سرعت بالایی برداشت کنید.


درصورتی‌که در مراحل خرید الگوراند (ALGO) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما خواهند بود.