فروش و خرید آوی (AAVE)

آوه (Aave) یک سیستم وام‌دهی غیرمتمرکز است که به افزایش منافع دیفای (DeFi) کمک کرده است. این پروتکل، نسل بعدی اولین پروتکل‌هایی است که کاربران را قادر به وام دادن، وام گرفتن و کسب سود در دارایی‌های دیجیتال می‌کند. وقتی از ارز دیجیتال آوه یا Aave استفاده می‌کنید، به واسطه نیازی ندارید. این سیستم وام‌دهی غیرمتمرکز، به‌طور مستقل از طریق قراردادهای هوشمندی اجرا می‌شود که بر روی بلاکچین اتریوم قرار دارند. از آن‌جایی که هسته اصلی هر اکوسیستم مالی مدرن، شبکه‌های وام‌دهی است، آوه و دیگر سیستم‌های مالی غیرمتمرکز مبتنی بر دیفای تشکیل شدند. ارزهای دیجیتال متنوعی در زمینه وام‌دهی راه‌اندازی شده‌اند و ارز آوه یکی از مهم‌ترین و محبوب‌ترین پروتکل‌ها در این خصوص است. فروش و خرید ارز آوه مانند بسیاری از ارزهای دیجیتال دیگر سودمند است و سرمایه‌گذاران رمزارزی می‌توانند از طریق این رمزارز کسب درآمد کنند.

ارز آوی چیست؟

ارز آوی توکن بومی پلتفرم Aave است که کاربردهای مختلفی دارد. این ارز دیجیتال مانند چند رمزارز دیگر کار می‌کند. آوه هم یک توکن حاکمیتی و هم یک توکن مبادله‌ای است که به کاربران تخفیف‌هایی را برای کارمزدها در پروتکل Aave ارائه می‌دهد. ارز AAVE در سال 2018 و بر اساس استاندارد ERC-20 (اتریوم) ایجاد شد. درمجموع تعداد 16 میلیون ارز آوه در جهان وجود دارد که تعداد 13.684.800 عدد از آن در بازار در حال گردش است. ارزش بازار این ارز دیجیتال در زمان نگارش این مقاله 2.34 میلیارد دلار بوده و در رتبه 46 بازار قرار دارد.

ارز آوی چیست؟


چه کسانی ارز آوی را راه‌اندازی کرده‌اند؟

استانی کولچوف (Stani Kulechov) پروتکل Aave را سال 2017 در سوئیس راه‌اندازی کرد. در ابتدا، این پلتفرم ETHLend نام داشت و تقریباً 16.2 میلیون دلار در اولین عرضه اولیه (ICO) که آن ‌هم در سال 2017 بود جمع‌آوری کرد.

تاریخچه ارز آوه (Aave)

ارز دیجیتال آوه در نوامبر سال 2017 راه‌اندازی شد. ایده اولیه راه‌اندازی پلتفرم آوه و در نهایت رمزارز Aave، این بود که کاربران بتوانند با وام دادن و وام گرفتن، ارزهای دیجیتال را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و در این پلتفرم سود کسب کنند. طرح اولیه راه‌اندازی آوه در ابتدا ETHLend نام داشت که ایده‌ی جدیدی بود. با این حال، این ایده به همراه توکن LEND ارزش خود را در بازار نزولی 2018 از دست داد. مشکلات کلیدی این پلتفرم کمبود نقدینگی و مشکل در تطبیق درخواست‌های وام یا قرض بود.


بنابراین، تیم ETHLend محصول خود را بازنگری کرد و آوه را در ابتدای سال 2020 منتشر کرد. بنیان‌گذار ارز دیجیتال آوه با حضور در یک پادکست درباره‌ی بازار ارزهای دیجیتال گفت: «بازار نزولی یکی از بهترین اتفاقاتی بود که می‌توانست برای ETHLend بیفتد.» بازار نزولی ارزهای دیجیتال فرصتی بود برای تولید یکی از بهترین ارزهای دیجیتال در زمینه‌ی وام‌دهی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال، ما این رمزارز را به اسم آوه می‌شناسیم.


ارز دیجیتال Aave از چه الگوریتمی استفاده می‌کند؟

ارز دیجیتال آوه به کاربران اتریوم اجازه می‌دهد تا وام‌های ارز دیجیتال دریافت کنند یا با وام دادن با دارایی‌های خود سود کسب کنند. Aave یک بازار پول الگوریتمی است، به این معنی که وام‌ها به‌جای تطبیق جداگانه با وام‌دهنده، از یک استخر دریافت می‌شوند. نرخ بهره محاسبه‌شده برای هر وام به "نرخ استفاده" از دارایی‌ها در یک مجموعه بستگی دارد. اگر تقریباً از تمام دارایی‌های یک استخر استفاده شود، نرخ بهره بالا می‌رود تا تأمین‌کنندگان را به سپرده‌گذاری بیشتر ترغیب کند. اگر هیچ دارایی‌ای در یک مجموعه استفاده نشود، نرخ بهره پایین می‌آید تا وام گرفتن را تشویق کند.


ارز Aave به کاربران این امکان را می‌دهد که با ارز دیجیتال متفاوتی نسبت به سپرده‌گذاری وام دریافت کنند. به‌عنوان‌مثال، یک کاربر ممکن است اتریوم (ETH) را سپرده‌گذاری کند، سپس استیبل کوین‌ها را برای واریز به Yearn.finance (YFI) برای کسب بازدهی معمولی از این پلتفرم خارج کند. به دلیل نوسانات ارزهای دیجیتال، Aave شامل فرآیند انحلال است. اگر وثیقه‌ای که ارائه می‌کنید به مقدار وثیقه مشخص‌شده در پروتکل باشد وام به شما تعلق می‌گیرد. اگر وثیقه شما کمتر شود، وام به شما تعلق نمی‌گیرد و کارمزد از شما دریافت می‌شود. قبل از ارسال وثیقه، مطمئن شوید که خطرات واریز سرمایه به Aave را درک کرده‌اید.

ارز دیجیتال aave از چه الگوریتمی استفاده می‌کند؟


چطور می‌توان ارز آوه را استخراج کرد؟

اگر به دنبال استخراج رمز ارز آوی هستید، به خاطر داشته باشید که قبل از انجام این کار مدتی را برای تحقیق در مورد اینکه آیا استخراج این ارز دیجیتال واقعاً برای شما سود ایجاد می‌کند یا خیر صرف کنید. قیمت ارز آوه می‌تواند نوسان داشته باشد و تعداد ماینرها نیز در شانس شما برای کسب سود بسیار مؤثر هستند. سخت‌افزاری که برای ماینینگ قوی‌ترین دستگاه است، ASIC‌ها هستند که متأسفانه امروزه با قیمت بسیار بالایی عرضه می‌شوند.


اگر ماینینگ را با کامپیوتر انجام دهید یک GPU نمی‌تواند ارزهای زیادی برای شما استخراج کند، اما برای شروع استخراج انتخاب خوبی خواهد بود. نمودار سودآوری ارز آوه می‌تواند به شما نشان دهد که با نرخ هش 1 مگا ساعت در ثانیه چقدر سود می‌توانید کسب کنید. این نمودارها هزینه‌های برق را نیز پوشش می‌دهند. دشواری استخراج با تعداد ماینرها افزایش می‌یابد و باعث افزایش نرخ هش می‌شود. نرخ هش اساساً میزان قدرت محاسباتی شما برای استخراج بلوک‌های جدید را نشان می‌دهد. درهرصورت برای استخراج آوه می‌توانید از روش‌های زیر استفاده کنید:

چطور می‌توان ارز آوه را استخراج کرد؟


 • استخراج با دستگاه‌های ASIC
 • استخراج با کامپیوتر
 • پیوستن به استخرهای استخراج

ارز aave چه کاربردهایی دارد؟

ارز AAVE برای استفاده در پلتفرم Aave طراحی شده و کاربردهای متنوعی دارد.


وام دادن

نگه‌داشتن توکن‌های AAVE معمولاً به کاربران تخفیف‌هایی در کارمزد معاملاتی روی پلتفرم می‌دهد. وام‌گیرندگانی که توکن‌های AAVE را به‌عنوان وثیقه برای وام‌های خود ارائه می‌دهند، ممکن است از تخفیف‌هایی در کارمزد برخوردار شوند. این وام‌گیرندگان همچنین توانایی دریافت وام‌های بزرگ‌تر را به دست می‌آورند. از طرف دیگر، کاربران می‌توانند به AAVE وام بدهند و سود جمع کنند. درنهایت، وام‌گیرندگان رمزنگاری AAVE می‌توانند وام‌های بدون کارمزد دریافت کنند که این وام‌ها به‌صورت توکن تعیین می‌شوند.


وام گرفتن

شما می‌توانید در پلتفرم آوه یا Aave وام بگیرید و وام خود را به روش‌های مختلف و حتی در پلتفرم‌های دیگر خرج کنید.

ارز aave چه کاربردهایی دارد؟


حاکمیت

مشابه برخی دیگر از توکن‌های DeFi مانند یونی سواپ (UNI)، کوین AAVE نیز یک توکن حکومتی است. نگه‌داشتن ارز AAVE به دارندگان این امکان را می‌دهد تا در مورد تغییرات آتی در پروتکل Aave رأی دهند. معامله گران همچنین می‌توانند در مورد قیمت ارز دیجیتال آوه پیش‌بینی انجام دهند، به این امید که بعداً این ارز را با قیمت پایین بخرند و با قیمت بالاتر بفروشند. معامله گران کوتاه‌مدت هنگام فروش ارزهای خود ملزم به پرداخت مالیات بر ارزهای دیجیتال هستند. بیش از 30 نوع مختلف از ارز دیجیتال وجود دارد که کاربران می‌توانند در پلتفرم Aave وام بدهند یا وام بگیرند. مثل اتریوم، دای، تتر و...


مزایا و معایب ارز دیجیتال Aave

ارز دیجیتال aave مزایا و معایب زیای دارد. در ادامه این موارد را برای شما بیان می‌کنیم.


مزایای Aave

- متن‌باز بودن: Aave پروتکل‌های وام‌دهی خود را به‌صورت متن‌باز درآورده است. کد نویسی منبع باز عموماً ایمن‌تر است، زیرا همتایان هم آن را بررسی می‌کنند. سرمایه‌گذاران باتجربه پروژه‌های منبع باز را به پروژه‌های خصوصی ترجیح می‌دهند، زیرا می‌توانند تمام فعالیت‌ها و عملکردهای پروژه را بررسی کنند. به‌این‌ترتیب هیچ ریسک یا کارمزد پنهانی وجود نخواهد داشت.


- پروتکل غیر حضانتی: آوه یک پلتفرم غیر حضانتی است؛ به این معنی که هرگز ارزهای دیجیتال شما را مستقیماً نگه نمی‌دارد. پلتفرم‌های غیر حضانتی آرامش بیشتری را فراهم می‌کنند، زیرا مالکیت دارایی‌ها بر عهده کاربران است. این پلتفرم‌ها خطر کمتری نیز ازنظر هک شدن دارند.

مزایای aave


- کنترل بدون مالکیت: یکی از بهترین ویژگی‌های aave این است که این پروتکل به وام‌گیرنده اجازه می‌دهد تا بدون داشتن مالکیت مستقیم ارز دیجیتال وام بگیرد. با استفاده از آوه می‌توانید بدون نیاز به معامله دارایی‌های دیجیتال موردعلاقه خود جوایزی کسب کنید. این استراتژی خطر ضرر را کاهش می‌دهد.


- گزینه‌های امتیازدهی: این سیستم برای دستیابی به اهداف سرمایه‌گذاری شما، نرخ بهره پایدار و متغیری را ارائه می‌دهد.


- خصوصی بودن: وقتی از پروتکل وام‌دهی آوه استفاده می‌کنید، هیچ واسطه‌ای در کار نیست. هیچ نهادی بر روی دارایی‌های شما کنترل ندارد و به همین دلیل حریم خصوصی شما حفظ می‌شود.


- انتخاب: مجموعه‌ای عالی از استخرهای وام‌دهی در دسترس کاربران آوه قرار گرفته است. در حال حاضر، این شبکه از بیش از 30 دارایی مختلف مانند دای (DAI)، یو اس دی کوین (USDC)، دلار دیجیتالی (TUSD)، تتر (USDT)، دلار سینتتیکس (sUSD)، بایننس یو اس دی (BUSD)، اتریوم (ETH)، اتلند (LEND)، BAT، KNC، لینک (LINK)، مانا (MANA)، MKR، REP، سینتتیکس (SNX)، رپد بیت کوین (wBTC) و (ZRX) پشتیبانی می‌کند.


معایب Aave

 1. آوه به اندازه برخی از پلتفرم‌های دیگر کاربرپسند نیست.
 2. لیست کمی از کیف پول‌های دیجیتال از آن پشتیبانی می‌کنند.
 3. ارز دیجیتال Aave نرخ‌های سود کمی دارد: اگرچه نرخ بهره پایین برای وام‌گیرندگان عالی است، اما این موضوع برای وام‌دهندگانی که نقدینگی زیادی دارند خوشایند نیست.

معایب Aave


پیش‌بینی قیمت ارز آوه

طبق پیش‌بینی‌های انجام‌شده، قیمت AAVE ممکن است در حدود 350 دلار در سال 2022، 475 دلار در سال 2023، 670 دلار در سال 2024 و 850 دلار تا پایان سال 2025 معامله شود. Aave به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های DeFi در حال رشد است و بسیاری بر این باورند که در مقایسه با رقبای خود، خدمات وام‌دهی ارز دیجیتال بهتری را ارائه می‌کند. به‌طور طبیعی این موضوع نشان می‌دهد که AAVE می‌تواند سرمایه‌گذاری خوبی در آینده باشد.


طبق تحلیل فنی TradingBeasts، این توکن تا پایان سال 2022 با حداکثر قیمت 214.94 دلار به کار خود در این سال پایان می‌دهد، اما پس‌ازآن دوره رشد پایدار خود را آغاز می‌کند و سال 2023 را با 265.36 دلار می‌بندد. قبل از آغاز سال 2024 به بالاترین قیمت خود یعنی 330.41 دلار می‌رسد. با رفتن به سال 2025، این پلتفرم انتظار دارد که قیمت خرید آوه در ابتدای سال 2025 به بالای 335.78 دلار برسد.


در همین حال، WalletInvestor پیش‌بینی می‌کند که AAVE تا قبل از پایان سال 2022 به ارزش 17.14 دلار به ازای هر توکن می‌رسد. تا سال 2025 انتظار می‌رود که AAVE با قیمت متوسط 9.74 دلار معامله شود. درنهایت، پیش‌بینی بلندمدت قیمت DigitalCoinPrice از قیمت آوه بسیار واقع بینانه‌تر است. این توکن تا پایان سال 2022 به 173.01 دلار می‌رسد و در سال‌های 2023 و 2024 به‌طور پیوسته رشد می‌کند. این وب‌سایت انتظار دارد AAVE تا ابتدای سال 2025 به 279.25 دلار برسد.

پیش‌بینی قیمت ارز آوه


آینده ارز دیجیتال آوی

اگر آوه مشارکت‌های بیشتری با شرکت‌های مختلف انجام دهد، می‌تواند در کوتاه‌مدت و بلندمدت قیمت بسیار بالایی داشته باشد. ارزش AAVE احتمالاً بالا می‌رود؛ به این دلیل که کمبود ارز دیجیتال باعث افزایش قیمت دارایی‌ها می‌شود. همیشه به یاد داشته باشید که هیچ سرمایه‌گذاری بدون ریسک نیست. فقط مقداری از پول خود را سرمایه‌گذاری کنید که اضافه است. قبل از تصمیم‌گیری در مورد خرید رمزارزها خوب است که تحقیقات مستقلی در مورد این دارایی‌های دیجیتال انجام دهید.


بر اساس قیمت فعلی AAVE، این ارز دیجیتال می‌تواند به روش زیر شما را به یک میلیونر تبدیل کند. با قیمت 134.71 دلاری آوه، برای خرید 225 عدد از این ارز دیجیتال باید 3903.75 دلار هزینه کنید. درصورتی‌که قیمت پیش‌بینی‌شده توسط Gov Capital برای سال 2025 اتفاق بیفتد، سرمایه شما به 1,202,150.25 دلار تبدیل می‌شود. این بدان معنی است که سرمایه‌گذاری در AAVE می‌تواند تا 3887.23 درصد در فاصله 3 سال سود بدهد. به نظر می‌رسد Aave با پیروی از نمودار رشد و گسترش خود، تبدیل به یکی از رهبران امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) شود.


قیمت ارز دیجیتال آوه

ارز آوه هم مانند سایر ارزهای دیجیتال با نوسان قیمتی در بازار مواجه است. افزایش قیمت ارز دیجیتال آوی درست چند روز پس از عرضه آن در سال 2018 آغاز شد. چند ماه بعد قیمت آوه حدود 1500 درصد رشد کرد. بعدازآن تا آوریل 2020 قیمت ارز آوه نزولی شد. بعدازآن دوباره صعودی شد تا در اواخر سال 2020 قیمت AAVE رشد چشمگیری داشت و طی چند روز بیش از 400 درصد افزایش یافت. برای خرید ارز دیجیتال آوه می‌توانید از صرافی اکسبیتو استفاده کنید. در این صرافی قیمت دقیق هر ارز دیجیتال برای شما نمایش داده می‌شود.


قیمت لحظه‌ای ارز آوه

قیمت ارزهای دیجیتال همواره در نوسان است. قیمت ارز آوه نیز به‌طور مداوم در حال تغییر است و برای همین باید از قیمت لحظه‌ای آن مطلع بشید. با این کار تا حدودی می‌توانید قیمت این ارز دیجیتال را حدس بزنید. در سایت اکسبیتو به قسمت مشاهده همه رمز ارزها بروید و قیمت لحظه‌ای ارز آوه را ببینید.

قیمت ارز دیجیتال آوه - قیمت لحظه‌ای ارز آوه


روند رشد آوه به چه صورت است؟

درست مانند سایر پروژه‌های پیشرو DeFi، توکن بومی Aave از اولین روز معامله خود عملکرد خوبی داشته است. این توکن حاکمیتی از زمان راه‌اندازی در سال 2020 رشد نسبتاً ثابتی داشته است. قیمت AAVE درواقع پس از هفته اول معاملاتش اندکی کاهش یافت و بیشتر ماه اکتبر 2020 را در حدود قیمت 50 دلار ثابت بود. بااین‌حال، از نوامبر قیمت آن شروع به افزایش کرد و نسبتاً روند ثابتی داشت. در هفته اول سال 2021، قیمت AAVE از 100 دلار گذشت و به دنبال یک جهش بازار، ژانویه را با قیمت حدود 312 دلار به پایان رساند.


سپس در اوایل فوریه آوه شاهد افزایش شدید قیمت بود و به 529.26 دلار رسید و قبل از پایان ماه به حدود 324 دلار بازگشت. همه‌چیز در ماه مارس و آوریل نسبتاً به‌هم‌ریخته بود، اما AAVE معمولاً بین 350 تا 400 دلار نوسان داشت. ماه مه 2021 AAVE به بالاترین قیمت خود یعنی 661.69 دلار رسید. این نشان‌دهنده رشد حدود 500 درصدی برای سال 2021 بود و Aave را به‌خوبی به‌عنوان یکی از پلتفرم‌های پیشرو در فضای DeFi معرفی کرد. بااین‌حال، پس از اخبار مربوط به سرکوب نظارتی در چین، قیمت‌ها کاهش یافت و تا پایان ژوئن AAVE در حدود 186 دلار معامله می‌شد. تا ماه سپتامبر قیمت Aave به 414 دلار افزایش یافت و سپس اندکی کاهش یافت تا سال 2021 را با قیمت 255.11 دلار به پایان رساند.


ارز آوی از چه بلاکچینی پشتیبانی می‌کند؟

ارز دیجیتال Aave یک پلتفرم وام‌دهی غیرمتمرکز است که به وام‌دهی و قرض گرفتن دارایی‌های دیجیتال کمک می‌کند. Aave روی بلاکچین اتریوم به‌عنوان یک توکن ERC20 اجرا می‌شود. اجرا بر روی اتریوم به این معنی است که ازنظر مقیاس بندی و امنیت با ویژگی‌های اتریوم مطابقت دارد. اتریوم از الگوریتم اثبات کار استفاده می‌کند. Aave یکی از برترین برنامه‌های مالی غیرمتمرکز در اتریوم است، بیشترین ارزش قفل‌شده و همچنین حجم معاملات را در اختیار دارد.


آوه یک پروتکل منبع باز است، به این معنی که هرکسی می‌تواند نحوه عملکرد آن را ببیند و تأیید کند. این پلتفرم بر روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شود. مجموعه‌ای از قراردادهای هوشمند گزینه‌های مالی غیرمتمرکز را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. قوانین و مقررات ارزهای دیجیتال در سیستم‌عامل‌هایی مانند Aave توسط کد قرارداد هوشمند کنترل می‌شوند.

ارز آوی از چه بلاکچینی پشتیبانی می‌کند؟


کیف پول‌های ارز دیجیتال آوه

همه کیف پول‌ها توکن‌های بومی پلتفرم آوه را نمی‌پذیرند، بنابراین به کاربران توصیه می‌شود برای ذخیره دارایی‌های خود به یکی از کیف پول‌های سازگار با این ارز دیجیتال روی بیاورند. در زیر لیستی از کیف پول‌هایی که از آوه پشتیبانی می‌کنند آمده است:


 1. متامسک
 2. کیف پول MEW
 3. کوین بیس
 4. Authereum
 5. imToken
 6. کیف پول ترزور

کیف پول متامسک از بیشتر ارزهای دیجیتال پشتیبانی می‌کند و استفاده از آن آسان‌تر است. کاربران ایرانی هم می‌توانند از کیف پول اکسبیتو که بسیار امن است استفاده کنند. این کیف پول کاربری آسانی دارد و می‌توانید آن را از سایت اکسبیتو دریافت کنید.


خرید ارز آوه

کاربران ایرانی می‌توانند ارز دیجیتال آوه را از صرافی آنلاین اکسبیتو خریداری کنند. برای خرید رمز ارز آوه باید یک حساب کاربری در سایت اکسبیتو ایجاد کنید. بعدازآن باید برای شارژ حساب خود از طریق کارت‌بانکی اقدام کنید. در اینجا می‌توانید میزان سرمایه خود را وارد کنید تا ماشین‌حساب این صرافی به شما بگوید چه تعداد ارز آوه می‌توانید خریداری کنید. نکته‌ای که وجود دارد این است که در هنگام خریدوفروش ارزهای دیجیتال کارمزد کمی از شما دریافت می‌شود.

خرید ارز آوه - فروش ارز آوه


فروش ارز آوی

صرافی‌های زیادی هستند که از ارز دیجیتال آوی پشتیبانی می‌کنند، اما امنیت و راحتی در استفاده و خریدوفروش مهم‌ترین نکته است. کاربران ایرانی بهتر است برای خریدوفروش ارزهای دیجیتال از صرافی ایرانی استفاده کنند. برای فروش AAVE باید وارد حساب کاربری خود در اکسبیتو شوید و تعداد ارز دیجیتالی که می‌خواهید بفروشید را وارد کنید. قیمت به‌روز برای شما محاسبه می‌شود و با انتخاب دکمه تأیید ارزهای شما فروخته می‌شوند.


خرید و فروش ارز aave در صرافی آنلاین ایرانی اکسبیتو

سرمایه‌گذاران ایرانی که می‌خواهند به فعالیت در بازار ارزهای دیجیتال بپردازند باید یک صرافی امن را برای این کار پیدا کنند. صرافی ایرانی و آنلاین اکسبیتو با سابقه و تیم پشتیبانی قدرتمندی که دارد از شما و دارایی‌هایتان حمایت می‌کند. اگر می‌خواهید ارز دیجیتال AAVE خریداری کنید و از این راه سرمایه خود را افزایش دهید، بهتر است ابتدا برای این کار نمودار ارز aave را بررسی کرده و برای خرید خود تصمیم بگیرید.