خرید ارز دیجیتال آوه | فروش Aave | قیمت AAVE

آوه (Aave) یک پلتفرم غیرمتمرکز وام‌دهی ارز دیجیتال است. آوه (Aave) بر بستر بلاک چین اتریوم قرار دارد و به کاربران خود امکان می‌دهد تا به‌صورت لحظه‌ای ارز دیجیتال وام بگیرند. تنها کاری که باید انجام شود، وثیقه گذاشتن ارزهای دیجیتال در یک قرارداد هوشمند و دریافت وام است. این پلتفرم به کمک بلاک چین، سرویس‌های وام‌دهی را بسیار ساده و کارآمد کرده و نیازی به هیچ واسطه‌ای مانند بانک‌ها نیست. دیفای و امور مالی غیرمتمرکز درحال جایگزین کردن سرویس‌های نظام مالی سنتی هستند و این روند با سرعت بالایی ادامه دارد. در این مقاله شما را با پلتفرم آوه و نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) آشنا می‌کنیم و عوامل موثر بر قیمت ارز دیجیتال آوه را با هم بررسی خواهیم کرد.


قیمت ارز دیجیتال آوه Aave

قیمت ارز دیجیتال آوه Aave

ارز دیجیتال آوه (Aave) در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ وارد بازار شد. توکن AAVE توکن حاکمیتی این پلتفرم است. کاربران آوه می‌توانستند با استفاده از امکانات این پلتفرم، این توکن را در فرایند کشت سود (yield farming) دریافت کنند. قیمت ارز دیجیتال آوه (Aave) در ابتدای ورود به بازار ۵۲.۶ دلار بود. این توکن در ابتدای ورود خود با استقبال خوبی مواجه نشد و پس از یک ماه در پایان سال ۲۰۲۰ به کف قیمتی خود در ۲۶ دلار رسید. با رسیدن به کف قیمتی، توانست انرژ‌ی لازم را برای شروع یک روند صعودی پرقدرت آغاز کرده و پس از حدود ۵ ماه، در ماه می سال ۲۰۲۱، قله قیمتی خود را در ۵۹۵ دلار لمس کند.


ارز دیجیتال آوه (Aave) از میانه سال ۲۰۲۱ به‌همراه دیگر ارزهای دیجیتال وارد روند نزولی شد که تا میانه سال ۲۰۲۳ ادامه داشت. از این زمان توانست خود را ریکاوری کند و در یک روند روبه‌رشد قرار گرفت. درحال‌حاضر که در ماه ژانویه سال ۲۰۲۴ به سر می‌بریم، قیمت ارز دیجیتال آوه (Aave) در محدوده ۹۰ دلاری نوسان می‌کند.


خرید و فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) در ایران

ارز دیجیتال آوه (Aave) یکی از مهم‌ترین ارزهای دیجیتال به شمار می‌آید و صرافی‌های زیادی در سراسر دنیا آن را لیست کرده‌اند. این ارز در صرافی‌هایی مانند بایننس (Binance)، کوین بیس (CoinBase)، کوکوین (Kucoin)، کراکن (Kraken)، اچ تی ایکس (HTX) و غیره معامله می‌شود. بااین‌حال دسترسی به خرید و فروش ارز دیجیتال آوه (Aave) در ایران به‌دلیل تحریم‌های بین‌المللی محدود است. به همین دلیل بهترین راه معامله آوه در ایران استفاده از صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی محسوب می‌شود. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، خرید و فروش آوه را با بهترین قیمت و در سریع‌ترین زمان ارائه می‌دهد. کاربران می‌توانند با خیال راحت و با کمترین کارمزد ارز دیجیتال آوه (Aave) را در صرافی ایرانی اکسبیتو معامله کنند. برای خرید ارز آوه در صرافی اکسبیتو ۳ روش وجود دارد:


1_ خرید و فروش محدود ارز دیجیتال آوه (Aave)


2_ خرید و فروش فوری ارز دیجیتال آوه (Aave)


3_ سواپ یا مبادله ارز دیجیتال آوه (Aave) با دیگر ارزهای دیجیتال


آوه (Aave) چیست؟

آوه (Aave) چیست؟

آوه (Aave) یک پلتفرم وام‌دهی دیفای (DeFI) است و یک پروژه قوی و آینده‌دار به حساب می‌‌آید. آوه نقطه مهمی از نظام مالی را هدف‌گذاری کرده‌ و می‌خواهد دست بانک‌ها را از سرویس‌های وام‌دهی کوتاه کند. درحال‌حاضر اگر کسی بخواهد وام بگیرد، باید اعتبار خوبی در بانک داشته باشد و با گذاشتن وثیقه و سپرده‌گذاری به مدت طولانی، صلاحیت خود را برای دریافت وام احراز کند.


پلتفرم آوه تمام این پروسه طولانی‌مدت را کوتاه و ساده کرده است. کاربران در این پلتفرم به‌راحتی می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را وثیقه‌گذاری کنند و براساس میزان وثیقه خود وام بگیرند. در این پروسه همه‌چیز با کمک قراردادهای هوشمند انجام می‌شوند. کسانی که سرمایه اضافی دارند می‌توانند توکن‌های خود را به دیگران وام دهند و سود دریافت کنند. کسانی هم که به وام نیاز دارند با وثیقه گذاشتن ارز دیجیتال خود وام می‌گیرند و بهره پرداخت می‌کنند. خصوصیات و ویژگی‌های پلتفرم آوه (Aave) عبارت‌اند از:


آوه (Aave) چیست؟

1_ پلتفرم آوه (Aave) بر بستر بلاک چین اتریوم قرار دارد. این پلتفرم به‌جای یک سیستم مرکزی، توسط قراردادهای هوشمند و به‌صورت غیرمتمرکز مدیریت می‌شود.


2_ کاربران پلتفرم آوه (Aave) نباید به هیچ بانک با موسسه مالی مراجعه یا اعتماد کنند. همه مراودات مالی توسط بلاک چین انجام می‌شوند و بر بستر آن ثبت شده‌اند.


3_ استخرهای نقدینگی نقش مهمی در اکوسیستم آوه (Aave) دارند. ارزهای دیجیتال در این استخرها نگهداری شده و به کاربران وام داده می‌شوند. کاربران می‌توانند بیش از ۱۷ ارز دیجیتال مختلف را از قبیل اتریوم (ETH)، مانا (MANA) و بیسیک اتنشن توکن (BAT) در آوه (Aave) وام بگیرند.


4_ کاربران بر اساس مقدار وثیقه‌گذاری‌شان می‌توانند وام دریافت کنند. محدودیتی در توکن‌های وثیقه‌گذاری‌شده نیست. به‌عنوان مثال می‌توان استیبل کوین دای (DAI) را به عنوان وثیقه قرار داد و توکن اتریوم وام گرفت. از این طریق امکان سود بردن از ارزهای دیجیتال مختلف فراهم می‌شود.


5_ یکی از مهم‌ترین وجوه تمایز آوه نسبت به دیگر پلتفرم‌های وام‌دهی، معرفی وام‌های آنی یا فلش لون (Flash loans) است. این وام‌ها نیاز به هیچ وثیقه‌ای ندارند و به‌صورت لحظه‌ای پرداخت و بازپرداخت می‌شوند. طراحی منحصربه‌فرد بلاک چین به پلتفرم‌ها امکان می‌دهد تا از نوآوری‌هایی مانند وام‌های آنی استفاده کنند.


آوه (Aave) چگونه کار می‌کند؟

آوه (Aave) چگونه کار می‌کند؟

آوه (Aave) یک پروتکل وام‌دهی اتوماتیک بر بستر اتریوم است. کاربران با وثیقه گذاشتن ارزهای دیجیتال خود می‌توانند درصدی از وثیقه‌شان را وام بگیرند. به این مقدار، «درصد وام به ارزش دارایی» (loan to value) گفته می‌شود. پلتفرم آوه این درصد را به ۸۰ درصد از وثیقه محدود کرده است. یعنی کاربران می‌توانند تا ۸۰ درصد از ارزش وثیقه خود را وام بگیرند.


در ادامه، جنبه‌های مختلف این پروژه را مورد بررسی قرار می‌دهیم.


قراردادهای هوشمند در آوه (Aave)

سیستم آوه (Aave) با قراردادهای هوشمند کار می‌کند. قراردادهای هوشمند درست مانند قراردادهای عادی وام هستند با یک تفاوت بزرگ که توسط کدهای کامپیوتری اجرا می‌شوند. همه مفاد قرارداد به صورت کد در قراردادهای هوشمند نوشته شده و این سیستم پلتفرم آوه را از واسطه‌ها و موسسات مالی بی‌نیاز می‌کند. به‌عنوان مثال هر زمانی که کاربر قسط وام خود را نپردازد، به‌صورت اتوماتیک از وثیقه او کم می‌شود و نیازی به نامه‌نگاری نیست. یا اگر قیمت وثیقه پایین بیاید، آوه (Aave) خیلی سریع وثیقه‌ها را نقد می‌کند تا دوباره به درصد قبلی وام به ارزش دارایی برگردد.


استخرهای نقدینگی

ارتباط میان وام‌دهندگان و وام‌گیرندگان از طریق استخرهای نقدینگی برقرار می‌شود. وام‌دهندگان ارز دیجیتال خود را در استخرهای نقدینگی سپرده‌گذاری می‌کنند و وام‌گیرندگان وام خود را از این استخرها برمی‌دارند.


وام دادن در آوه (Aave)

وام دادن در آوه (Aave)

برای وام دادن در آوه، کاربران باید کیف پول خود را به پلتفرم وصل کرده و در میان دارایی‌های سپرده‌گذاری‌شده جستجو کنند. با سپرده‌گذاری دارایی دیجیتال خود، سود سالانه به آن‌ها پرداخت می‌شود. به‌عنوان مثال اگر کاربری ارز دیجیتال اتریوم را در پلتفرم آوه سپرده‌گذاری نماید، سود سالانه خود را نیز به‌صورت اتریوم دریافت می‌کند. دارایی‌های مختلفی را می‌توان در پلتفرم آوه سپرده‌گذاری کرد؛ از قبیل:


1_ اتریوم (ETH)


2_ دای (DAI)


3_ آوه (AAVE)


4_ یو اس دی کوین (USDC)


5_ تتر (USDT)


وام گرفتن از آوه

وام گرفتن از آوه

برای وام گرفتن از آوه، کاربران ابتدا باید وثیقه خود را فراهم کنند. با سپرده‌گذاری وثیقه‌ها در استخرهای نقدینگی، کاربران هم سود سالانه دریافت کرده و هم می‌توانند براساس محاسبات پلتفرم، وام بگیرند. هر ارز دیجیتالی که وثیقه گذاشته می‌شود، رفتار قیمتی به‌خصوصی دارد. پلتفرم آوه (Aave) بر اساس ارزش دارایی وثیقه‌گذاری‌‌شده، ارزش دارایی که قرار است وام‌ گرفته شود و نوسان این دارایی‌ها میزان وام را اندازه‌گیری می‌کند. این مقدار به کاربر نمایش داده می‌شود و با تایید کاربر به حساب او واریز خواهد شد.


همه وام‌هایی که در پلتفرم آوه (Aave) پرداخت می‌شوند، ارزش پایین‌تری از وثیقه خود دارند. به این دلیل که در صورت نوسان قیمت‌ها، وام‌دهندگان دارایی خود را از دست ندهند. البته برای وثیقه استیبل کوین‌ها به‌دلیل نوسان پایین آن‌ها، درصد بالاتری وام پرداخت می‌شود.


زمان بازپرداخت وام هیچ محدودیتی ندارد. تنها محدودیت، بازپرداخت وام به همان مقدار دارایی اولیه است. یعنی اگر کسی ۱۰۰ تتر وام بگیرد، باید به همین مقدار بازپرداخت کند.


وام‌های آنی (Flash Loans)

آوه خدمت جدیدی به نام وام‌های آنی یا فلش لون‌ها را به کاربران خود ارائه می‌کند. این وام‌ها در یک بلاک پرداخت و بازپرداخت می‌شوند. این نوع وام‌ها برای معاملات آربیتراژی (arbitrage) در بازار ارزهای دیجیتال مورد استفاده قرار می‌گیرند. به‌عنوان مثال می‌توان از آنها برای سود گرفتن از اختلاف قیمتی در صرافی‌های مختلف ارز دیجیتال استفاده کرد.


کارمزد این وام‌ها در حدود 0.09 درصد است که توسط وام‌گیرنده پرداخت می‌شود.


نقد کردن دارایی و وثیقه در آوه

اگر قیمت وثیقه یک وام از درصد مشخص «وام به ارزش دارایی» پایین‌تر برود، پلتفرم آوه (Aave) به‌صورت اتوماتیک قسمتی از آن را می‌فروشد و نقد می‌کند. در این پروسه بیش از ۵۰ درصد از وثیقه به فروش می‌رود تا وام بازپرداخت شود و درصد «وام به ارزش دارایی» به محدوده مورد نظر برگردد.


بنیان‌گذاران آوه (Aave) چه افرادی هستند؟

بنیان‌گذاران آوه (Aave) چه افرادی هستند؟

ارز دیجیتال آوه (Aave) در سال ۲۰۱۷ و توسط استنی کولچوف (Stani Kulechov) پایه‌گذاری شد. کولچوف در رشته حقوق و در کشور فنلاند تحصیل کرده است و این پروژه را از زمان دانشجویی خود استارت زد. پلتفرم آوه در ابتدا ای تی اچ لند (ETHLend) نام داشت و با توکن LEND معامله می‌شد. آوه در همان سال ۲۰۱۷ در فرایند عرضه اولیه کوین (ICO) قرار گرفت و به میزان حدود یک میلیارد دلار فروخت. عرضه اولیه کوین مانند عرضه اولیه سهام در بازار بورس است. ارزهای دیجیتال با قیمت مشخص و در روز مشخصی عرضه می‌شوند و بر اساس عرضه و تقاضای بازار، قیمت ارز درمی‌آید.


هر ۱۰۰ توکن LEND پس از تغییر نام به یک توکن AAVE تبدیل شد و عرضه کل آن به ۸ میلیون توکن AAVE کاهش پیدا کرد. تفاوت میان ETHLend و آوه در ساختار آنها بود. ETHLend وام‌گیرندگان و وام‌دهندگان را به‌صورت مستقیم به هم متصل می‌کرد، اما آوه از استخرهای نقدینگی استفاده می‌کند. آوه در زبان فنلاندی به معنای روح است و ETHlend به یکی از زیرمجموعه‌های آن تبدیل شد.


علاوه‌بر پلتفرم وام‌دهی، آوه درحال توسعه پلتفرم‌ بازی‌های بلاک چینی، یک پلتفرم برای ترید ارزهای دیجیتال و سرویس‌های پرداختی نیز هست.


چه چیزی آوه (Aave) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی آوه (Aave) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

پلتفرم آوه (Aave) در بازار دیفای (Defi) منحصربه‌فرد بوده و گفته می‌شود که یکی از برترین بازارهای مالی غیرمتمرکز از نظر نقدینگی و ویژگی های فنی است. آنچه آوه را از سایر پلتفرم‌های بلاک چینی متمایز می‌کند توانایی وام دادن و وام گرفتن تعداد زیادی از ارزهای دیجیتال است؛ از جمله ارزهای برتر مانند اتریوم (ETH) و سایر آلت کوین‌ها و استیبل کوین‌ها.


سایر ویژگی‌های آوه عبارت‌اند از:


  • آوه امکان تازه‌ای را به نام وام‌های فوری به بازار معرفی کرد. این ویژگی به کاربران پروتکل، امکان وام گرفتن ارزهای دیجیتال بدون سپردن وثیقه را می‌دهد. در وام‌های فوری کاربران باید وام را در یک بلاک دریافت و بازپرداخت کنند.

  • آوه همچنین با تعداد زیادی از پلتفرم‌های دیفای سازگار است. این ویژگی ارزشمندترین گزینه برای افرادی بوده که آوه را برای وام گرفتن و وام دادن ارزهای دیجیتال انتخاب می‌کنند.

  • تا ژوئیه 2020، سیستم آوه یکی از فعال‌ترین اکوسیستم‌های وام‌دهی غیرمتمرکز در اتریوم با بیش از ۱۷۰ میلیون دلار سپرده بوده است. پلتفرم‌های وام‌دهی رقیب شامل کامپاند و میکر هستند که هر کدام بیش از 600 میلیون دلار سپرده دارند.

ارز دیجیتال آوه (Aave) چیست؟

ارز دیجیتال آوه (Aave) چیست؟

در ماه اکتبر سال ۲۰۲۰ پروژه آوه توکن حاکمیتی خود را به نام AAVE راه‌اندازی کرد. این توکن برای حاکمیت در پروتکل آوه استفاده می‌شود. دارندگان آن می‌توانند در موارد مختلفی تصمیم‌گیری کنند؛ مثل دارایی‌های تازه‌ای که قرار است به بازار وام‌ آوه اضافه شوند، یا میزان وثیقه و کارمزد وام دارایی‌های مختلف.


امکان استیکینگ توکن AAVE نیز وجود دارد. کاربران با استیک این توکن در تقویت امنیت آوه شرکت می‌کنند و نقدینگی آن را افزایش می‌دهند. همچنین بابت مشارکت خود ارز دیجیتال آوه را پاداش می‌گیرند. بازدهی سالانه استیکینگ توکن AAVE در حدود ۹ درصد است.


استیکینگ در پلتفرم آوه با شبکه‌های اثبات سهام تفاوت دارد. به‌عنوان مثال، اتریوم، کاردانو یا آوالانچ شبکه‌های اثبات سهام هستند که در آن ولیدیتورها از کوین‌های سپرده‌گذاری شده خود برای اعتبارسنجی تراکنش‌ها بهره می‌برند؛ اما در پلتفرم آوه، کاربران وجوه خود را به ماژول امنیتی (Safety Module Aave) واریز می‌کنند. این استخر نقدینگی برای وام گرفتن طراحی نشده و در عوض، به عنوان یک صندوق ذخیره‌ برای اطمینان از تامین نقدینگی در شرایط بحرانی بازار عمل می‌کند. تا ماه اوت 2022، کاربران 337.63 میلیون دلار توکن AAVE را استیک کرده‌اند.


توکنومیک ارز دیجیتال آوه AAVE

توکنومیک ارز دیجیتال آوه AAVE

توکن پروتکل آوه در دوران ای تی اچ (ETHLend) با نام LEND راه اندازی شد. کولچوف در سال 2017 یک عرضه اولیه کوین (ICO) برپا ساخت و در آن 16.2 میلیون دلار از سرمایه‌گذاران با قیمت 0.016 دلار به ازای هر توکن جمع‌آوری کرد. در سال 2020 او تصمیم گرفت که نام توکن‌ها را تغییر دهد و همچنین عرضه توکن را به‌شدت کاهش داد.


دارندگان توکن LEND می‌توانستند 100 توکن را با یک عدد توکن AAVE مبادله کنند، که عرضه توکن را از 1.3 میلیارد LEND به 13 میلیون AAVE کاهش داد. کولچوف همچنین تصمیم گرفت 3 میلیون توکن دیگر را به ذخیره اکوسیستم آوه اضافه کند. توزیع اولیه توکن AAVE به‌صورت زیر انجام شد:


1_30 درصد از عرضه برای توسعه پلتفرم


2_ 20 درصد برای توسعه تجربه کاربری در پلتفرم


3_ 20 درصد برای مدیریت و امور قانونی پروتکل آوه


4_ 20 درصد برای تبلیغات و بازاریابی


5_ 10 درصد برای هزینه‌های متفرقه


توکنومیک ارز دیجیتال آوه AAVE

پس از توزیع اولیه توکن AAVE، مابقی توکن‌ها به‌صورت زیر اختصاص داده شدند:


1_ 23 درصد به بنیان‌گذاران تعلق گرفت.


2_ 77 درصد به سرمایه‌گذاران ارائه شد.


عرضه کل توکن‌های AAVE شانزده میلیون توکن است.


مزایا و معایب آوه (Aave) کدامند؟

آوه به‌عنوان یکی از بهترین پلتفرم‌های وام‌دهی ارزهای دیجیتال مزایای زیادی دارد، در جدول زیر مزایا و معایب این پلتفرم را برای شما آورده‌ایم:


مزایا و معایب آوه (Aave) کدامند؟

ارز دیجیتال آوه (AAVE) را کجا ذخیره کنیم؟

ارز دیجیتال آوه (AAVE) یک توکن از نوع ERC-20 است. بنابراین می‌توان آن را در هر کیف پول پشتیبان توکن‌های ERC-20 ذخیره کرد. گزینه‌های زیادی برای ذخیره امن ارز دیجیتال آوه (Aave) وجود دارند. سرمایه‌گذاران می‌توانند از بین کیف پول‌های سخت افزاری، آنلاین و نرم‌افزاری، کیف پول مناسب خود را انتخاب کنند.


  • متامسک (MetaMask)

  • تراست ولت (Trust Wallet)

  • لجر (Ledger)

  • ترزور (Trezor)

  • کیف پول اختصاصی اکسبیتو

علاوه‌بر کیف پو‌ل‌های سخت‌افزاری، نرم‌افزاری و آنلاین، شما می‌توانید ارز دیجیتال آوه (AAVE) خود را در کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو نیز ذخیره کنید. این کیف پول بسیار امن است و به شما کمک می‌کند که در هزینه انتقال رمز ارزهایتان صرفه‌جویی نمایید.


خرید ارز دیجیتال آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با بهترین قیمت و کمترین کارمزد امکان‌پذیر است. شما می‌توانید در قسمت قیمت لحظه‌ای، قیمت ارز دیجیتال آوه (AAVE) را در هر ساعت از شبانه‌روز بررسی کنید و در زمان مناسب خرید خود را انجام دهید. مراحل خرید ارز دیجیتال آوه در صرافی اکسبیتو عبارت‌اند از:


1_ ثبت نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو در دو مرحله انجام می‌شود. در مرحله اول که کمتر از یک دقیقه طول می‌کشد، شما می‌توانید ارز دیجیتال آوه (AAVE) را در صرافی خرید و فروش کنید. با تکمیل مرحله دوم به امکانات بیشتری دسترسی خواهید داشت. برای اطلاع از جزئیات مراحل احراز هویت می‌توانید به بخش مربوطه در صرافی مراجعه نمایید.)


3_ اطلاعات حساب و کارت بانکی خود را برای واریز وجه ثبت نمایید. (واریز وجه توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید ارز دیجیتال آوه (AAVE) در بازارهای ریالی باید به مقدار مورد نظر، حساب خود را در صرافی اکسبیتو شارژ کنید. اگر هم می‌خواهید با تتر خرید انجام دهید، به میزان مورد نظر به کیف پول خود در صرافی اکسبیتو، تتر منتقل کنید.


5_ پس از ثبت و تایید سفارش، ارز دیجیتال آوه (Aave) خریداری‌شده به کیف پول شما منتقل خواهد شد.


فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) در صرافی اکسبیتو در سریع‌ترین زمان ممکن انجام می‌شود. پس از فروش ارز دیجیتال آوه، وجه حاصل از آن به‌صورت آنی قابل برداشت است. مراحل فروش ارز دیجیتال آوه (Aave) در صرافی اکسبیتو به شرح زیر هستند:


1_ ثبت نام در صرافی اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت صرافی اکسبیتو


3_ ثبت اطلاعات حساب بانکی برای برداشت وجه


4_درصورتی‌که ارز دیجیتال آوه (AAVE) شما در کیف پول صرافی اکسبیتو قرار دارد، می‌توانید به‌راحتی سفارش فروش خود را ثبت کنید، اما اگر ارز دیجیتال شما در کیف پول خارج از صرافی است، باید آن را به کیف پول صرافی اکسبیتو منتقل کنید.


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال آوه (Aave) در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش آوه، وجه حاصل از آن یا معادل تتری میزان فروش، به حساب یا کیف پول صرافی شما منتقل می‌شود. با تسویه حساب آنی صرافی اکسبیتو، می‌توانید آن را در حساب بانکی خود دریافت کنید.


تسویه حساب آنی آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب آنی آوه (AAVE) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب ریالی پس از فروش ارزهای دیجیتال در صرافی اکسبیتو به‌صورت آنی است. این تسویه حساب از طریق ۱۴ بانک معتبر و تا سقف ۵۰ میلیون تومان به‌صورت روزانه انجام می‌شود. شما پس از فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) می‌توانید وجه حاصل از فروش خود را در فاصله زمانی بین ۳ ثانیه تا یک دقیقه بعد دریافت کنید. امکان تسویه حساب آنی به صورت ۲۴ ساعته و در تمام طول هفته فراهم است.


درصورتی‌که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال آوه (AAVE) یا تسویه حساب آنی این رمز ارز با مشکلی مواجه شدید، به بخش سوالات متداول صرافی اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین همکاران ما در واحد پشتیبانی پاسخگوی سوالات شما به‌صورت آنلاین در ۲۴ ساعت شبانه‌روز هستند.