خرید آوه و فروش AAVE | قیمت اوه

با گسترش علم و تکنولوژی کار انسان‌ها هم راحت‌تر شده است. پروتکل‌های مالی چند سالی است که به دنیای ارزهای دیجیتال راه یافته‌اند. هرکدام از این پروتکل‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. یکی از این پروتکل‌ها آوه است. آوه (Aave) یکی از بزرگ‌ترین و محبوب‌ترین پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi) در جهان است. در عمل، دیفای (DeFi)به این معنی است که خدمات مالی سنتی بر روی یک بلاکچین غیرمتمرکز ارائه می‌شود و نیاز به اشخاص ثالث مانند بانک‌ها را از بین می‌برد.


ارز دیجیتال آوه چیست؟

بیشتر پروتکل‌های DeFi ازجمله آوه بر روی بلاکچین اتریوم توسعه یافته‌اند. آوه در حال حاضر محبوب‌ترین سرویس وام غیرمتمرکز جهان است. کاربران می‌توانند با واریز ارزهای دیجیتال خود به این پلتفرم سود کسب کنند یا ارزهای دیجیتال کاربران دیگر را وام بگیرند. همه این اقدامات بدون دخالت اشخاص ثالث مانند بانک‌ها امکان‌پذیر است. خدمات آوه به‌طور مداوم در حال رشد است. در برخی مواقع آوه به کاربران خود خدمات متنوع‌تری را نسبت به چندین بانک سنتی ارائه می‌دهد.آوه یک پروتکل DeFi توزیع‌شده و منبع باز است که توکن مخصوص به خود به نام آوه را نیز دارد. این ارز دیجیتال با نماد AAVE در بازار معامله می‌شود. توکن AAVE یک توکن حکومتی در پروتکل آوه است. دارندگان توکن AAVE می‌توانند به توسعه آوه رأی دهند و بنابراین با اقدامات خود بر رشد و توسعه پروتکل تأثیر بگذارند. علاوه بر این، آوه امکان استیکینگ هم دارد که در آن صاحبان توکن AAVE می‌توانند در صورت تمایل توکنهای AAVE خود را در این سرویس قفل کنند و سود بگیرند. شما می‌توانید با سپرده‌گذاری ارز دیجیتال آوه به‌صورت سالانه سود بگیرید.


آوه چیست؟

استیکینگ در آوه یک سازوکار امنیتی است که از مشکلات نقدینگی جلوگیری کرده و از وجوه سپرده‌گذاران سرویس در مواقع سقوط ناگهانی بازار محافظت می‌کند. با قرار دادن یک توکن AAVE، می‌توان درازای توکنهای سپرده‌شده در سرویس سود دریافت کرد.

آوه AAVE بلاکچین مخصوص به خود را ندارد و این پروتکل مانند سایر پروتکل‌های DeFi بر روی بلاکچین اتریوم کار می‌کند. پروتکل آوه در حال حاضر از چندین ارز دیجیتال ساخته‌شده بر روی بلاکچین اتریوم پشتیبانی می‌کند و دامنه خدمات آن به‌طور مداوم در حال افزایش است. در مورد محبوبیت آوه باید بگوییم که این پروتکل یکی از مهم‌ترین پروتکل‌های DeFi در جهان از نظر مقدار ثروت قفل‌شده در آن است.

تولد AAVE

آوه در سال 2017 تأسیس شد. بنیان‌گذار این پروتکل و همچنین مدیرعامل فعلی آن استانی کولچوف (Stani Kulechov) است. دفتر مرکزی آوه در حال حاضر در لندن قرار دارد و بسیاری از ماهرترین متخصصان در دنیای ارزهای دیجیتال را به کار گرفته است. آوه در ابتدا با نام اتلند (ETHLend)شناخته می‌شد. در سال 2017 ETHLend پیشنهاد عرضه اولیه سکه (ICO) را ارائه کرد و 16.2 میلیون دلار سرمایه جذب کرد. سال بعد ETHLend نام خود را به Aave تغییر داد. در ادامه تغییر نام، مدل عملکرد سرویس نیز تغییر کرد. به دلیل مدل عملیاتی جدید، ارائه نقدینگی به پروتکل آسان‌تر بود.

تولد آوه

پروتکل آوه در ژانویه 2020 در شبکه اتریوم شروع به کار کرد. آوه همچنین در سال 2020 مجوز اداره رفتار مالی بریتانیا را دریافت کرد. پس از دریافت مجوزها،اداره آوه را به موسسه رسمی پول الکترونیک تبدیل کرد. آوه از همان ابتدا یکی از برجسته‌ترین پیشگامان پروتکل‌های DeFi بوده و با فعالیت‌های خود مسیر کل DeFi را تعیین کرده است.


نحوه عملکرد آوه

پروتکل‌های مختلف دیفای (DeFi) یک بازار آزاد را برای همه فراهم می‌کنند که بسیار کارآمدتر از سیستم بانکداری سنتی هستند. DeFi خدمات آشنا از بانک‌های سنتی را از سیستم‌های متمرکز موجود به سیستم‌های غیرمتمرکز کاملاً جدید می‌آورد. مزایای آوه و دیگر پروتکل‌های DeFi نسبت به شبکه‌های متمرکز فعلی غیرقابل‌انکار است. یکی از ویژگی‌های اساسی که آوه را از سیستم‌های متمرکز جدا می‌کند، منبع باز بودن است. آوه بر روی یک بلاکچین منبع باز عمل می‌کند، بنابراین عملکرد آوه کاملاً شفاف است. کاربران این پروتکل و کسانی که در توکن AAVE سرمایه‌گذاری می‌کنند، از پیشرفت فعلی پروژه اطلاع دارند.


آوه یک سیستم کاملاً غیرمتمرکز است و خود این سرویس ارزهای دیجیتال سپرده‌شده توسط کاربران در سرویس را مدیریت نمی‌کند. بنابراین، مالکیت ارزهای دیجیتال در این پروتکل همیشه بر عهده کاربران است. مالکیت توکن در هیچ مرحله‌ای از فرآیند به آوه منتقل نمی‌شود. این پروتکل در اصل با ارائه‌دهندگان خدمات مالی سنتی و متمرکز بسیار متفاوت است.


ویژگی متمایز آوه

آوه یک سرویس وام غیرمتمرکز همتا به همتا است، بنابراین مسئولیت کاربران این است که نقدینگی را با وام‌دهی در این پروتکل تأمین کنند. کاربران آوه می‌توانند بابت وجوهی که به این سرویس واریز می‌کنند، سود کسب کنند. آوه به سپرده‌گذاران مقداری از توکنهای بهره دار خود (توکن Aave بهره دار) را می‌دهد. توکن‌های Aave در زمان سپرده‌گذاری ایجاد می‌شوند و با بازخرید سپرده از بین می‌روند. به‌عنوان‌مثال، اگر می‌خواهید توکن‌های LINK (توکن بومی چین لینک) را در پروتکل آوه واریز کنید، در عوض توکن آوه را دریافت خواهید کرد.

ویژگی های آوه

Tokens آوه اجازه می‌دهد تا سپرده‌های کاربر در پروتکل آوه قفل نشوند. درآمد بهره‌ای که توسط توکن آوه به دست می‌آید به شما این امکان را می‌دهد که وجوه بیشتری را از مبلغی که در ابتدا در هنگام بازخرید سپرده‌گذاری کرده‌اید از سرویس برداشت کنید. پس از بازخرید سپرده، توکن‌ها به ارز اولیه سپرده‌شده در پروتکل مبادله می‌شوند.


علاوه بر تأمین نقدینگی، امکان قرض گرفتن از پروتکل آوه نیز وجود دارد. آوه یک سرویس وام کاملاً خودکار ارائه می‌دهد که در آن هرکسی می‌تواند ارزهای رمزنگاری‌شده را از این سرویس بدون فرآیندهای دست‌وپا گیر و زمان‌بر بانک‌های سنتی وام بگیرد. مهم‌ترین مزیت خدمات وام آوه این است که می‌توان با استفاده از خدمات بدون فروش ارزهای دیجیتال، نقدینگی به دست آورد.


وام AAVE

در عمل، وام گرفتن همیشه مستلزم وثیقه گذاری بیش‌ازحد است؛ یعنی مقدار وثیقه باید خیلی بیشتر از مبلغ وام باشد. هر چه تفاوت بین میزان وثیقه و مبلغ وام بیشتر باشد، از دید وام‌گیرنده بهتر از وام محافظت می‌شود. نرخ مبادله ارزهای دیجیتال می‌تواند خیلی سریع تغییر کند. کاهش ناگهانی و شدید نرخ ارز می‌تواند منجر به وضعیتی شود که پروتکل آوه به‌طور خودکار بخشی از وثیقه سپرده‌شده را برای کاهش کل وام می‌فروشد.


آوه به کاربران خود یکی از گسترده‌ترین محدوده‌های نرخ بهره را برای خدمات DeFi ارائه می‌دهد. وام‌گیرندگان ارزهای دیجیتال می‌توانند از گزینه‌های نرخ بهره مختلف از نرخ بهره ثابت گرفته تا نرخ بهره متغیر استفاده کنند. طیف گسترده‌ای از نرخ‌های بهره مختلف تضمین می‌کند که هر کس می‌تواند نرخ بهره‌ای را پیدا کند که به بهترین وجه مطابق با میل خودش است. همچنین، کاربران می‌توانند در صورت نیاز بین نرخ‌های بهره مختلف جابجا شوند.


خرید آوه از صرافی ایرانی

آوه یکی از محبوب‌ترین پروتکل‌های DeFi در جهان است. از سوی دیگر، دیفای یکی از مهم‌ترین چیزهایی است که توسط ارزهای دیجیتال و بلاکچین ممکن شده است. بسیاری از کارشناسان معتقدند که دیفای در آینده روش استفاده از خدمات بانکی را تغییر خواهد داد. پروتکل DeFi یک موجودیت منحصربه‌فرد با مزایای قابل‌توجه نسبت به سیستم‌های سنتی است. اگر شما هم می‌خواهید از مزایای پروتکل آوه برخوردار شوید و ارز دیجیتال آوه را بخرید، می‌توانید از طریق صرافی ایرانی اکسبیتو اقدام کنید. این صرافی امکانات ویژه‌ای را به کاربران ایرانی ارائه می‌دهد و ثبت‌نام در آن بسیار آسان است.


خرید آوه از صرافی ایرانی

سرمایه‌گذاری در آوه با خرید توکن این پروتکل به نام AAVE امکان‌پذیر است. دارندگان ارز آوه می‌توانند بر توسعه پروتکل تأثیر بگذارند و برای توکن‌هایی که در سرویس قفل کرده‌اند، درآمدهای سهام کسب کنند. قیمت ارز آوه به افزایش استفاده از این پروتکل و محبوبیت خدمات DeFi بستگی دارد. فرض کنید مردم از مزایای خدمات DeFi نسبت به سیستم سنتی حمایت کرده و شروع به استفاده از خدمات DeFi می‌کنند. در این صورت، محبوبیت پروتکل آوه و در ادامه قیمت ارز آوه افزایش پیدا خواهد کرد.


کلام آخر
پروتکل آوه به‌طور فعال درحال‌توسعه است و در آینده طیف خدمات ارائه‌شده توسط این پروتکل به‌احتمال‌زیاد رشد خواهد کرد. آوه موفق شده است پروتکل DeFi با کاربری آسان و قابل‌اعتماد را برای کاربران خود فراهم کند. این پروتکل دائماً در تلاش برای تکامل و ایجاد نوآوری است. آوه در بین کسانی که روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند محبوبیت فوق‌العاده‌ای به دست آورده و داستان آن تازه شروع شده است.