خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

با افزایش روزافزون تبلیغات دیجیتال در فضای وب و شبکه‌های اجتماعی، این صنعت به صنعتی پر درآمد تبدیل شده، اما نواقص زیادی در آن به چشم می‌خورد.کاربران شبکه‌های اجتماعی و اینترنت، هر روز با سیل زیادی از تبلیغات در فضای وب مواجه می‌شوند که می‌تواند آزاردهنده باشد و سرعت اینترنت و لود شدن صفحات وب را پایین بیاورد. از طرف دیگر، اطلاعات شخصی و محرمانه هر فرد نیز بدون اجازه آنها مورد استفاده قرار می‌گیرد و به حریم خصوصی کاربران احترام گذاشته نمی‌شود.


تبلیغات موبایلی نیز به صورت متوسط حدود ۲۱ درصد از شارژ باتری‌ها را کاهش می‌دهد.


به همین دلیل نرم‌افزارهایی برای بلاک کردن تبلیغات در وب به وجود آمده‌اند که کاربران با استفاده از آنها، می‌توانند تبلیغات را کاهش دهند، اما این مساله باعث کاهش درآمد کسب و کارها خواهد شد.


در این میان ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) برای بهبود وضعیت تبلیغات دیجیتالی در فضایی غیرمتمرکز به وجود آمده‌است. این پروژه قصد دارد تبلیغات دیجیتالی و نحوه ارائه آنها را بهبود بخشد و حریم خصوصی کاربران را نیز حفظ کند. در این مقاله با ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) و نحوه خرید و فروش آن در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو آشنا می‌شویم.


ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) چیست؟.png

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) چیست؟

بیسیک اتنشن توکن یا ارز دیجیتال بَت که با نماد اختصاری (BAT) در بازار ارزهای دیجیتال حضور دارد، یک توکن بر پایه ارز دیجیتال اتریوم است. این ارز دیجیتال قصد دارد تا صنعت ۳۵۰ میلیارد دلاری تبلیغات دیجیتال را با پلتفرم خود دگرگون کند. بیسیک اتنشن توکن (بَت)، یک محل تبادل تبلیغات دیجیتال بر روی بلاک چین است که در برابر هرگونه دزدی و خرابکاری مقاوم است. پلتفرم بیسیک اتنشن توکن (Basic attention Token) می‌خواهد تجربه تبلیغاتی را هم برای مشتریان و هم برای کسب و کارها فراهم سازد که شفاف و غیرمتمرکز است و برای هر دو طرف سودمند است.


مرورگر اینترنتی Brave Browser

توکن بَت (BAT) یک توکن کاربردی برای استفاده در مرورگر اینترنتی Brave است. مرورگر اینترنتی Brave یک مرورگر مانند گوگل کروم، سافاری و فایرفاکس است، اما یک تفاوت مهم و اساسی با آنها دارد. این پروژه بر روی ایجاد یک مرورگر اینترنتی کاملا خصوصی تمرکز داشته است که تجربه کاربری بهتری را نسبت به دیگر مرورگرهای موجود ارائه می‌دهد.


مرورگر Brave به صورت پیش فرض تبلیغات را در سایت‌های اینترنتی حذف می‌کند و تنها تبلیغات مشخص شده را به کاربران نمایش می‌دهد. به کاربران این امکان داده می‌شود که میان مشاهده کردن یا مشاهده نکردن تبلیغات یک گزینه را انتخاب کنند. در صورتی که کاربر، گزینه مشاهده تبلیغات را انتخاب کند، مقداری از درآمد تبلیغات را هم دریافت خواهد کرد و از این طریق سود می‌کند. علاوه بر این، کاربران می‌توانند در مرورگر Brave به تولیدکنندگان محتوا، توکن بَت BAT پاداش دهند و به صورت ماهانه حساب خود را شارژ کنند.


جستجوگر Brave از طریق هوش مصنوعی و الگوریتم‌های یادگیری ماشین، محتوای هر سایت را چک می‌کند و تبلیغات متناسب با آن را به نمایش می‌گذارد. همچنین با کمک فیدبکی که از کاربران خود می‌گیرد، این فرایند را بهینه‌تر کرده و تجربه کاربری لذت‌بخش‌تری را برای کاربران خود فراهم می‌سازد. همه داده‌هایی که از کاربران جمع‌آوری می‌شود به صورت رمزنگاری شده و محفوظ نگه‌داری می‌شوند و کسی نمی‌تواند به این داده‌ها دسترسی داشته باشد.


رابطه میان کاربران، تبلیغ‌کننده‌ها و پلتفرم‌های منتشر‌کننده محتوا را می‌توان در مراحل زیر خلاصه کرد:


تبلیغ‌کننده‌ها: به کاربران برای دیدن تبلیغاتشان، ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن یا بَت پراخت می‌کنند.


کاربران: می‌توانند برای دیدن تبلیغات، توکن بَت (BAT) پاداش بگیرند و قسمتی از پاداش خود را به تولیدکنندگان محتوا و پلتفرم‌های رسانه‌ای پرداخت کنند.


رسانه‌ها و پلتفرم‌های انتشار محتوا: به عنوان پاداش، توکن بَت (BAT) دریافت می‌کنند که به درآمد حاصل از تبلیغاتشان اضافه می‌شود.


چه کسانی ارز دیجیتال بَت BAT را به وجود آوردند؟.png

چه کسانی ارز دیجیتال بَت BAT را به وجود آوردند؟

شرکت نرم‌افزاری Brave Software در سال ۲۰۱۵ و توسط برندان ایچ و برایان باندی به وجود آمد. برندان ایچ (Brendan Eich) شخصیت مهم و بزرگی در دنیای تکنولوژی است. او زبان برنامه‌نویسی محبوب و پرکاربرد جاوا اسکریپت را ساخته‌ و در توسعه مرورگر معروف فایرفاکس نقش کلیدی داشته‌است. برایان باندی نیز در تیم توسعه مرورگر فایرفاکس بوده و در شرکت‌های بزرگ دیگری مانند Khan Academy حضور داشته‌است.


توکن ارز دیجیتال بَت در سال ۲۰۱۷ و در عرضه اولیه کوین (ICO) وارد بازار شد و در کمتر از یک دقیقه توانست ۳۵ میلیون دلار بفروشد. این حراج اولیه و میزان فروش آن یکی از پرسرعت‌ترین عرضه اولیه کوین‌ها در تاریخ ارزهای دیجیتال بوده‌است. با این حال این نکته را باید در نظر بگیریم که کل افرادی که در حراج اولیه شرکت کردند ۱۳۰ نفر بودند و نیمی از توکن‌های بَت توزیع شده، توسط ۵ فرد اول خریداری شده‌اند. این مساله می‌تواند به این معنا باشد که ارز دیجیتال بَت (BAT) مانند دیگر ارزهای دیجیتال آنقدر غیرمتمرکز نیست.


نسخه مرورگر Brave 1.0 در ماه نوامبر سال ۲۰۱۹ لانچ شد که اولین نسخه کامل از این مرورگر بود. این مرورگر قبل از آن هم در نسخه بتا موجود بود، اما در نسخه ۱.۰ دیگر امکانات آن مانند تبلیغات و پاداش نیز به مرورگر Brave اضافه شد.

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT).png

سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)

آیا توکن بَت بخریم؟

ارز دیجیتال بَت مزایا و موارد استفاده مهم و پرکاربردی دارد که منجر به بالارفتن ارزش آن در آینده خواهد شد. یکی از دلایل مهم برای سرمایه‌گذاری یا خرید و فروش یک ارز دیجیتال، عوامل بنیادی و موارد استفاده آن است. هرچه یک ارز دیجیتال، بیشتر مورد استفاده قرار گیرد و تقاضای آن بالاتر باشد، قیمتش هم بالا خواهد رفت.


مرورگر Brave که ارز دیجیتال بَت، توکن بومی آن است، نسبت به دیگر مرورگر‌های فضای وب، امکانات تازه و جذابی را به کاربران خود ارائه می‌کند. این مرورگر از تکنولوژی خود برای اندازه‌گیری میزان توجه کاربران استفاده می‌کند و محتوای نمایش‌داده شده را از این طریق بهبود می‌بخشد. Brave با بلاک کردن تبلیغات و ربات‌های دنبال‌کننده در وب، سرعت لود شدن صفحات را نیز افزایش می‌دهد.


ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) با شریک کردن کاربران در سود تبلیغات، بازار پرمخاطبی را به وجود می‌آورد و از این طریق در بازار ارزش کسب می‌کند. تولیدکنندگان محتوا نیز از این طریق به صورت مستقیم درآمد کسب می‌کنند و به نوعی واسطه‌ها از میان برداشته می‌شوند. با وجودی که این ارز دیجیتال رقبای بسیاری در بازار دارد، اما توانسته در این رقابت جایگاه اول را کسب کند و نسبت به آنها با فاصله زیادی موفق‌تر باشد. در مرورگر Brave در حال حاضر بیش از یک میلیون تولیدکننده محتوا ثبت نام کرده‌اند که نام‌های بزرگی مانند ویکیپدیا، سایت گاردین، مجله خبری واشنگتن پست و حتی خواننده رپ، فیفتی سنت به چشم می‌خورند.


آینده ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)

با افزایش تعداد کاربران در مرورگر Brave، تبلیغات بیشتری هم وارد آن خواهد شد و در نتیجه تقاضا برای پاداش گرفتن توکن بَت هم افزایش می‌یابد. کاربران با دیدن تبلیغات، توکن بَت دریافت می‌کنند و اکوسیستم ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن بزرگ و بزرگ‌تر خواهد شد. این مساله قیمت ارز دیجیتال بَت (BAT) را افزایش می‌دهد و ارزش بازار آن هم در آینده بیشتر خواهد شد. چون عرضه توکن بَت نیز محدود است، باعث کمیاب شدن و در نتیجه ارزش بالاتر آن می‌شود.


قیمت ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT).png

قیمت ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن دارای سقف عرضه ۱.۵ میلیارد عددی است. یعنی تنها ۱.۵ میلیارد توکن بَت در چرخه بازار ارزهای دیجیتال وجود خواهد داشت. در حال حاضر همه این تعداد توکن وارد چرخه شده‌اند. یک میلیارد توکن بَت (BAT) در عرضه اولیه کوین در سال ۲۰۱۷ وارد چرخه شد. ۲۰ میلیون از آن وارد استخر توسعه کوین شده و ۳۰۰ میلیون از توکن بَت در استخر دیگری برای رشد کاربران این ارز دیجیتال ذخیره شده‌است.


قیمت ارز دیجیتال بَت در ابتدای ورود به بازار در ماه ژوئن سال ۲۰۱۷، ۰.۱۷ دلار بود، اما یک ماه بعد با ریزش قیمت به کف قیمتی خود در ۰.۰۷ دلار رسید. با این حال توانست خود را ریکاوری کند و تا ابتدای سال ۲۰۱۸ در روندی صعودی به قیمت ۰.۸ دلاری برسد. ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن در سال ۲۰۲۱ که یکی از بهترین سال‌ها برای ارزهای دیجیتال بوده‌است، بالاترین قیمت خود را در ۱.۷ دلار لمس کرد و بهترین رشد خود را تجربه کرد.


کیف پول ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)

کیف پول Uphold wallet کیف پول مرورگر Brave است که کاربران می‌توانند توکن‌های بَت خود را در آن نگهداری کنند. ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن، یک توکن با استاندارد ERC-20 اتریوم است و در نتیجه می‌توان آن را در هر کیف پول سازگار با اتریوم ذخیره کرد. کیف پول‌های سخت‌افزاری مانند لجر یا ترزور نیز گزینه‌های مناسبی برای ذخیره ارز دیجیتال بَت به شمار می‌آیند، اما کمی استفاده از آنها سخت‌تر است و برای افراد حرفه‌ای‌تر و کسانی که می‌خواهند مقدار زیادی ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن را ذخیره کنند، مناسب‌تر است.


کیف پول‌های گرم که صرافی ارزهای دیجیتال آنها را ارائه می‌کنند نیز انتخاب مناسبی برای ذخیره ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن و معامله و ترید آن است. کیف پول صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، یک کیف پول امن و مطمئن برای ذخیره ارز دیجیتال بَت (BAT) شماست. با ذخیره ارزهای خود در کیف پول صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو، دیگر نگران امنیت توکن‌های خود نخواهید بود و برای معاملات و خرید و فروش‌های خود، درون صرافی، کارمزد کمتری پرداخت خواهید کرد.


خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در ایران با بهترین قیمت.png

خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در ایران با بهترین قیمت

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن با نماد اختصاری BAT در صرافی‌های مهم و بزرگ ارز دیجیتال در سراسر دنیا لیست شده‌است و خرید و فروش می‌شود. صرافی‌های بزرگی مانند بایننس، کوین بیس، هوبی و ... این ارز دیجیتال را در لیست ارزهای خود برای معاملات ارائه می‌کنند و دارای نقدینگی بالایی برای خرید و فروش است.


در ایران به دلیل محدودیت‌هایی که برای کاربران ایرانی به وجود آمده‌است، بهترین راه، استفاده از خدمات صرافی‌های ارز دیجیتال ایرانی است. صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو یک صرافی ارز دیجیتال دانش بنیان است که بهترین قیمت خرید و فروش و بالاترین سرعت را در معاملات ارزهای دیجیتال ارائه می‌کند. در صرافی اکسبیتو می‌توانید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) را هم به صورت ریالی و هم به صورت تتری و با کمترین کارمزد خرید و فروش کنید. معاملات ارزهای دیجیتال به دو صورت خرید و فروش محدود و خرید و فروش فوری در صرافی اکسبیتو ارائه می‌شود و کاربران می‌توانند براساس نیاز خود هرکدام از این دو نوع معامله را انتخاب کنند.


کارمزد خرید و فروش در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو بر اساس سطح کاربری تعیین می‌شود و هرچه کاربر خرید و فروش بیشتری داشته باشد، کارمزد کمتری پرداخت خواهد کرد. با استفاده از کیف پول گرم صرافی اکسبیتو، کارمزد معاملات برای انتقال به کیف پول‌های دیگر معامله‌گران کاهش می‌یابد و کاربران می‌توانند هزینه کمتری برای معاملات خود پرداخت کنند.


خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو.png

خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو با سرعت بالا، کارمزد کم و با قیمت مناسب انجام می‌شود. برای خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) کاربران باید مراحل زیر را بگذرانند:


1_ ثبت نام در سایت اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل فرایند احراز هویت (احراز هویت در صرافی اکسبیتو بسیار سریع و در دو سطح انجام می‌گیرد. برای اطلاع بیشتر از این فرایند، به بخش احراز هویت اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ وارد کردن اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ برای خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)، می‌توانید هم از بازارهای ریالی و هم از بازارهای تتری استفاده کنید. برای خرید به ریال، لازم است که مبلغ مورد نظر را به صرافی اکسبیتو واریز کنید. برای خرید تتری ارز دیجیتال بَت یا بیسیک اتنشن توکن نیز، مقدار تتر مورد نیاز را به کیف پول صرافی اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از تکمیل مراحل خرید و ثبت سفارش، مقدار ارز بیسیک اتنشن توکن (BAT) مورد نظر به کیف پول شما منتقل خواهد شد. صرافی اکسبیتو دارای کیف پول اختصاصی نیز هست و می‌توانید ارز خود را به صورت امن در کیف پول صرافی نگهداری کنید.


فروش ارزی دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

برای فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن با بهترین قیمت فروش و بالاترین سرعت در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را طی کنید:


1_ ثبت نام در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو و ساخت حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری خود و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ وارد کردن اطلاعات حساب بانکی یا کارت بانکی


4_ انتقال ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) به آدرس صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو در صورتی که ارز شما در کیف پول صرافی اکسبیتو نگهداری نمی‌شود.


5_ ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) و واریز وجه حاصل از فروش به کیف پول شما به صورت تتر یا ریال


در صورت داشتن هرگونه سوال یا مشکلی در فرایند خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT)، می‌توانید به بخش سوالات متداول خرید و فروش ارزهای دیجیتال در صرافی اکسبیتو یا پشتیبانی ۲۴ ساعته صرافی اکسبیتو مراجعه کنید.