خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن | فروش Basic Attention Token | قیمت BAT

افزایش بی‌رویه‌ی تبلیغات اینترنتی، باعث نارضایتی اغلب کاربران شده است. تحقیقات نشان می‌دهند که این تبلیغات تا 21 درصد عمر باتری تلفن همراه را کاهش می‌دهند، بسته‌های اینترنتی را مصرف می‌کنند، حریم خصوصی کاربران را نقض کرده و باعث کند شدن سیستم‌های کامپیوتری می‌شوند. این آسیب‌ها باعث شده‌اند که اغلب کاربران به استفاده از نرم‌افزارهای مسدودکننده‌ی تبلیغات روی بیاورند. به‌این‌ترتیب، نه‌تنها تبلیغات برای کاربران آزاردهنده هستند، بلکه تبلیغ‌کنندگان نیز به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند. از طرفی، فناوری بلاک چین مشکلات بسیاری از حوزه‌های سنتی را حل کرده است. در همین راستا، بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) با توکن اختصاصی BAT، به‌دنبال ارائه‌ی راه‌حلی مفید برای حوزه‌ی تبلیغات است. به‌خاطر همین، در این مقاله، بررسی می‌کنیم که این پروژه چیست و نحوه خرید بیسیک اتنشن توکن (BAT) و فروش آن در صرافی اکسبیتو چگونه است.قیمت ارز دیجیتال بیسیک اتنشن BAT

با نگاهی به تاریخچه قیمت بیسیک اتنشن، مشاهده می‌کنیم که ارز BAT تا دسامبر 2020، رشد چندانی ندارد و فقط دو اوج قیمتی را در 0.38 و 0.34 دلار تجربه می‌کند. بااین‌حال، قیمت ارز دیجیتال BAT، سال 2021 را با یک روند صعودی شدید آغاز کرده و در ماه آوریل به 1.26 دلار می‌رسد. تا دو ماه بعد از آن، قیمت بیسیک اتنشن تا 0.61 دلار کاهش پیدا می‌کند و به‌مدت سه ماه، در همان محدوده باقی می‌ماند؛ اما پس از آن، با یک روند صعودی شدید، به 1.45 دلار می‌سد که اوج قیمت BAT در تاریخ کریپتو است.


علی‌رغم رشد خوب قیمت بیسیک اتنشن تا نوامبر 2021، این ارز دیجیتال نمی‌تواند در همان محدوده باقی بماند و در مارس 2022، قیمت ارز BAT را در 0.86 دلار مشاهده می‌کنیم. سپس، روند نزولی قیمت بیسیک اتنشن ادامه پیدا کرده و در دسامبر 2022، به کمترین قیمت تاریخی خود، یعنی 0.16 دلار می‌رسد. به‌این‌ترتیب، قیمت ارز دیجیتال BAT را در سال 2023، در همان محدوده‌ی 0.15 تا 0.17 دلار مشاهده می‌کنیم.


خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (BAT) در ایران

بیسیک اتنشن توکن یکی از معتبرترین پروژه‌های دنیای کریپتو است و به‌خاطر همین، امکان خرید و فروش BAT در اغلب صرافی‌های معتبر دنیا، مانند Binance، Huobi Global، Coinbase Pro و... ، فراهم شده است. بااین‌حال، به‌خاطر تحریم‌های جهانی علیه ایران، اغلب این صرافی‌ها به کاربران ایرانی خدمات ارائه نمی‌دهد. از طرفی، امکان خرید بیسیک اتنشن با ریال نیز درهیچ‌کدام از این صرافی‌ها فراهم نشده است.


در نتیجه، برای خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن به یک صرافی معتبر ایرانی نیاز دارید. در همین راستا، صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو امکان خرید و فروش BAT و سایر رمزارزها را با بهترین قیمت و کمترین کارمزد برای شما فراهم کرده است. یکی دیگر از مزایای خرید بیسیک اتنشن در صرافی اکسبیتو، امکان استفاده از بازارهای ریالی و تتری است؛ بنابراین، شما با 3 روش «خرید و فروش محدود»، «خرید و فروش فوری» و «سوآپ» می‌توانید ارز دیجیتال BAT را در صرافی اکسبیتو معامله کنید.


بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) چیست؟

پروژه‌ی بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) بر اساس دو عنصر اصلی ارز BAT و مرورگر اینترنتی Brave راه‌اندازی شده است. این پروژه قصد دارد که با استفاده از فناوری بلاک چین، انقلابی در حوزه‌ی تبلیغات اینترنتی ایجاد کند. به‌این‌ترتیب، بیسیک اتنشن تعامل خوبی را بین ناشران، تبلیغ‌کنندگان و کاربران برقرار کرده است. این روش جدید تبلیغات، با نمونه‌های سنتی تفاوت‌هایی اساسی دارد و بر اساس مفهوم «توجه» کاربران پایه‌گذاری شده است.


توسعه‌دهندگان بیسیک اتنشن معتقدند که روش سنتی تبلیغات، برای هیچ‌کدام از طرفین این فرایند سودآور نیست. ازآنجایی‌که پلتفرم‌های تبلیغاتی اعتماد خود را در نزد کاربران از دست داده‌اند، تبلیغ‌کنندگان به اهداف خود دست پیدا نمی‌کنند. ناشران نیز تحت‌تأثیر شرکت‌های بزرگی، مانند گوگل، قرار دارند و نمی‌توانند هزینه‌ی مناسبی را برای خدمات خود دریافت کنند. در سوی مقابل، کاربران نیز از تبلیغات ناراضی هستند و مدام در معرض بدافزارها، ویروس‌ها و آسیب‌های کامپیوتری قرار می‌گیرند؛ علاوه‌بر آن، تبلیغات اینترنتی هیچ سودی برای کاربران ندارند.


حالا بیسیک اتنشن قصد دارد که با ردیابی نحوه تعامل کاربران با محتوای تبلیغاتی، توسط فناوری بلاک چین، تجربه‌ی تبلیغات دیجیتال را برای ناشران، تبلیغ‌کنندگان و کاربران بهبود ببخشد. ازاین‌طریق، صرفاً تبلیغات مرتبط با علایق کاربران، به آن‌ها نمایش داده می‌شوند. در نتیجه، نوع تبلیغات و میزان درآمدزایی تبلیغ‌کنندگان را «توجه» کاربران به محتوای ارائه‌شده، مشخص خواهد کرد. در ضمن، کاربران نیز از تماشای تبلیغات اینترنتی، می‌توانند درآمدزایی کنند.


بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) چگونه کار می‌کند؟

بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) چگونه کار می‌کند؟

پیش از اینکه به‌سراغ نحوه خرید بیسیک اتنشن برویم، باید ببینیم که این پروژه چگونه کار می‌کند تا از آینده ارز دیجیتال BAT مطلع شوید و بتوانید قیمت بیسیک اتنشن را به‌خوبی پیش‌بینی کنید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیسیک اتنشن، مرورگر بریو (Brave) است. بریو یک مرورگر منبع‌باز محسوب می‌شود که با تمرکز بر حریم خصوصی کاربران راه‌اندازی شده است. این مرورگر با استفاده از Brave Shields، تمام تبلیغات و ردیاب‌های غیرضروری را به‌صورت پیش‌فرض مسدود می‌کند. سپس، بریو با استفاده از فناوری بلاک چین، میزان «توجه» کاربران را اندازه‌گیری کرده و تجربه‌ی مواجهه‌ی آن‌ها با تبلیغات اینترنتی را بهبود می‌بخشد. محاسبه‌ی میزان توجه کاربران، از طریق مدت‌زمانی که هر کاربر روی یک تبلیغ متوقف می‌شود و تعداد پیکسل‌هایی که مشاهده کرده است، انجام می‌شود.


بریو از فناوری «یادگیری ماشینی» (Machine Learning) استفاده می‌کند تا تبلیغات مرتبطی را به کاربران نمایش دهد. ازاین‌طریق، تبلیغ‌کنندگان مطمئن می‌شوند که تبلیغات آن‌ها صرفاً به افرادی نمایش داده خواهد شد که احتمال خریدشان بسیار بالا است. بااین‌حال، علایق کاربران بر روی دفترکل توزیع‌شده به‌صورت رمزنگاری ذخیره می‌شود و اطلاعات خصوصی کاربران در اختیار تبلیغ‌کنندگان قرار نمی‌گیرد.


⚠️از طرفی، همه‌ی کاربران می‌توانند گزینه‌ی Brave Ads را روشن کنند تا با تماشای تبلیغات اینترنتی، درآمدزایی داشته باشند. هزینه‌ی تماشای تبلیغات، با استفاده از ارز BAT به کاربران پرداخت می‌شود. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که امکان درآمدزایی از این راه، برای کاربران ایرانی فراهم نیست.

بنیان‌گذاران بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) چه افرادی هستند؟

شناخت بنیان‌گذاران این پروژه به شما کمک می‌کند که آینده قیمت ارز BAT را بهتر پیش‌بینی کنید و برای خرید بیسیک اتنشن تصمیم درستی بگیرید. نرم‌فزار بریو (Brave) در سال 2015، توسط «برندان ایچ» (Brendan Eich) و «برایان باندی» (Brian Bondy) راه‌اندازی شد. برندان ایچ نامی شناخته‌شده در حوزه‌ی فناوری است؛ چرا که او کدهای «جاوا اسکریپت» را توسعه داده و یکی از بنیان‌گذاران «موزیلا فایرفاکس» هم بوده است. باندی نیز در توسعه‌ی فایرفاکس نقش داشته و همچنین، یکی از توسعه‌دهندگان چند پروژه‌ی معتبر دیگر محسوب می‌شود. در سال 2017، ارز BAT توسط بنیان‌گذاران این پروژه معرفی شد. در پیش فروش این ارز، 35 میلیون دلار توکن BAT به فروش رسید که یکی از سریع‌ترین پیش‌فروش‌های تاریخ کریپتو محسوب می‌شود. البته این عرضه‌ی اولیه بسیار بحث‌برانگیز بود؛ چون‌که کل توکن‌ها فقط توسط 130 نفر خریداری شدند و نیمی از آن‌ها تنها در اختیار 5 نفر قرار گرفتند. این مسئله نشان می‌دهد که حجم عظیمی از ارز BAT در اختیار عده‌ی معدودی قرار دارد؛ بنابراین، این پروژه به‌اندازه‌ی سایر پروژه‌های سرشناس کریپتو، غیرمتمرکز نیست.


در ادامه‌ی فعالیت این پروژه، اولین نسخه‌ی کامل بریو، در نوامبر 2019، با عنوان Brave 1.0 منتشر شد. گزینه‌های دریافت پاداش، مسدودکننده‌ی تبلیغات و... از ویژگی‌های نسخه‌ی جدید به حساب می‌آیند.


چه چیزی بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

چه چیزی بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) را منحصربه‌فرد می‌کند؟

ویژگی‌های منحصربه‌فرد بیسیک اتنشن، این پروژه را از سایر پلتفرم‌های غیرمتمرکز متمایز می‌کنند و روی قیمت بیسیک اتنشن توکن (BAT) هم تأثیر می‌گذارند. وجه تمایز بریو (Brave) با سایر مرورگرها، استفاده از سپرهای ایمنی و فناوری بلاک چین است. همچنین، بریو با مسدود کردن تبلیغات و ردیاب‌ها، می‌تواند صفحات اینترنتی را با سرعت بالاتری نسبت به سایر مرورگرها بارگذاری کند.


علاوه‌بر آن، بیسیک اتنشن توکن بازار جدیدی را برای تبلیغات اینترنتی ایجاد می‌کند. در این بازار، تبلیغ‌کنندگان و کاربران به‌شکلی بهینه با یکدیگر تعامل دارند. ازاین‌طریق، نه‌تنها تبلیغات مورد نظر تبلیغ‌کنندگان به مخاطب هدفشان نمایش داده می‌شوند، بلکه کاربران نیز از تماشای محتوای تبلیغاتی، پاداش دریافت خواهند کرد.


اگرچه پروژه‌های دیگری نیز در این زمینه راه‌اندازی شده‌اند؛ اما بیسیک اتنشن بیشترین موفقیت را در این حوزه به دست آورده است. درحال‌حاضر، بیش از 1 میلیون سازنده‌ی تبلیغات اینترنتی به‌طور مستمر در این پروژه فعالیت می‌کنند که ویکی پدیا، واشینگتن پست، گاردین و... تنها بخشی از این سازندگان محتوا هستند.


ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (BAT) چیست؟

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (BAT) چیست؟

ارز BAT توکن کاربردی پروژه‌ی بیسیک اتنشن توکن است. این توکن مبتنی بر بلاک چین اتریوم راه‌اندازی شده و نقشی اساسی در اقتصاد پروژه‌ی بیسیک اتنشن دارد. همان‌طور که گفتیم، ارز BAT به‌عنوان مشوقی برای تماشای تبلیغات عمل کرده و باعث می‌شود که محتوای تولید‌شده‌ توسط ناشران و تبلیغ‌کنندگان، به‌شکلی بهینه در اختیار کاربران قرار بگیرد.


علاوه‌بر آن، تبلیغ‌کنندگانی که می‌خواهند از خدمات تبلیغاتی بریو استفاده کنند، هزینه‌ی این خدمات را باید با ارز BAT بپردازند.


توکنومیک ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (BAT)

عرضه‌ی کل واحدهای بیسیک اتنشن، برابر با 1.5 میلیارد توکن است. این توکن‌ها به‌صورت زیر تخصیص داده شده‌اند:


 • 66.67 درصد به سرمایه‌گذاران

 • 68.33 درصد به مرورگر بریو

چه چیزی به بیسیک اتنشن توکن (BAT) ارزش می‌دهد؟

اطلاع از عوامل موثر بر قیمت BAT، پیش از خرید بیسیک اتنشن توکن، ضروری است. ارز BAT به‌خاطر نقش حیاتی‌اش در بازار نوین تبلیغات غیرمتمرکز، ارزش پیدا می‌کند. ازاین‌طریق، این توکن به منبع درآمد مهمی برای سازندگان محتوا تبدیل شده و می‌تواند به‌عنوان وسیله‌ای برای پرداخت، در کمپین‌های تبلیغاتی عمل کند. هرچه تعداد کاربران مرورگر بریو بیشتر شود، تبلیغ‌کنندگان بیشتری نیز به استفاده از این پروژه روی می‌آورند. آن‌ها برای ارائه‌ی تبلیغات بر روی مرورگر بریو، به ارز BAT نیاز دارند. ازاین‌طریق، می‌توان فهمید که آینده ارز دیجیتال BAT به افزایش تعداد کاربران و تبلیغ‌کنندگان بریو وابسته است.


مزایا و معایب بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) چیست؟

بیسیک اتنشن توکن مانند اغلب پروژه‌های کریپتو، در کنار مزایایش، معایبی نیز دارد. اطلاع از مزایا و معایب این پروژه به شما کمک می‌کند که با شناختی کامل، نسبت به خرید بیسیک اتنشن اقدام کنید. به‌خاطر همین، در این بخش، مزایا و معایب ارز BAT و پروژه‌ی آن را بررسی می‌کنیم.


مزایا و معایب بیسیک اتنشن توکن (Basic Attention Token) چیست؟

ارز دیجیتال بیسیک اتنشن (BAT) را کجا ذخیره کنیم؟

برای سرمایه‌گذاری روی ارز BAT، پس از خرید بیسیک اتنشن، به کیف پولی برای ذخیره‌سازی توکن‌های خود نیاز دارید. در انتخاب کیف پول مناسب برای BAT باید به مواردی مانند امنیت، شبکه‌های انتقال، کارمزدها و... توجه داشته باشید. به‌خاطر همین، در این بخش، بهترین کیف پول‌هایی را که پس از خرید BAT می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید، معرفی خواهیم کرد:


 • تراست والت (Trust Wallet)

 • متامسک (MetaMask)

 • لجر (Ledger)

 • آیم توکن (imToken)

 • توروس (Torus)

 • کوین بیس (Coinbase)

 • توکن پاکت (TokenPocket)

 • آی توکن والت (iToken Wallet)

 • کیف پول اختصاصی صرافی اکسبیتو

علاوه‌بر این کیف پول‌ها، پس از خرید بیسیک اتنشن، می‌توانید ارزهای خود را در کیف پول اختصاصی‌تان در صرافی اکسبیتو نیز نگهداری کند. کیف پول اکسبیتو امنیت بسیار بالایی دارد و به شما کمک می‌کند که هزینه‌ی نقل‌و‌انتقال BAT را کاهش دهید.


خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

خرید بیسیک اتنشن (BAT) در صرافی اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بسیار بالایی انجام می‌شود. برای خرید BAT در صرافی اکسبیتو، فقط باید مراحل زیر را دنبال کنید:


1_ در صرافی اکسبیتو ثبت‌نام کرده و حساب کاربری خود را ایجاد کنید.


2_ به حساب کاربری خود وارد شده و مراحل احراز هویت اکسبیتو را تکمیل کنید. (احراز هویت اکسبیتو بسیار ساده است و با سرعت بالایی انجام می‌شود. احراز هویت صرافی اکسبیتو دارای 2 مرحله است. مرحله‌ی اول که تنها 1 دقیقه طول می‌کشد، به شما امکان خرید و فروش بیسیک اتنشن و سایر رمزارزها را می‌دهد. مرحله‌ی دوم نیز برای دسترسی به امکانات پیشرفته‌تر اکسبیتو است. در ضمن، برای اطلاع از این مراحل می‌توانید به بخش احراز هویت صرافی اکسبیتو مراجعه کنید.)


3_ اطلاعات حساب یا کارت بانکی خود را برای واریز پول ارائه کنید. (واریز پول توسط اکسبیتو به‌صورت نامحدود انجام می‌شود.)


4_ برای خرید بیسیک اتنشن می‌توانید از بازارهای ریالی و تتری اکسبیتو استفاده کنید. برای خرید BAT با ریال باید مبلغ مورد نظرتان را به صرافی اکسبیتو واریز کنید و برای خرید BAT با تتر باید مقدار تتر مد نظرتان را به کیف پول اختصاصی خود در اکسبیتو انتقال دهید.


5_ پس از ثبت سفارش و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن، مقدار BAT مورد نظرتان به کیف پول شما در اکسبیتو منتقل می‌شود.


فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی اکسبیتو با بهترین قیمت فروش و با سرعت بالایی انجام می‌شود. پس از فروش BAT، به‌سرعت می‌توانید معادل ریالی و یا تتری آن را از صرافی اکسبیتو برداشت کنید. برای فروش بیسیک اتنشن در صرافی اکسبیتو، مراحل زیر را انجام دهید:


1_ ثبت‌نام در اکسبیتو و ایجاد حساب کاربری


2_ ورود به حساب کاربری و تکمیل مراحل احراز هویت


3_ ارائه‌ی اطلاعات کارت یا حساب بانکی برای واریز پول


4_ انتقال ارز BAT به صرافی اکسبیتو (اگر ارز BAT را در کیف پول اکسبیتو نگهداری می‌کنید، نیازی به انجام این مرحله ندارید.)


5- ثبت سفارش فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی اکسبیتو


6_ پس از فروش BAT، معادل ریالی و یا تتری آن به کیف پول اختصاصی شما در اکسبیتو منتقل می‌شود. حالا به‌راحتی و با سرعت زیاد می‌توانید وجه خود را از صرافی اکسبیتو برداشت کنید.


تسویه حساب آنی بیسیک اتنشن توکن (BAT) در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

تسویه حساب اکسبیتو، پس از فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) به‌صورت تسویه حساب آنی یا واریز آنی پول به حساب بانکی انجام می‌شود. صرافی اکسبیتو تسویه حساب آنی را توسط 14 بانک معتبر کشور انجام می‌دهد و این تسویه حساب تنها 3 ثانیه تا 1 دقیقه طول می‌کشد. به‌این‌ترتیب، شما می‌توانید تسویه حساب آنی اکسبیتو را تا سقف 50 میلیون تومان در روز، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته انجام دهید.


در صورتی که در مراحل خرید و فروش ارز دیجیتال بیسیک اتنشن توکن (BAT) و سایر رمزارزها با مشکلی مواجه شدید، می‌توانید به بخش سوالات متداول اکسبیتو مراجعه کنید. همچنین، همکاران ما در تیم پشتیبانی اکسبیتو، به‌صورت 24 ساعته و در تمام روزهای هفته، پاسخ‌گوی سوالات شما هستند.