خرید ارز دیجیتال متیک پالیگان | فروش MATIC | قیمت لحظه‌ای متیک (MATIC)

یکی از معضلات سه گانه فناوری بلاک چین مقیاس پذیری است که هیچ گاه با امنیت و غیرمتمرکزی در یک کفه ترازو قرار نمی‌گیرد. به طوری که افزایش کارایی هر‌کدام باعث کاهش دو مورد دیگر می‌شود. از این رو دسترسی به پلتفرمی که علاوه بر غیر متمرکز بودن، مقیاس پذیری بالایی داشته باشد از دغدغه‌های اصلی کاربران بازار کریپتوکارنسی است. در این شرایط وجود پلتفرمی مبتنی بر بلاک چین که بتواند حجم بالای معاملات را بدون به خطر انداختن فاکتور‌های دیگر انجام دهد لازم و ضروری است.


پالیگان شبکه‌ای است که به طور موازی با بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود و معضل مقیاس پذیری را تا حدود زیادی حل کرده ‌است. در واقع پلتفرم Polygon با ایجاد شرایطی ویژه انعطاف‌پذیری، مقیاس‌پذیری و حاکمیت را افزایش و به نوعی لقب «اینترنت بلاک چین» را به خود اختصاص داده است. در ادامه مقاله به شرح دقیق شبکه پالیگان و همینطور خرید و فروش ارز متیک (Matic) در بهترین صرافی ایرانی می‌پردازیم.


قیمت ارز متیک (MATIC)

قیمت ارز متیک (MATIC)

از آنجایی که قیمت ارزهای دیجیتال در بازار همیشه نوسان دارد، برای خرید باید قیمت روزانه آن‌ها را بررسی کرده و پس از تحلیل، اقدام به خرید ارز دیجیتال مورد نظر کنید.


Polygon در آوریل 2019 راه اندازی شد. اولین نرخ شناسایی شده برای قیمت متیک 0.0044510 دلار است. قیمت ارز متیک نوسانات زیادی داشته است؛ به این صورت که کمترین قیمت خرید متیک 0.0032210 دلار در ماه مه 2019 و حداکثر قیمتی که به آن رسیده است 2.83 دلار در دسامبر 2021 بوده است.


اگر تاریخچه قیمتی ارز متیک را جزئی تر بررسی کنیم باید بگوییم قیمت متیک پالیگان در اولین سال راه اندازی در 0.0138009 دلار بسته شد که این عدد 310.06 درصد بیشتر از قیمت عرضه آن بود. بهترین دوره برای قیمت ارز متیک سال 2021 در نظر گرفته می‌شود که میانگین قیمتی آن روی 1.07 بود و سقف قیمتی خود را در 2.92 دلار شکست.


خرید و فروش ارز دیجیتال متیک (Matic) در ایران

خرید و فروش ارز دیجیتال متیک (Matic) در ایران

از آنجا که برای مبادلات رمز ارز سرمایه خود را به صرافی‌ها می‌سپارید، انتخاب صرافی در خرید ارز دیجیتال از مهمترین فاکتور‌هایی است که می‌توان به آن اشاره کرد. بنابراین باید توجه داشت صرافی مورد نظر از سطح امنیتی بالایی برخوردار باشد.
علاوه بر این به دلیل تحریم‌های اعمال شده کاربران ایرانی امکان دسترسی به بسیاری از صرافی‌های بزرگ جهانی را ندارند ولی این محدودیت نباید منجر به انتخاب صرافی‌هایی با کیفیت و امنیت پایین شود.


صرافی آنلاین اکسبیتو جزء صرافی‌های معتبر داخلی است که سطح بالایی از کیفیت را به مخاطبان ارائه می‌دهد. اکسبیتو با امکانات ویژه‌ای که در اختیار کاربران ایرانی قرار می‌دهد، محبوبیت زیادی در بین آن‌ها کسب کرده‌است که یکی از این امکانات ویژه تعیین کارمزد تراکنش بر اساس سطح کاربری است.


در ضمن شما می‌توانید ارز متیک (Matic) را از دو روش «خرید و فروش محدود» و «خرید و فروش فوری» در اکسبیتو معامله کنید و همینطور معاملات خود را هم با ریال و هم با تتر به انجام برسانید.


همچنین با نگهداری دارایی‌های دیجیتال خود در کیف پول اکسبیتو کارمزد انتقال رمز ارز‌ها به یک کیف پول اکسبیتو دیگر 0 صفر خواهد بود. این در حالی است که اکسبیتو برای انتقال ارزهای دیجیتال به کیف‌های دیگر، از شما فقط کارمزد شبکه دریافت خواهد کرد.


متیک (Matic) چیست؟

متیک (Matic) چیست؟

شبکه پالیگان در سال 2017 و ارز دیجیتال متیک در سال 2019 راه‌اندازی شدند. در اصل ارز دیجیتال متیک برای افزایش مقیاس‌پذیری اتریوم ایجاد شده و در پیشرفت و توسعه اتریوم نقش مهمی داشته است. چون ارز دیجیتال شبکه پالیگان متیک نام دارد، در ابتدا نام این شبکه متیک نتورک (Matic Network) بود که بعدها به پالیگان (Polygan) تغییر کرد. ارز متیک (Matic) توکن بومی شبکه Polygon و مبتنی بر استاندارد ERC-20 است که در بلاک چین اتریوم قرار دارد، بنابراین با سایر ارزهای دیجیتال مبتنی بر اتریوم سازگار است. ارز دیجیتال Matic برای پرداخت هزینه‌های تراکنش در شبکه پالیگان کاربرد دارد و می‌توان گفت بعد از افزایش کارمزد تراکنش شبکه TRC-20، به عنوان یک شبکه جایگزین برای انتقال ترون در نظر گرفته می‌شود.


ارز متیک پالیگان به کاربران شبکه پالیگان این امکان را می‌دهد تا با برنامه‌های غیرمتمرکز دیگر (dApp) تعامل و همکاری داشته باشند. کاربران و سرمایه‌ گذاران با استیک رمز ارز متیک حق رأی در شبکه پالیگان را به دست می‌آورند؛ یعنی می‌توانند در رأی‌گیری‌ها شرکت کنند و به بهبود شبکه پالیگان کمک کنند.


ارز متیک در ساختار خود از الگوریتم اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند و نمی‌توان آن را استخراج کرد، بنابراین باید از طریق صرافی‌های داخلی و خارجی اقدام به خرید متیک کرد. علاقه‌مندان به این ارز می‌توانند متیک را به راحتی و بدون نیاز به انجام احراز هویت ثانویه در صرافی اکسبیتو خرید و فروش کنند.


شبکه پالیگان (Polygon) چگونه کار می‌کند؟

شبکه پالیگان برای برطرف کردن مشکل مقیاس پذیری اتریوم و کنترل کارمزد تراکنش‌ها به وجود آمد و از چند سطح تشکیل شده‌است. این شبکه از زنجیره‌های جانبی (SideChain) استفاده می‌کند و با فعالیت موازی با اتریوم ترافیک تراکنش‌های بلاک چین اتریوم را به شیوه‌ای موثر و مقرون به صرفه کم می‌کند. بنابراین می‌توان شبکه پولیگان را رقیبی برای سایر شبکه مانند Solana، Polkadot، Cosmos و Avalanche به حساب آورد.


معماری Polygon منحصر بفرد است، به گونه‌ای که در هسته اصلی شبکه پالیگان، کیت توسعه نرم‌افزار (SDK) قرار دارد که برای ساخت برنامه‌های غیرمتمرکز سازگار با اتریوم به عنوان زنجیره‌های جانبی و اتصال آن‌ها به بلاک‌چین اصلی استفاده می‌شود.


زنجیره‌های جانبی در شبکه پالیگان انواع و وظایف متفاوتی دارند که به شکل زیر دسته بندی می‌شوند:


1- زنجیره‌های پلاسما (Plasma Chains)


این زنجیره‌ها تراکنش‌ها را در بلاک‌ها دسته‌بندی کرده و تعداد مشخصی از تراکنش‌ها را در قالب یک تراکنش واحد بر روی بلاک چین اتریوم ارسال می‌کنند.


2- زد کی رول آپ (zk-Rollups)


این زنجیره اجازه می دهد تا چندین انتقال در یک تراکنش جمع شوند.


3- رول آپ‌های خوشبینانه (Optimistic Rollups)


این زنجیره مشابه زنجیره های پلاسما عمل می‌کند، با این تفاوت که قابلیت مقیاس بندی قراردادهای هوشمند اتریوم را نیز دارد.


مزایا و معایب متیک (Matic) چیست؟

پیش از خرید و یا فروش ارز دیجیتال متیک (Matic)، باید مزایا و معایب این شبکه را بدانید.


مزایا و معایب متیک (Matic) چیست؟

توکنومیک ارز دیجیتال متیک Matic

توکن MATIC یک توکن ERC-20 است که در اکوسیستم Polygon مورد استفاده قرار می‌گیرد. به طور دقیق تر از متیک برای پرداخت کارمزد تراکنش‌ها، قابلیت استیکینگ و حاکمیت استفاده می‌شود. طبق گزارش CoinMarketCap، در حال حاضر 9,31 میلیارد توکن MATIC در گردش وجود دارد و حداکثر عرضه آن 10 میلیارد است. پالیگان در حال حاضر جایگاه دوازدهمین ارز را طبق حجم بازار به خود اختصاص داده است.


توزیع عرضه توکن متیک به شرح زیر است:


  • مشاوران: 4%

  • فروش خصوصی: 4%

  • عملیات شبکه: 12%

  • تیم: 16%

  • فروش لانچ پد: 19%

  • اکوسیستم: 23%

  • موسسات خیریه: 22%

خرید ارز متیک Matic در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو.png

خرید ارز متیک Matic در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

برای خرید ارز متیک راه دشواری در پیش ندارید و با انجام مراحل زیر می‌توانید به راحتی اقدام به خرید متیک Matic کنید:


1_ ثبت‌نام در صرافی و ایجاد حساب کاربری اکسبیتو


2_ ورود به حساب و انجام مراحل احراز هویت (احراز هویت اولیه در صرافی اکسبیتو بسیار ساده بوده و در کمتر از یک دقیقه انجام می‌شود)


3- ارائه‌ی اطلاعات حساب بانکی یا شماره شبا برای واریز پول (امکان واریز نامحدود در صرافی اکسبیتو فراهم است)


4- برای خرید متیک Matic می‌توانید از ریال و همچنین تتر استفاده کنید. اگر خرید متیک را بصورت ریالی انجام دهید باید حساب اکسبیتو خود را با مقدار پول مورد نظر شارژ کنید و در صورت خرید تتری لازم است تتر را به کیف پول اکسبیتو انتقال دهید.


5- پس از تکمیل این مراحل خرید ارز متیک تکمیل شده و توکن متیک وارد کیف پول اکسبیتو شما خواهد شد.


6- می‌توانید کیف پول اختصاص ی خود را به اکسبیتو وصل کرده و ارز متیک خریداری شده را به آن انتقال دهید. فراموش نکنید که اکسبیتو باید از کیف پول شخصی شما پشتیبانی کند.

خرید ارز متیک از بهترین صرافی آنلاین ایرانی

فروش ارز دیجیتال ارز متیک Matic در صرافی ارز دیجیتال اکسبیتو

اگر قصد فروش ارز دیجیتال matic را دارید، صرافی اکسبیتو بهترین گزینه برای فروش ارزهای دیجیتال شماست. برای این کار باید وارد حساب کاربری خود در سایت اکسبیتو شوید و به قسمت فروش ارزهای دیجیتال بروید. در این صفحه باید ارز دیجیتال Matic و تعدادی که قصد فروش آن‌ها را دارید، وارد کنید. سپس شماره‌حساب خود را وارد کرده و گزینه تأیید را انتخاب کنید. بعد از آنکه ارزهای دیجیتال شما به فروش رسید، پول آن به حساب شما واریز خواهد شد. توجه داشته باشید بهتر است برای فروش ارزهای دیجیتال خیلی عجله نکنید که بعداً پشیمان نشوید.

فروش ارز دیجیتال ماتیک

انتقال تتر بر شبکه پالیگان

شبکه پالیگان که به تازگی در بین هواداران ارز تتر هم مخاطبان خود را پیدا کرده است، به واسطه سرعت بالای انتقال و کارمزد پایین برای جابجایی تتر استفاده می‌شود. شبکه پالیگان کارمزدی حدود 0.8 الی 0.9 تتر برای انتقال تتر در شبکه خود دریافت می‌کند که می‌تواند جایگزین مناسبی برای شبکه انتقال ترون محسوب شود.


انجام تراکنش در تمامی صرافی‌ها با کسر کارمزد همراه است، اما در صرافی اکسبیتو تلاش بر این است تا با در نظر گرفتن کمترین کارمزد و بالاترین امنیت، تجربه معاملاتی خوبی را در بازار ارزهای دیجیتال برای شما فراهم کند. بعد از گذشت زمان و با افزایش تعداد معاملات، از اعتبارات ویژه‌ای در صرافی آنلاین اکسبیتو برخوردار خواهید شد و کارمزد تراکنش‌های شما کاهش می‌یابد.