خرید ارز دیجیتال تزوس و فروش Tezos | قیمت رمز ارز XTZ

ارز دیجیتال تزوس یکی از جدیدترین، بهترین و جالب‌ترین ارزهای دیجیتال است. این ارز دیجیتال دارای شبکه به‌خصوص خود است که مثل بسیاری از شبکه‌های ارز دیجیتال امکان اجرای پروژه‌های مختلف را به کاربران می‌دهد. اگر علاقه دارید روی این ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کنیدِ بهتر است درباره این ارز دیجیتال اطلاع رسانی کنید و سپس اقدام به خرید و فروش آن کنید.


تزوس چیست؟

Tezos یک شبکه بلاک چین است که میزبان توکن دیجیتال مرتبط XTZ است که به عنوان tezzie نیز شناخته می شود. مانند سایر بلاک چین‌های ارزهای دیجیتال، تزوس مشارکت کاربران را در پروژه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز و پروژه‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) تسهیل می‌کند.

ارز دیجیتال تزوس چیست؟

برخلاف سایر بلاک‌چین‌ها، تزوس از هارد فورک‌ها یا تقسیم‌بندی بلاک‌چین جلوگیری می‌کند، با یک مکانیسم حاکمیتی مبتنی بر بلاک چین که ارتقاء پروتکل‌ها را با رای دادن متناسب با سهم اقتصادی کاربران در تزوس اتخاذ و اجرا می‌کند.


تولد تزوس

تزوس توسط آرتور بریتمن، یک فرانسوی بومی و مهندس سابق گوگل ایکس و وایمو که به عنوان یک تحلیلگر کمی در مورگان استنلی (MS) کار کرد، تصور شد. این برنامه با مشارکت کاتلین بریتمن، همسر آرتور و کارمند سابق صندوق سرمایه گذاری Bridgewater Associates و R3، یک شرکت نرم افزاری توسعه داده شد. گفته می شود که این زوج در یک گردهمایی آنارکو-کاپیتالیست در نیویورک با هم آشنا شدند.


تولد تزوس

در سال 2014، در حالی که هنوز در مورگان استنلی کار می کرد، آرتور برایتمن کاغذ سفیدی را با نام مستعار منتشر کرد که در آن اصول تزوس را تشریح می کرد. در ژوئیه 2017، بنیاد تزوس مستقر در سوئیس، به سرپرستی کارآفرین سوئیسی، یوهان گیورز، با Breitmans یک پیشنهاد اولیه سکه (ICO) برای تزوس ترتیب داد که ثابت کرد موفق‌ترین ICO تا به امروز بوده است.


عملکرد شبکه تزوس

مثل بیت‌کوین و اتریوم، تزوس یک دفتر کل غیرمتمرکز است که از فناوری بلاک‌چین استفاده می‌کند. مانند اتریوم، تزوس نیز برای استفاده از قراردادهای هوشمند طراحی شده‌است. پرداخت 8000 تزوس که در شبکه تزوس به عنوان رول شناخته می‌شود، به مالک اجازه می‌دهد تا یک گره شبکه را راه‌اندازی کند که سهم متناسبی از پاداش‌های تزوس را برای اعتبارسنجی تراکنش‌های بلاک چین کسب کند. دارندگان مبالغ کوچکتر XTZ ممکن است آن‌ها را به یک گره شبکه که در اصطلاح تزوس به عنوان نانوا شناخته می‌شود، واگذار کنند.

عملکرد تزوس

هنگامی که ارز XTZ اضافی در پایان چرخه‌های ارتقاء پروتکل ایجاد می‌شود تا به توسعه دهندگانی که ارتقاء پروتکل آن‌ها تصویب شده است، جبران شود، به عنوان تعدیل تورم، سهام نانوا به طور متناسب افزایش می‌یابد. تصمیم‌گیری در مورد پذیرش ارتقای پروتکل بستگی به رای‌گیری نانوایان متناسب با اندازه سهام آن‌ها دارد و تغییرات به طور خودکار در سراسر بلاک‌چین اعمال می‌شود. آرای نهایی مستلزم مشارکت مالکانی است که حداقل 81 درصد از عرضه فعلی سکه را در اختیار دارند.


تمامی فعالیت‌ها و حاکمیت شبکه غیرمتمرکز است و بنیاد تزوس هرگونه نقشی در عملیات خود را رد می‌کند. در عوض از توسعه زیرساخت‌های تزوس حمایت می‌کند و کمک‌های مالی و سایر بودجه‌ها را برای تقویت پذیرش شبکه توزیع می کند.


کارکردهای ارز دیجیتال تزوس

تزوس یک توکن با نام بسیار جالبی دارد - XTZ. به نظر می رسد اکستازی است، این احساسی است که پس از پرداخت هزینه تراکنش تک سنت پس از سال ها سرقت توسط اتریوم به شما دست می دهد. اما توکن XTZ یا همان طور که برخی آن را tez می نامند، چیزی بیش از یک ارز رمزپایه با صدای جذاب است.


کنترل و نظارت

منظور از کنترل و نظارت، تمام عملکرد جادویی بلاک‌چین است که در شبکه آن اتفاق می‌افتد. به طور خلاصه، افراد با استفاده از رمزنگاری Tezos با یکدیگر همکاری می‌کنند تا ایده‌هایی را پیشنهاد کنند، به آنها رأی دهند، سپس بدون نیاز به تقسیم بلاک چین (یعنی هارد فورک) آن‌ها را اجرا کنند. این راه‌اندازی با اجازه دادن به ارتقای یکپارچه، همه را از دردسرهای زیادی نجات می‌دهد. ‌

مردم چگونه اقدامات حکومتی تزوس را پیشنهاد و رای می دهند؟ پاسخ با علامت دادن پوسته در بازی با دارایی‌های توکن XTZ شما است. اما فقط هر کسی که XTZ را در اختیار دارد نمی‌تواند اصلاحیه‌هایی را پیشنهاد کند یا به آنها رأی دهد‌، این مسئولیتی است که بر عهده نانواها گذاشته می‌شود. به همین دلیل بسیار مهم است که XTZ خود را به نانوایی واگذار کنید که ارزش ها و دیدگاه شما را برای شبکه به اشتراک بگذارد.


کسب درآمد استیکینگ

وقتی XTZ خود را به نانوایی واگذار می‌کنید تا شانس انتخاب شدن برای تأیید بلوک را افزایش دهد، در جوایزی که آنها دریافت می‌کنند شریک می‌شوید. در حال حاضر، پاداش برای استیکینگ XTZ، حدود 6٪ است، اما این عدد ثابت نیست. گاهی اوقات بیشتر است، گاهی کمتر - همه این‌ها به فعالیت شبکه و موفقیت نانوای منتخب شما بستگی دارد.


کسب درآمد استیکینگ

برای به اشتراک گذاشتن XTZ خود، تنها کاری که باید انجام دهید این است که چند کلیک ساده از داخل کیف پول Tezos مانند Temple انجام دهید. پس از حدود 3 هفته تا 1 ماه شروع به دریافت پاداش می‌کنید. تفاوت در مدت زمان انتظار شما به این بستگی دارد که آیا نماینده شما قبل از پرداخت به شما منتظر می‌ماند تا پاداش‌هایش نقد شوند یا اینکه از وجوه شخصی به نمایندگان پرداخت می‌کنند.


بعلاوه، تفویض اختیار XTZ شما نیازی به قفل کردن توکن‌هایتان ندارد، برخلاف توکن‌های معمولی. در عوض، می‌توانید آزادانه XTZ را در حین شرط‌بندی از موجودی خود اضافه یا خارج کنید. اگر موجودی شما تغییر کند، مبالغ منعکس شده در پرداخت‌های بعدی تغییر می‌کند.


خرید NFT با XTZ

XTZ ارز اصلی در بازارهای اصلی NFT در بلاک چین تزوس است. برخلاف سایر شبکه‌ها، تزوس یک اکوسیستم چند دارایی بسیار توسعه‌یافته و پر از استیبل کوین‌ها و توکن‌های جایگزین ندارد. بنابراین، وقتی زمان پرداخت هزینه NFT در یکی از پلتفرم‌های متعدد Tezos NFT فرا می‌رسد، کافی است برای XTZ کیف پول خود را بخرید.


مزایای ارز دیجیتال تزوس

ارز دیجیتال تزوس، مزایای زیادی دارد که در ادامه به آن‌ها خواهیم پرداخت. مزایای تزوس باعث شده تا بسیاری از افراد علاقه داشته باشند ارز دیجیتال تزوس، خرید یا معامله کنند.


مزایای ارز دیجیتال تزوس

  • از مکانیزم اجماع اثبات سهام سازگار با محیط زیست استفاده می‌کند.
  • اجازه واگذاری XTZ برای کسب جوایز جزئی را می‌دهد.
  • نانواها می توانند تغییرات پروتکل تزوس را از طریق یک سیستم رسمی پیشنهاد و رأی دهند.
  • Tezos یک بلاک‌چین قابل برنامه ریزی است که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و NFT ها را فراهم می‌کند.

معایب ارز دیجیتال تزوس

در کنار مزایای زیادی که ارز دیجیتال ترون و شبکه آن دارد، معایبی هم دارد که قابل حل کردن نیست. در ادامه به برخی از این معایب تزوس خواهیم پرداخت.

معایب ارز دیجیتال تزوس

  • تزوس با رقابت سختی مواجه است.
  • تزوس پذیرش گسترده ای را شاهد نیست.
  • ضریب جینی بالا به عنوان یک علامت خطر امنیتی بالقوه

سکه در گردش تزوس

سکه در گردش به تعداد سکه‌هایی گفته می‌شود که در بازار ارز دیجیتال، در دسترس کاربران است. حداکثر و تعداد عرضه تزوس کمی کمتر از 762 میلیون توکن XTZ است. سیستم فعلی حدود 80 توکن XTZ را در هر بلوک (هر دقیقه) معرفی می کند که به تورم سالانه حدود 5.51٪ تبدیل می شود.


ویژگی منحصر به فرد تزوس

Tezos به چند دلیل ارزشمند است. اول، داشتن XYZ برای حفظ و راه اندازی شبکه Tezos حیاتی است. اگر XTZ قابل توجهی ندارید، نمی‌توانید یک نانوای تزوس باشید. با داشتن و پخت XTZ، کاربران همچنین می‌توانند در مورد ارتقاء شبکه از طریق یک رویه رسمی رای دهند و هر رأی متناسب با مقدار ارز دیجیتال XTZ است. تزوس به شرکت کنندگان بر اساس تعداد توکن هایی که در حال پخت هستند، XTZ پاداش می دهد. هنگامی که XTZ خود را به سهامدار (یا اعتبارسنجی) بزرگتر واگذار می کنید و پاداش دریافت می‌کنید، تزوس به عنوان منبع بالقوه درآمد غیرفعال با استفاده از رمزنگاری ارزش دارد.

ویژگی منحصر به فرد تزوس

خرید و فروش ارز دیجیتال تزوس در صرافی ایرانی

ارز دیجیتال تزوس پس از ورود به بازار توسط چند صرافی در ایران، عرضه شد. اگر شما علاقه دارید روی ارز دیجیتال تزوس سرمایه‌گذاری کنید؛ ارز دیجیتال تزوس را بخرید یا آن را بفروشید، باید به سراغ یک صرافی آنلاین معتبر ایرانی بروید که با خیال راحت ارز مدنظر خود را خریداری کنید.